|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
22.7.2011 12:44:17   
EvaNela
Драги мајки
дали можете да ми препорачате добар и признат нутриционист во Македонија..специјализиран за исхрана на мали деца???
многу ви благодарам

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
17.9.2011 17:08:01   
sweety girl
И ние еве неколку дена го пиеме Пиковитов, и не е со убав вкус може за нас да ама за деца не баш, со мака и лажење и го пикам во уста

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
3.10.2011 10:44:58   
Felly RR
Дали некој има давано Имунобор Кидс, и како сте задоволни?
Јас пранирам да почнам да и давам на Матеа, малку да и се закјни имунитетот, оти вака два дена одеше во градинка, после една недела дома, па една недела одеше, и еве сега пак дома со кашлање, и течење на носето.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sweety girl)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
3.10.2011 11:08:32   
kikicka
nie od 6m i davavme child`slife sirupce vitamini iminerali okolu 40E doagja skapo ama ubav sirup krvta i se drugo i beshe vo red niednas ne nastina ne daj boze sega pravime pauza samo d3 primame i od januari ke pocneme pak so sirupceto.inakugo koritevme okolu 5 meseci edno pakuvanje poshto po 2ml dnevno sedava po 1.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
3.10.2011 11:33:41   
miana
Jas na kerkami i kupiv ribino maslo so vkus na cokolado i acerola za pocetokot...
Ribinoto maslo - odvaj go pievme ( so trista maki) a sega i kupiv saravita imuno kids okolu 500 denari e ...Do sega samo ednas i protece noseto od kako sme pojdeni vo gradinka...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
3.10.2011 11:36:39   
Maca25
Јас секое утро и давам Пиковит пробио, а кога ќе се врати од градинка и варам чај од брусница  (која го зајакнува имунитетот) со мед и лимон. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
3.10.2011 11:47:50   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

варам чај од брусница  (која го зајакнува имунитетот) со мед и лимон. 


каков чај некоја посебна фирма или?бидејќи надица од пред два дена пие icetea од лимон па можеби ќе сака и од брусница

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
3.10.2011 11:49:55   
Maca25
Чајот е на виталиа, не е од оној со кесички, туку сушена брусница со др. тревки во комбинација. Се става во зовриена вода, стои неколку мин. па се процедува. Јас некогаш иставам лимон, некогаш портокал. Вкусот на чајот е преубав.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
3.10.2011 13:01:28   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Јас секое утро и давам Пиковит пробио,


Мене матичната, имунобор ми препорача параленлно со ПИковитот да давам. И тоа ми кажа сега едно шишенце Пробио да испие, и после да продолжиме со IQ - што содржи рибино масло.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
14.10.2011 12:02:44   
Felly RR
Јас еве веќе неколку дена и давам на Матеа Имунобор Кидс, се даваат во период од 12 недели, па ќе видиме, ќе пишам резултати - како делуваат.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
15.11.2011 16:14:39   
Annet
jas od denes pocnav na Iva da i davam baby vit...ubav vkus ama ne ubav miris.....mora da se zajakne imunitetot,se kiva i nose tece,ama i za krvta moze ke pomogne,a sto vikate?sto da i davam za krvta????? 3 meseci e

< Поракaта ја уредил Annet -- 15.11.2011 16:15:01 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
15.11.2011 22:05:29   
Felly RR
Па Аннет уште е малечка, освен сируп легофер не знам што би можела да даваш за крвта. АМа и тоа само во консултација со педијатар.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
15.11.2011 22:15:50   
Natuska85
Анет и јас мислам дека уште е малечка,па сега гради имунитет.А слаба ли е крвта? И на моето user posted image му тече носето ама само прозирен секрет,не мрсулиња и освен витамин ц и физиолошки раствор друго не му давам.Па види какво е времево,секој втор голем е болен а не па они малечки душичиња.Ако и е слаба крвта мислам треба да се консултираш со лекар што да даваш,на своја рака  уште е многу малечко.Сепак ти си знаеш најдобро.

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 15.11.2011 22:25:24 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
16.11.2011 0:16:32   
*miki mami*
Annet baby vit kapkite pocnuvaat da se koristat od 4meseci tie se edinstveni multivitaminski kapki sto mozat da se davaat na 4mesecno bebe no ne i na pomalo imam super iskustvo so niv samo pofalni zborovi za kapkite no sepak mislam deka e malo pocekaj bar uste eden mesec i pridrzuvaj se do upatstvoto i dozata sto e navedena
pozz


(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
16.11.2011 9:54:07   
libra.n
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

jas od denes pocnav na Iva da i davam baby vit...ubav vkus ama ne ubav miris.....mora da se zajakne imunitetot,se kiva i nose tece,ama i za krvta moze ke pomogne,a sto vikate?sto da i davam za krvta????? 3 meseci e


Jas i davav baby vit od koga se vrativme od bolnica, po preporaka na pedijatarot sto ne otpusti od Cair (kako zamena za d3). Potoa maticniot pedijatar ni dade plivit d3. Sega ima 4 meseci i vidov deka imam uste od kapkite i pisuva deka se dava 1/2 ml.-do 4 meseci, 1ml.-od 4 do 12 meseci. I moeto kiva kasla i ima slajmce malku (povrati nokeska), a temperatura nema. Ke ti dadam od kapkite,dobro sto me podset_i Annet, a dali mozam da i davam nesto drugo za imunitet na ovaa vozrast i kako moze vit.c da primi osven preku kapkite?

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
16.11.2011 9:58:19   
Felly RR
АКо има полни 4 месеци може да и даваш витамин Ц, тие од 50мг што се за деца таблети. Ќе го здробиш и ќе го раствориш во нешто. Може по едно на ден да даваш. Јас на Матеа и давав од 4 месеци.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
16.11.2011 17:01:59   
Annet
po pola ml kapki na den mi kaza dok da i davam sega vleze vo 4 mesec.vo cajce malku i davam eve vtor den...a c vit piese taka zdrobeno so legofer ama legofer nikako nesaka...ahhhhhhhhhhhhhhh

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
17.11.2011 11:37:51   
AnnaMolly RR
Јас бев во аптека и се воодужав со препарати за подобрување на имунитетот, месецов има да го пумпам со вакви работи за да биде здрав за операцијата.
Зедов Kidz Omega желатински капсули на Heallth Aid, се дупчат со игла и се дава течноста со лажиче, а поголеми деца може и да ги џвакаат. Содржи омега 3, есенцијални витамини (А, Д, Е) и рибино масло. Се дава по една дневно, а има 60 во кутичето.
Зедов Propolaid спреј за грло од прополис на ESI и витамин Ц.
Секој ден јадеме по најмалку едно јаболко со лажичка мелено ленено семе или ако не сака јаболко обавезно мандарини.

Морам да преземам се што можам за да не ми се разболува толку барем до нова година.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 17.11.2011 11:38:57 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
17.11.2011 11:45:59   
rehana
nie koristime vitrum detski multivitamini, i sirupce na galafarm - galapro - so propolis, sega za sega sme super, ama ke vidime sega koga ke pocne ladnovo

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
27.12.2011 20:28:40   
lince
Jas sum nov clen, pozdrav do site majki, se nadevam ke se citame redovno!!!Imam kerkicka 17 meseci,odi vo gradinka od septemvri i od togas e postojano bolna!!!!Sega pak kasla i noseto i tece po malku a site rezultati se ok, brisevite nema bakterija, krvna slika super a polna e so slajm...Doktorkata ni rece samo prirodno, pikovit, sirup od jaglika, ama toj e za pogolemi deca..Baram sovet, sto koristite, kakvi vi se iskustvata:)))pozz

(Одговор на членот rehana)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
28.12.2011 8:53:36   
Felly RR
Добредојде lince! Се надевам и јас дека редовно ќе се читаме, и се надевам дека тука ќе најдеш одговор на сите твои прашања.
Мојата ќеркичка сега наполни 2 години, а во градинка оди од септември. Првите два месеци, 5 дена одеше,а другите беше дома (како што кажуваш ти - со кашлање, растечено носе...) Потоа почнав да и давам Имунобор КИдс - за зајакнување на имунитетот, и да не ја подречам овие два месеци, само 5 дена вкупно ако отсуствувала од градинка. Консултирај се и со докторката, што ќе ти каже за некој ваков препарат. Само прво мора и шлајмот да се исчисти, еве КЛИКНИ ТУКА може ќе најдеш и некој совет.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот lince)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
28.12.2011 10:03:07   
Natuska85
Женски дај советувајте ме дали да давам нешто на 8 месечно user posted image за зајакнување на имунитетотuser posted image . На детска клиника ми кажаа освен д3 капките ништо друго сите витамини да ги внесува преку исхраната.ЈАс секое сабајле во чајчето му ставам и витамин ц,ама мислам дека не е доволноuser posted image . Сакам некое сирупче да му земам............ 

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
28.12.2011 10:51:32   
dostickage
baby vit kapki, imuno baby , integra baby mislam i toj e za pod edna godinka.povekje cajce,ovosje , zelencuk ...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
1.1.2012 21:08:03   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Јас веќе 3 недели му давам на Филип Immuno baby од Erba vit. Мислам дека е рано да видам дали ќе помага, ама сега за сега е добар.
Паралелно му давам витамин Ц и пробејби анги.
Ми рекоа дека имало некое сирупче мислам дека рекоа се викало Колострум, како демек најдобро било за имунитет зашто е базирано на колострум. Имате чуено за него?



Ана Моли и нас ни го препорачаа овој сируп за имунитет и еве веќе 4 дена го пиеме.Сакав да те прашам колку пати на ден го даваше,еднаш или двапати и дали му го мешаше со сокче или чисто со лажиче. И дали знаеш дали и кај него е ограничено давањето на еден месец па се прави пауза или.....А и уште нешто,се мислам дали да давам и плус витамин Ц,пошто сирупот пишува дека 70% соджи витамин Цuser posted image .Може и друга мамичка да ми одговори ако знаеuser posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
2.1.2012 9:03:05   
Felly RR
Натушке мислам дека може да даваш и вит Ц, и јас исто кога почнав со витамински сируп тоа се двоумев (зошто во сирупот-Пиковитот пишува дека содржи 50 мг) па ја прашав докторката, и таа ми рече може да давам плус уште една таблетка.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?