|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како се справувате со прашината во домот?
22.5.2014 19:23:03   
Dilina
Луѓе кога ќе се спомне зборот прашина мене косата ми се креваuser posted image user posted image
Живееме на 4ти (најгоре) и многу има прашина, незнам од каде и незнам дали и на вас ви се случува истото ама секој ден да бришам крпата е црна..... инаку 4 години живеам со дечко ми до пред некое време (сегашен сопруг) на оваа адреса и уште неможам да се помирам со фактот дека секој ден бришам прашина.... алиштата кога ќе ги исперам и пружам, одкако ќе се исушат и ќе почнам да ги собирам страшна прашина искача од нив.... и ги тресам ги тресам и ги тресам и џабе.... очајно се чуствувам со фактот дека од каде што израснав мајка ми два пати бришеше прашина неделно и се беше гланц (инаку по потекло сум од Кочани а сеа мажена у Ск....) и таа прашина беше бела не беше црна како сега........
Дали само мене ми се случува оваа хистерија или и на вас???user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Како се справувате со прашината во домот?
22.5.2014 23:03:57   
Defne90 RR
и јас бришам прашина скоро секој ден ама не е црна како што опишуваш во погорниот пост.Ама изгледа тоа се должи на фактот што ете Ск стана многу загаден град во последно време.А јас живеам во берово за кој град навистина можам да кажам дека не е загаден и дека навистина дишеме чист воздух.Е сега прашина секогаш се збира,ама највеќе се збира таму кај што е загаден воздухот,барем според мене.Инаку друго чаре нема ќе си бришеш секој ден тоа му е мајката само.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Како се справувате со прашината во домот?
23.5.2014 12:24:40   
Mila mamicka
Бришам прашина најмногу 2 пати неделно. Не се собира многу, син ми го чуваат на долниот спрат додека сме на работа, па горе поминуваме малку време попладне. Претходно бришев со политура, ама веќе ми се згади тој мирис, и сега си бришам со средство за стакло, и некако почисто ми изгледа.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Како се справувате со прашината во домот?
30.5.2014 9:23:00   
LoveableMe RR
Многу прашина имам дома се собира од улицата од воздухот, што се движиме по дома, секој ден да бришам пак џабе, освен да се преселиме во друг станuser posted image user posted image ... малку подолго ми држи кога ќе пребришам со магична намокрена крпа, тогаш по неколку дена да не избришам супер е, тоа ме спасува малцеuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Како се справувате со прашината во домот?
30.5.2014 15:17:21   
princessa
Кај нас за среќа има многу малку прашина, улиците се чисти и иако повеќето од собите дома гледаат накај улицата и нон стоп ми е отворен прозорот-прашина малку има. И таа што ја има е бела. И јас ретко бришам прашина, еднаш неделно или еднаш во две недели. И бришам со средство за бришење на стакло, со политура никако. А секојдневно бришам делови од домот со едни специјални влажни марамици, плус ми дезинфицираат.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Како се справувате со прашината во домот?
31.5.2014 9:11:34   
sandriana RR
Овој месец, поради реновирањето по дома, прашината ја игнорирам user posted image Ја бришам само кога ќе се заврши некој голем зафат, па треба да преспијам дома user posted image
Шала на страна, во нормални услови прашина бришам 2 пати неделно, со магична крпа и средство Пронто за комодите.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Како се справувате со прашината во домот?
31.5.2014 12:19:17   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

.. малку подолго ми држи кога ќе пребришам со магична намокрена крпа, тогаш по неколку дена да не избришам супер е, тоа ме спасува малцеuser posted image

Некоја посебна или врши работа од типот на магични што има во тинекс околу 120ден?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Како се справувате со прашината во домот?
30.11.2014 20:18:40   
scared RR
Со бришеме нема како , еве баш петокот бришев и чистев по дома кога вчера гледам на масичката на стаклото повторно прашина user posted image мм па ми купил некој прашко од џамбо за ништо не го бива user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 58
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?