|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Срцева акција
26.5.2013 22:53:21   
kuklickaa
a najrano vo koja nedela moze da se zabelezi srcevata akcija ?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Срцева акција
26.5.2013 23:00:29   
miana
кај мене во 8 ма недела имаше срцева акција...Зависи

(Одговор на членот kuklickaa)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Срцева акција
31.5.2013 13:54:31   
debelkicka
zdravo mamicki eve i jas da vi ja kazam mojata maka .. trudna so dvojajceni bliznacinja ... vcera doznav deka ednoto prestanolo da se razviva i mu prestanalo srcenceto... d.r vika deka dobro e sto e dvo jajceno poso edno jajceno ako e ke sum gi izgubela dvete,... VE MOLAM ZA SOVET.. MNOGU SUM TAZNAuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Срцева акција
11.6.2013 22:29:57   
Snow Queen
Бев вчера и го слушнав срценцето user posted image душичка на мама...дури и солзичка пуштив од радост.
На 8 недели и 1 ден.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Срцева акција
7.11.2013 13:17:05   
zlato m
zdravo jas sum nova na forumot,inaku sum 6.nedela od bremenosta denes bev na dr i se uste nema srceva reakcija,a toa mnogu me plasi,a dr mi rece deka plodot rasti i mi zakaza za 3 dena pak na eho,neka mi pise nekoj ke pukna od maka

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Срцева акција
7.11.2013 13:17:52   
zlato m
vo 5 nedela

(Одговор на членот kuklickaa)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Срцева акција
7.11.2013 13:23:48   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: zlato m

zdravo jas sum nova na forumot,inaku sum 6.nedela od bremenosta denes bev na dr i se uste nema srceva reakcija,a toa mnogu me plasi,a dr mi rece deka plodot rasti i mi zakaza za 3 dena pak na eho,neka mi pise nekoj ke pukna od maka



Добро ни дојде на форумот user posted image Ти посакувам пријатна дружба овде со нас. Без грижи доколку си 5та недела рано е да се види срцевата акција.Можеби за 1или 2 недели ке се слушне.Кај мене срцева акција се виде во 6 или 7ма недела.Биди позитивна,не мисли на лошо ќе видиш дека се е ок,и ќе ни се пофалиш секако user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот zlato m)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Срцева акција
7.11.2013 13:36:04   
zlato m
fala ti deluxe rr ali tocno sum 6 nedela inaku sum zacineta so ivf i epten mi e strah a i ona ehoto bas ne mi e jasno pod 1 pise d 11.64mm i pod 2d 4.42mm

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Срцева акција
7.11.2013 13:42:51   
zlato m
ke moze li nekoj da mi pomogneuser posted image

(Одговор на членот zlato m)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Срцева акција
8.11.2013 9:49:13   
Felly RR
злато м, нема потреба за грижа. Ете и во темата прочитај, погоре, ќе видиш дека некои мајки срцева акција слушнале во 8-ма недела. А за мерките, се што те интересира прашај го твојот гинеколог.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот zlato m)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Срцева акција
8.11.2013 12:05:26   
zlato m
fala ti FELLY rr pozdrV i vo nedela imam termin pa ke pisam kako i so.pozdrav do site idni mamickiuser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Срцева акција
8.11.2013 15:33:25   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: zlato m

fala ti FELLY rr pozdrV i vo nedela imam termin pa ke pisam kako i so.pozdrav do site idni mamickiuser posted image



zlato m стискам палци ,и те чекам во недела да ни се пофалиш тукаuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот zlato m)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Срцева акција
8.11.2013 15:50:23   
Мамичка85
Ajde Zlato m stiskam palci i jasuser posted image samo pozitivno user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Срцева акција
12.11.2013 14:13:43   
zlato m
da mamicka 85 go slusnav srcenceto na moeto bebence tocno na 6 nedeli i 3dena i ne mozam da go opisam custvoto kolku bev srekna.user posted image a da ve prasam sto sleduva posle srceva reakcija vo cetvrtok sum na kontrola!poz i neka pisat po iskusnite mamicki

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Срцева акција
12.11.2013 15:09:14   
Felly RR
Супеееер злато м user posted image user posted image user posted image
Можеш ТУКА да се придружиш на дискусиите на другите трудници во првото тромесечие, каде може да разменувате искуства и да прашуваш за се што те интересира.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот zlato m)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Срцева акција
12.11.2013 15:56:30   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: zlato m

da mamicka 85 go slusnav srcenceto na moeto bebence tocno na 6 nedeli i 3dena i ne mozam da go opisam custvoto kolku bev srekna.user posted image a da ve prasam sto sleduva posle srceva reakcija vo cetvrtok sum na kontrola!poz i neka pisat po iskusnite mamicki



user posted image user posted image user posted image баш ми е мило злато м.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот zlato m)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Срцева акција
19.11.2013 13:54:58   
jasminagorjandejan
Trebase da dobijam na 13.10 po pravilo ne dobiv napraviv test i gi vidov dvete crti i denesk aotidov na ginekolog i se vide bremenost ama na pocetok pa taka mi rece za 10 dena pak da odam ,inace po racunjane sam 5 nedela i 2 dena.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Срцева акција
19.11.2013 14:35:21   
Bethany
Јасминагорјандејан, честитки за бременоста user posted image
Да имаш лесна бременост и да уживаш во секој миг.

Па рано е за срцевата акција, стрпи се и тоа ќе биде. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот jasminagorjandejan)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Срцева акција
19.11.2013 14:38:49   
petra27
Vcera bevme na pregled...7 nedela i 4 dena....imase srceva reakcija na 3te bebcinja....

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Срцева акција
19.11.2013 14:53:06   
Bethany
петра27, честитки за бременоста, за 3 срценца user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Срцева акција
20.11.2013 9:48:31   
Martins mom
КОја радост петра27user posted image user posted image user posted image Ајде со убаво и со лесно бременоста!

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Срцева акција
20.11.2013 15:42:28   
zzaa
Петра 27 честитки за 3 бебушки, со лесно.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Срцева акција
6.12.2013 11:09:35   
love4ever
Zdravo do site. Jas sum vo 7 nedela od bremenosta i vcera go slusnavme srcenceto. Doktorkata rece deka se e vo red ama mi dade da stavam vaginaleti progesteron i koga ja prasav zosto mi odgovori za podobro da se zacvrsti plodot. Malku ova me izmacuva bidejki sum citala deka tie se davaat ako se prokrvari ili sl. Kaj mene nema nisto takvo a sepak ne mi e mn jasno zosto mi gi dade. ve molam nekoj ako znae neka mi pise. Vi blagodaram

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Срцева акција
6.12.2013 14:45:02   
nutelce
love4ever, nema potreba da se zagrizuvas...vo ovie pocetni nedeli navistina utrogestanot skoro site go prepisuvaat kako potkrepa, poddrska, da se spremi matkata za promenite sto ja ocekuvaat...ima takva tema vo forumov, procitaj malku ke vidis deka ne e nisto strasno...
jas isto taka gi primav od 8 do 12 nedela mislam deka bese...eve seka veke 38 super sme :):)

(Одговор на членот love4ever)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Срцева акција
6.12.2013 16:23:39   
latica
Девојки и јас сум нова трудница, а стара членка user posted image Бремена сум после ин витро и вчера на 6 недели и 3 дена слушнавле стцева акција user posted image . На контрола сум за 2 недеки, се надевм се ќе биде во ред user posted image

Поздрав

(Одговор на членот nutelce)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?