|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што пеглате а што не?
12.6.2013 17:10:34   
mosa
Veruvale ili ne peglam se i krpi za vo kujna(epten nekoj denovi ako me mrzi), ves,nas i na sin mi,postelini,alista i taka stojat vo regal,polesno mi e kkoga se ispeglani,sekogas se sredeni,a koga ne se se nerviram.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Што пеглате а што не?
12.6.2013 17:29:54   
amateuress
jas samo dolna obleka peglam za dezinfekcija, ili peglam ako ne se sosem suvi alistata za da gi dosusam toj period koga nema greenje, a ne e ni dovolno toplo nadvor za da se isusat stvarite.
na sin mi se' uste se mu peglam.
i ponekogas pred izleguvanje nesto ako treba za nas, ama ne sekogas jas, ponekogas i mm kje zapegla :)

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Што пеглате а што не?
12.6.2013 17:31:13   
moni teo
peglam samo onie raboti koi se mnogu zguzveni

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Што пеглате а што не?
12.6.2013 18:18:52   
Melanija RR
Веќе 15 години пеглам се живо и диво,ама најбисерно ми е што крпи за бришење прозори и слично ге перам,пеглам и диплам user posted image
Ама од 3 месец бременост па навака забушавам ама пеглање не ми иде сега пак во 7ми тешко само долен веш,маици и постелнина,друго ако можам во момент ок ако не тоа е што е user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Што пеглате а што не?
30.6.2013 22:20:53   
vezilka RR
Така топтан цела машина пеглав само алишта од дете до некаде година ипол. Сега пред искачачање секој си пегла што му е изгужвано (добро де, на дете ние му пегламе, уште му е рано пегла во да му дадеме).

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Што пеглате а што не?
1.7.2013 9:15:25   
niki
auuu, kaj naogate tolku vreme za peglanje?

peglam samo kosuli i pantoloni, zavesite koga gi peram i trpezariski carsavi
za ostanato otkriv finta koja ja praktikuvam i ne treba peglanje
ispranite alista gi vadam od masina gi protresuvam i gi diplam ubavo taka mokri, izmazneti bez nabori, za da im se ispravat vlaknata, gi ostavam da odstojat barem polovina cas, a ako sum perela navecer i cela nok, potoa ubavo gi razvlekuvam na zica da se isusat i suvi pak ubavo gi diplam, ne im treba peglanje voopsto
gaki ne peglam za dezinfekcija, ne praktikuvam sterilen zivot, dovolno e da e cisto

ete zosto nemale vreme zenite za nisto, koga si naogaat rabota i onamu kaj sto ja nema
tek koga ke pomislam da mu recam na mm da pegla peskiri, gaki ili corapi za da pomogne vo domasnite raboti ke mi se iznasmee

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Што пеглате а што не?
1.7.2013 9:18:28   
JovanaJ
Ne peglam dolen ves, postelnina, krpi za kujna i kupatilo, pizami... toa vednas se susi i samo go diplam i sobiram. Smetam deka se dovolno cisti i bez da se peglaat bidejki sekogas tie raboti gi peram na 90 stepeni (bez isklucok). Zatoa i sekogas kupuvam takvi za da moze da se perat na taa T.
Drugo normalno se sto nosime i sto mora da se pegla go peglam.
No mnogu mi olesnuva toa sto ne peglam dolen ves, postelnina, krpi i sl...


_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Што пеглате а што не?
1.7.2013 11:43:16   
Палешка РР
Се пеглам...и Марио и Миа имаат ептен нежна кожа, ако случајно поминала некоја бубачка по алиштата, ако не се пеглани ќе се нафрлат. Плус горни алишта морам за манекенов да пеглам...па и малово не сакам да го одделувам user posted image и така се си пеглам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Што пеглате а што не?
1.7.2013 22:42:52   
zzaa
Izgleda jas sum naj mrzliva od cel forumuser posted image peglam samo po potreba,i toa ako odime na svadba nekoja kosula na mm ili fustan na mene i ako iskacame,ili epten nekoja majca ako e kako zvakanauser posted image .Na Eva peglav samo prvite nekolku meseci posle mi dosadi,a postelnina,corapi takvi stavri u zivot nemam ispeglano nemam ni namera.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Што пеглате а што не?
2.7.2013 13:32:44   
AnnaMolly RR
Ништо не пеглам, диплам директно од жица и ставам во плакар. Пеглам само кошули и слично, во екстремно ретки прилики :) Мрзааааааа

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Што пеглате а што не?
2.7.2013 13:51:20   
princessa
peglam samo ona sto mora. Maz mi mora da bide ispeglan za na rabota, sekoj den nosi kosuli, pantaloni mora da mu peglam. Za mene peglam nesto sto epten se mora i zatoa koga kupuvam gledam da ne se peglauser posted image . Na kerka mi sega za na leto mora nekoj fustan da zapeglem ili eventualno kosula. Drugo ne peglam, nitu postelnina, nitu gaki, nitu krpi, nitu corapiuser posted image . Toa sestra mi go pravi i mnogu se nerviram koga gledam deka se saka da i e stokmeno.
Nemam vreme za peglanje jas, sto da pravamuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Што пеглате а што не?
2.7.2013 13:53:31   
rina13
На листа на работи што ги мразам прво е пеглањето. Ги вадам од машина топли и одма ги диплам па колку толку не се ко џвакани.Исклучок правам за алиштата на мм неговите ги пеглам со тешко срцеuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Што пеглате а што не?
3.7.2013 20:42:28   
Carrie RR
Го укинавме пеглањето по дома. Само пред излегување на брзинка ако ептен нешто затреба. Порано во недела се пеглаше на велико. Крпи и долна облека дури, сега ништо, од жица директ плакар user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Што пеглате а што не?
1.8.2013 16:46:24   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Carrie RR

Го укинавме пеглањето по дома. Само пред излегување на брзинка ако ептен нешто затреба.

Исто и ние. Се пегла исклучиво по потреба.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Што пеглате а што не?
1.8.2013 19:41:48   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Carrie RR

Го укинавме пеглањето по дома. Само пред излегување на брзинка ако ептен нешто затреба.

Исто и ние. Се пегла исклучиво по потреба.


user posted image И ние сме во клубот на непеглачи user posted image
А кога се сетам на почетокот на бракот, полна со елан нели, пеглав се, се, се, сега ми скисна и ништо не пеглав додека не мора user posted image А пеглав на почетокот кога син ми беше мало бебе ептен, тие работи што ептен му се до телото, а потоа престанав.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Што пеглате а што не?
2.8.2013 14:24:33   
bucko mal
Peglanjeto mi e nesto sto najmnogu me nervira.
Najgolem problem mi se koshulite na mm,nikako da se naucam tie rabovite da mu gi pogodam I cesto se ljuti I mi vika lele sto teshka filozofija e peglanjetouser posted image ama ete za peglanje sum ko so dve levi race.
On si pegla sam ama nekogash I jas vazno saka se da mu e ispeglano I na zakacalka.
Peglam samo ona sto mora,ako epten e izguzvano.Od bebevo mu gi peglam samo benkicite I nekoe bluzice ako mora,ne mu peglam se kako porano.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Што пеглате а што не?
4.8.2013 0:48:03   
Snowhite RR
И јас се пеглав, ама сега не пеглам, цел куп алишта да наредам и да пеглам, ептен ретко, ги диплам и пред да треба да облечам, или да им облечам на децата тогаш ќе го запеглам само тоа што е гужвано и на мм кошулите една по една му пеглам која планира да ја носи и толку. Кога се роди Јана зимава нејзините ги пеглав сите и покрај нејзините и нешто наше ќе запегалав, ама сега летово на жешково уште пегла ми фали да уклучам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Што пеглате а што не?
20.11.2013 15:53:40   
Kvisko
Јас пеглам кошули и тоа многу зашто мм е постојано во кошула на работа. Пеглам нормално и за мене кошули и нормално панталони. За друго немам време па ништо друго не пеглам.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Што пеглате а што не?
20.11.2013 23:44:42   
elenak
Јас за ќерка ми уште пеглам се, евентуално ако нешто ми треба во моментот итно а не е пеглано и го облекувам ама тоа ретко. А за нас пеглам гардероба што изгледа згужвано, она што не се гужва не го пеглам. Веш,чорапи,крпи, тоа никогаш и не сум пеглала. Мразам пеглање, тоа ми е најтешката домашна работа.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Што пеглате а што не?
21.11.2013 12:11:29   
Hopeful RR
Ако нешто ме мрзи, тоа е да собирам алишта, да ги пеглам и да ги редам по плакари или закачалки... ќе пукнам колку ме мрзи тоа да го правам user posted image

Пеглам ептен по потреба - кошули за мене и мм пред облекување (што е поентата да седат испеглани кога пак ќе се изгужваат сами од себе во плакар), ретко пантолони и сукњи. Најчесто носам фустанчиња, ги запеглувам пред работа ама онака, колку да се рече, освен ако ептен не се некои специфични па мора user posted image Понекогаш и мм си пегла сам, макар што сфативме дека тоа е изгубено време, ионака пак се ќе се изгужва кога ќе седнеш, а и ако внимателно ги здиплиш, има проџа user posted image Долна облека сушиме дома на сушалка, и не гледам зошто да ги пеглам, а чорапи, крпи и слично - не ми паѓа на памет! user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Што пеглате а што не?
23.11.2013 18:08:42   
stellica
леле а мене незгодно ми беше дека не пеглам така,исто и јас ко вас делам и тоа што мора.по потреба само,на керка ми блузичките,и тоа почнав сабајле да станувам 10 мин порано за пред градинка да и ги испегламuser posted image ,мм не прави проблем спортски се облекува воглавно ама сепак му ги пеглам блузите,и моите ако ептен се приметува..а мајка ми не може да се изначуди како не пеглам ко неа навечер,цел куп алишта и си пеглa...кога ке ми се соберат ептен и ми помагаuser posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Што пеглате а што не?
25.11.2013 8:19:24   
AneLav RR
Јас пеглам ама буквално се... од веш до крпи за кујна(посебно ме нервира ако видам кај некој кујнски крпи непеглани)user posted image . На децата и чорапите им ги пеглам. Навистина мака ми е некогаш ама шубе ми е непеглано нешто да облечам, а и полесно ми е пеглани алиштата да си ги наредам по плакари и полесно се снаоѓам.user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот stellica)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Што пеглате а што не?
25.11.2013 10:09:39   
Lady_D
И јас пеглам се, со исклучок на долен веш, крпи и пешкири зашто ги сушам во сушара и мислам дека нема потреба, кога ги вадам не се гужвани а и многу меки се, на малата сите алиштенца и нашите исто.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Што пеглате а што не?
26.11.2013 12:27:23   
Snowhite RR
И јас порано пеглав се, ама како ми се зголемуваат обврските и ми се скусува времето, се помалку работи пеглам или само тоа што мора да се испегла

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Lady_D)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Што пеглате а што не?
23.12.2013 15:55:14   
bube10
Peglanjeto mi e mnogu glupava i dosadna rabota i zatoa si praktikuvam koga ke mi zavrsi masinata za susenje da si gi zdiplam ubavo rabotite dodeka se topli i pravo vo plakar. Peglam kosuli od mm i nekoi moi raboti, no gledam da kupuvam raboti sto ne se peglaat i obavezno gaki peglam. Drugoto postelini, krpi i takvi slicni raboti ne ni pomisluvam odma gi selektiram user posted image

_____________________________

obidi = 3 godini, 2013= 1 inseminacija = / , 1-vo ivf = neuspesno, 2-ro ivf so zamrznati embrioni = uspesno ; terapija - crinone gel, aspirin, estrofen 2x2, folna, dexamethason, vitamin c, cink, magnezium i kalcium i vitamin D3

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?