|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Торта за 1-от роденден
15.3.2012 22:33:44   
Natuska85
Јас нарачав пак од кај Станислава.Проверена ми е за украсување да не се мислам цело време дали ќе ја погодат,дали не..За вкусот се договоривме да има внатре и бело и црно чоколадо,и некое оревче и бадемче,да не биде скроз чоколадна како за кршетвката. Е сеа се одлучив на еден спрат да ја правам,пошто толку одприлика гости ќе имам 30-40, а и други торти ќе добијам сигурно(барем од мајка ми ми е сигурнаuser posted image ).Ќе ме кошта 2000 ден.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Торта за 1-от роденден
15.3.2012 23:16:14   
Andriance
I jas se dogovoris so Stanislava..me uppisha u spisokot...ne ja prashav za cena user posted image ja sakam na eden sprat..Natushke koj lik kje go imate??

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Торта за 1-от роденден
16.3.2012 9:46:02   
Natuska85
Не е некој лик од цртаниве,така баш детска весела торта со лавче,тигарче,слонче горе како фигури.На еден спрат е од 1500-2000 зависи од тоа колку ќе ти ја украсува и составот внатре.Мојата за крштевката чинеше 1500.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Торта за 1-от роденден
18.3.2012 0:40:15   
Andriance
Denes jadev torta od tie na Stanislava..Natushke bese cokoladna o mnooogu lesna za jadenje...sto e najbitno nemase eden tooon lokum i ne go osekjav testoto

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Торта за 1-от роденден
18.3.2012 0:59:47   
Natuska85
Абе лесна за јадење да, ама не е џиџана внатре како што сме научени од Канела,Перфето,Шарлота тоа ми беше муабетотuser posted image .

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Торта за 1-от роденден
19.3.2012 3:12:03   
Love27
user posted image

< Поракaта ја уредил Love27 -- 19.3.2012 3:14:59 >

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Торта за 1-от роденден
19.3.2012 3:13:23   
Love27
ova e slika od prviot rodenden na damjan 

(Одговор на членот Love27)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Торта за 1-от роденден
19.3.2012 6:05:53   
kikicka
Мнг е убава и весела !

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Love27)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Торта за 1-от роденден
19.3.2012 9:25:28   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Love27

user posted image


Многу е убава Love27. А и фигурите се многу убаво изработени.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Love27)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Торта за 1-от роденден
19.3.2012 10:43:02   
Andriance
Ja zborev so Stanislava okolu vkusto na tortata..mi rece slobodno daj mi recept od torta sto ti se svihja takva kje ti ja napravam...taka da znachi sami moze da izbereme

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Торта за 1-от роденден
21.3.2012 6:06:14   
Bilence!
eve mamicki tortata za 1-ot Rodenden na mojata kerkicka user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Торта за 1-от роденден
21.3.2012 6:09:41   
Bilence!
eve ja i vtorata dve napraviv i sama gi pravevuser posted image user posted image

(Одговор на членот Bilence!)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Торта за 1-от роденден
21.3.2012 6:12:36   
Bilence!
eve ja i za krstevkata ama taa jas ne ja praevuser posted image ja poracav user posted image

(Одговор на членот Bilence!)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Торта за 1-от роденден
21.3.2012 7:25:58   
mila mama
Bilence mnogu se ubavi tortite! Alal da ti euser posted image user posted image user posted image Denes retko nekoj sam da pravi torti, ama eve i isklucoci, bravo!

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Bilence!)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Торта за 1-от роденден
21.3.2012 8:36:53   
Luci
Браво Биленце, секоја чест за тортите, преубави се а сигурно биле и превкусниuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Торта за 1-от роденден
23.3.2012 1:34:38   
Love27
Bravo user posted image user posted image navistina ubavi torti 

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Торта за 1-от роденден
23.3.2012 8:48:26   
Maca25
Браво биленце!!! Ова е талент бре луѓе!! Не може секој ова да го направи! Алал да ти е!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Love27)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Торта за 1-от роденден
27.3.2012 1:21:02   
ananikol
user posted image

Barajki niz slikite je najdov tortata za prviot rodenden.Tortata navistina bese golema pa nosejki ja doma mm na sedisteto v kola ja prepolovil nekako(se gleda na slikata) Rodendenot go proslavivme vo Grcija bevme nekolku dena-moja zelba bese i taka mislam da gi proslavuvame narednite nekolku rodendeni dodeka ne pocni da si odi i da si vika drugarcinja,za prvoto celi veridbi se pravea so peceni svinvinja,jagninja,e sega za tie paricki ke si go pominuvame sekoj rodenden vo razlicna drzava- a koga se vrativme gi povikavme prijatelite na torta.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Торта за 1-от роденден
5.4.2012 12:32:28   
TeaM
Mamicki, tie shto imate naracuvano kaj Stanislava, kolku vreme porano treba da se naraca?

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Торта за 1-от роденден
5.4.2012 18:05:54   
vanessa30
mamicki, a ima nekoj naracuvano od Romansa? Jas najcesto tamu kupuvam i mnogu se vkusni epten gi pravat bogati, ne stedat na orevcinja, bademcinja... Omilena mi e Vasinata (so orev i portokal) i vlaskata koja ima cokoladen fil i karamel. E sega neznam dali ubavo gi ukrasuvaat.

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Торта за 1-от роденден
5.4.2012 22:13:58   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: TeaM

Mamicki, tie shto imate naracuvano kaj Stanislava, kolku vreme porano treba da se naraca?


Ja naracav uste pred eden mesec recisi i mi rece deka kje me vpise vo spisok ama posekako bila full do juni user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Торта за 1-от роденден
6.4.2012 8:27:41   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

mamicki, a ima nekoj naracuvano od Romansa? Jas najcesto tamu kupuvam i mnogu se vkusni epten gi pravat bogati, ne stedat na orevcinja, bademcinja... Omilena mi e Vasinata (so orev i portokal) i vlaskata koja ima cokoladen fil i karamel. E sega neznam dali ubavo gi ukrasuvaat.


top,ne se misli.
Po mene se broj 1 i po vkus i po dekoracija.

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Торта за 1-от роденден
6.4.2012 12:30:25   
vanessa30
Dali znaes kako stojat so ceni za rodendenski torti? Bidejki jas zimam od onie standardnite, rodendenska ili takva nekoja ukrasna ne sum zela dosega.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Торта за 1-от роденден
6.4.2012 12:35:49   
vida
user posted image еве ја нашата торта за 1 роденден од Станислава ја имавме нарачано...можеби беше скапичка ама не жалам ни денар,освен што ја направи како што и ја опишав мојата замисла и на вкус беше преубава.Чоколадна и не беше воопшто тешка тортата за јадење како што се повекето.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Торта за 1-от роденден
6.4.2012 12:54:11   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

mamicki, a ima nekoj naracuvano od Romansa? Jas najcesto tamu kupuvam i mnogu se vkusni epten gi pravat bogati, ne stedat na orevcinja, bademcinja... Omilena mi e Vasinata (so orev i portokal) i vlaskata koja ima cokoladen fil i karamel. E sega neznam dali ubavo gi ukrasuvaat.


top,ne se misli.
Po mene se broj 1 i po vkus i po dekoracija.


Каде се наоѓа оваа слаткарница?

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?