|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Стерилитет кај мажот?
24.6.2012 22:40:46   
gina
luba mm gi piese no kaj nas e bez uspeh so sekoj lek ti posakuvam da ti pomogmatuser posted image nas urolog ni gi prepisa

ИЗВОРНА ПОРАКА: LUBA

Bidejki Proksidot gi nema poveke vo Mk sega Dr Tase na soprugot mu gi dade da gi pie Spermotrend,pa sakav da ve prasam dali na nekoja soprugot gi ima pieno i dali ima rezultati pozitivni?POZZ
< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 2.7.2012 23:47:13 >

(Одговор на членот LUBA)
Непосредна врска до пораките: 551
   RE: Стерилитет кај мажот?
25.6.2012 16:00:43   
SOLE
LUBA kaj nas soprugot gi pie momentalno Proxeed ama sega posleden pat koga gi kupuvav vo apteka bas prasav za spermotrend koja e razlikata i koi se poefikasni i mi rece deka se slicni na baza na L-carnitia i vitamini i deka spermotrend sodrzat plus edna sostojaka (od nekoe drvo sto se odgleduvalo samo vo Afrika sto bilo tokmu za sterilitetot kaj mazite) sto znaci deka se podobti tie i zemete bes gajle, i jas sledniot pat ke kupam od tie, tuka (vo Italija sum) se 52 evra 90 kapsuli a se piat 3 na den, a kolku kostat vo Makedonija bas me interesira?
ИЗВОРНА ПОРАКА: LUBA

Bidejki Proksidot gi nema poveke vo Mk sega Dr Tase na soprugot mu gi dade da gi pie Spermotrend,pa sakav da ve prasam dali na nekoja soprugot gi ima pieno i dali ima rezultati pozitivni?POZZ

(Одговор на членот LUBA)
Непосредна врска до пораките: 552
   RE: Стерилитет кај мажот?
25.6.2012 16:36:14   
LUBA
SOLE gi kupivme spermotrndot i sega gi pie mazot mi vo MK 90kapsuli pakuvanjeto e 1790den i ima razlika vo cenata za razlika od proksidot,a citav vo sostavot sodrzat skoro istite vitamini moze samo ima razlika vo miligramite na niv.POZZ

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 553
   RE: Стерилитет кај мажот?
4.7.2012 13:25:44   
taci83
zdravo sakam da prasam nekoj sto pravel spermogram privatno kade pravel i koi se prpcedurite

(Одговор на членот LUBA)
Непосредна врска до пораките: 554
   RE: Стерилитет кај мажот?
4.7.2012 19:29:31   
mesecina83

ИЗВОРНА ПОРАКА: taci83

zdravo sakam da prasam nekoj sto pravel spermogram privatno kade pravel i koi se prpcedurite

драга таци мојот сопруг правеше во ремедика и е 1500 ден ,а мислам дека пред тоа правеше мислам дека треба тоа да го има кога ќе прави спермограм да има сида тест направено и хепатит б и ц и мислам дека беше и спермокултура тоа го правеше пре 3-4 години

(Одговор на членот taci83)
Непосредна врска до пораките: 555
   RE: Стерилитет кај мажот?
4.7.2012 20:23:56   
taci83

ИЗВОРНА ПОРАКА: mesecina83


ИЗВОРНА ПОРАКА: taci83

zdravo sakam da prasam nekoj sto pravel spermogram privatno kade pravel i koi se prpcedurite

драга таци мојот сопруг правеше во ремедика и е 1500 ден ,а мислам дека пред тоа правеше мислам дека треба тоа да го има кога ќе прави спермограм да има сида тест направено и хепатит б и ц и мислам дека беше и спермокултура тоа го правеше пре 3-4 години
a kolku cini celosno ispituvanje sida test hepatit bi c i spermogram,ili samo spermogramot cini 1500 den

(Одговор на членот mesecina83)
Непосредна врска до пораките: 556
   RE: Стерилитет кај мажот?
4.7.2012 21:03:38   
bombonce
1200 bea hepatit i hiv,znaci okolu 3000 se user posted image Sto vika mojot soprug 50 evra edno dr>>>>user posted image

(Одговор на членот taci83)
Непосредна врска до пораките: 557
   RE: Стерилитет кај мажот?
4.7.2012 22:27:04   
Melanija RR
На државно се вкупно на ГАК лани беше околу 250 ден.,а на Хистологија само спермограм 150ден.Потребно е хив тестот да не биде постар од 6 месеци,а спермокултура нетреба. И негледам потреба да се прави на приватно.
На ГАК можеше прво сабајле хив тест а после 2 часа и спермограм.


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bombonce)
Непосредна врска до пораките: 558
   RE: Стерилитет кај мажот?
9.7.2012 15:16:39   
taci83

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

На државно се вкупно на ГАК лани беше околу 250 ден.,а на Хистологија само спермограм 150ден.Потребно е хив тестот да не биде постар од 6 месеци,а спермокултура нетреба. И негледам потреба да се прави на приватно.
На ГАК можеше прво сабајле хив тест а после 2 часа и спермограм.


taka e toa me interesira kade e podobro da se napravat kontrolite na GAK ili na histologija

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 559
   RE: Стерилитет кај мажот?
10.7.2012 0:14:04   
Melanija RR
Се практикува прво на едно па редовно ако треба пак на другото место.
Во ГАК не е беше во мај уште средена собата за мажите а на Хистологија не било лошо.Е сега на хистологија има докторка кај која одиш одма штом следниот ден ги земеш резултатите.Изборот е твој user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот taci83)
Непосредна врска до пораките: 560
   RE: Стерилитет кај мажот?
13.7.2012 17:03:19   
seka@
Zdravo!Jas sum nova na forumov.Ke ve molam ako nekoj ima iskustvo da mi kaze koi se dobri urolozi vo Sisitina.Treba da pravime biopsija na testisi i kaj koj urolog bi bilo najdobro da zakazeme?

(Одговор на членот mesecina83)
Непосредна врска до пораките: 561
   RE: Стерилитет кај мажот?
13.7.2012 17:34:01   
angelce83
Zdravo Seka, dobredojde na forumovuser posted image i nie imame problem so spermogramot na soprugot, jas idev kaj d-r Ivanovski no bidejki problem se pojavi vo spremogramot kaj soprugot prodolzivme so ispituvanja kaj nego. Samiot d-r Ivanovski mu preporaca na soprugot da otide kaj urolog Aleksandar(no ne sum sigurna za prezimeto mislam deka bese Mickovski) za da proveri eho na testisi i dali ima varikocela. Srekja nemase nisto od toa, se bese super, soprugot bese zadovolen od pregledot rece deka bil mlad doktor i dosta pozitiven.Sega prodolzuvame so terapija za TERATOZOOSPERMIJA-bidejki toa mu bese ustanoveno deka ima pa kje vidime, zdravje boze so gospod napred. Kaj vas koja e situacijata?

(Одговор на членот seka@)
Непосредна врска до пораките: 562
   RE: Стерилитет кај мажот?
13.7.2012 17:55:52   
seka@
Zdravo Angelce83, kaj nas problemot e azoospermija i sme na sam pocetok.Gledav na web stranata na Sisitina doktori na urologija se Lekovski i Petrovski.Dali nekoj ima odeno kaj niv,posebno za biopsija na testisi i koe e vaseto iskustvo?

(Одговор на членот angelce83)
Непосредна врска до пораките: 563
   RE: Стерилитет кај мажот?
14.7.2012 11:26:01   
Anonimen
MM ima Astenozoospermija, t.e. namalen broj na podvizni spermatozoidi. Veke mesec dena pie vitamini C shumleti, vit. E, koenizm Q 10 i selen shumlivi tableti. Od denes ce pocne da pie Spemen. Imam edno prasanje.
Na kutijata od tabletite pisuva da se pie po 2 tableti 2 pati na den, a na upatstvoto na makedonski jazik pisuva 2 tableti 3 pati na den, pa ne znm kako da pocne da go pie. Toj sto ima iskustvo so ovie apcinja ako moze neka mi pise.
KISSS

(Одговор на членот seka@)
  Непосредна врска до пораките: 564
   RE: Стерилитет кај мажот?
15.7.2012 15:29:01   
SOLE
istiot problem e i kaj nas astenozoospermija, mm gi piese porano ama od spemenot nema fajde, mosi kaj nekoj ke ima podobruvanje ama treba da se pijat mnooogu vreme kontinuirano,(nekolku godini). vo Italija veke i ne gi proizveduvaat isfrleni se od upotreba, podobro kupete spermotrend, vikat deka bile mnogu dobri, a drugite vitamini C,E, selenot i zink obavezno treba da gi pie... pozdrav

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 565
   RE: Стерилитет кај мажот?
19.7.2012 11:37:43   
dezdemona
Zdravo na site
Me interesira dali nekoja ostanala trudna so pomos na Donor JK, i kade pravela IFV kaj nas ili vo stranstvo?Kolku cini postapkata, i se drugo...
Imam prijatelka na koja i kazaa preku fond so donor deka mora da pravi.
ako imate informacii ve molam pisete mi vo poraka.
Fala mnogu

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 566
   RE: Стерилитет кај мажот?
20.7.2012 16:27:20   
angelce83
Zdravo ringerajki, ve molam nekoj da mi kaze..mazot mi ima dijagnoza TERTOOZOSPERMIJA-namaln broj na normalni spermatozoidi i prima terapija SEXSOVIT FORTE, kazete mi dali nekoj od vasite mazi gi ima pieno ovie apcinja ili predlozete mi drugi od koi ste zadovolni..

(Одговор на членот dezdemona)
Непосредна врска до пораките: 567
   RE: Стерилитет кај мажот?
9.8.2012 14:34:06   
Anonimen
denes pravevme spermogram i rezultatite se
volumen na ejakulatot 7,0 ml
koncentracija na spermatozoidi 4.000.000/ml
vkupen broj na spermatozoidi 28.000.000
podviznost na spermatozoidi 50% podvizni 50%imotilni

prodolzeno vreme na likvekcija, prisustvo na leukociti

ako moze nekoj da mi poobjasni za rezultatot. fala vi odnapred

(Одговор на членот angelce83)
  Непосредна врска до пораките: 568
   RE: Стерилитет кај мажот?
9.8.2012 19:57:06   
bella80
Brojot na spermazoidi e mal,volumen uma ama koncentracijata e mala...Treba da bidat 20 mil u ml.Moze da e momentalno radi stres.zesko i sl..Ne se sekiraj ke prima terapija i ke se sredi...

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 569
   RE: Стерилитет кај мажот?
11.8.2012 11:25:30   
Нивеа
nie pravevme spermogram, pokaza uredni rezultati no moravme da napravime i sper-mar test i toj test pokaza deka najjakite i najpodvizni spermatozoidi na mm umiraat za 24h...so dr razgovaravme i kaza deka moze da e od infekcija i deka ke treba da prima nekoi antbiotici (dokolku se raboti za infekcija) i se dogovorivme, napravivme i spermokultura, da vidime da ne ima nesto...no se pokaza deka mm nema nikakva infekcija...da ne imal nekoj vakvo iskustvo?da podeli so mene nesto ???izvinete za dolgiot post

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 570
   RE: Стерилитет кај мажот?
11.8.2012 23:00:31   
bella80
Ako drugite parametri se vo red toa sto spermatozoidite ne ziveat dolgo ne bi trebalo da e strasno ,znaci samo deka pocesto treba da imate sex:)pozzzzzzz

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 571
   RE: Стерилитет кај мажот?
13.8.2012 19:56:55   
Gabriela V
Ve molam za mislenje. Pravese decko mi spermogram i se e dobro no ima edna tocka sto ne znam kako da ja protolkuvam.Pisuva, spermatozoidi koi ukazuvaat na astenospermija i zgolemena aglutinacija. Sto znaci toa ako znaete da mi pojasnite?

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 572
   RE: Стерилитет кај мажот?
13.8.2012 21:19:34   
cacisk
Astenospermija e namalena podviznost na spermatozoidite mislam ispod 40 % ne e mnogu los spermogramot samo da se konsultiras so urolog i moze ce treba da pocne da zema vitamini ili dr. nesto.

(Одговор на членот Gabriela V)
Непосредна врска до пораките: 573
   RE: Стерилитет кај мажот?
21.8.2012 20:06:31   
dani85
Moze li nekoj da mi pise nekoj recept koj sto e na prirodna baza za podobruvanje na spermogramot oti tie apcinja sto ni gi dadoa se 890 ( so 36 kapsuli) i 1800 so okolu mislam 90 kapsuli vo pakovanje. Fala vi odnapred na site

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 574
   RE: Стерилитет кај мажот?
3.9.2012 9:29:26   
ss87
Zdravo dragi moi ringerajki eve sdenes sakam da spodelam edna ubava vest so vas ..pred nekolku dena doznav deka sum bremena vo mnogu rana bremenost...sigurno ste gi citale moite postovi a koj ne gi procital neka se vrati nekolku stranici unazad ke procita.. jas prosto nemozam da poveruvam deka gi vidov dveteuser posted image na 5 dena od docnenjeto na menstruacija resiv d si napravam test ama cisto onaka bez nikakva nadez mozebi mala kako kapka... kupiv test od 50 den mi pokaza dve crtki no vtorata pobleda istrcav do apteka istoto utro da kupam uste eden togas go zedov sure check i isto taka gi vidov dvete crtki ednata bese istot aka pobleda no za razlika od prviot test pointenzivno crvena si rekov ova e cudo! Tuku da ne se raduvam predvreme otidov istiot den na ginekolog za da mi ja potvrdi bremenosta, na eho rece deka seuste nemozi da vidi bremenost deka sigurno e mnogu rano pa za da se osigurame da napravam beta HCG, napraviv i rezultatot e pozitiven bremena sum... vo mnogu rana bremenost pa zatoa nemoze da se vidi ni tockicka na ehoto mi kaza doktorkata po eden mesec da odam na kontrola deka ke se vidi i bi trebalo i da ja cueme srcevata akcija... no se dodeka ne go vidam toamalecko cudo i nemu go slusnam srcenceto nemozam da bidam mirna ete... sakam da kazam deka pokraj tolku problemi jas ostanav prirodno trudna mojot soprug imase astenoteratozoospermia no od trojca doktori go slusnav istoto mislenje deka so takov rezultat moze i prirodno da se zacne samo opustenost... od in vitro, pa inseminacija jas ostanav po priroden pat trudna seuste ne mozam da poveruvam!! Bev tolkav skeptik tolku razocarana si rekov nas kade ni e krajot se umorivme tolku mnogu a bevme na pocetok... dragi moi ringerajki eve denes sakav da go spoelam ova so vas da vi dadam edna uteha se nadevam deka ovoj moj post malku ke ve raspolozi i dade uste pogolema nadez od onaa stoja cuvate vo sebe.. ve gushkam silno vi posakuvam na sekoja od vas ovde da si gig vidi posakuvanite user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 575
Страница:   <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali vi se dopaga imeto Kristina?
bebencetoda (53%)

ne (28%)

mozebi (19%)


Број на сите гласови: 128

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!