|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.10.2013 10:38:58   
jasminagorjandejan
OPS i eve ja otsabajle dojde user posted image ,znaci uste eden mesec uzivanje so mazot mi,da vi kaza ova mi e prviot obid za vtoro detence taka da ne se tolku razocaruvam ima vreme i si davame prostor za uzivanje .POZDRAV i povtorno da se obiduvame za.user posted image user posted image

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1101
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.10.2013 13:35:38   
LoveableMe RR
Sandraro, ти посакуваме што поскоро да ги видиш фамозните цртки.user posted image Јасминагорјандејан, мило ни е што пристапуваш со позитивна енергија напред и ајде следниот месец да пишеше убави вести. Поззuser posted image

(Одговор на членот jasminagorjandejan)
Непосредна врска до пораките: 1102
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
14.10.2013 11:36:55   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: **IRENA

devojki bi ve zamolila ze edna usluga nekoja od vas ako moze da mi perporaca dobar ginekolog vo Gak poradi to sto denes imam uput za tam za prkinuvajne na bremenosta poradi nerazviena srceva reakcija na plodot!nekoja ako moze da mi pomogne!

p.s:slobodno adminot nego mi go premesti postot poso cela sum vkocaneta I ne znam kaj da se obratam user posted image user posted image user posted image


Ирена, не очајувај, сепак ГАК се померодавни да дадат уште едно мислење. Твојот пост ќе го префрлам во темата Аномалии на плод, а има уште една тема Гинеколози препораки, може ќе најдеш нешто за ГАК.

Членки, ајде пишувајте побрзо ако знаете некого на ГАК за оваа работа.

(Одговор на членот **IRENA)
Непосредна врска до пораките: 1103
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.10.2013 22:47:29   
**IRENA
LoveableMe RR ti Blagodaram mnogu za trudotuser posted image !Imeto na doktorot ne go doznam ali da mu se pozlatat racete !ja prekinaa denes bremenosta ,ali ne ocajuvam poso samata nepravilna bremenost bese mnogu stetna po moeto zdravje I se tesam so pomislata stom ednas fati ke ima I drugi priliki!od se user posted image na site im posakuvam mnogu uspeh


user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1104
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.10.2013 11:01:24   
Hopeful RR
**IRENA, важно ти да си ок, а за друго не се секирај, штом се фатило еднаш, ќе се фати пак user posted image Одмарај и со нови сили напред! user posted image

(Одговор на членот **IRENA)
Непосредна врска до пораките: 1105
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.10.2013 12:39:29   
LoveableMe RR
Ирена само храбро, подобро да си здрава, а штом еднаш се фатило, верувај 1000% ќе се фати пак, имам илјадници примери да ти посочам на пријатели и познаници. Само напредuser posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1106
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.10.2013 13:42:35   
bebence19
se sekavate na mene? :) na mojata prikazna od pred eden mesec :) epa imam novosti sesta nedela trudna imame veke i srceva akcija :) ve sakam i go najdov lekot koga gospod sakal :) :) :) toa bilo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1107
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.10.2013 13:50:30   
LoveableMe RR
септември 2013

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence19


deneska dobiv sto e devet dena porano, odnosno imam kafeav iscedok napraviv test koj ostana bel pa poleka pocna da se obojuva i posle eden saat mi pokaza edna crta, sakav da ve prasam od iskustvo dali treba da se plasam???? ke idam na pregled od koga mi zavrsi.

_____________________________


srcka trgaj me od spisok :D

sakav da ve prasam dali imate iskustvo od dr. Organdziski, od privatnite bolnici toj ni e najblisko dali e dovolno dobar za da ideme kaj nego na komplet pregled i dvajcata?I dali znaete cena?



ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence19

bev kaj organdziski na pregled zaedno so soprugot, spermogramot mu e odlicen, a na mi vika ti imas tri pomali problemi koi zaedno pravat da ne mozes da ostanes trudna, prvo mi vika imas ranicka na grloto na matkata mnogu mnogu mala, nova na dopir krvari posle vika se somnevam za nepodvizni jajcevodi(demek ne bile dovolno elasticni), mozno i neproodni i na kraj vika policisticni jajnici.........se iznaplakav kaj nego me udri sok normalno prvicnata moja reakcija beze uzasna, mi dade nekoi vaginaleti i antibiotici bez bakterioloski analizi pa resiv da pravam prvo testovi pa posle ponatamu....... deneska sum mnogu posmirena pa mozam da kazam deka sum i srekna sto znam kade da go baram problemot vo mene :). inaku od doktorot sum epten razocarana znaci na sekoj vtor zbor bese in vitro kao vo stil ako e ova ok ama ako e ovo invitro i sl mi treba vase mislenje i ako nekoja imala ranicka na grloto od matkata kako ja imate leceno


Bebence19, секако дека се сеќаваме на тебе и на сите маки и разочарувања што ни ги напиша. Честиткиииииииииииии имај лесна бременост и сподели со нас што е лекот што го најде? user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1108
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.10.2013 13:59:41   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence19

se sekavate na mene? :) na mojata prikazna od pred eden mesec :) epa imam novosti sesta nedela trudna imame veke i srceva akcija :) ve sakam i go najdov lekot koga gospod sakal :) :) :) toa bilo user posted image user posted image user posted image

Бебенце19, многу ми е мило! Честитки user posted image user posted image user posted image
Да имаш сега наубава, најлесна бременост и да уживаш во неа. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1109
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.10.2013 14:10:51   
Gardenia
Честитки бебенце 19user posted image ,многу ми е мило,да имаш најлесна бременост на светuser posted image ,леле што убава плодна есен ни се намножија труднициuser posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 1110
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.10.2013 14:25:56   
bebence19
toa sakav da kazam gospod sakal nisto posebno ne pravevme samo jas piev cal od ajducka treva, neven , kantarion malku i seme od kopriva , no go piev i predhodno veruvam deka e bozja rabota :)

fala vi sega smao gospod da me iscuva isplasena sum mnogu


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 18.10.2013 14:31:57 >


_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 1111
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.10.2013 14:34:05   
LoveableMe RR


user posted image 2013user posted image
==============

cancro , sky diver , lanicka30 , Maja06 16 септември
Vesna I 20октомвриuser posted image blond 10 ноември


=================
Последни трудници
myhapinessuser posted image @bebeuser posted image Mila1user posted image Daci96 user posted image
Gardeniauser posted image vezilka RR user posted image kate18user posted image bebence19user posted image


Bebence19, нема страв, само напред, чувај се добро, не се заморувај и имај лесна бременостuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 18.10.2013 18:49:43 >

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1112
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.10.2013 18:48:24   
Melanija RR
bebence19 да си имаш најубава незаборавна бременост user posted image многу многу ми е мило за тебе
Постарите исчекувалки полека полека се бришат од списокuser posted image и убаво викаш господ сакал така беше и кај мене.
Уживај во секој ден останативе 8 месециuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1113
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.10.2013 1:49:49   
Roberta r
bebence19 imaj ubava i lesna bremenost!!!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1114
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.10.2013 10:18:23   
Мамичка85
Bravo bebence user posted image user posted image user posted image bas mi e milo samo da se mnozime neka ti e so lesno cela bremenost i samo pozitivno gledanje na rabotite imalo Gospod se ke bide vo red pozz i imaj ubav den user posted image

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 1115
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.10.2013 0:10:42   
wanna be mum
bebence19 честитки user posted image user posted image убава и лесна бременост user posted image

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 1116
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.10.2013 9:57:40   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: snowbool

I jas se prijavuvam kako pacient na koj mu e praveno histeroskopija, laparoskopija i istovremeno mi e secen septum na matka 4-5 mm.Ova ne bese voopsto strasno zasto drugiot den si doma. Posle eden mesec pak imav i miomektomija i od site tie raboti mi rekoa deka sleduva hsg pa ivf. Ama jas nekako se somnevav deka treba ivf zasto prethodno imav eden spontan i taka samo sto pocnav dokumenti da podgotvuvame za fzo za ivf jas ostanav spontano bremena ...Kaj e Gospod nikoj ne kako sto ima i primeri pogore sto pisale taka da ne se plasete.......i imajte pogolema vera ...


(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 1117
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.10.2013 12:45:48   
SandraRo
Bebence mnogu mi e milo za tebe imaj si lesna bremenost i se najubavo uzivaj :*

A mene ajde stavete me na spisok za nedobivanje na 06.11.2013 da razbie maler :)

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1118
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.10.2013 13:28:58   
LoveableMe RR


user posted image 2013user posted image
==============

cancro , sky diver , lanicka30 , Maja06 16 септември

Vesna I 20октомвриuser posted image Sandra Ro 6 ноември
blond 10 ноемвриuser posted image


=================
Последни трудници
myhapinessuser posted image @bebeuser posted image Mila1user posted image Daci96 user posted image Gardeniauser posted image
vezilka RR user posted image kate18user posted image bebence19user posted image petra27user posted image


Стаавеноuser posted image


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 23.10.2013 19:08:12 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1119
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.10.2013 20:54:55   
LoveableMe RR
Девојки, вашите дискусии ќе бидат префрлени во делот Инсеминација како соодветна тема. Ѕвезда, добредојде и ти посакувам што поскоро да останешuser posted image .

Би те советувала да прочиташ нешто околу Антифосфолипиден синдром, Генетско испитување или ХЛА типизација, евентуално да видиш таму дали нешто можеби соодветствува на твојот проблем. Во секој случај би те упатила на Гинекологија на Клиника, таму ми рекоа дека има преку 50 испитувања зошто некои парови не можат да имаат деца, но тие ќе ти одредат кои од нив/или дали воопшто треба да испитуваш за да останеш бремена.

Позз,user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1120
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.10.2013 19:08:44   
Melanija RR
Имаме нова трудница , со успешна прва инсеминација,честитки petra27

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1121
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
24.10.2013 12:02:44   
Vesna I
Devojki, za zal mojava user posted image baba roga nikako ne se otkazuva od mene user posted image pishete me za nedobivanje na 23.11 i se nadevem deka kje e za posleden pat godinavauser posted image
Cestitki do site novi trudnici, im posakuvam ubava i lesna bremenost

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1122
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
24.10.2013 13:53:39   
LoveableMe RR
user posted image 2013user posted image
==============

cancro , sky diver , lanicka30 , Maja06
Vesna I 23 ноември user posted image Sandra Ro 6 ноември
blond 10 ноемвриuser posted image


=================
Последни трудници
myhapinessuser posted image @bebeuser posted image Mila1user posted image Daci96 user posted image
vezilka RR user posted image kate18user posted image bebence19user posted image petra27user posted image




< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 24.10.2013 14:54:40 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1123
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.10.2013 13:08:23   
kuklickaa
Zdravo mii moi RR se prefrluvam od temata 'Spontan abortus' vo juni...pominaa da recam poktiricnite meseci pa sega vi doagam na ovaa tema,so novi nadezi za user posted image ....prviot pat se sluci neocekuvano ama ete zavrsi za kratko vo 7 nedela....ne bilo za mene....sega so novi sili prodolzuvame napred eve kako pocnavme 1 mesec vo pohod,pa zdravje toa sto e za nas ke si dojde....ovoj mesec nekako ne bev mnogu agilna pa samo 2.3 dena koga imav ovulacija(racunajki po moe) i nekako kako nerealno mi e,pa od drugiot mesec poseriozno :)) inace sega treba da mi dojde nakaj 28...pa ke cekame.....Od se srce za site na forumov posakuvam da si vidime user posted image i da si sme user posted image .....pozdrav dusicki

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1124
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.10.2013 6:33:59   
kuklickaa
Sakam da ve prasam....seuste mi kasni ama gradite ne me bolat voopsto samo ponekogas mi se losi....mozno e da sum bremena?

(Одговор на членот kuklickaa)
Непосредна врска до пораките: 1125
Страница:   <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?