|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
21.10.2011 15:51:14   
miana
Leleeee pocnuva glavata da ne boli ama onaka uzasno.....ct ct ctc user posted image Si se podrekov..rekov znam deka koga ke otidam kaj doktorot od kako ke si dojdam se nesto ke mi se sluciuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
21.10.2011 16:01:23   
*mika*
Da da Miana, bas te razbrav za postavenosta na user posted image , i mojata e isto kako tvojata user posted image  aj valjda ke se svrtat.. i tocno pred faciceto (na preden zid) i e placentata, i zatoa nikako nemozeme faciceto da i go sliknemeuser posted image  ni preci placentatauser posted image  ednas na 29nedeli, na 4d dr ja zatrese so rakata za da se zavrti na strana za da ja slikneme, a ona koga gi namesti i dvete race pred nea, pred licenceto, demek ke se butka so placentata, abe sme se puknale od smeenje user posted image  idi pa slikni jauser posted image
A za ova, bidejki utre vlagam u 34ta, ima da mu idam posle rabota denes em da prasam za vitaminite, em i ova ke mu spomnam za tegobata, i onaka tolku pari zima, barem da si gi zarabotiuser posted image  

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
21.10.2011 17:34:44   
Buuu
mamicki jas samo da ve pozdravam ...nie sme dobri se guskame po doma so Kaja....da ne ja urocam ali mnogu mi e mirnickauser posted image pozdrav do site pisete ako ve interesira nesto okolu poragajot na GAK!

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
21.10.2011 18:05:15   
lili31
ve sledam ,citam i se zacudam,kakov odnos e ova so ovie nasive mrdicinari be...navistina treba da se zalime,jas pak poveke imam doverba vo klinika nego privatno,ako privatno ima nekolku poragaji,vo klinika e duplo i poveke,i mislam deka pak se postrunjaci....jas si razmislam za vo klinika da se porodam so dr.petreski,neznam dali imate slusnato za nego,ali imam plan da rezerviram soba ,imalo takvo nesto,mislam se plakase ekstra,,,,neznam Ljubovce ti treba da bides po informirana za ova bidejki si pri kraj i so koj dr si imas dogovoreno?dali go imas brojot za da i se javis za sekoj slucaj,jas imam namera da i se javam za sekoja sitnica.....sto mi preporacuvate vie?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
21.10.2011 18:16:33   
Fiao

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ljubovce

Dobroutro mamicki...

Neli vi kazav deka vcera bev na ctg i vaginalno me pregledaa vo GAK,i vecerta posle nekoi 6 saati od pregledot koga pocna krv da mi tece,jas se izvadiv od pamet,pocekav nekoi 15 min se poveke mi tecese i so maz mi vo kola i na dezuren vo GAK...

Mi pravea pak ctg valda bese dobro (zasto nikoj nisto ne mi kaza) i pak vaginalno me pregleduvaa...ne mi e jasno dali samo mene ova tolku mnogu me boli,jas mislam ke skoknam od stolica koga mi gi brcaat prstite,glas ne pustam ama rackite od krevetot mislam deka vo race ke mi ostanat...taa sto me pregleduvase najverovatno bese nekoja stazantka za dr. zasto na kraj ja barase dr sto e na dezurstvo da se potpise,i koga i se javi da ja prasa sto da pravi so zenata sto e za poroduvanje(bese pred mene ),dr od tamu i rece deka sega ona ke spie i da ne ja zamara za se i sesto da i se javuva,epten nesto ako bilo hitno.....i ovaa normalno glasno iskomentira pred site tuka sto bevme ....ne mi se veruva sto se slucuva,neznam samo dali da ja pisam so ime i prezime za koja dr stanuva zbor zasto na kraj morase ona da se potpise kao navodno deka me pregledala i devojceto se tufkase kako da i otide...zborot mi e tolku se razocarav...

prvo pred mene imase edna zenicka taka poskromno izgledase ama bitno dosla da se poraga i so bolki,zenata si ofkase,a sestrata mnogu losos se odnesuvase so nea...pred mene i rece ajde oblekuvaj ja spavacata,zenickata i vika...samo malku mnogu me boli...i ona i vraka:ajde da ne sakas jas da ja oblecam,sto e sega ova....mi dojde jas da i vrzam edna...i si rekov narocno ke pisam na forumov i ke ja opisam deka bese plava so siski i na kaj 32 godisna vozrast...odnos NULA!!!

i resiv bez vrskata da ne se pojavuvam veke,ako sakam da imam normalen pregled...

inace krvarenjeto mi bilo od pregledot prethodno user posted image rano e za bebuska moj user posted image
pozdravce do site,imajte ubav den...



E znaci nisto ne me vadi povekje od takt od vakov odnos! Taa zenickata so ofkala ocigledno bila mnogu fina, zoso da i bev jas za vrat ke ja fatev, kako bi bila pobesnata vo tie bolki, koj znae kaj ke i bese krajot! Mnogu mrazam takvi smrdli!!! izvinete na mojot spanski, ama stvarno ova me vadi od koza! I jas slusnav deka ovoj minister probuva da ja potstegne klinikava ama dzabe bre ne e drzava za vakvi goveda... ete on kolku i da kontrolira, pozadi negov grb se biva. A bas me interesira imeto na taa gospozata so trebala da se naspie.user posted image

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
21.10.2011 21:14:40   
Ikana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Buuu

mamicki jas samo da ve pozdravam ...nie sme dobri se guskame po doma so Kaja....da ne ja urocam ali mnogu mi e mirnickauser posted image pozdrav do site pisete ako ve interesira nesto okolu poragajot na GAK!

Cestito i se najdobro, golemi da rastete!!! Mene me interesira kako pomina, bidejki tamu ke se poragjam zdravje vo januari, no sepak sakam da si znam user posted image

(Одговор на членот Buuu)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
21.10.2011 22:19:15   
Ljubovce
Lilii13 jas sum slusnala za dr.Petrevski deka e mnogu dobar,taka da ako imas do nego pristap toa ti e super,a za toa deka ke si rezerviras aprtman malku potesko,ili neznam kolku jaka vrska treba da imas za da ti cuvaat,nikoj ne znae koga ke ti dojde denot za poragaj a vo meguvreme tesko deka nekoj ke ti cuva mesto,osven ako vrskata ne ti epten debela pa da znaes tocno koj den ke odis pa bilo so provokacii ili so carski da te porodat,toa e veke nesto drugo.

Cel den denes mi e na pamet toa deka za 2 nedeli najkasno i jas ke stapnam na GAK,i samo si zamisluvam kako se karam i raspravam so sestrite,zasto toj odnos vcera sto go vidov voopsto ne mi se dopadna,za zal toa e,zatoa vikaat kolku ke platis tolku ke dobies....
Veke odluciv toa da bide drzavna megutoa da da imav moznost da biram ni minutka nemase da se mislam,i toa ke bese sigurno sv.Lazar....

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
21.10.2011 22:23:53   
Calypso
Devojki, moj sovet: ne se optovaruvajte sto i kako ke bide, vazno e da pomine poroduvanjeto vo najdobar red, a odnos na sestri i ne znam koi tamu, ic da ne ve tangira. Sekako se raboti za tri-cetiri dena, i brzo ke pominat. A dotogas, uzivajte vo bremenosta!
Sto se odnesuva do apartmanite, ne mozes odnapred da rezerviras, koja saka apartman ke si kaze tamu, dali pred ili posle poroduvanjeto, pa ke ve nosat ako ima mesto. I jas sakav vo apartman, pa me drzea na intenzivna skoro dva dena (se porodiv so carski rez), zatoa sto nemase mesto, ni vo sobi ni vo apartmani.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
21.10.2011 22:35:38   
ana mari
lelel nastinav izgleda ke se razbolamuser posted image po4na da me boli grlotouser posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
21.10.2011 22:37:23   
Mrs.Tinka
Znaes deka jas i ti sme do den isto na 31+4 bev na eho, bebceto bese 1780g, edna nedela ponapred so razvoj. Ne mi rece da gi prekinam vitaminite. Jas gi pijam redovno.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
21.10.2011 22:37:58   
vesnab
mamicki jas samo shto slushnav na vesti deka novata ginekologija kje se otvori i za poragaj najkasno za 1 mesec, iako mislam deka i porano kje bide, pa nema da ni trebaat apartmani, vikaat preubavi kje bile sobite, iako neznam dali jas kje izdrzam do togash :P 36 nedela sum ama denes mnoguuuuu mi e teshko, se si mislam deka sin mi vekje saka da izleze user posted image a i jas iskreno edvaj cekamuser posted image ...
a za vitaminiti,.,..jasa seushte pijam se, mojot ginekolog mi rece do kraj da si gi pijam, pa sega sum so pregnacare,kalcium i magnezium, tothema ( NAJODVRATNOTO ) i edno mali apcenca shto se lizat za zabi :P
na pregled vo GAK sum narednata nedela, a za zenickava shto zborite se deprimirav, sramota, da se ponashaat so bremena zena kako so kucka ccccccccc, no ete gledam ima mno0gu od vas slicen karakter kako mene...pupu nedaj boze toa da mi se desi, da mi se isponasha nekoja, ama mislam deka kje ja zapalam sose bolnica za takov odnos user posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
21.10.2011 23:55:01   
Zivka*
Devojki daj pomagajte,jas sum kraj na 37ma nedela i deneska taka me stegna glava da me boli samo vo predniot del i okolu ocite me boli,lezev,piev paracetamol za glava,ama tolku me boli sto me tera duri na povrakanje,lezam cel den odmaram,ama nikako da mi pomine,pritisokot mi e ok neznam do sto e......izlegov nadvor na vozduh malku ama i od toa ne mi pomina .....bebceto mi mrda normalno ,a bolki seuste ne me fatile za poragaj,vi se slucilo li vaka da ve boli mnogu glava ?dali ke mi pocnat bolkite naskoro???

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
22.10.2011 10:21:37   
Fiao
Zdravo na site!
Ajde da vi raskazam nesto ubavo, malku da gi rasteretite mislite od glava za odnosot vo nasite bolnici.
Vcera vecerta moite najbliski 10tina drugarki mi organiziraa baby shower vo pro makedonski stil user posted image user posted image user posted image
Preubavo bese, ne znaete kolku ubavo imaa izdekorirano i nakiteno, se vo bebeski stil, so baloncinja, kolacinja vo vid na cucli, bebenca, bebeski kondurcinja... Tolku bese ubavo sto veke pocna da me fakja blaga euforija deka kaj i da e ke imame bebe vo kukava user posted image .
Jas prv pat prisustvuvav na edna vakva zabava, iskreno ne ni znaev sto treba da se slucuva, ama navistina prijatno se iznenadiv. Bevme sobrani samo zensko drustvo si mezevme i se smeevme i se razmenuvaa porodilni iskustva, iako mal broj od tamu bea iskusni, bidejki moite drugarki se relativno mladi i jas sum megju prvite user posted image .
I koga jas pomisliv deka toa e toa, togas mi pustija nekoi stari decki pesnicki i mi izvadija edna korpa polna so podaroci za mojata mala gospogica user posted image . Stvarno preubavi pokloncinja dobivme, se ona od sitnici sto bi mozelo da ni bide korisno vo pocetokot (cuclinja, sisenca, radosnica, spihozni, kebenca i dr.)
Navistina e preubavo cuvstvoto koga najbliskite drugarki ke ti priredat tolku ubavo iznenaduvanje user posted image

(Одговор на членот Zivka*)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
22.10.2011 11:58:53   
Ljubovce
Fiao bas ubavo dozivuvanje,sekoja cest za srugarkite sto im teknalo da ti priredat nesto tolku ubavo :-)

Zivka mene mis e sluci istoto so taa jaka glavobolka mene me drzese tocno tri dena,poslednata nok oko ne zatvoriv i sabajle rano i otidov na maticnata i vednas mi dade da se napijam kafetin apce za glava,sepak konsultiraj se so tvojata maticna i ke ti kaze sto da pravis,a vo meguvreme mi kazaa i eden babin lek :-) zemi kompir izlupi go i iseci go na krugovi i na predniot del od glavata stavi,taka so krpa drzi go da ne ti pagaat i lezi miruvaj nekoe vreme so kompir na glava,navodno kompirot vlecel bolka...

probaj prvo taka pa ako ne ti projde zvoni kaj maticnata...

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
22.10.2011 11:59:29   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Fiao


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ljubovce

Dobroutro mamicki...

Neli vi kazav deka vcera bev na ctg i vaginalno me pregledaa vo GAK,i vecerta posle nekoi 6 saati od pregledot koga pocna krv da mi tece,jas se izvadiv od pamet,pocekav nekoi 15 min se poveke mi tecese i so maz mi vo kola i na dezuren vo GAK...

Mi pravea pak ctg valda bese dobro (zasto nikoj nisto ne mi kaza) i pak vaginalno me pregleduvaa...ne mi e jasno dali samo mene ova tolku mnogu me boli,jas mislam ke skoknam od stolica koga mi gi brcaat prstite,glas ne pustam ama rackite od krevetot mislam deka vo race ke mi ostanat...taa sto me pregleduvase najverovatno bese nekoja stazantka za dr. zasto na kraj ja barase dr sto e na dezurstvo da se potpise,i koga i se javi da ja prasa sto da pravi so zenata sto e za poroduvanje(bese pred mene ),dr od tamu i rece deka sega ona ke spie i da ne ja zamara za se i sesto da i se javuva,epten nesto ako bilo hitno.....i ovaa normalno glasno iskomentira pred site tuka sto bevme ....ne mi se veruva sto se slucuva,neznam samo dali da ja pisam so ime i prezime za koja dr stanuva zbor zasto na kraj morase ona da se potpise kao navodno deka me pregledala i devojceto se tufkase kako da i otide...zborot mi e tolku se razocarav...

prvo pred mene imase edna zenicka taka poskromno izgledase ama bitno dosla da se poraga i so bolki,zenata si ofkase,a sestrata mnogu losos se odnesuvase so nea...pred mene i rece ajde oblekuvaj ja spavacata,zenickata i vika...samo malku mnogu me boli...i ona i vraka:ajde da ne sakas jas da ja oblecam,sto e sega ova....mi dojde jas da i vrzam edna...i si rekov narocno ke pisam na forumov i ke ja opisam deka bese plava so siski i na kaj 32 godisna vozrast...odnos NULA!!!

i resiv bez vrskata da ne se pojavuvam veke,ako sakam da imam normalen pregled...

inace krvarenjeto mi bilo od pregledot prethodno user posted image rano e za bebuska moj user posted image
pozdravce do site,imajte ubav den...



E znaci nisto ne me vadi povekje od takt od vakov odnos! Taa zenickata so ofkala ocigledno bila mnogu fina, zoso da i bev jas za vrat ke ja fatev, kako bi bila pobesnata vo tie bolki, koj znae kaj ke i bese krajot! Mnogu mrazam takvi smrdli!!! izvinete na mojot spanski, ama stvarno ova me vadi od koza! I jas slusnav deka ovoj minister probuva da ja potstegne klinikava ama dzabe bre ne e drzava za vakvi goveda... ete on kolku i da kontrolira, pozadi negov grb se biva. A bas me interesira imeto na taa gospozata so trebala da se naspie.user posted image


mamicki sekade ima po nekoj lev jas koga me fatija bolki i koga otidov vo bolnica sabajle vo 5 casot i sestrata luta bidejki ja razbudiv od spanje mi vika zosto si dojdela tuka da se poragas jas i vikam pa kade da odam pa tamu kaj vas (a jas se porodiv vo bolnicata vo Stip a sum od Probistip)i jas i vikam pa maticnata mi e od tuka mi dojde do usta da im recam pa mnogu se saglmni i tie tamu kako vie tuka ali aj si prekutav sobrav nekako sila da ne ostavam vednas los vpecatok i koga me pregleda mi vika sto si se zatrcala da ragas koa imas uste mnogu vreme do raganje sto si mi dojdela da ragas so dva prsta otvorena i veke ne mozev da prekutam i vikam pa jas od deka da znam koga da dojdam treba li da pocnam da ragam doma pa togas da dojdam,i samo me satvi na ctg i vednas go iskluci svetloto i si legna na krevetot si se pokri i si zaspa, vo toj moment mi se idese da si gi zemam torbicite i da si izlezam preku vrata ali znam deka nemase kade da odam

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
22.10.2011 12:07:20   
Ljubovce
Epa neka zaspijat i sega taka,moze ke se opametat malku od vcerasnoto desavka so ambulantata od kocani,akuserkata sto ja napravila zamenata e suspendirana a direktorot e razresen...
mene mi e mnogu zal nekoj da ostane bez rabota vo ova vreme e strasna rabota,ama zamislete i dvete da bile od ist pol bebcinja,zamislete go samo toa,si odis doma si gledas masko bebce,moze ke ti dojde porazlicno ama na koj ke mu tekne deka moze da e smeneto bebeto...nemam komentar...

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
22.10.2011 12:27:57   
vodickata
edno ogromno BRAVO za drugarkite na fiao kolku prekrasen moment...:))) tuku zenicki jas vcera zemav rezultati od poslednite brisevi a maticniot verovatno ke bide dostapen duri vo vtornik a jas do togas ke se seknam znaci se e vo red samo kaj bris za streptococcus agalactae celata lista mi e so S-osetlivo samo poslednoto ko trimoxazol R rezistantno
dali nekoj ima pojma sto znaci toa ????

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
22.10.2011 13:38:24   
ana mari
utre vleguvam vo 35 nedela lalallauser posted image

(Одговор на членот vodickata)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
22.10.2011 17:02:03   
Buuu
Fala Ikana :) ajde i ti za nekoi mesec ke se guskas so bebuleto user posted image Jas iskreno lesno se porodiv samo posle poragajot ova koncive sto me secnaa poveke problemi mi pravat :( Inace tie dva dena na GAK mi pominaa brzo i veruvaj vo tie momenti ti e najbitno sto pobrzo da si idete doma ....voopsto ne mi bese bitno deka se poragav na GAK a ne vo nekoja privatna bolnica :)) e sega setaat lebarki user posted image ali bitno mi bese da bide se vo red so mene i bebeto i sto pobrzo da si dojdeme doma....inace prirodno se porodiv duri ni epiduralna ne mi stavija....zosto nemase potreba nemav strasni bolki user posted image me poragase dr.Kocovski i sum prezadovolna kako pomina celiot poragaj :))) jas se porodiv za 3 saati ....sto za prvorotka e mnogu brzo....barem taka mi kazaa doktorite user posted image pozrav do site :))) od mene i Kaja
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Buuu

mamicki jas samo da ve pozdravam ...nie sme dobri se guskame po doma so Kaja....da ne ja urocam ali mnogu mi e mirnickauser posted image pozdrav do site pisete ako ve interesira nesto okolu poragajot na GAK!

Cestito i se najdobro, golemi da rastete!!! Mene me interesira kako pomina, bidejki tamu ke se poragjam zdravje vo januari, no sepak sakam da si znam user posted image


(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
22.10.2011 17:10:33   
Ikana
Lele i jas taka si go svakam celiot toj proces...samo daj boze i kaj mene da bide tolku brzo kako kaj tebe...alal da ti euser posted image user posted image user posted image
Uzivajte sega doma vo mirni snista i topli pregratki so Kaja!!!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Buuu)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
22.10.2011 17:22:34   
Zivka*

Zivka mene mis e sluci istoto so taa jaka glavobolka mene me drzese tocno tri dena,poslednata nok oko ne zatvoriv i sabajle rano i otidov na maticnata i vednas mi dade da se napijam kafetin apce za glava,sepak konsultiraj se so tvojata maticna i ke ti kaze sto da pravis,a vo meguvreme mi kazaa i eden babin lek :-) zemi kompir izlupi go i iseci go na krugovi i na predniot del od glavata stavi,taka so krpa drzi go da ne ti pagaat i lezi miruvaj nekoe vreme so kompir na glava,navodno kompirot vlecel bolka...

probaj prvo taka pa ako ne ti projde zvoni kaj maticnata...
[/quote]

Fala ti ljubovce,denes koga se razbudiv bev posveza i ne me bolese glava veke,lele mislev deka ke poludam,i konecno deneska poso bev podobra si gi ispeglav site bebski alistenca i si gi narediv i sega odmaram :)))
inaku ljubovce kazi mi koga ti e tebe termin,poso mislam deka vo ista nedela sme ,mene mi e na 11.11.2011,i mnogu se nadevam deka na taa data ke se rodi :))) pozdravcinja

Buuu neka vi e ziva i zdrava kerkickata i golema da raste user posted image

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
22.10.2011 17:37:24   
taisa
jas cela bremenost imav glavobolki posto imam migrena i dozvoleno mi bese samo paracetamol ,a samo vo isklucitelni slucaevi brufen 400 mg megutoa vo devetti mesec glavobolkata moze da e nesto povrzana so plodot pa dobeo e da se konssultira lekar ili da se napravi kontrola user posted image

(Одговор на членот Zivka*)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
22.10.2011 18:18:24   
vesnab
torbicata za vo bolnica spremna user posted image samo da dostavam ushte nekoi sitnici i user posted image moe da posaka da izleze user posted image ,
a kolku pampersi da zemam za bebeto mamickiii ????

(Одговор на членот taisa)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
22.10.2011 18:36:11   
taisa
i nas ni se spremni torbite jas duri sum nestrpliva ne razmisluvam za porogaj edvaj cekam da ja zemam vo race, da ja vidam..
inaku se iznaslusav najrazlicni iskustva za poragaj navistina ne znam so da ocekuvam najverovatno ke znam koga ke dojde user posted image

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Трудници во третото тромесечје III - од 2...
22.10.2011 18:56:43   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: lili31

jas pak poveke imam doverba vo klinika nego privatno,ako privatno ima nekolku poragaji,vo klinika e duplo i poveke,i mislam deka pak se postrunjaci....


e ova apsolutno ne ti drzi mesto...prvo..se raboti za istite doktori...znachi vo privatnite kliniki doktorite se dojdeni od GAK ili CAIR...vtoro...za broj na poragjaji..pojdi samo vo remedika i se kjeti stane jasno...a i normalno e brojot na GAK na bide pogolem koga tamu idat od cela makedonija i kosovo...i ne se plakja...inaku imas eden kup poragjai i vo privatnite jas bev 5 dena vo remedika i poragjai imase bukvalno na sekoj cas...privatnote od GAK se razlikuvaat edinstveno po HIGIENA, NEGA, POSVETENOST I VNIMATELNOST..koj vo tie momenti veruj mi toi se najpotrebni i tebe i na bebe,..i sekako po parite...ama alal neka im se

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот lili31)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?