|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Стерилитет кај мажот?
9.10.2012 12:16:03   
Sweet11
Може ли некој да ми предложе добар доктор уролог-ендрокринолог во Велес приватен или како и да е?
Сакаме да направиме подетални испитувања!
cacisk какви испитувања правеше твојот сопруг и каде?

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 601
   RE: Стерилитет кај мажот?
13.10.2012 22:52:04   
angelce83
Caciski kje mora i dvajcata da piete antibiotici dokolku se ustanovi nekoja infekcija, zosto ti ako se izlecis a on ne so samo eden seks pak kje se vrati kaj tebe, zatoa najubavo i dvajcata,pozz

(Одговор на членот Sweet11)
Непосредна врска до пораките: 602
   RE: Стерилитет кај мажот?
14.10.2012 2:01:10   
kapina
sweet jas vo avgust ja lecev ureoplazmata no i mm piese antibiotici i jas i odnosi mozese da imame samo so zastita

(Одговор на членот angelce83)
Непосредна врска до пораките: 603
   RE: Стерилитет кај мажот?
15.10.2012 0:53:00   
kapina
dali nekoj od vasite mazi imal dijagnoza astenozoospermija i kako se lekuva i koi se ispituvanja se potrebi pokraj spermogramot sto moze da bide pricina za taa dijagnoza

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 604
   RE: Стерилитет кај мажот?
15.10.2012 15:11:01   
cacisk
MM ima -ili imase astenospermija ja otkrivme vo Juni. Od togas piese Speman 3 kutii, sega momentalno pie Tribestan 2 kutija e pri kraj veke, plus pie Zink, Selen. Vit. E, Vit A, i Vit. C. Nemame od togas napraveno nov spermogram ako pravam inseminacija sledniot mesec ce napravi nov. Mene dokt. mi rece deka ima sansi prirodno da se zabremeni so taa dijagnoza i deka ne bila mnogu teska. Podviznosta mu bese 25% brzo podvizni. Kaj tvojot MM kolku se brzo podvizni?
Dali tvojot pie nesto?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 605
   RE: Стерилитет кај мажот?
15.10.2012 21:55:54   
kapina
ne mojotmm go pratija pravo doktorite na ivf da sprema dokumenti posto kaj nego mnogu mala bese koncentracijata samo 1 milion a treba da e nad 5 milioni za da moze da odima deca na priroden nacin a brzo podvizni imase samo 20 posto

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 606
   RE: Стерилитет кај мажот?
19.10.2012 14:04:49   
Melanija RR
Ме интересира селенот и цинкот како какво производ го земаат вашите мажи.Конкретно име и произведувач
Фала user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 607
   RE: Стерилитет кај мажот?
19.10.2012 14:10:53   
cacisk

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Ме интересира селенот и цинкот како какво производ го земаат вашите мажи.Конкретно име и произведувач
Фала user posted image


Zinkot od Natural Wealth 25 mg 2x1
Selen od Swanson 100mg 1x1

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 608
   RE: Стерилитет кај мажот?
19.10.2012 14:16:27   
dostickage
Jas za drugo go imam zemano Zink-ot na Natural Wealth i garantiram deka e najdobar proizvod od Zink sto moze da se najde po aptekive.

i Selenot isto na Natural Wealth e provereno dobar.

Jas gi zemam radi imunitet , sum probala od drugi proizvoditeli ama na Natural Wealth mi imaat najdobri suplementi. Ova mi e po preporaka na magister farmacevt so dolgogodisno iskustvo i kaj nas i vo stranstvo.



< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 19.10.2012 15:32:52 >

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 609
   RE: Стерилитет кај мажот?
19.10.2012 15:35:55   
Melanija RR
Ви благодарам dostickage и caciskuser posted image
Сакам за последната инсеминација,здравје ноември или декември, да го подобриме спермограмот на мм па би требало за 2 месеци да е подобар,тој не е лош нормален ама накај тера тоа што има модифицирани а нема бактерии.
Се надевам дека на оваа последната ќе дадеме максимум и кај него и кај мене на стимулација.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 610
   RE: Стерилитет кај мажот?
19.10.2012 16:05:36   
ss87
angelce mnogu se izinuvam sto docnam so odgovorot jas mila piev bromergon 6 meseci cetvrt na sabajle i polovinka navecer pred spienje navistina e cudo bozjo sto ostanav bremena po priroden pat i plus kaj nas spermogramot bese mnogu slab dijagnozata ni bese astenateratozoospermia od trojca doktori dobiv isto misleje a voedno i od prekrasniot doktor bobi lazarevski od sistina deka so toj rezultat se ostanuva po priroden pat kaj nas i od dvete strani se se sreduvase poleka poleka i op bidna koga najmalku ocekuvavme dva dena pred da zakazime inseminacija jas doznavdeka sum bremena i den denes nemozam da poveruvam pred dva dena bev na kontrola i go vidov bebeto bev presrekna dodeka gledav kako pliva toa malo sustestvo vo mene site ke si docekate eden den veruvam vo toa a veruvajte i vie na site vi ja prakam najgolemata sreka na svetot!!!!!

(Одговор на членот angelce83)
Непосредна врска до пораките: 611
   RE: Стерилитет кај мажот?
26.10.2012 15:07:19   
simona78
mili moi mi treba pomos od site vas kaj koi e dijagnosticirana azospermija. Deneska ni gi kazaa rezultatite od biopsijata i problemot e sto nema zreli spermatozoidi..spomnaa deka so hormonska terapija ke moze toa da se resi..bidejki samo telefonski razgovarav so doktorot , sakav da ve prasam dali so taa terapija postojat sansi da se pojavat zreli spermatozoidi i vo normalniot ejakulat ili samo vo testisite i bilo koja informacija za toa kako moze da se resi toa sto ne dosozrevaat spermatozoidite

(Одговор на членот ss87)
Непосредна врска до пораките: 612
   RE: Стерилитет кај мажот?
31.10.2012 16:31:53   
krstana
So soprugot ziveeme vo Avstralija ,bea napraveni rezultati i bea mnogu slabi mal broj i slabo podvizni spermatozoidi a kaj mene neredoven ciklus.Dolgo vreme koristevme mnogu lekarstva recisi se sto bese ponudeno vo Avstralija i Amerika i Rusija no bez posebni rezultati.Pred tri godini bev vo Makedonija i od moite prijateli dobiv preporaka da se obratam kaj G-dinot Pero Dabeski vo Gostivar.Se javiv mu go obrazloziv mojot problem toj vnimatelno me soslusa i pobara rezultati od poslednite medicinskite ispituvanja a jas posto gi nemav so mene istiot se soglasi da mu gi ispratime po elektronski pat.Odkako gi analizirase rezultatite ni preporaca Apiherbalna terapija .Posle prvata terapija spermogramot kaj mojot soprug bese mnogu podobar a kaj mene ciklusot se normalizira.Posle tretata terapija jas prirodno zabremeniv i sum srecna majka .Golema blagodarnost do G-dinot Pero Dabeski od Gostivar i se gordeam sto imame takvi dobri strucnjaci vo Makedonija.user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: SOLE

Zdravo na site, mazot mi piese proxeed plus kupen od makedonija od zegin i vidovme deka na pakovanjeto pisuva deka e proizveden vo Italija, a sega sme vo Italija i bas prasavme dali go ima istiot no tuka go nemase bas istiot ama e so istite sostojki i se vika PROXEED NF, pa ke vidime sega kakvi ke bidat rezultatite, inaku kaj mazitmi mnogu varira spermogramot, vo rok od 2 godini imame napravemo mnogu spermogrami i sekogas rezultatite se razlicni. Minatat godina piese edni bilni kapki (na prirodna baza,so med, polenov prav,maticen mlec i takvi raboti) gi poracavme od eden covek se vikase Pero Dabeski no nese sekavam od koj grad bese dali od Gostivar ili Debar mislam ne sum sigurna i imase mnogu podobruvanje, spermogramot prvo mu bese mnogu los a posle 3 dozi od tie kapki mu bese normalen i se nadevavme deka ke ostanam bremena po priroden pat,toj gi prekina tie kapki i sega pak mu e losa spermata pa momentalno pie PROXEED NF(toa se prasok kesicki ima 20 vo edno pakovanje i kosta 36 evra i se pie po edno na den), aj ako nekoj gi imate doma momentalno proxeed plus napisete mi gi sostojkite bas sakam da gi sporedam da vidam dali se isti... pozdravce mnogu do site


(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 613
   RE: Стерилитет кај мажот?
31.10.2012 16:47:40   
cacisk
Jas samo da spomnam deka vo Ponedalnikot napravivme nov sperogram (prethodniot vo Juni ni bese) i rezultatite super bea. Ne deka prethodniot bese los, imase astenospermia, zamislete sega ima 60 % podvizni spermatozoidi. a prethodno mislam 20-30 % mu bea. Veruvam deka najveke mu pomogna Tribestanot dosega ima pieno 4 kutii, stvarno e poskap no se isplati. E sega ima mnogu leukociti. Primase pred 2 meseca i inekcii ama nisto, pak se vo golem broj. Dali znaete kako moze da se namali brojot na leukociti vo spermata? Znam nekoi antibiotici se pijat no ne znam sto-kako. Ne mozeme spermoultura da napravime bidejki nemale reagensi, taka ni rekoa vo mikro, a da odime Sk nemame slobodno vreme se sme na rab. Pozdrav

(Одговор на членот krstana)
Непосредна врска до пораките: 614
   RE: Стерилитет кај мажот?
31.10.2012 17:15:03   
Melanija RR
cacisk дали после спермограмот сега има препорака од лекар да направи спермокултура или вие сакате?
Не би ти советувала веднаш антибиотик дури не направите спермокултура.

Уште нешто зависи кад е правен но види дали на спермограмот каде што пишува аглутинација пишува нешто во смисол има ,нема и слично?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 615
   RE: Стерилитет кај мажот?
31.10.2012 21:48:02   
ilina81
Dali ke moze da mi go dadete brojot od Pero Dabeski od gostivar

(Одговор на членот MikiSonce)
Непосредна врска до пораките: 616
   RE: Стерилитет кај мажот?
3.11.2012 15:57:58   
krstana
ИЗВОРНА ПОРАКА: ilina81

Dali ke moze da mi go dadete brojot od Pero Dabeski od gostivar

Se razbira

Уредил:Меланија РР:бројот е пратен преку пп

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 3.11.2012 16:23:03 >

(Одговор на членот ilina81)
Непосредна врска до пораките: 617
   RE: Стерилитет кај мажот?
3.11.2012 16:27:54   
Melanija RR
krstana фала за споделената информација.

Кој сака број од Pero Dabeski слободно преку пп нека контактира со krstana за да го добие бројот
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот krstana)
Непосредна врска до пораките: 618
   RE: Стерилитет кај мажот?
4.11.2012 21:47:13   
file
Zdravo i od mene jas sum nova na forumov veke podolgo vreme ve citam,se obiduvame 13god zauser posted image ,no bez uspex pred nekoa godina imavme spermatozoidi no sega imame azzospermija mm pocna da pie vitamini i tribesfor,i sakame da odime kaj Lazarevski na razgovor.pozzz

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 619
   RE: Стерилитет кај мажот?
5.11.2012 0:38:28   
gina
dobredojde file mnogu mi e zal toa e mnogu vreme ama ce dade gospod i kaj nas e azzospermija potpolno te razbiram mila dali si bila na ivf jas sega ce odam na 5 ifv vo sreda treba da odam kaj d-r tase da se dogovorime moeto prvo ivf bese kaj Lazareski ama bezuspesno ne se oplodija jk ne sovetuvase so donator ako mila pojdi vidi sto ce ti kaze nisto ne gubis Srekno


devijki se izvinuvam a koj e toa Pero Dabeski i za sto e toj

(Одговор на членот file)
Непосредна врска до пораките: 620
   RE: Стерилитет кај мажот?
5.11.2012 9:15:00   
file
Zdravo gina imam praveno edni ivf i dve inseminacii no bez uspex togas odevme ka Damcevski i mm piese tribesfor i ni rece deka imalo zivi spermatozoidi i zato pravevme ivf no ne ni dade nikakov dokument se sto pravevme kaj nego.Ni rekoa edinstveno so donor da se obidime,no sakame da probame uste da napravime mikro tese.Kaj vas najdoa li spermatozoidi ili pravite ivf so donor.Ti posakuvam uspex vo postapkata i da ne izraduvas pozz

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 621
   RE: Стерилитет кај мажот?
5.11.2012 12:19:50   
gina
file mila so nasi pravime so tese najdeni se zivi spermatozoidi i imame zamrznati pa kako pravevte inseminacija kaj mm vo spermata nema niti eden spermatozoid direkno na ivf da se nadevame mila fala za podrskata i mm piese sekakvi apcina ama nisto piese i proxeed plus pa sega gi cekame da ni stignat i ti sto pobrzo da se izraduvasuser posted image


(Одговор на членот file)
Непосредна врска до пораките: 622
   RE: Стерилитет кај мажот?
6.11.2012 17:30:45   
Anonimen
zdr na mm mi mu dijagnozira astenzoosprmija i ima samo 16% podvizni dali e mnogo loso toa ako znae nekoj da mi kaze

(Одговор на членот gina)
  Непосредна врска до пораките: 623
   RE: Стерилитет кај мажот?
6.11.2012 17:56:12   
cacisk
Astenospermia ne e mnogu teska dijagnoza, no 16% e mala podviznost. Dali prima terapija MM? I mojot soprug imase astenospermia ispod 25% podviznost, no so terapija sega ima skoro 60% podviznost.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 624
   RE: Стерилитет кај мажот?
6.11.2012 18:07:36   
Anonimen
seuste ne prini nisto

(Одговор на членот cacisk)
  Непосредна врска до пораките: 625
Страница:   <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?