|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Торта за 1-от роденден
6.4.2012 12:55:31   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: vida

user posted image еве ја нашата торта за 1 роденден од Станислава ја имавме нарачано...можеби беше скапичка ама не жалам ни денар,освен што ја направи како што и ја опишав мојата замисла и на вкус беше преубава.Чоколадна и не беше воопшто тешка тортата за јадење како што се повекето.
Вида супер е тортава на изглед и јас нарачав за крштевката само за вкус незнам што точно има во чоколадната да не знаеш- мека е за јадење?

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Торта за 1-от роденден
6.4.2012 19:04:03   
vanessa30
Slatkarnica Romansa se naoga na ul Orce Nikolov vo novite zgradi karsi PUIK i Generalstab na ARM. Lesno se naoga, a mislam imaat i vo taftalidze nekade ama neznam tocnoi kade bidejki od tamu nemam zemano.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Торта за 1-от роденден
6.4.2012 19:56:01   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa


ИЗВОРНА ПОРАКА: vida

user posted image еве ја нашата торта за 1 роденден од Станислава ја имавме нарачано...можеби беше скапичка ама не жалам ни денар,освен што ја направи како што и ја опишав мојата замисла и на вкус беше преубава.Чоколадна и не беше воопшто тешка тортата за јадење како што се повекето.
Вида супер е тортава на изглед и јас нарачав за крштевката само за вкус незнам што точно има во чоколадната да не знаеш- мека е за јадење?


Jas ja jadev cokoladnata na Stanislava...epten ama epten e lesna za jadenje...nema nekoi testa...ama ako sakate onaka so vika natushka dzidzani torti so filovi i orevi lesnici bademi ne e takva....ima samo lesen pandishpan i lesen cokoladen krem...ama prevkusna e

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Торта за 1-от роденден
6.4.2012 22:15:23   
mila 3

ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Slatkarnica Romansa se naoga na ul Orce Nikolov vo novite zgradi karsi PUIK i Generalstab na ARM. Lesno se naoga, a mislam imaat i vo taftalidze nekade ama neznam tocnoi kade bidejki od tamu nemam zemano.

Vo Taftalidze e kaj pazarceto, ustvari sega ima nov SP na mestoto na pazarceto. Jas utre odam da vidam sto imaat da ponudat ako ne mi fati oko od 511 najverovatno ke naracam, a kanela mu zdosadi i nekako ne mi fati oko poslednava torta sto ja zemav.

Na FB najdov slatkarnica Slatka Ulica, padnav vo nesves od tortite PEUBAVI, ama i skapicki. Ako ne ste gi videle poglednete.....

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Торта за 1-от роденден
6.4.2012 22:28:25   
Natuska85
Слатка улица се за 500 ден поскапи од Станислава,на изглед се стварно несвест,вкус незнам.Јас откажав од кај Станислава ми бараат фискална за тортата од игротеката,а она ми бара плус 400 ден за фискална да ми даде,многу ми е.пПа си закажав во Лапетит милфуд многу убава на 3 спрата.Блу-блу има зимано од таму ми ги пофали како вкусни.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Торта за 1-от роденден
6.4.2012 22:32:46   
Calypso
А бе Натушке, па како ти бара плус пари само за да ти даде фискална сметка? Па нели ти купуваш од кај неа, обврска и е да ти даде фискална, а не да доплаќаш за тоаuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Торта за 1-от роденден
6.4.2012 22:45:56   
vanessa30
Dobro taa Stanislava ima slatkarnica dukan, rabotilnica ili doma gi pravi???? Nemoze da bara ekstra pari za fiskalna, a igrotekata je opravduvam bidejki ako nedajboze dojde do truenje ili nesto da ima pokritie od kade e zemena tortata.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Торта за 1-от роденден
6.4.2012 22:58:36   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Dobro taa Stanislava ima slatkarnica dukan, rabotilnica ili doma gi pravi???? Nemoze da bara ekstra pari za fiskalna, a igrotekata je opravduvam bidejki ako nedajboze dojde do truenje ili nesto da ima pokritie od kade e zemena tortata.



Lelelle ne znam bre mene dali kje mi baraat fiskalna...i ja naracav od kaj nea ( ianace nema dukjan, doma gi pravi u novo lisice e)..nie kje pravime vo restoran i 100% kje mi baraat user posted image

< Поракaта ја уредил Andriance -- 6.4.2012 22:59:32 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Торта за 1-от роденден
6.4.2012 23:18:58   
Calypso
Андрианче, мора фискална, секаде бараат. Затоа од дома не можеш да носиш ништо. И Станислава ќе мора да ти даде, само не ми е јасно зошто да се доплаќа, кога таа МОРА да даде фискална... работела дома или во дуќан... ама искрено, не знам како идат тие работи...

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Торта за 1-от роденден
7.4.2012 12:48:38   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Слатка улица се за 500 ден поскапи од Станислава,на изглед се стварно несвест,вкус незнам.Јас откажав од кај Станислава ми бараат фискална за тортата од игротеката,а она ми бара плус 400 ден за фискална да ми даде,многу ми е.пПа си закажав во Лапетит милфуд многу убава на 3 спрата.Блу-блу има зимано од таму ми ги пофали како вкусни.

Натушке баш ме замисли со ова што напиша за Станислава и јас планирам да и одкажам- колку што гледав Лапетит исто знаат такви џиџани торти да направат така да ке си прашам и таму- знаеш како се движат цените кај нив и каде се наоѓаат.

< Поракaта ја уредил penelopa -- 7.4.2012 12:49:10 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Торта за 1-от роденден
7.4.2012 12:52:55   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Lelelle ne znam bre mene dali kje mi baraat fiskalna...i ja naracav od kaj nea ( ianace nema dukjan, doma gi pravi u novo lisice e)..nie kje pravime vo restoran i 100% kje mi baraat user posted image

Мислам дека бараат само по игротеките а за во ресторан прв пат слушам. Ние правевме крштевка и прв роденден во ресторан и воопшто никој не спомна такво нешто нити па ми побара

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Торта за 1-от роденден
7.4.2012 12:59:44   
kikicka
Незнам како е по Ск,ама ние кога чекавме во Хр па и во Нг славевме во ресторант и не ни побараа фискална.Незнам зошто оваа бара плус 400ден за фискална ,мнг паметна она ,ако работат сите така со фискалните кај ни е крајот.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Торта за 1-от роденден
27.4.2012 12:00:43   
Natuska85
Еве ја и нашата торта за 1виот роденден.Од Лапетит во Лисиче ја нарачав и беше многу вкусна, чоколадна со чоколаден мус.1650 ден. ме кошташе,околу 45 парчиња негде излегуваат.

user posted image

A имав и вакви колачиња,мајка ми ми ги донесе од Гевгелија

user posted image

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 27.4.2012 12:53:18 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Торта за 1-от роденден
27.4.2012 12:04:14   
dostickage
ate aj pls prati mi kontakt od Lapetit po PP.

Prekrasna e tortata veruvam deka bila i mnogu vkusna.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Торта за 1-от роденден
27.4.2012 12:13:01   
Mihaela 2010
Jas za vtoriot rodenden na M naracav od 511 Garfild,kao demek za 50 parcinja ama iskocija 100,i plativ 1500 den.mnogu sum zadovolna,a bogami i na site gosti im se bendisa,inaku po vkus si naracav vasina torta..

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Торта за 1-от роденден
27.4.2012 13:09:00   
maki1
lele natuska ,tortava epten ubava,ke naracuvame i nie izgleda od tamu.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Торта за 1-от роденден
27.4.2012 13:30:38   
Kockicka
Natuska85 znaes majka ti od kade gi poracala kolacite od Gevgelija i koja im bila cenata da si naracam i jas :)

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Торта за 1-от роденден
27.4.2012 13:31:29   
Kockicka
Btw Tortata e zakon ama me iznandija i kolacite takvi da pravat vo Gevgelija user posted image

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Торта за 1-от роденден
27.4.2012 13:50:28   
Natuska85
Коцкичка има таленти и во Гевгелија,оти така си ги потценуваш сограѓанитеuser posted image user posted image user posted image .Ај ќе ти пишам пп

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Торта за 1-от роденден
27.4.2012 14:02:32   
Pepelaska *
Многу е убава тортата и јас сакам пп за колачите за кога ке одам таму да не носам од овде, некогаш така за изненадувањеuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Торта за 1-от роденден
27.4.2012 15:23:00   
TeaM
Natuska, ako moze kontakt od Lapetit vo pp

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Торта за 1-от роденден
27.4.2012 15:26:02   
Natuska85
Еј ќе барам процент од Лапетит жими сеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Торта за 1-от роденден
28.4.2012 12:40:01   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Еј ќе барам процент од Лапетит жими сеuser posted image user posted image user posted image
Натушке и да бараш, еве и јас се пријавувам дека од кај нив ќе нарачам за крштевкатаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Торта за 1-от роденден
28.4.2012 14:50:33   
ivana89
Natuska85 RR PREKRASNA TORTA
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Еве ја и нашата торта за 1виот роденден.Од Лапетит во Лисиче ја нарачав и беше многу вкусна, чоколадна со чоколаден мус.1650 ден. ме кошташе,околу 45 парчиња негде излегуваат.

user posted image

A имав и вакви колачиња,мајка ми ми ги донесе од Гевгелија

user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Торта за 1-от роденден
3.5.2012 9:35:49   
Beatris
Лапетит Милфуд и точка! Тортата ни беше преубава, и превкусна! user posted image  Само да ги земам сликите ќе ви ја покажам.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот ivana89)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?