|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што пеглате а што не?
23.12.2013 16:03:01   
LoveableMe RR
Се што се гужва го пеглам - будала жена- ама што да правам, така сум навикната...сонувам како во Канада или Америка кога ќе исперев нешто кај тетка ми, потоа во сушара, ги вадиш, ама нивните сушари, све како пеглано ти вади, пеглаат само кошули...ееех за таква сушара сонувам, спас за домаќинкитеuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот bube10)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Што пеглате а што не?
24.12.2013 21:08:20   
Defne90 RR
Горната облека ја пеглам.Не се замарам со пеглање на долната облека.Крпи такви работи не пеглам.Постелините и чаршавите ги пеглам и така.Со еден збор се што има потреба да се пегла се пеглам.

(Одговор на членот bube10)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Што пеглате а што не?
22.5.2014 14:08:32   
Mila mamicka
Пеглам се, со исклучок на долен веш, чорапи и пешкири. Пеглањето мене ми е една од омилените домашни работи, си пуштам некое филмче, и си гледам и си пеглам. Не пеглам по потреба, туку од цела недела што ми се собираат алиштата, ги пеглам наеднаш во недела.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Што пеглате а што не?
22.5.2014 14:38:09   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila mamicka

Пеглам се, со исклучок на долен веш, чорапи и пешкири. Пеглањето мене ми е една од омилените домашни работи, си пуштам некое филмче, и си гледам и си пеглам. Не пеглам по потреба, туку од цела недела што ми се собираат алиштата, ги пеглам наеднаш во недела.

Аа јас така не можам да испеглам цела машина па целата ќе се саклетисам.Пеглањето мене ми е најздодевната работа.И секогаш пеглам по потреба.Не можам така.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Што пеглате а што не?
22.5.2014 15:09:02   
elenak
Исто Дефне, ако нешто мраззам да работам дома тоа е да пеглам. Не од цела недела, од цел месец ми се собираат алишта. user posted image Си запеглувам по потреба и се намалуваат постепено. Кога ќе видам намален купот си викам ај уште нешто да соберам па ќе испеглам се наеднаш, и се така. user posted image А и задолжително селектирам, ова се пегла ова не, веш и крпи нема шанса да пеглам. Единствено на малата гледам да е се испеглано.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Што пеглате а што не?
30.5.2014 21:28:34   
Dilina
Еден ден слободен и тој на пеглање да го посветам? а кај се другите обврски? user posted image

Туку сепак имам приметено дека гардеробата, пешкирите и се останато, кога се пегла е позачувано, и како ново, дефинитивно си има зошто некој си пеглаат се, ама кога нема време тоа е... да си седев дома дефинитивно ќе пеглав од прво до последно...

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Што пеглате а што не?
31.5.2014 23:44:35   
deluxe
Единствено нешто што пеглам се гаќитеuser posted image user posted image Нормално од хигиенски причини,ги стерилизирамuser posted image user posted image
Инаку ги собирам алиштата од жица и убаво ги диплам и правец в плакар.Пеглам по потреба ,пред да го облекувам(пр.блузата ако е истуткана ,ќе ја запеглам и готово)А инаку цел ден не посветувам на пеглање.На децата до 1 годинка им ги пеглав буквално сите алишта,сега и нив само боденца,маици,гаќиuser posted image user posted image Нема шанси да издржам цел ден обесена на пеглата и да пеглам алишта од четворица возрасни луѓе и две децаuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 31.5.2014 23:49:40 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Што пеглате а што не?
20.11.2014 19:09:57   
scared RR
Долната облека обавезно ја пеглам . И нормално некоја кошула , блуза моја или на мм која е километар се гледа дека е ептен згужвана, со останатото не се замарам user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Што пеглате а што не?
20.11.2014 19:15:38   
caciana
Мразам да пегламuser posted image Пеглам се што МОРА да се пегла user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Што пеглате а што не?
20.11.2014 19:16:42   
gina
najmnogu sto mrazam e da peglam smrt mi e cekam da mi se soberat i koga ce pocnam 2-3 sati peglam a nekogas i po potreba koga treba da izlezam i nabrzinski ce ispeglam parano peglav i ves i postelnini a sega ne koga ce gi soberam ubavo ce si zdiplam a drugi se peglam sega nekoi raboti sto ne se tutkaat ne

< Поракaта ја уредил gina -- 20.11.2014 19:25:32 >

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 135
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?