|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
11.6.2012 15:23:26   
AnnaMolly RR
Везилка, мислам дека нема да има ефект ако направите само вие дератизација. Во зградата претходно каде што работев цела зграда ја прскаа против лебарки и им рекоа дека нема да има никаков ефект ако се испрска на пример само еден стан или еден спрат. Прашајте ги другите станари, гарант ќе се сложат. Никој не сака да му шетаат створења по дома user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
11.6.2012 15:27:28   
vezilka RR
Епа не сакаат, до сега ѕвонев по врати. Луѓево тука се „чудни“ малку, половина зграда е празна, другата половина се старци кои не сакаат да чујат да даваат пари за нешто екстра. Чаре, за да не ни се појават уште непоканети гости, одвратни user posted image . И ние отрови да налупаме?!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
11.6.2012 15:31:12   
AnnaMolly RR
Па наставајте отров на секој ќош. Имаше една нова линија на производи против штетници, баш имаше флаери во Лисиче user posted image
Само не ми текнува како се викаа. Ако ми текне ќе ти кажам.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
11.6.2012 16:32:02   
Ikana
Кај мене дома испрскаа за пајаци, бубашваби, мравки и ставија отров за глувци....луѓе ништо не преживува, најсрдечно ви препорачувам да си викнете служба и да испотепаат таму се со отров, башка отровот е безбеден, на природна база, ние со бебето после 6 саати си седевме дома, 3 саати беше затворена куќата, три отворена да се луфтира, после тоа, ни мирис ни трошка, а богами ни бубачка видов, сите испоумреа. Дај Боже и да не се појават више, ако дојдат пак, ќе си ги викнам пак профеционалците.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
14.6.2012 1:00:56   
milo20052011
ikana koja sluzba ja vikna i koja e cenata pisi pls...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
14.6.2012 8:32:19   
Ikana
Ти пишав пп!!!

(Одговор на членот milo20052011)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
14.6.2012 12:02:39   
vezilka RR
И јас сакам број од „терминаториве“ во пп user posted image . Ќе си ги прашам јас нив дали ќе има ефект само нашиов стан да се чисти..

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
30.6.2012 18:07:01   
Maca25
На тераса имам еден тон мравки. Нема ѓубре, нема трошки, не знам по што доаѓаат и како дошле до 3-ти кат!! Како да ги избркам? Ме полудеа веќе!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
30.6.2012 20:54:47   
Ikana
Ima eden prasok ne mi teknuva kako se vikase, vo malo pakuvanje kako pudra, a mozes i so sprej da pomines, ke si otidat....prashak za perenje i sjaj pomaga isto taka.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
30.6.2012 21:05:57   
temjana
Нас секоја година ни доаѓаат и ни прскаат против мравки, но оваа не прескокнаа и упм инвазија од мравки дома. Во вецето и во кујна најмногу од плочките излегуваат онакви жолти мали што штипаатuser posted image Давајте број од некој што убива вакви гадинки ама притоа да не се занесува со цените, нас ни бараа 400 ако во цела зграда прска или 700 ако доаѓа само зе тебеuser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
30.6.2012 21:15:52   
Ikana
Темјанче, спасот е цела зграда да ја прскаат, нема ефект ако е само кај вас, на комшиите ќе им отидат и кога ќе изгуби сила отровот пак ќе дојдат мравките.... најубаво цела зграда, а нас за цела куќа ни земаа 500 денари.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
30.6.2012 21:39:02   
temjana
Знам дека е најдобро цела зграда ние секако ќе им предложиме и на соседите, но ако не ти е проблем пртаи ми го бројчето таман па да ги исконтактираме пред бебе да ни дојде домаuser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
30.6.2012 21:47:16   
Ikana
Ти пишав ПП, инаку безбедни се овие и за со бебе, 6 саати само треба да си надвор од дома. Три саати затворено да биде, а 3 саати да се ветрее.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
13.3.2013 15:16:11   
Mihaela 2010
Kaj nas u wc to pocnaa da mi iskacaat mravki...lele koga gi vidov se iznervirav....nemav neopertoit a i iskreno mi e stav da stavam radi kerk ami,ama izgleda ke moram....obicno proletno vreme znaat da se pojavat,i mi tekna staviv od kaj sto iskacaat Ajaks i luge gi snema momentalno i eve uste goi nema
Isto letno vreme od kupatiloto pa mi iskacaat edni grozni crni bubacki,nemam mira vise...ke mora da se najde nekoe care user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
13.3.2013 15:18:57   
miana
Sveki ima edno adapterce za vo struja od RSI kozmetikava go kupi,mislam okolu 150o denari ,se stava vo struja i stiti od vakvi nepokaneti gosti..Samo komarcite ne gi brka,inaku osven insekti brka i zmii,gluvci i sl.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
13.3.2013 15:21:54   
Mihaela 2010
pa neli reklamiraa po televiziive za takvo sto se stava u steker ama pa se mislev vikam da ne e ziva glupost...dali vo top shop gi ima neznam....ako vikas deka ima efekt pa da kupam

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
13.3.2013 15:22:35   
mila28
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Kaj nas u wc to pocnaa da mi iskacaat mravki...lele koga gi vidov se iznervirav....nemav neopertoit a i iskreno mi e stav da stavam radi kerk ami,ama izgleda ke moram....obicno proletno vreme znaat da se pojavat,i mi tekna staviv od kaj sto iskacaat Ajaks i luge gi snema momentalno i eve uste goi nema
Isto letno vreme od kupatiloto pa mi iskacaat edni grozni crni bubacki,nemam mira vise...ke mora da se najde nekoe care user posted image



isto i kaj nas bas vcera primetiv mravki vo wc i na balkon???Mali, sitni odvaj gi gledam. Izleguvaat od otvorot sto e kako odvod za voda dole, isto takov neli ima i po balkonite. Kazete sto da stavam, Ajaks, sredstvoto za cistenje?? od toa li gi snemalo?

< Поракaта ја уредил mila28 -- 13.3.2013 15:24:19 >


_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
13.3.2013 15:25:31   
Mihaela 2010
Jas so Ajaks i uspesno mi bese...duri i vo kujna koja cela mi e so plocki koga so djoger ke iscistev znaese sabajlecki da gi vidam tie bubite naopacki,najverojatno im e jak,....a za mravkive eve ti vikam gi snema

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
13.3.2013 15:26:52   
Velena
Сум чула дека за мравки се става сол каде што излегуваат и ке ги снема а исто и да се пребрише со оцет и магла ке фатат

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
13.3.2013 15:28:41   
mila28

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Jas so Ajaks i uspesno mi bese...duri i vo kujna koja cela mi e so plocki koga so djoger ke iscistev znaese sabajlecki da gi vidam tie bubite naopacki,najverojatno im e jak,....a za mravkive eve ti vikam gi snema

Uste denes ke kupam odma, znaci ajaks tecnosta za djogiranje sto e ili sprej msilam ima z sanitarii ili gresam?? Ajde te molam kazi kazi loe potocno da ne kupam pogresno? Fala

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
13.3.2013 15:28:43   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

pa neli reklamiraa po televiziive za takvo sto se stava u steker ama pa se mislev vikam da ne e ziva glupost...dali vo top shop gi ima neznam....ako vikas deka ima efekt pa da kupam

Sveki go ima od RSI, i bas sega mi kaza deka do pred nedela dena odele dve vo paket a sakav i jas da si zemam..Sveki go koristi,bubacki nema a za mravki nemam poima..Inaku i nea i se pojavuvaat mravki redovno ( ona e dole i otvoreno i e letno vreme ) Ne sum ja prasala dali i se izgubija mravkite ama koga veke go preporacuva na prijatelkite mislam deka e efikasno..Sepak i prasokon neo petorit mame im user posted image na mravkite user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
13.3.2013 15:29:48   
mila28

ИЗВОРНА ПОРАКА: Velena

Сум чула дека за мравки се става сол каде што излегуваат и ке ги снема а исто и да се пребрише со оцет и магла ке фатат

ajde i ova ke probam..tao barem sekogas imame doma :D

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Velena)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
13.3.2013 15:31:18   
Мими
Nie imavme problem so bolvi.Strasno bese.Od kuceto sto go cuvase zolva mi vo dvor sme gi vnele doma i invazija.Se konsultirav so veterinar i mi rece da zemam Neopitroid Alfa tecnost za prskanje.Togas bev 9 mesec bremena so sinko.Mi rece deka ne e voopsto stetno i deka se prska duri i vo restorani kaj sto ima hrana.Zemavme isprskavme iscistivme i se spasivme.Poveke od edna godina imase efekt.Sto i da vlezese po doma naogjavme prevrteno.Efikasno mnogu i mozete sami da si ja zavrsite rabotata.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
13.3.2013 15:47:42   
Bilence2
Mene od sanitarniot cvor vo kupatilo mi izleguvaat edni beli mali meki brzi bubacinja. Beli se kako anemicni a ponav i vo dnevna da gi naogam. Ste imale li vie takvi bubacinja?

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Мими)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Непоканети...бубашваби, мравки, лебарки
13.3.2013 15:53:53   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28


ИЗВОРНА ПОРАКА: Velena

Сум чула дека за мравки се става сол каде што излегуваат и ке ги снема а исто и да се пребрише со оцет и магла ке фатат

ajde i ova ke probam..tao barem sekogas imame doma :D


За мравки се користи и прашок ставете како патеки од каде ви доаѓаат

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?