|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Торта за 1-от роденден
28.9.2012 22:43:37   
mila 3

ИЗВОРНА ПОРАКА: sladjana ms

Mamicki ja ke ve molam da mi kazete kade tocno se naoga Lapetit vo Novo Lisice sakam da naracam torta za 1 rodenden na moeto since.Ovde na slikive gledam tortive se prekrasni i so pristojni ceni.I kade se naoga slatkarnicata 511 i za tamu imam cueno pofalni zborovi?Pozz



511 e kaj Centar za stranski jazici, jas imav od tamu zemeno torta za rodendenot na sin mi i super bes i po vkus i na izgled. Neznam da stavam slika, ne mi odi da ja vidis user posted image

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Торта за 1-от роденден
30.9.2012 10:01:50   
Melanija RR
Еден совет кога порачувате торти user posted image
Важен е вкусот ,но задолжително барајте локумот да не е колку 2 прста туку тенот ем се распаѓа при сечење,ем одзема од парчето,ем ретко кој го јаде.
На торта која е со локум ако речат 5о рачунајте најмногу 40 парчиња,многу иде на локумот ,а да и ако ви речат обавезно во фрижидер немојте зошто тешко ќе се сече а гостите ќе јадат сладолед user posted image
Толку од моето искуство user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Торта за 1-от роденден
7.10.2012 22:47:00   
majka na eva
уште еден месец па и ние ќе се спремаме за роденденuser posted image само сеуште не сме одлучиле каква да ни биде тортатаuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Торта за 1-от роденден
18.10.2012 13:19:27   
*Elena*
Nie imame nesto pomalku od 2 meseca do redodedenot, za kaj Stanislava znam deka treba dosta unapred da se naraca, jes da na komsiska baza i pokasno nema da me odbie, ama nekako poveke mi pravat keif tortite od lapetit user posted image ...duri i imame izbrano nekolku, samo treba da se resime za konecnata. Me interesira kolku unapred treba da se naraca vo lapetit?

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Торта за 1-от роденден
18.10.2012 14:04:29   
sandriana RR
*Elena*, доволно е 2 дена однапред за порачка...Не си погрешила воопшто со одлуката за Лапетит user posted image

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Торта за 1-от роденден
18.10.2012 14:13:36   
*Elena*
Dva dena? Superuser posted image Fala sandriana user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Торта за 1-от роденден
19.10.2012 12:14:48   
majka na eva
јас вчера си порачав торта за роденденот на ева.ќе биде на 8ми ноември но бидејќи е митровден тој ден,од таму кај што сакав да биде тортата имаат многу порачки,слатки,торти и мораше 2-3 недели унапред да закажам.ама барем ја одгајливuser posted image ќе ни биде hello kity.а цена 2 700 голема.кај вас како се цените?поскапи,поефтини?????

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Торта за 1-от роденден
19.10.2012 12:23:15   
miana
Isti se srcka,zavisi vo koja slatkarnica...Ama poubavite i pokvalitetnite se definitivno istava cena...

Jas pak imam eden problem...Prviot rodenden na mojata kerkicka e na denot na nasta kukna slava - POSNA user posted image
Sekogas imame premnogu gosti, i kako li sega jas ke ja izvedam ovaa situacija..Na masa se posno i na kraj da gi omrsam gostite so torta? A za posna torta ne doaga vo predvid..Prv rodenden na deteto jas so posna torta - nema nansi!!!
A by the way na drugata kerkicka i e edna nedela posle slavata rodenden..Merak mi e prviot rodenden da i bide sama pa od narednata godina ke im slavam na denot na rodendenot na drugata kerka..Ama pa site sto ke doagaat na slava ke znaat deka i e rodenden i sigurno nema da dojdat so prazni race user posted image Nikako ne sum user posted image

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Торта за 1-от роденден
19.10.2012 12:45:24   
mama toci
miana,i jas go imam istiot problem.Kerkickata mi e rodena na golem den Sv.Nikola(epten posen),a postaroto since se vika Nikola(nego mu slavam imenden).Znaci nema sansi da go pomestam denot bidejki i on si vika drugarcinja od skolo na imenden.A od mnogu pricini nema sansi nesto mrsno toj den.Za prviot rod. i poracav posna torta od edna zena sto mn. mi ja falea(na izgled super,a vkus blak)a i me osuri.Lani mi dadoa koleskive edna recepta-prsti da izlizes,posna,lesna za pravenje i za jadenje,ne se pece,ako sakas ke ti ja pisam.A,da - site epten ja bendisaa user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Торта за 1-от роденден
19.10.2012 13:24:36   
Luci
Мама Тоци пиши ни ја ТУКА рецептатаuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Торта за 1-от роденден
19.10.2012 13:29:34   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama toci

miana,i jas go imam istiot problem.Kerkickata mi e rodena na golem den Sv.Nikola(epten posen),a postaroto since se vika Nikola(nego mu slavam imenden).Znaci nema sansi da go pomestam denot bidejki i on si vika drugarcinja od skolo na imenden.A od mnogu pricini nema sansi nesto mrsno toj den.Za prviot rod. i poracav posna torta od edna zena sto mn. mi ja falea(na izgled super,a vkus blak)a i me osuri.Lani mi dadoa koleskive edna recepta-prsti da izlizes,posna,lesna za pravenje i za jadenje,ne se pece,ako sakas ke ti ja pisam.A,da - site epten ja bendisaa user posted image

Za istiot praznik pravime muabet - sv.Nikola
Ama jas sakam torata da e i licna ,na oko ...Aj pisi recept da vidam

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Торта за 1-от роденден
19.10.2012 13:40:43   
mama toci
Pa i mojata bese licnauser posted image .Imas vo ovaleks razni cuda za ukrasuvanje(peperutki,cvetovi,onie srcinja na stapcinja,prekrasni se)ili odnesi si ja nekade samo da ti ja ukrasat.Mi go zabranija f.b. na rabota user posted image ,inaku ke stavev slika,aj popladne od doma i receptot tocen ke go pisam i sl. ke stavam.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Торта за 1-от роденден
19.10.2012 13:44:39   
miana
ama obavezno da mi pises - Ti blagodaram user posted image
Ako ne pa ke se dogovorime ,ti da mi ja napravis - cena ke kazes user posted image

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Торта за 1-от роденден
24.10.2012 22:55:04   
Darky
Decki, na 28 noemvri slavime rodenden, jas veke naracav torta, edvaj cekam da ja vida, mu ja nacrtav na zenata, ke vi pratam slika obavezno, samo nekoj od adm. da mi prati na pp instrukcii kako se stavaat sliki. Ete taka da si znaete. pozdrav!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Торта за 1-от роденден
24.10.2012 23:12:05   
Felly RR
Дарки еве КЛИК ТУКА имаш цела тема за како се става слика, можеш и да пробаш таму, па после овде да ја видиме тортата.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Darky)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Торта за 1-от роденден
25.10.2012 9:14:39   
Ikana
Jas zdravje planiram od Kanela da naracam, definitivno mi se najubavi tortite, sega za svadbata i krshtevkata kakva torta ni napravija na 3 sprata so dekoracii, so srebreni perli i ruzichki, mnogu bese ubava, da ti e zal da ja jades.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Торта за 1-от роденден
25.10.2012 11:05:40   
rina13
I nas za prviot ni bese od Kanela, jas sto mrazam torti so zadovolstvo izedov edno ogromno parce prekrasna bese,se topese vo usta.Malce maceto bese defektno ama vkusot besprekoren.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Торта за 1-от роденден
27.10.2012 15:21:38   
Anci 84
A,dali moze nekade da naracam samo edna figura golema,za da ja stavam na domasna pravena torta ili ne gi prodavaat posebno.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Торта за 1-от роденден
27.10.2012 15:36:11   
Natuska85
anci vo lapetit iznajmuvaat figuri za na nivnite torti.toa se vsusnost kasicki so kapar 1000 den.koj ti go vrakaat vo celost koja ja vrakas figurata.javi se prasaj dali moze da iznajmis samo figura,a imaat golem izbor na istite i mnogu se licni.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Anci 84)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Торта за 1-от роденден
27.10.2012 15:39:26   
Anci 84
Blagodaram za brziot odgovor ,ke prasamuser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: Торта за 1-от роденден
27.10.2012 17:49:00   
*Elena*
Jas se predomisliv za tortata user posted image ...t.e neznaev deka ubavite figuri od Lapetit se vsusnost plasticni user posted image Taka da tortata ke mi ja pravat ili vo Kanela ili kaj Stanislava...od Kanela tortite mi se povkusni i poisplatlivi i se naracuvaat 5 dena prethodno, a kaj Stanislava treba mesec dena unapred da se naraca i malku mi e poskapicka, iako mi e poblisku (vo vlez)...Kanela ima prednost sega za sega...

(Одговор на членот Anci 84)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: Торта за 1-от роденден
13.11.2012 14:04:38   
MarilynMonroe
Ima nekoja od vas iskustvo so Cake boutique? Vekje ocajno nemam poim od kade danaracam torta za prviot rodenden...

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: Торта за 1-от роденден
13.11.2012 14:13:40   
dostickage
Jas sum jadela od Cake Boutique i bese prevkusna.
Za poslednito rodenden na sin mi da ne pravev kje naracav od tamu.
Nekako od se sto vidov , Cake Boutique mi nea najtop i najtaze.Naracuvas i ti ja pravat za eden den taze.
Za iarabotkata da ne zboram, verojatno si bila i si videla kakvi fugurcinja pravat racno izraboteni.

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: Торта за 1-от роденден
13.11.2012 14:58:48   
MarilynMonroe
Кој состав ми го препорачувате од таму? Ми предложија Васина ако има повеќе возрасни а ми ги пофалија чоколадната и француско чоколадо како меки и сочни.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 374
   RE: Торта за 1-от роденден
13.11.2012 15:19:50   
vezilka RR
Уф, ние имаме проблем за роденденов. Никола сака тортата да му биде тапани, а јас поима немам каоде да најдам слики да им однеам во Лапетит. Ајде кажувајте каде да барам.

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?