|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.8.2013 13:58:37   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

Ајде веќе женски,редно е да се израдуваме дај боже овој месец да биде што поплоден.Јас како се ближи времето станувам многу напната,се си мислам што бидналоuser posted image ,многу сум нервозна деновиве уфuser posted image ,незнам дали од што треба да ми дојде или од мисла,ама чудна сум,дури ни сама не се препознавам на моменти

abe kakvi misli kakvi bakraci,ajde uzivaj rlaksiraj se,si bevte u Hrvatska,i ke bide ke vidis,i sama rece deka ke se vratis so makedonce napraveno u Hruser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 976
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.8.2013 14:09:38   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010


ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

Ајде веќе женски,редно е да се израдуваме дај боже овој месец да биде што поплоден.Јас како се ближи времето станувам многу напната,се си мислам што бидналоuser posted image ,многу сум нервозна деновиве уфuser posted image ,незнам дали од што треба да ми дојде или од мисла,ама чудна сум,дури ни сама не се препознавам на моменти

abe kakvi misli kakvi bakraci,ajde uzivaj rlaksiraj se,si bevte u Hrvatska,i ke bide ke vidis,i sama rece deka ke se vratis so makedonce napraveno u Hruser posted image

Уф дај боже срцка да е така,ме расположи малку,ама па стварно бевме опуштени на одморот како во времето кога бевме млади и луди хахах,Михаела прва ќе добиеш частовка ако има нешто user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 977
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.8.2013 14:42:59   
pozitive
melanija jas ovoj mesec ne praveveme bebe i mislam deka tocno ke se pojavi na 23 sega se spremame na odmor da odime i mm mi vika septemvri startuvame posto piese terapija taka da trgi me od spisokot posto dzabe ke stojam za nedobivanje pozz pa ke vi pisam povtorno pozz do site rr i site na spisokot

_____________________________

veruvaj i samo veruvaj vo cuda

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 978
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.8.2013 11:04:47   
Vesna I
Да не случајно ме изненади да не дојде, вчера дури и 9 дена порано од очекуваното се појави баба рога user posted image , ама и благодарам, барем дојде пред да заминам на одмор, така да на одморот ќе го направиме user posted image , па мајка јана да е user posted image . Сега за сега Мелани стави ме за недобивање на 15.09. Стискам палци за сите очекувалки на user posted image Гушкиииииииuser posted image

(Одговор на членот pozitive)
Непосредна врска до пораките: 979
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.8.2013 14:22:54   
Мамичка85
Ajde Vesna i za tebe samo pozitivno ke bide samo optimisticki bez nervozi i ke si gi dobies posakuvanite user posted image crti user posted image

(Одговор на членот Vesna I)
Непосредна врска до пораките: 980
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.8.2013 14:25:35   
Utce
И јас мислам дека се ми е од нервози сакам и јасuser posted image во најбрзо време

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 981
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.8.2013 14:32:43   
Мамичка85
Ajde Utce samo relaksirano bez optovaruvanja sto i kako ke bide i koga najmalku ocekuvas ke si gi vidis omilenite user posted image crti pozz i imaj ubav pozitiven den user posted image

(Одговор на членот Utce)
Непосредна врска до пораките: 982
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.8.2013 19:19:54   
blond
Само што добив. Ајде нови сили откако ќе заврши.Ајде здравје 17 Септември недобивање!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 983
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.8.2013 19:29:06   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Само што добив. Ајде нови сили откако ќе заврши.Ајде здравје 17 Септември недобивање!


Мора да биде! user posted image Со нови сили напред, ти посакувам следниот месец да биде ТОЈ месец user posted image
И на себе си посакувам истото user posted image

Ајде, нема ли ниедна нова трудница месецов? Каде сте, пријавувајте се, дајте малку мотивација тука user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 984
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.8.2013 19:54:09   
Felly RR

Ајде девојки чекаме user posted image user posted image
Пошто Меланија е оправдано отсутна, си зедов за право да го уредам списокот, па ајде белки мојата рака ќе донесе среќа на некоја од вас, па да се радуваме заедно.

user posted image 2013user posted image
==============

bebence19 29 јуни
cancro 6 јули user posted image sky diver 10 јули
cacisk 29 јули

Gardenia 18 августuser posted image Vesna I 24 август
Roberta r 27 августuser posted image
Bethany RR 6 септемвриuser posted image lanicka30 8 септември
blond 17 септември


=================
Последни трудници
Jenyfferuser posted image emaaaauser posted image ZLATICKOuser posted image ena3user posted image
myhapinessuser posted image @bebeuser posted image Mila1user posted image




_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 985
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.8.2013 10:46:04   
Gardenia
Добив user posted image user posted image ,нема ништо кај мене,се надевам ќе има среќни овој месецuser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 986
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.8.2013 8:40:01   
bebence19
e vaka sega mi dojde posle skoro 25 dena docnenje znaci cel eden ciklus preskokna, imav mnogu stres toj mesec i e del poradi toa del od PCOS, bevme na odmor si pominavme preubavo, i sega pred skoro tri dena dobiv (skoro nedela i pol porano)so mnogu poslab intenzitet, so slabi i cudni bolki, moj nareden termim za nedobivanje bi bilo 15/16 septemvri.Pozdrav

_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 987
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.8.2013 9:28:42   
Мамичка85
Ajde niedna ne treba da se otkazuva stiskam za site palci sto poskoro da gi dobiete omilenite user posted image user posted image i da ni se pridruzite na site onie koi veke sme user posted image samo nasmevka i pozitivna misla da Ve vodi sekogas user posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 988
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.8.2013 12:08:48   
Roberta r
Zdravo ringerajki vcera imav malo krvarenje denes isto neznam dali e menstruacija ili nesto drugo bidejki nemam nikakvi bolki i simptomi na menstruacija krvta e svetla i mala kolicinski denes isto.spored fertilityfriend trebase da dobijam na 24 koga i pocna krvarenjeto no temperaturata se uste e ista ne paga.na 23 napraviv test i bese cuden trebase da se pojavat dve vertikalni crti ako e pozitiven a jas dobiv edna vertikalna edna horizontalnauser posted image .za sekoj slucaj ke napravam test stom prestane krvarenjeto.denes partnerot me iznenadi i mi ponudi brak :) ako sum i trudna ke bidam najsrekna od se. ako ova e user posted image pisete me za ( ne ) dobivanje na 21.09.pozz

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 989
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.8.2013 12:15:54   
crnicka
zdravo imam edno prasanje ocekuvam menstruacija na 16 ti ovoj mesec no ne dobiv pravam veke 3 testovi za bremenost site mi izleguvaat so dve crti no crtata sto pokazuva za trudnoca e na site 3 testa posvetla od kontrolnata crta. na nekoj da mu se slucilo ova? Mozno e da sum bremena ili ??

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 990
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.8.2013 12:22:50   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: crnicka

zdravo imam edno prasanje ocekuvam menstruacija na 16 ti ovoj mesec no ne dobiv pravam veke 3 testovi za bremenost site mi izleguvaat so dve crti no crtata sto pokazuva za trudnoca e na site 3 testa posvetla od kontrolnata crta. na nekoj da mu se slucilo ova? Mozno e da sum bremena ili ??


Da, da sigurno si bremena, leleeeeee ajde ni trebase nova trudnica da ne osvezi site malkuuser posted image user posted image user posted image . Napravi i test preku krv, za 100% da se uveris i javuvaj odma po rezultstot!!!!!!!!!!!

(Одговор на членот crnicka)
Непосредна врска до пораките: 991
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.8.2013 12:27:47   
Roberta r
sigurno si bremena ne e bitno svetla ili temna. posvetla e zatoa sto hcg ne e mnogu visok vo pocetokot na bremenosta se duplira na sekoi 2-3 dena.CESTITKI user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 992
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.8.2013 13:24:40   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: crnicka

zdravo imam edno prasanje ocekuvam menstruacija na 16 ti ovoj mesec no ne dobiv pravam veke 3 testovi za bremenost site mi izleguvaat so dve crti no crtata sto pokazuva za trudnoca e na site 3 testa posvetla od kontrolnata crta. na nekoj da mu se slucilo ova? Mozno e da sum bremena ili ??


Ма тоа е сигурно, бремена си. Без разлика на интензитетот на цртката, штом се појави, тоа е тоа. Ајде и преку крв, или трк кај матичниот.

Патем, добредојде на РР и ти посакуваме пријатна дружба тука со нас.

(Одговор на членот crnicka)
Непосредна врска до пораките: 993
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.8.2013 13:51:11   
crnicka
vi blagodaram . zadovolstvo mi e da se druzam so vas. utre idam kaj maticniot so sigurnost

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 994
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.8.2013 10:56:36   
love4ever
Zdravo. Sakam da ve prasam nesto, jas i mazmi skoro godina dena se obiduvame da dobieme user posted image ama seuste nema nisto. Ve molam nekoj neka mi kaze sto e najbitno da se proveri, neli osven brisevite. Sakam da zakazam na lekar denovive da vidam konecno sto e problemot.user posted image

(Одговор на членот crnicka)
Непосредна врска до пораките: 995
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.8.2013 11:35:16   
vezilka RR
Обично прво се испитува хормонски статус и спермограм. Ако тоа е во ред, ќе ти предложат и други испитувања. Се надевам дека во најскоро време ќе ги видиш твоите user posted image . Некогаш навистина има некој проблем за забременување, и убаво е да се консултираш со докторот, за да бидеш на чисто, но, некогаш и ете така се случува малку да потрае тој процес.

(Одговор на членот love4ever)
Непосредна врска до пораките: 996
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.8.2013 11:42:07   
love4ever
Ako nema nikakov problem, normalno li e godina dena da nema nisto? Nemozam veke samo se nerviram i placam neznam veke sto da msilamuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 997
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.8.2013 11:51:11   
vezilka RR
Ама, не, зошто да плачеш. Ти секако ќе одиш на консултации кај матичниот. Обично нели и докторите ако дозволуваваат годините, мислам возраста, до една година го сметаат за нормален период. Кога ќе одиш кај гинекологот, тој се ќе ти објасни. Па и да има проблем, денес толку е развиена медицинава, што скоро се се решава. Немај гајле ти, закажи си на гинеколог, и опуштено со мажле продолжете да си правите бебче. Гушки..

(Одговор на членот love4ever)
Непосредна врска до пораките: 998
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.8.2013 12:23:09   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: love4ever

Zdravo. Sakam da ve prasam nesto, jas i mazmi skoro godina dena se obiduvame da dobieme user posted image ama seuste nema nisto. Ve molam nekoj neka mi kaze sto e najbitno da se proveri, neli osven brisevite. Sakam da zakazam na lekar denovive da vidam konecno sto e problemot.user posted image


Викаат дека за бебе понекогаш се потребни повеќе од 100-тина односи меѓу партнерите, така што правењето бебе не е секогаш лесна работа. Мој совет:

- направи ПАП тест и брисеви
- испитај хормонски статус

ако треба уште нешто, гинекологот ќе ти каже.

А понекогаш стресот, притисокот за што поскоро да се има дете оневозможува бременост....ако не сте над 35 години, тогаш не брзајте толку многу. Викаат и до 2 години во брак се толерира, па ако не дојде до бременост по две години, потоа се бараат алтернативни начини. Што и да е ќе се реши, денес има триста чуда за забременување. Позз

(Одговор на членот love4ever)
Непосредна врска до пораките: 999
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.8.2013 7:39:15   
SandraRo
najprvo da se izvinam sto.me nema dolgo vreme ama imav svadba i drugi raboti.....inace sekako deka ve sledam samo ne bev vo moznost da pisam....e sega sakam da ve prasam nesto znaci trebase da dobijam na 31 julii ama mi zakasna i dobiv na 4 avgust...e sega na 21,22,24 i na 25 imav odnosi ....problem mi e so sega treba da dobijam na 6 septemvri a denes zabelezav rozevkasto kafeav iscedok a isto taka pred 4dena mnogu povrakav imam vrtoglavica i temperatura ama koga doktorkata mi izmeri imav samo 37,7 sto e kako e neznam samo se nadevam deka e toa sto mislam sto mislite pozzz

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1000
Страница:   <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  38 39 [40] 41 42   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?