|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
15.8.2013 11:03:45   
slavicav
Lele luge kazuvajte spas od mravki,po cel parket mi se shetaat i edna troshka da ima dole milion ke se soberat.Vo stan sme,neznam od kaj izleguvaatuser posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
15.8.2013 11:41:08   
MademoiselleNina
За мравки, јас испрскав со еден спреј за против мраки Раид - го има во големите маркети. И ги снема за еден ден, и не се вратија.
Инаку некој става листови од патлиџан, тацни со мед, или прашак за перење. Но овие работи не ги уништиваат мравките - само ќе ги избркаат :)

А има и едни куќички за мравки - во нив има отров и се со одложено дејство, мравките ќе исчезнат, ама не веднаш, после 10 тина дена. Ова јас не сум го пробала, ми го кажаа.

Јас со куќички се спасив од бубашваби, ама ставив дупло повеќе куќички него ли што пишување на кутивчето. Ставив 3 пакувања на куќички :) и ги снема бубашвабите :)

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
15.8.2013 12:14:46   
slavicav
Nemam bubashvabi ama mravkive me ubija,bash ke probam da go zemam sprejot se nadevam bezbeden e za decauser posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
18.8.2013 8:24:49   
Mihaela 2010
Aj samo da se pofalam a da ne se poddrecam...vekje nekolku dena mozebi 5 nitu edna bubasvaba
mammy_angels bidi blagoslovenauser posted image ,me spasi so receptot,imali spas

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
18.9.2014 18:05:25   
Mihaela 2010
Dilina te citam maka imas so bubasvabi??jas dolgo vreme maka macev i konecno gi iskoreniv.Od zemjodelska apteka ke si kupis neopetroid tecen e se rastvara vo voda...znaci momentalno umiraat uprceni celite..do sigurnost ti kazuvam jas uplav imav od niv duri gi sonuvav navecer.ne e stetno ic ako si naprskas

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
18.9.2014 18:32:39   
Dilina
A дали е штетно за бебчево? Мене најповеќе од тоа ми естрав... ние земавме неопетроид во прав и само истуривме по ќошеви... се намалија ама уште ги има user posted image user posted image user posted image мислевме да прскаме (оние што идат по станови шо прскаат) ама реков не зошто имаме мало бебе...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
18.9.2014 19:03:44   
Mihaela 2010
Nas prodavacot ni rece deka nee stetno.i nie bas prasavme posto imame dete rece da ne se sekirame.nsprskav vo kupatilo i wc po kjosevite u kujna po kraevite dole . Toa e efikasno i za pajaci mravki muvi..posto ziveam vo kukja naprskav i nadbor niz dvor, dole kaj vratata i mozam da kazam samo 4-5 najvekje imase mrtvi doma , pretezno naogavme nadvor mrtvi pa taka sfativ deka mi vleguvale od nadbor..ama ete se spasiv.

< Поракaта ја уредил Mihaela 2010 -- 18.9.2014 19:04:47 >


_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
19.9.2014 10:28:16   
LoveableMe RR
За лебарки проверен лек, од зелен пазар има едни коцки пластични бугарски, закон се....едно пакување 150 денари за 30м2 простор....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
19.9.2014 10:57:27   
blue_blue
мајка ми прави еден ептен ефикасен рецепт за бубашваби а не е штетен за луѓе зошто нема во некго хемикалии, така да и ако имате мали деца дома ич да не ви е шубе. Се купува од аптека борна киселина (acidi borici) тоа е она во прашак што се продава и што ти го даваат да го раствориш во вода и да ставаш облоги на кожа за смалување на отоци. Две такви пакувања се мешаат со еден варен и испасиран компир и 1 варено и изернадано јајце. Од смесава се прават топчиња и се ставаат по ќошеви, одводи, позади елементи, кревети...не знам што им прави таа борната киселина ама мајка ми пред многу години прв пат кога стави буквално со лопати ги собиравме. Од тогаш не се имаат вратено, понекогаш 1 годишно пак ставам тамкви топчиња и нема буба шваби.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
19.9.2014 19:24:10   
Dilina
Незнам мене ми е многу страв со прскање пошто се расфрла и низ воздухот, така да нареден викенд веројатно ќе идеме кај моите па мм ќе испрска претходно и ќе бегаме на гости. А инаку он земал некое мн јако средство што превртувало све и свашта од бубашваби лебарки па се до пајаци,,.... ќе прашам како се вика и ако е ефикасно ќе ви го пишам името на средството....

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
19.9.2014 19:37:03   
Mihaela 2010
blue blue i jas prvo go pravev toj recept imase edna dve umreno ama jas air ne vidov od toa posto tie topcinja mnogu brgu se stvrdnuvaa pa trebase cesto da pravam..sepak apasot go najdov vo sredstvovo..i duri prskas i si trae dva tri meseci

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
19.9.2014 21:02:58   
Melanija RR
Јас топчињата ги правам поинаку рецептот ми е од пред повеќе од 10год од баба која живее под нас.
Една кесичка ацидиборици (30гр) ,два средно големи варени компири и жолчка од варено јајце.Се ставаат на хартивчиња,се стврднуваат мпо се менуват на 5-6 месеци.Во зграда сме и ете немаме мака,дал прскал комшија или не ич не ме занимаuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
11.5.2015 14:24:19   
sonc90
Lele lugje jas ke se mrdnam so ovie bubasvabi...porano samo u wc i mn retko u kujna imase...sega vidov u spajz,u hodnik i vcera vecerta vlegla edna kaj nas u spalna i se kacila na zidot od kaj sto mi spie malata...lele pobudalev..pa aj mm ja zaplasi da izbega od tamu i posle ja utepa...ke gi pravam vecer i jas tie topcinja,vise u ku*ac so ovie insekti...prvo mravki sea bubasvabi ...daj kazete i nekoe jako sredstvo da stavam ili isprskam ama za site insekti i vekje da ne vidam nisto ama da ne e stetno za bebe...do dusa nie nareden vikend nema da bideme tuka zs ke se renovira pa da se sredi i taa rabota naednas...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
11.5.2015 15:18:58   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: sonc90

Lele lugje jas ke se mrdnam so ovie bubasvabi...porano samo u wc i mn retko u kujna imase...sega vidov u spajz,u hodnik i vcera vecerta vlegla edna kaj nas u spalna i se kacila na zidot od kaj sto mi spie malata...lele pobudalev..pa aj mm ja zaplasi da izbega od tamu i posle ja utepa...ke gi pravam vecer i jas tie topcinja,vise u ku*ac so ovie insekti...prvo mravki sea bubasvabi ...daj kazete i nekoe jako sredstvo da stavam ili isprskam ama za site insekti i vekje da ne vidam nisto ama da ne e stetno za bebe...do dusa nie nareden vikend nema da bideme tuka zs ke se renovira pa da se sredi i taa rabota naednas...

Eeee jas uplav imam od tie bubasvabi ama im se resiv.ke si kupite tecnost Neopetroid se rastvara vk voda, po zemjodelskive apteki gi ima 330 den ti e.spas vidov, mene nokjns mora mi bea, navecer ne mi se stanuvase vo kujna roj, vo wc isto.od koga ispoprskav i vnatre i nadvor niz cela kukja nemam ni bubi ni mravki ni pajaci..topcinja ne se maci da pravis ne go biva samo ova sredstvo i ke me blagoslovis:))))

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
12.5.2015 8:41:59   
lukajana RR
Не сум купила ваков Неопидроид што се раствара,ние дома користиме Неопидроид како прашок од Зегин околу 70 ден. и исто е многу ефикасен

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 12.5.2015 8:43:09 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
12.5.2015 8:49:24   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR

Не сум купила ваков Неопидроид што се раствара,ние дома користиме Неопидроид како прашок од Зегин околу 70 ден. и исто е многу ефикасен

Imam i takov ama e za mravki.ovoj tecniov e ekstra i za povekje insekti

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 91
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?