|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
4.3.2011 7:35:15   
Палешка РР
Нас докторката од Козле ни препорача Киндеримун и Миа почна да го пие, па ќе видиме..

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
4.3.2011 12:04:40   
blue_blue
Јас давав маџун на почеток на есента септември/октомври. Искрено не видов некое подобрување кај моите деца, а кога и кажав на матичаната ми рече дека тоа има многу шеќер и не треба да се дава секој ден (иако се работи за природен шеќер). Се откажав од давање. Инаку го ставав во сок, една кафена лажичка во 200 мл сок, скоро и да не се осеќа. Може и во чај да се стави или да речеме во кашичка од кекси, млеко и банана.

ИЗВОРНА ПОРАКА: *miki mami*

jas denovive kupiv mazun grozdova med ama ne go saka na upastvoto pisuva moze da se rastvara ama  go primetuva vo sok i vo voda malku nagorcnuva ama samo malkuuser posted image
ako ima nekoj iskustvo vo sto drugo da mu go stavamuser posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
4.3.2011 17:15:03   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Twins

Mamicki dali nekoja ima iskustvo so seme od kopriva i na koja vozrast im imate dadeno na vasite deca(ako imate dadeno)i kako go davate, pr.pomesano so med ili pomesano vo ruceceto?


Јас во бременоста користев, во мед или во јогурт со житарки, така ми беше подобро, а за деца не знам, ама мислам ако е дозволено да се дава може на истиот начин

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
4.3.2011 17:15:58   
Snowhite RR
Што е тоа маџун и од кај се купува и од која возраст може да се дава?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
8.3.2011 0:01:51   
blue_blue
Маџун е гроздов слад. Се продава во тегла, потечен е од медот, а има боја како мед. Се купува во било кој поголем супермаркет ТИНЕКС, ВЕРО..или во аптека. Навдоно е 100% природен и многу е богат со витамини од Б група и со природен шеќер. Наводно помага во градење имунитет.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
8.3.2011 0:03:59   
blue_blue
Дечки, има ли некој користено Imunoglukan сируп? Никој не ми даде одговор, не сте го користеле или ве мрзи да ми пишете?

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
8.3.2011 23:22:42   
Pepelaska *
Јас не сум користела сеуште ништо, од колку месеци може да се даваат сирупи, јас сум некако повеќе за природно зајакнување на имунитетот треба ли и додатни работи?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
8.3.2011 23:24:52   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Дечки, има ли некој користено Imunoglukan сируп? Никој не ми даде одговор, не сте го користеле или ве мрзи да ми пишете?


Не сум го користела, а и прв пат слушам за сирупов. Од такви сирупчиња и имам давано  Пиковит, Мултивитамол и Прополбејби. Следен е Кидеримун.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
8.3.2011 23:50:22   
strelec 1982
Jas go koristev Propolbejbi dva meseca sinot go piese nemav maka  so toa i bev zadovolna od nego  go dopi sisenceto i oti dva meseci go pie mu pravam pauza od toj surup.Mu go kupiv sega Multivitanol od Dr.tajs mislam bese i od utre ke mu go davav znam deka e za apetit poveke ama poslabo pocna da mi jade ovie dve nedeli i zatoa takov mu zemav.Dali nekoj go koristel ovoj surup Multivitanol i dali e zadovolen?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
9.3.2011 11:03:51   
Maca25
Ние го користевме Мултивитамолот ама не можам да кажам задоволна/незадоволна затоа што и додавав и вит.Ц дополнително и многу свежо овошје и зеленчук. Што знам, мене сите тие сирупчиња ми се исти. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот strelec 1982)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
3.4.2011 15:21:45   
strelec 1982
Multivitanolot go koristime skoro mesec pa mozam da recam zadovolna sum pogolem apetit mu se otvori poveke si jade da ne go podrecam.Inaku imavme koristeneno i pikovit ama ne vidov nekoja pogolema promena od nego vo apetitot.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
3.4.2011 16:03:45   
AnnaMolly RR
Јас веќе 3 недели му давам на Филип Immuno baby од Erba vit. Мислам дека е рано да видам дали ќе помага, ама сега за сега е добар.
Паралелно му давам витамин Ц и пробејби анги.
Ми рекоа дека имало некое сирупче мислам дека рекоа се викало Колострум, како демек најдобро било за имунитет зашто е базирано на колострум. Имате чуено за него?


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот strelec 1982)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
3.4.2011 19:43:22   
denim
Dali nekoj znae dali mozam da davam madzun na 7 mess. bebinja? Vo apteka mi rekoa deka mozam ama planiram i da ja prasam Dr.

_____________________________

ПО 100 ГОДИНИ ...НЕМА ДА БИДЕ ВАЖНО КОЛКАВА БЕШЕ МОЈАТА СМЕТКА ВО БАНКА, КАКВА БЕШЕ КУЌАТА ВО КОЈАШТО ЖИВЕЕВ, ИЛИ КАКОВ АВТОМОБИЛ ВОЗЕВ. ...НО СВЕТОТ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОИНАКОВ ЗАТОА ШТО ЈАС БЕВ БИТЕН ВО ЖИВОТОТ НА ЕДНО ДЕТЕ!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
1.6.2011 18:03:30   
slavicav
Shto preporachuvate Multivitanol ili Immuno baby од Erba vit?Do sega ne sme piele nishto,za mesec ipol tri pati nastinavme a i mnogu poslabo jademe user posted image

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
1.6.2011 18:12:39   
antonie
nie imame 6 meseci, i pieme kapki baby vit, i se super, apetitot dupla mu se zgolemi, kakite se za od 1 mesec do 4 godini

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
3.6.2011 14:57:39   
dostickage
i nie pieme Babyvit i mu se zgolemi apetitot.Doktorkata mi vika deka Sanostol e najdobar ama e od 3 godini a nie imame edna:)Sega planiram da pominam na Pikovit IQ pa kje vidime,nekako mnogu mi se skapi kapkite Babyvit.Doktorkata mi vika deka se e biznis i deka moze i nekoj sto ne e Dr Leo ili nekoj britanski da ja zavri istata rabota.Kje probam so Pikovit IQ pa kje vidime

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
3.6.2011 15:09:51   
Maca25
Јас купив Пиковит IQ за ќерка ми и не сака ни да го помириса. Кога ќе ме види наутро дека ја отворам кутијата за да и ставам во лажичка почнува да плаче и бега. Ако успеам да и го пикнам во уста го плука.  Исто и според мене има одвратен вкус. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
3.6.2011 15:57:52   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: slavicav

Shto preporachuvate Multivitanol ili Immuno baby од Erba vit?Do sega ne sme piele nishto,za mesec ipol tri pati nastinavme a i mnogu poslabo jademe user posted image


Јас му давав Имуно бејби од Ерба вита. Добро му делуваше, не ми настинуваше и слично додека му давав. Па ми се потроши и одма почна нос да му тече, да кашла... Би го препорачала. Само јас го зедов конкретно тој зашто барав некој сируп за имунитет што не делува на апетитот. Моево буце доволно апетит си има, а мислам дека Пиковит плус поттикнуваат апетит.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
4.6.2011 11:27:30   
denim
Nasata prva Dr. (imame dve user posted image ) ni preporaca kapki Baby vit. Gi koristime veke 1 nedela, pa ke vidime...

_____________________________

ПО 100 ГОДИНИ ...НЕМА ДА БИДЕ ВАЖНО КОЛКАВА БЕШЕ МОЈАТА СМЕТКА ВО БАНКА, КАКВА БЕШЕ КУЌАТА ВО КОЈАШТО ЖИВЕЕВ, ИЛИ КАКОВ АВТОМОБИЛ ВОЗЕВ. ...НО СВЕТОТ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОИНАКОВ ЗАТОА ШТО ЈАС БЕВ БИТЕН ВО ЖИВОТОТ НА ЕДНО ДЕТЕ!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
4.6.2011 21:51:41   
slavicav
Kupiv Multivitanol pa ke vidime,a za nastinkata otidovme na dr.

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
4.6.2011 23:35:18   
annie
леле јас тука ве читам и викам кога ќе одиме и ние на контрола и јас да прашам што ние да даваме тука а она само на косо онака не погледна и ми рече да и ја соблечам на боди и боси ножиња и да ја носам дома а надвор дува ветер ужас јас уште јакна што не сум и облекла.никако препарат ни ништо не сакала да чуе од мене дека сум и дала,баш онака домаќински ме испокара

_____________________________

Солзата е нејзин начин да се изрази, нејзината тага, нејзината љубов, нејзината осаменост, нејзината болка и нејзината гордост!!!

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
4.6.2011 23:57:03   
nadica
сите др го кажуваат истото да се остави сам организмот да се избори секако со давање на природни витамини и минерали
јас во зимскиот период и давав (пиковит IQ, др.лео,...) сега не само свежо овошје и зеленчук колку сака и кога сака (макар што надица јаде малку ама...)
од еден др имам слушнато дека месеците кои не ја  содржат буквата Р во своето име (мај-август) не се за додавање на витамински препарати user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
5.6.2011 13:25:12   
Maca25
Јас сега и давам на Нина Пиковит, но да го допие шишенцето и не и давам повеќе витамини летово. Во моментов таа е настината, времево е топло преку ден ама навечер кога шетаме е ладничко и ветровито, а таа испотена од трчање и ете ја настина. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
5.6.2011 13:42:15   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: annie

леле јас тука ве читам и викам кога ќе одиме и ние на контрола и јас да прашам што ние да даваме тука а она само на косо онака не погледна и ми рече да и ја соблечам на боди и боси ножиња и да ја носам дома а надвор дува ветер ужас јас уште јакна што не сум и облекла.никако препарат ни ништо не сакала да чуе од мене дека сум и дала,баш онака домаќински ме испокара

Annie preporaka na mojot pedijatar e deteto voopsto da ne se iznesuva na veter, a ne rasobleceno.Jas ednas taka go nastinav, bevme na veter nadvor.
Nie nisto ne pieme zasega za zajaknuvanje na imunitetot a ne sum ni prasala dali da pieme nesto

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
5.6.2011 17:00:55   
annie

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz


ИЗВОРНА ПОРАКА: annie

леле јас тука ве читам и викам кога ќе одиме и ние на контрола и јас да прашам што ние да даваме тука а она само на косо онака не погледна и ми рече да и ја соблечам на боди и боси ножиња и да ја носам дома а надвор дува ветер ужас јас уште јакна што не сум и облекла.никако препарат ни ништо не сакала да чуе од мене дека сум и дала,баш онака домаќински ме испокара

Annie preporaka na mojot pedijatar e deteto voopsto da ne se iznesuva na veter, a ne rasobleceno.Jas ednas taka go nastinav, bevme na veter nadvor.
Nie nisto ne pieme zasega za zajaknuvanje na imunitetot a ne sum ni prasala dali da pieme nesto


а бе многу јасно,ама само да ги видиш овде децава во зима само на чорапчиња,фармерчиња ни хулахопки ни ѕиври како ние во мк што си ги облекуваме ретко кое ке го видиш капа или шал ама сите скоро имаат растечени носиња ама никој не придава толку важност на тоаuser posted image и мене ми беше чудно ама се навикнавuser posted image

_____________________________

Солзата е нејзин начин да се изрази, нејзината тага, нејзината љубов, нејзината осаменост, нејзината болка и нејзината гордост!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?