|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што пеглате а што не?
19.5.2011 14:34:17   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet
но во последно време во неколку разговори со роднини ,пријатели дознав дека пеглаат гаќи,заради тоа што кога ке се поминело со пегла врз кутелот на гаќите се убивале некои бактерии.

Radi ovaa pricina gaki obavezno peglam ne gi glancam ama moram da gi pominam bar dole.A drugo epten ako se mora, ako e ko djvakano

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Што пеглате а што не?
19.5.2011 19:59:44   
Snowhite RR
Гаќите кога ќе ги исперам на 95 степени, тешко дека ќе остане некоја бактерија да мрдаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Што пеглате а што не?
20.5.2011 2:18:49   
bombica
Da ke nema bakterii posle perenjeto, no posle susenjeto nadvor ne sum bas sigurna deka ke nema bakterii, sekakvi insekti moze da gi spolazat.E ako se susat vo masina togas nema potreba od peglanje.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Што пеглате а што не?
20.5.2011 9:56:00   
Maca25
Епа сега ако станеме толку стерилни... не треба да искачаме надвор.
Јас долна облека перам на 90` и после не ја пеглам за да доуништам некоја бактерија.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Што пеглате а што не?
20.5.2011 10:36:26   
arh_diz
Jas porano kako budala peglav se .Sega peglam samo ona sto treba gaki nepeglam
I bi vi preporacala da ne peglate treba da se stvori imunitet bidejki koga ke oblecete nesto neispeglano ke si mislite deka se ve cesa duri moze i da se isfrlite
Na user posted image isto ne mu peglam se , i dosega sme nemale nikakov problem so negovata koza

< Поракaта ја уредил arh_diz -- 20.5.2011 10:37:38 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Што пеглате а што не?
20.5.2011 10:59:35   
Maca25
Баш и затоа јас не пеглам се. Имам другарки кои и чорапи пеглаат, па ако не им се пеглани не можат да ги носат user posted image  

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Што пеглате а што не?
20.5.2011 12:56:54   
kuklica
site postelnini mi se kreponski za sreka (od onie sto se kako guzvani) pa nema potreba od peglanje inace ako se obicni moraat da se peglaat a toa e mnooogu dosadno user posted image taka da nemam mn za peglanje osven nekoja maicka ili kosula user posted image a nedaj boze kako sto citav peskiri ili krpi za kujna pa i corapi user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Што пеглате а што не?
20.5.2011 13:05:27   
Maca25
А јас ни постелнината не ја пеглам...ех па одма ќе ја изгужваме user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Што пеглате а што не?
20.5.2011 13:13:01   
kuklica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

А јас ни постелнината не ја пеглам...ех па одма ќе ја изгужваме 


user posted image user posted image user posted image me presmea

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 20.5.2011 14:14:43 >

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Што пеглате а што не?
20.5.2011 13:14:46   
mamadeja
Пеглам ако морам нешто за на работа некоја кошула или ептен нешто што ми е изгужвано или ако одиме негде на свадба. Порано пеглав се од долна облека до постелнина а сега сум во фаза не се приметува дека е изгужвано и дека немам време пошто имам мало дете 

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Што пеглате а што не?
20.10.2011 13:47:13   
JovanaJ
Peglam samo neophodno za nosenje, bluzi, pantaloni, kosuli i sl...
Prestanav odamna da peglam postelnina za nas, peskiri nikogas ne sum ni peglala. Dolniot ves smetam deka nema potreba da pegla bidejki go peram na vrienje.
Mnogu cudno svekrva mi go perese dolniot ves samo na 60 stepeni, jas moram da go peram na 95 ama ne go peglam. Ova so 60 stepeni bese edinstvena rabota okolu koja nemozevme da se soglasime. user posted image

(Одговор на членот mamadeja)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Што пеглате а што не?
20.10.2011 13:51:49   
miana
Pa dobro a ako gakite ti se vo boja? Na primer mm ima crni gaki ili pak jas imam rozevi...Nemozam tie da gi pustam na 95,gi pustam na 60..Na kerkami i gi peglam i gakickite cisto zaradi dezinfekcija i skoro site alista i gi peglam...Maici peglav ama nemam vreme za toa,kako sto menuva mm,jas treba sekoj den da peglam a vaka po potreba si vadi i pred nosenje si pegla...Znam deka treb ajas da mu peglam ama nemozam - nemam ni vreme....A i ne sum nekoja po peglanjeto- da bidam iskrena

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Што пеглате а што не?
20.10.2011 13:59:12   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Pa dobro a ako gakite ti se vo boja? Na primer mm ima crni gaki ili pak jas imam rozevi...Nemozam tie da gi pustam na 95,gi pustam na 60..Na kerkami i gi peglam i gakickite cisto zaradi dezinfekcija i skoro site alista i gi peglam...Maici peglav ama nemam vreme za toa,kako sto menuva mm,jas treba sekoj den da peglam a vaka po potreba si vadi i pred nosenje si pegla...Znam deka treb ajas da mu peglam ama nemozam - nemam ni vreme....A i ne sum nekoja po peglanjeto- da bidam iskrena

E da za vo boja vo pravo si, mora na 60. Ama mi smetase kaj svekrva mi sto i belite gi pere na 60.
Inaku navistina izbegnuvam da kupuvam gaki vo boja. skoro site mi se beli ili vo boja sto mozam da gi vrijam. I pamucni zadolzitelno user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Што пеглате а што не?
20.10.2011 14:46:26   
temjana
пеглам само кога морам, зимата ја сакам само поради моментот што не мора целата кошула на мм да му ја пеглам туку само крагњата и евентуално манжетните, џемперот одозгора и ништо не се гледа. Е сега ако му стане жешко ќе трпи оти соблекување немаuser posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Што пеглате а што не?
20.10.2011 14:57:36   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

пеглам само кога морам, зимата ја сакам само поради моментот што не мора целата кошула на мм да му ја пеглам туку само крагњата и евентуално манжетните, џемперот одозгора и ништо не се гледа. Е сега ако му стане жешко ќе трпи оти соблекување немаuser posted image

user posted image user posted image user posted image se soglasuvam!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Што пеглате а што не?
20.10.2011 18:03:03   
AnnaMolly RR
jas priznavam deka veke nisto ne peglam. duri i na filip retko nesto da mu zapeglam. e sega ako e nesto mnogu guzvano ke go zapeglam. sram da mi e, ama mnogu me mrzi, a iskreno nemam ni vreme.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Што пеглате а што не?
21.10.2011 8:56:00   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

пеглам само кога морам, зимата ја сакам само поради моментот што не мора целата кошула на мм да му ја пеглам туку само крагњата и евентуално манжетните, џемперот одозгора и ништо не се гледа. Е сега ако му стане жешко ќе трпи оти соблекување немаuser posted image


Hehehehe ova me potseti na nesto...
Mm mi kazuva kako babamu na dedomu taka mu gi peglala samo kragnite i kako toj i vikal : de mori zeno zapeglaj me,sramota e,nedaj boze ke mi se slosi nekogas ,ke me odnesat u bolnica i koga ke me soblecat ke mi se smeat user posted image user posted image user posted image Ova me potseti na toj muabet user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Што пеглате а што не?
21.10.2011 9:01:59   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

jas priznavam deka veke nisto ne peglam. duri i na filip retko nesto da mu zapeglam. e sega ako e nesto mnogu guzvano ke go zapeglam. sram da mi e, ama mnogu me mrzi, a iskreno nemam ni vreme.

и јас одамна престанав да пеглам user posted image ептен ако морам

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Што пеглате а што не?
21.10.2011 9:18:44   
Mihaela 2010
Peglam se no ne vednas..Na kerka mi i gi peglam alistata vednas stom se isusat,a nasite po potreba,cekam da dojde vikend koga sum doma pa da ja zavrsam i taa rabota.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Што пеглате а што не?
22.10.2012 11:19:18   
majka na eva
веќе ништпо не пеглам,ме мрзиuser posted image user posted image само кога мм оди некаде ако мора некоја кошула да испеглам,исто и кај мене кошулите.друго не.а и на ева не пеглам ништо веќе.до 6ти месец се нејзино пеглав.сега веќе НЕuser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Што пеглате а што не?
22.10.2012 11:29:31   
Luci
Не пеглам постелнина, чорапи, гаќи прслуци и хулахопкиuser posted image Инаку на М. сеуште се му пеглам и за мене исто така а мм сам се пегла

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Што пеглате а што не?
22.10.2012 11:30:06   
sandriana RR
И јас почнав да избегнувам пеглање, освен секако тоа што мора - кошули и некои маици, ама по потреба. На Тина алиштата ги пеглав до кај нејзини 7 месеци, ама и од тоа се откажав. А, да -и чаршафи за маса пеглам. Срам ме фаќа и мене, кај моите дома сеуште се пегла се и сешто (од веш до пешкири, чаршафи, кујнски крпи, баш СЕ), ама сега за сега ја заборавив таа пракса- бар дур не пркне детеuser posted image

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Што пеглате а што не?
22.10.2012 11:33:55   
Kockicka
Za user posted image peglam se od alista postelina banjarki .... za mene skoro izbegnuvam samo toa sto treba a za mm moze nesto i po 2 pati toj mora da bide ispeglan a podocna ke mi ja sutne bluzata ili ke napravi lom vo skafot pa moram i po 2 pati da ja peglam edna ista bluza .Ama najmacno od se mi se kosulite sto treba da mu gi peglam za rabota :(

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Што пеглате а што не?
22.10.2012 11:45:04   
miana
Ne peglam skoro nisto user posted image Svatete me kako sakate ama navistina sum anti talent za peglanje... user posted image
Imam masina za susenje i na bebeto znam deka mu se dezinficirani alistata i te kako,a mm kosulite si gi pegla sam pred sekoe nosenje.Mene epten nesto ako mi e mnogu zguzvano pa peglam inace ne sum po peglanjeto...

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Што пеглате а што не?
22.10.2012 11:47:47   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Pa dobro a ako gakite ti se vo boja? Na primer mm ima crni gaki ili pak jas imam rozevi...Nemozam tie da gi pustam na 95,gi pustam na 60..Na kerkami i gi peglam i gakickite cisto zaradi dezinfekcija i skoro site alista i gi peglam...Maici peglav ama nemam vreme za toa,kako sto menuva mm,jas treba sekoj den da peglam a vaka po potreba si vadi i pred nosenje si pegla...Znam deka treb ajas da mu peglam ama nemozam - nemam ni vreme....A i ne sum nekoja po peglanjeto- da bidam iskrena

Eve nekoj moj post od lani..ke si kazam pak - od kako ja kupiv susarata ne peglam ni gakicki na kerkami...Utepajte me ,ama taka e !!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?