|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.6.2013 9:32:00   
JovanaJ
Mila1 cestitiki, imaj ubava i lesna bremenost! user posted image user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 876
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.6.2013 9:42:45   
Felly RR
Честитки мила1! Ајде нека ни се множи списокот на трудници!!! user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот myhappiness)
Непосредна врска до пораките: 877
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.6.2013 11:48:07   
LoveableMe RR
Cestitki na site presni trudniciuser posted image . Bi sakala da ve zamolam ,dokolku nekoja ostanala bremena so pomos na inseminacija, da go spodeli svoeto iskustvo na ovoj forum:
Имав успешна инсеминација

Blagodarimeuser posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 26.6.2013 14:52:01 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 878
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.6.2013 13:32:45   
SandraRo
CESTITKI MILA1user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image BAS MI E MILO SO IMA USTE EDNA TRUDNICA AJDE NEKA NE FATI MAJATA SITE user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image UBAVA I ESNA BREMENOST KISS

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 879
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.6.2013 14:00:26   
Hopeful RR
Честиткииии!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Баш како што вика SandraRo, нека не фати мајата сите user posted image еве да се пријавам и на список, правев инсеминација минатата недела, тест на 6 јули, очекуваме user posted image user posted image

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 880
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.6.2013 14:34:15   
todole
Cestitki mila 1 neka ti e so sreka pa site koi ocekuvame da docekam sreka kako tvojata
user posted image

(Одговор на членот file)
Непосредна врска до пораките: 881
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.6.2013 15:59:42   
Melanija RR
user posted image 2013user posted image
==============

pozitive 20 јуни user posted image cacisk 22 јуни
baby77 25 јуни user posted image blond 25 јуни
Lilja Maria 28 јуни user posted image bebence19 29 јуни
SandraRo 29 јуни user posted image cancro 6 јули
Hopeful 6 јулиuser posted image file 8 јули
LoveableMe 10 јулиuser posted image SOLE 15 јули
moss 16 јули [sm=rozica.gifVesna I 19 јули
Gardenia 24 јули


=================
Последни трудници
Jenyfferuser posted image emaaaauser posted image ZLATICKOuser posted image ena3user posted image
myhapinessuser posted image @bebeuser posted image Mila1user posted image


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 27.6.2013 9:24:45 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот todole)
Непосредна врска до пораките: 882
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.6.2013 22:06:17   
pozitive
cestistki za mila user posted image user posted image user posted image
jas utre pak ke pravam test povtorno ,,,,pa ke vidimew sto ke bidi pozz do site rr i idni majki na spisokot

_____________________________

veruvaj i samo veruvaj vo cuda

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 883
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.6.2013 22:08:01   
pozitive
melanija maticnata mi e na odmor ne zalam za 400 den ednostavno sakam da pomini vreme da ne ispadni posle 10 dena da se pojavi babaroga zatoa nesakam preku bhcg

_____________________________

veruvaj i samo veruvaj vo cuda

(Одговор на членот pozitive)
Непосредна врска до пораките: 884
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.6.2013 0:44:45   
Melanija RR
pozitive штом е така ок user posted image за тестот ако правиш шер чек може во било кој дел од денот но немој премнигу течност да пиеш пред да го правиш,значи нормално да ти биде бешиката,ова ме советуваше мене тогаш аптекарката
Утре да пишеш те мислам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот pozitive)
Непосредна врска до пораките: 885
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.6.2013 8:10:43   
Gardenia
Доброоо утрооо,мене денес ми дојде,па така сакам да ме ставете на список за на 24 јули user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 886
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.6.2013 18:48:23   
pozitive
se otkazav od testovi deneska me boli glavata od 8h se razbudiv so bolki nemav moznost da stanam i da zaminam nekade bel iscedok imamm i mi studi po malce mislam deka ke se pojavi ako ne krajno resenie ke napravam bhcg i ke vidam dali ke imam stomak,sega cuvstvuvam omalaksanost gradive me bolat i mi se vrti ..............no nemoar da znaci deka sum ke vidime ke vi pisam




SANDRA RO kako si ti dusicke ???

_____________________________

veruvaj i samo veruvaj vo cuda

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 887
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.6.2013 19:37:16   
Felly RR
Девојки и ви испраќам многу позитивна енергија, за да си видите сите позитивни тестови. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот pozitive)
Непосредна врска до пораките: 888
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.6.2013 20:09:08   
SandraRo
Of mila jas onaka se molam da ne mi dojdi....ama eve denes pocnaa nekoj bolki kako za ko ke mi idi a imam uste vreme do 29 user posted image neznam sto e rabotata..A gradite mnogu mi rastat cudo nekoe i krugovite mi se sirat ama sto i da e neka bide ....A so se odnesuva do ova so pisa ne se sekiraj samo opusteno sto treba da bidi ke bidi ic da ne mi se sekiras znam deka ne e lesno ama moras da si bas pozitivna i opustena inace znaes i samata i da se nerviras i sto i da e nema nisto da se smeni te cekam utre obavezno da me izvestis deka si videla user posted image Te guskam silno

(Одговор на членот pozitive)
Непосредна врска до пораките: 889
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.6.2013 20:26:16   
pozitive
user posted image user posted image user posted image ne se sekiram ic ako treba da bidime ke bidime ako ne ima i dr denovi za pravenje bebuskiuser posted image user posted image

_____________________________

veruvaj i samo veruvaj vo cuda

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 890
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.6.2013 20:32:01   
SandraRo
Taka e bas taka mila user posted image user posted image user posted image user posted image imame vreme za pravenje bebuski barem toa ne go otkazvame user posted image user posted image user posted image

Ps mila ti pustiv pokana za prijatelstvo :)


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 27.6.2013 21:10:11 >

(Одговор на членот pozitive)
Непосредна врска до пораките: 891
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.6.2013 21:14:30   
Melanija RR
Gardenia user posted image
pozitive убаво е да се биде реален и од друга страна позитивен, но има шанси да има нешто,ова искрено.Но како и што викаш ако не има друг ден user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 892
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.6.2013 9:32:17   
SandraRo
RR da ve prasam nesto utre treba da dobijam a denes t.e sega zabelezav nesto rozevkasto na vesot.....Sto mozi toa da e....? da ja ocekuvam gospodata ili.....???

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 893
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.6.2013 14:07:08   
Vesna I
Mila Sandra RO da ne te razocharuvam, no i jas vidov rozenikav iscedok pred da mi dojde user posted image .
Daj Boze da ne e istata situacija.
Te gushkam i ti ja posakuvam celata srekja na ovoj svet i na tebe i na site koi cekaat user posted image

Sega sakam da prasham mozebi nekoj kje znae da mi kaze:
Kolkavi treba da se dimenziite na folikulite na 10 den od ciklusot???


(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 894
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.6.2013 14:22:14   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Vesna I

Mila Sandra RO da ne te razocharuvam, no i jas vidov rozenikav iscedok pred da mi dojde user posted image .
Daj Boze da ne e istata situacija.
Te gushkam i ti ja posakuvam celata srekja na ovoj svet i na tebe i na site koi cekaat user posted image

Sega sakam da prasham mozebi nekoj kje znae da mi kaze:
Kolkavi treba da se dimenziite na folikulite na 10 den od ciklusot???




Нема правило, мене последниот на 8-ми ден од циклус ми беше 21мм, а на 12-ти ден 23 мм. Кај секого е различно, на крај тоа не е важно ако те следи гинеколог тој ќе ти каже дали е време за овулација или не, нема врска деновите од мензис.

(Одговор на членот Vesna I)
Непосредна врска до пораките: 895
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.6.2013 14:35:17   
SandraRo
Da mia toa e vo red ama me maci toa sto treba utre da mi dojdi ne denes ....Ama kako i da e sto e za mene ke bidi :)))) user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a i ne ja sakam gospodicata pak na posedok paaaauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил SandraRo -- 28.6.2013 14:37:21 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 896
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.6.2013 19:30:00   
Lilja Maria
user posted image Cestitki za Mila1,so lesno neka i minuva bremenosta,ajde SandraRo,draga moja nemoj da se nerviras,eve i jas deneska imam pojaki bolki vo jajnicite,fenomenot e sto me boli edna grada,a drugata ne user posted image E sega jas znam deka ke dobijam,si se napiv paracetamol,dzogirav malku,zatoa sto se spremam za odmor user posted image Od hormonskive terapii se izduvme kako baloni, ocajno sakame bebenca,no mora da razbereme deka ni treba odmor na umot,psihicki odmor,mnogu ljubov,mnogu zabava,a bebeto,ke bide koga toa ke saka user posted image A ovie nasite bebinja sigurno se mnogu inaeltivi stom uste sega ne nerviraat user posted image ne sakaat da se fatat,ama nie razmisluvame pozitivno,i ke imame user posted image koga togas! Ve sakam site user posted image

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 897
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.6.2013 20:05:29   
SandraRo
Aaaa nema nerviranje koga ke bide vreme za toa ke bide se so tek na vreme.....Jas eve dosta bolki imam za dobivanje imam i malku rozevkasta tecnost taka da kaj da e ke dojdi samo trebase da dobijam utre ne denes ama ete prv pat mi se slucva pred eden den da pocnat bolki i sl......A za inaetlivosta na nasite bebinja si vo pravo moevo sigurno go zel inaetot moj user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ajde sto e za nas ke dojdi .......
Melanija duso brisime mene od listata kaj da e gospogicata ke dojde pak na posedok ama ova ke i bide posleden posedok user posted image user posted image user posted image barem edno 9 meseci ........
Vi posakuvam na ostanatite da si gi vidite user posted image i da ne izraduvate veuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image site najmnogu

http://www.youtube.com/watch?v=1gZiTGyZs7Q Pozdravce do site user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил SandraRo -- 28.6.2013 20:15:53 >

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 898
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.6.2013 11:28:39   
pozitive
eve me i mene da na me mislite user posted image user posted image user posted image user posted image potvrdeno na spisok za 30 ovoj pat da me stavisuser posted image user posted image pozzz

_____________________________

veruvaj i samo veruvaj vo cuda

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 899
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.6.2013 13:30:30   
Melanija RR
pozitiveuser posted image како си,настинка ли беше тоа?

user posted image 2013user posted image
==============

cacisk 22 јуни
baby77 25 јуни user posted image blond 25 јуни
bebence19 29 јуниuser posted image SandraRo 29 јуни

cancro 6 јули user posted image Hopeful 6 јули
file 8 јули user posted image LoveableMe 10 јули
sky diver 10 јулиuser posted image SOLE 15 јули
moss 16 јули user posted image MademoiselleNina 16 јули
Vesna I 19 јулиuser posted image Gardenia 24 јули
pozitive 30 јулиuser posted image


=================
Последни трудници
Jenyfferuser posted image emaaaauser posted image ZLATICKOuser posted image ena3user posted image
myhapinessuser posted image @bebeuser posted image Mila1user posted image


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 4.7.2013 22:37:00 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот pozitive)
Непосредна врска до пораките: 900
Страница:   <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?