|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  36 37 [38] 39 40   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.7.2013 15:59:18   
LoveableMe RR
Нема ништо ново. Решив ќе чекам да видам дали ќе добијам или не, денес ми е 16-ти ден од инеминација, но 26 ден до циклус. Денес требаше да правам тест, ама решив не правам. Што и да се случи, ќе ве известам. Позз,

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 926
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.7.2013 9:18:16   
LoveableMe RR
Еве да се пријавам, сабајле рано стигна бабарога user posted image user posted image , на 27-ми ден, побрза како и секогаш да не ме заборави. Бришете ме и мене од списокот за овој месец, ќе видиме со докториве што понатаму. Позз

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 927
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.7.2013 16:32:26   
SOLE
za deneska sum jas na spisokot za nedobivanje, I sega uste ja nema gostinkata no belkim ke me zaboravi pa voopsto i da ne doaga... user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 928
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.7.2013 17:26:34   
wanna be mum

ИЗВОРНА ПОРАКА: SOLE

za deneska sum jas na spisokot za nedobivanje, I sega uste ja nema gostinkata no belkim ke me zaboravi pa voopsto i da ne doaga... user posted image user posted image user posted image

Воопшто да не доаѓа user posted image user posted image user posted image не ја сакаме user posted image

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 929
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.7.2013 10:00:23   
bebence19
na mene se uste mi docni trebase da dobijam na 29 juni znaci 16 dena :( prethodnata nedela napraviv eden test porucekta i bese negativen, za utre zakazav na ginekolog i se plasam da ne e nekoja cista nemam simptomi na bremenost taka sto toa jas go otfrliv veke kako opcija a na mm koga mu recam da ne se nadeva toj mi vika ostavime da se nadevam :( .............se plasam

_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 930
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.7.2013 13:19:36   
Melanija RR
SOLE стискаме палци за user posted image

bebence19 убаво ти вика тм остави да се надева не мисли веднаш на лошо.Утре чекаме убава вестuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 931
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.7.2013 14:33:43   
Gardenia
Kаде сте женски,има ли нешто ново?

cancro 6 јули
sky diver 10 јули SOLE 15 јули
moss 16 јули MademoiselleNina 16 јули.Соле ајде дај боже така да остане,бебенце и за тебе стискам палци.Јас имам уште време,сега ќе си одам на одмор да се релаксирам па може ќе си дојдам од таму со убава вест,а баш и додека сум на одмор треба да добијам,ама се надевам нема да дојде user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 932
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.7.2013 16:37:46   
SOLE
Gardenia mojata gostinka i denes ja nema ama i ne mi treba user posted image belkim svatila deka ne ja samame... a ti odi spokojno na odmor i uzivaj pa belkim i tvojata gostinka nema da ti dojde bidejki ke te nema doma user posted image user posted image pa ke cekame ubavi vesti...
Daj Boze konecno da ni se ispolni zelbata user posted image user posted image
pozzz

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 933
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.7.2013 21:36:26   
moss
user posted image user posted image user posted image user posted image mi dojde
pauziram letovo dosta beshe rabota pa naesen zdravje ke pocnam na doktor da vidam so ke kazat vaka se e ok ama dedo Boze ne saka izgleda

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 934
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.7.2013 10:31:14   
lanicka30
da se prijavam i jas dobiv vcera ama sledniot sigurno nema user posted image user posted image user posted image Melanija moze da me zapises na spisokot za nedobivanje na 12 avgust user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 935
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.7.2013 11:06:25   
MademoiselleNina
Ми дојде user posted image ... во понеделникот попладне
И овојпат ништо, втора неуспешна инсеминација,
Но одиме понатаму додека не стигнеме доuser posted image

(Одговор на членот lanicka30)
Непосредна врска до пораките: 936
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.7.2013 15:20:19   
todole
Mene mi doaga i porano ne mozam ni da se izraduvam deka ke ja nema . Ke cekame i ke se molime se e ok ama ne biva, No se za user posted image odime ponatamu i se nadevame vo skoro vreme site da bideme user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 937
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.7.2013 23:27:52   
Melanija RR
moss и MademoiselleNinauser posted image
Време е некоја да се израдува user posted image user posted image user posted image

user posted image 2013user posted image
==============


bebence19 29 јуни

cancro 6 јули user posted image
sky diver 10 јулиuser posted image SOLE 15 јули
Vesna I 19 јулиuser posted image Gardenia 24 јули
cacisk 29 јулиuser posted image pozitive 30 јули
lanicka30 12 август user posted image blond 20 август


=================
Последни трудници
Jenyfferuser posted image emaaaauser posted image ZLATICKOuser posted image ena3user posted image
myhapinessuser posted image @bebeuser posted image Mila1user posted image


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 20.7.2013 10:58:49 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот todole)
Непосредна врска до пораките: 938
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.7.2013 11:47:50   
SOLE
user posted image I jas so losi vesti user posted image user posted image nokeska me razbudi so bolki, a tolku se nadevav ovojpat ama nisto zdravje samo pa odime ponataka, razmisluvam ovoj mesec da probame inseminacija... pozdrav i srekno na drugiteee

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 939
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.7.2013 15:47:53   
cacisk
Devojki sakam da ve prasam nesto: Pred 4-5 dena bev kaj maticnata na exo i mi bese 15 den od ciklus. Koga me vide mi rece deka ovoj mesec nema da imam ovulacija bidejki folikulite mi bile mali- 9-10 mm. Denes mi e 20 den od ciklus i jas imam malku kafeno i na dnevnata uloska i pri brisenje user posted image user posted image
Znam deka ne e ovulacisko krvarenje bidejki nikogas sum nemala a i nema sansi da porasnat folikulite tolku brzo.
Sto mislite vie za ova? Ne sakam da ja baram maticnata povtorno bidejki i pre zafatena.

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 940
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.7.2013 6:33:47   
bebence19

ne znam kako da kazam zbuneta sum i ne znam sto da custvuvam uste nemam dobieno, imam od vcera slabi bolki vo jajnicite, bev vcera na ginekolog me gleda i mi vika nemas cisti se e cistao, nema da dobies ne gledam znaci za dobivanje (me gledase vaginalno) ama gledam mnogu ubava obvivka li mi rece ili sluz vika poveke mi lici na bremmenost. Ama nie ovoj mesec vo plodni probavme dva pati imavme mnogu stresen period a potoa pak imame uste 3-4 pati legnato i znam deka bese se nadvor od mene me razbirete neli? i sega vcera mm presreken a jas mu vikam ne se nadevaj cekaj gledaj nie nemame ni seks imano koga treba i plus ajde da se fatilo bi trebalo da sum na znam 5-6 nedela znaci da se gleda ili nekoe docno zreeneje ne znam zbuneta sum, plus mi dade nekoi vitami od merk vi se veruva li 725 den vika pii si gi dobri se za prvite 3 meseci i za periodot o deka probate taka sto nema stetno

pozdravce.......jas ne znam sto sledno, idnata nedela ke odam kaj drug dr posto mojata e na odmor.

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 19.7.2013 10:48:45 >


_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 941
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.7.2013 7:49:57   
kapina
Bebence zosto ne napravis test preku Kevin ke znaes na sto si barem Dali si ili ne si bremena

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 942
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.7.2013 8:27:04   
bebence19
kapina mislis na test preku krv neli?

Ke zemem utre da napravam preku mokraca pa ke vidime inaku me bolat jajnicite , ne znam dali toa e normalno ako eventualno sum trudna, dolgo mi kasni zatoa sum celosno zbuneta

_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 943
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.7.2013 10:48:11   
Melanija RR
bebence19 ти викам не чекај оди преку крв џабе се домашни тестови,а ако има нешто тогаш пиј апчиња.
И се фаќа баш кога мислиш дека најмали се шансите user posted image

И не се држи себе а и нас во неизвестост трк на тест преку крв за 100 ден и 2 саати ќе знаеш user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 944
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.7.2013 11:16:06   
bebence19
mislis za tie sto mi gi dade mojta dr?

ke napravam test preku krv ...........



_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 945
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.7.2013 12:49:44   
blond
Меланија, смени ми дата, добив и претходниот месец.Јас и месецов ќе добијам, сигурно. Ги избегнавме плодните денови поради обврски. Освен да имам среќа да се фатило во неплодните :)
Околу 20 очекувам, па ќе видиме.
Бебенце, провери си преку крв, најсигурно ти е. Со среќа!

< Поракaта ја уредил blond -- 19.7.2013 12:50:33 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 946
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.7.2013 14:54:15   
wanna be mum
Добив и јас user posted image user posted image user posted image до кога веќе user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 947
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.7.2013 16:16:40   
pozitive
eve me i mene bez nikakvi simptomi na user posted image imam taka edno golemo cuvstvo deka ke ja vidamuser posted image ama bas mi e gajle ostanuva da pocekam minatiot pat mi kasnese 10 dena e sega treba ako se pojavuvva da se pojavi do 27 ako ne se pojavi ke ve zvestam dali ke izdrzi da ne dojdi do 30 ke vidime pozz do site iscekuvatelki na
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

veruvaj i samo veruvaj vo cuda

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 948
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.7.2013 21:25:41   
Melanija RR
wanna be mumuser posted image издржи ќе дојде денот
bebence19 те нема,испита ли преку крв?
pozitive user posted image

user posted image 2013user posted image
==============

bebence19 29 јуни

cancro 6 јули user posted image sky diver 10 јули
Gardenia 24 јулиuser posted image cacisk 29 јули
lanicka30 12 августuser posted image Bethany RR 13 август
blond 20 август user posted image pozitive 23 август
Vesna I 24 августuser posted image


=================
Последни трудници
Jenyfferuser posted image emaaaauser posted image ZLATICKOuser posted image ena3user posted image
myhapinessuser posted image @bebeuser posted image Mila1user posted image


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 28.7.2013 22:33:54 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот pozitive)
Непосредна врска до пораките: 949
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.7.2013 21:45:00   
blond
Добив јас на 22. Ајде повеќе среќа наредниот месец user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 950
Страница:   <<   < Претходна страница  36 37 [38] 39 40   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  36 37 [38] 39 40   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?