|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
6.10.2013 19:13:43   
kapina
Jas napravih test za bremenostpreku krv na denot. Koga trebase da mi dojde I pokaza oti sum bremena

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 1076
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
6.10.2013 22:02:24   
**IRENA
Najprvo da im CESTITAM od se user posted image na site sto si gi vidoa user posted image ! ne sum pisala na forumov odamna t.e uste koga bese Sakame dve crti IIuser posted image ! nekoj mozebi se sekavaat na mojata storija nekoj moze ne,a kako sto gledam ima mnogu novi sto ja imaat ista maka sto ja imav I jas!E sega pisam vo minato vreme `imav` bidejki pred mesec dena si gi vidov moite user posted image !Mojata storija bese(vo kratki crtike objasnam) 4 godini obid za user posted image I nejkese I nejkese se bese vo red I so dvajcata!od ispituvajna od A do S brisevi poodnost na kanali smermogram pa duri I hormonalna inekcija pregnil od 5000!i pak nisto!na 6 maj ovaa godina bev I na procueniot Govedov kamen I toj kolanot go nosev do juni mesec I onaka od moj pamet go izvadiv (so pomislata ako bide I so kolanot I bez kolanto ke bide)I si go staviv pod pernica(a toa trebase da go napravam vo slucaj ako ostanev bremena) I si resiv onaka so bide neka bide leto doaga poopusteni druzejne setajne si rekov moz I ke bide onaka(ama vo mojot mozok pak si bese haus kako I prethodno)!za da bide uste pogolema bolkata I razocaruvajneto so nadez deka ke se sluci cudo koga bev na odmor plaza nokno kapejne sex ova ona deka do tamu ke bidi rabotata uste na tretiot den dobiv user posted image I toa tri dena porano od voobicaenoto!koga se vrativ edna prijatelka sto ima ista maka ko mene I so koja zaedno bevme na kamenot mi ponudi sveta voda od loza sto kape vo manastirskiot kompleks Sveta Gora a nejze I ja dal nasiot svestenik I piev od nea onaka okolu edna nedela nautro po tri goltki!I dojde krajot na moite maki user posted image (I prijatelkata e bremena samo taa dve nedeli razlika od mene-koja slucajnost)!posledena user posted image bese na 14 avgust a trebase na 12 septevri da dobijam!od user posted image ni traga ni glas !a simtomi NISTO apsolutno NISTO (I vo 7 nedela od bremenosta seuste e istouser posted image ) ni gadejne ni pocesto mokrejne ni odbivnost od hrana a nitu pak I nekoja kapka krv koga se vgnezduva plodot!isto kako nisto da ne se slucuva vo mojot organizam!napraviv test na 15 avgust I sekundarno se pojavija user posted image posle 3-4 dena ojdov na ginekolog mi potvrdi bremenost od 5 ipol nedeli so razmer od 15mm plod I se si e na mesto ko so treba da bideuser posted image !ne znam so sto da ve posovetuvam kaj si go najdov krajot na makite dali do kamenot bese dali do vodata bese dali so obidot da nadoknademe vo domasni uslovi toa sto ne uspeavme koga bevme na odmor!isreno ne znam! a ne deka pak ne mi bese haus vo glava edno so primetiv samo deka nemav seks za denot koga imav ovaluacija nego prethodnite denovi se odvivaa cinovite I toa jas kako kolovodza pocesto(demek taka sansite za bremenost bile pomali-ete demantiram deka ne e taka ziv primer sum jas)I za kraj ne ocajuvajte devojki!Ima nekoj nad nas sto tocno znae koga treba da ni donese sreka vo nasite srca!



p.s:Pomegu dvata praznika Golema (28 avgust) I Mala(21 septevri) BOGORODICA navistina cuda se slucuvaat



se Ivinuvam za golemiot post user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1077
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
6.10.2013 22:51:05   
Melanija RR
**IRENA user posted image имај убава и лесна бременост ,како и досега без гадења,лошења и сл.

И јас постојано тоа го велам,опуштено и верувајте во чуда.Што помогнало неможе да се знае,ете и ние тој месец со неколку обиди само забременив без да знам ни дали и кога имам овулација, тој бил нашиот ден.
Нашето чудо има 2 месециuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот **IRENA)
Непосредна врска до пораките: 1078
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
7.10.2013 8:10:38   
Gardenia
Irena честитки душо,леле колку се израдував,значи јас и ти сме во исто време сме зачнале меѓу двата празника баш тоа и јас го помислив,и јас сум 7 недела ама ни с од симптоми немам.Ајде со лесно и се читаме во темите за бременост.
Дали јас така мислам ама оваа есен многу плодна излезе user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1079
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
7.10.2013 10:25:23   
LoveableMe RR
Ирена честитки, се најубаво ти посакуваме лесна бременостuser posted image

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 1080
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
7.10.2013 11:19:33   
Hopeful RR
**IRENA, честитки!!! user posted image user posted image user posted image Ти посакувам најубава и најлесна бременост, и баш не се извинувај за долгиот пост, ептен ми е мило кога гледам дека после толку перипетии, чуда се случуваат! user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1081
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.10.2013 14:20:19   
Soyleyemedim.
Irena user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hayat sana aglamak 100 nedenleri verir, o zaman durdurun, arkan don ve gulumse 1000 nedenler bulacaks! Ve en cok seviyorum!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1082
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.10.2013 18:56:01   
Felly RR
Честитки Ирена, ти посакувам лесна бременост!!! user posted image


Девојки, ќе ме примите ли и мене во вашето друштво? user posted image Минатиот месец правев испитувања - брисеви, преку крв, ПАП тест, ХПВ, ехо, и се е во ред. Ама некако да ви кажам колку повеќе испитувања правам, толку повеќе почна паника да ме фаќа. А на матичната кога и кажав дека планираме втора бременост, почна да ми реди - треба ова да испитаме, треба она итн итн И сега со сите резултати кои ги чекав, а сега еве се готови, треба пак да појдам и уште сега ме фаќа паника, да не ме прати на уште нешто.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Soyleyemedim.)
Непосредна врска до пораките: 1083
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.10.2013 19:04:20   
jasminagorjandejan
I jas sam za ne dovaganje na mens,za utre 09 ili 10 oktomvri pa ke videme ama se po se ke mi dojde ,me bole dolu stomakot kako za dovaganje ,taka se osekam ama toa e toa ke pocekame uste utre pa povtorno na rabota za dvete crtki da gi videme pozzdrav,samo sakam da prasam,dali nekoja gi custvuvala istite simtomi za dovaganje na menstruacija a ne i doslo tuku i se pojavile dvete crtki(ako me svakate sto sakam da prasam).nelli site vikaat isti se simtomite za menst, i za bremenost.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1084
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.10.2013 19:53:00   
Bethany
Ааа Фели, што убави вести user posted image
Сега што поскоро да си видите user posted image или пак user posted image user posted image

Се надевам и ние другите наскоро ќе се пријавите со поз. тест user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот jasminagorjandejan)
Непосредна врска до пораките: 1085
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.10.2013 9:46:02   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Честитки Ирена, ти посакувам лесна бременост!!! user posted image


Девојки, ќе ме примите ли и мене во вашето друштво? user posted image Минатиот месец правев испитувања - брисеви, преку крв, ПАП тест, ХПВ, ехо, и се е во ред. Ама некако да ви кажам колку повеќе испитувања правам, толку повеќе почна паника да ме фаќа. А на матичната кога и кажав дека планираме втора бременост, почна да ми реди - треба ова да испитаме, треба она итн итн И сега со сите резултати кои ги чекав, а сега еве се готови, треба пак да појдам и уште сега ме фаќа паника, да не ме прати на уште нешто.


Фели, ако сето тоа што ти го кажала си го испитала и е во ред кај тебе, нема потреба од понатамошно испитувања. Но добро за овие што те пратила бидејќи се многу значајни и за тебе и за безбедност на бебето во иднина. Со среќа, убаво што се реши за второ. Поззuser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1086
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.10.2013 11:49:40   
Melanija RR
jasminagorjandejan сите имаме разни симптоми пред добивање секој месец, и да симптомите се исти user posted image
Јас бев убедена дека ќе добијам ,симптомите беа тука па бев user posted image , разликата беше што кога помина датта за добивање по 2 дена немав никакви симптоми за ништо како да ми завршил циклусот .
Дај боже кај тебе user posted image

Felly RR ти посакувам од се срце што поскоро пак user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1087
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.10.2013 20:42:22   
**IRENA
Vi blagodaram devojki za iskrenite cestitki!user posted image user posted image user posted image ! Daj Boze na site na glava da vi se vrati uste sledniot mesec!kaj mene koga trebase da dobijam od simtomi ako se smetaaat za simtomi oset_iv samo tapi bolki sekundarni prvo na desniot pa potoa na leviot jajnik I tolku!drugo nisto!ipak kaj sekoj e razlicno!jas utre idam na kontola da si go vidam ebmionceto


user posted image user posted image user posted image





< Поракaта ја уредил **IRENA -- 9.10.2013 20:43:12 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1088
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.10.2013 21:56:14   
Felly RR
Ви благодарам девојки. user posted image
Јасминагорјандејан, има ли нешто ново? датумот за недобивање беше 8/9-ти. Ајде се надеваме на user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот **IRENA)
Непосредна врска до пораките: 1089
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.10.2013 22:51:37   
jasminagorjandejan
sega za sega nema ostavam uste nekoj den do 11 ili 12 oti ne se znae nisto ,si vikam aj mos ke kasne prv pat ama ne se razocaruvam ke bide ke bideuser posted image .user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1090
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.10.2013 10:50:27   
jasminagorjandejan
otsabajle napraviv test nema user posted image dve crti toa e toa sega ke cekame da ni dojde i posle 5-6 dena ajde pak taman ke si dojde maz mi od rabota user posted image user posted image user posted image .,a bas si mislev odtsabajle deka ke ima nesto bidejki odvdaj izdrzav vo kolata dodeka go nosev maliot vo gradinka si mislev deka ke se zagusam i posle op nema dve crti ............ama ne se rastazuvam bidejki ova ni bese prviot obit sega pak.i taka prvoto since go dobiv posle 5 -6 meseci.AJDE NMA LI NEKOJA DRUGA KOJA NE TREBA DA I DOVAGA OVAJ MESEC.

(Одговор на членот jasminagorjandejan)
Непосредна врска до пораките: 1091
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.10.2013 14:15:06   
Felly RR
Така е јасмина, нема разочарување. АЈде, наредниот месец заедно ќе се бодриме и мене тука некаде ќе ми биде датумот.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот jasminagorjandejan)
Непосредна врска до пораките: 1092
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.10.2013 4:17:22   
blond
Честитки до сите што виделе user posted image .
Ирена, браво, ајде сега со лесно да ја износиш бременоста до крај!

Јас денес добив. Ајде наредна дата за недобивање 10 Ноември. Овие 2-4 месеци ми доаѓа ептен точно, 6 дена пред циклус. И аман веќе, наредниот нека задоцни "само" 9 месеци user posted image

А можно ли е држењето диети да влијае на шансите за забременување?

Инаку и малиот мој иако е 2год и 3 мес пред некој ден ме фаќа за мешето и ми вика бебееееее. Си помислив предосеќа можеби дека има бебе, ама ете нема..

< Поракaта ја уредил blond -- 11.10.2013 4:18:30 >

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 1093
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.10.2013 15:29:02   
jasminagorjandejan
samo edno prasanje za bazalnata temp,dali treba da padne utrinskata bazalna temp ili i dnevnata bazalna tepmeratura za da e znak deka ke ti dojde menstru.bidejki nekade citav deka dokolku ti e nad 37 bazalnat tempr MOZNO E da si bremena no ako padne nekolku 0.2 ili 0.3 znaci po 37 deka ke ti dojde toj den menstruacija i deka nema oploduvanje i isto taka znam deka temperaturata treba da se meri sekoj den eve jas ja merev otsabajle mi e 36,8 a preku den 37,1 ili 37,3 eve nekolku dena a mi pomina denot za dovaganje vcrera .samo me interesira dali se vazi samo utrinskata bazalna temperatura ili i dnevkata ako padne.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 1094
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.10.2013 15:48:48   
Melanija RR
jasminagorjandejan тема за базална температура има ТУКА
За валидно треба да се мери неколку месеци по ред наутро и најдобро вагинално

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот jasminagorjandejan)
Непосредна врска до пораките: 1095
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.10.2013 16:02:20   
**IRENA
e pa devojki na mojata radnost izgleda ke I dojde krajot vo ponedelnikuser posted image user posted image user posted image user posted image !bev vcera na pregled I ginekologot mi kaza deka ima srceva reakcija ama mnogu bila slaba I deka plodot e mnogu maluser posted image user posted image I rece ke mu dademe sansa do ponedelnik pak na eho ako e isto ke ja prekine bremenostauser posted image user posted image user posted image !mi dade spirin 100 I Utrogestan od 200mg!Mnogu mi e tesko epten user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1096
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.10.2013 16:32:49   
Melanija RR
Ирена не се вознемирувај само храбро ,веројатно покасно си забременила неможе да се заклучи така.Пробај да се смириш до понеделник и верувај во успех.Те user posted image

blond може малиот има претчуство дека наскоро ќе биде user posted image

user posted image 2013user posted image
==============

cancro , sky diver , lanicka30 , Maja06 16 септември
Vesna I 20октомвриuser posted image blond 10 ноември


=================
Последни трудници
myhapinessuser posted image @bebeuser posted image Mila1user posted image Daci96 user posted image
Gardeniauser posted image vezilka RR user posted image kate18user posted image **IRENAuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот **IRENA)
Непосредна врска до пораките: 1097
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.10.2013 16:53:04   
**IRENA
Daj boze da e toa pricinata,bidejki doktorot mi rece deka uste vo startot na oploduvajne imalo nesto dali nekoja infekcija ili..I jas neam pojma ne bev pri svest poso bev celata vkocaneta od informaciite so I dobiv!samo prasav dali ima nekoj lekarstva ili nesto da mi preporaca ishrana ili bilo sto toj samo I sobra ramenicite mi veli se nadevam deka gresam se gledame vo ponedelnik povtorno !ete sega baram po net da najdam nesto vo vrska so ovoj sto ke mi pomogne da ne ja stopiram bremenostauser posted image

< Поракaта ја уредил **IRENA -- 11.10.2013 16:54:50 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1098
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.10.2013 20:18:46   
LoveableMe RR
Ирена, не донесувај заклучоци пред време и секогаш побарај мислење од друг доктор, немој никогаш да слушаш само еден доктро што ќе ти каже. Ајде да не израдуваш следната неделаuser posted image

(Одговор на членот **IRENA)
Непосредна врска до пораките: 1099
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.10.2013 23:20:32   
SandraRo
Neznaete kolku mi e milo so citam postovi kade pisuva deka ste gi videle vasite slavni user posted image i da vi dava gospod na site uste najmace po edno :)))) kaj mene nema uste po tolku obidi ama si velam kaj e gospod ne e nikoj :) se nadevam naskoro ke bidi i kaj nas :) ako saka bog cestitki na site sto ocekuvate user posted image da ste srekni veseli zaedno so niv pozdrav za site

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1100
Страница:   <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?