|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
3.10.2011 13:06:09   
rehana
gledav bambus roletni vo jumbo, kazete mi kako se cistat tie, znaci ne onoj klasicen bambus, tuku imase na mambus stapcinja staveno bela roletna, nekako hartiena mi izgledae , zatoa prasuvam kako se cistat tie? konkretno ovaa belata bambusova?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
3.10.2011 13:14:07   
Mihaela 2010
Kaj mene doma samo spalnata ima zavesi,se drugo venecijaner...Po moderni se no sega koga ke razmislam povekje sum za zavesi,venecijanerot prasina sobira kolku sakas a macno e da se iscistat.Gi vadam pa pod tus gi cistam pa u dvor da se isusat,i na kraj ako ne gi pomines so suva krpa ke ti se poznavaat damki od vodata.Baska roletni si se roletni,ama zdravje koga ke renovirame nekogasuser posted image ,moze i da si stavam zavesi,peri nosi rabotava,ni da peglas ni da se zamaras-cista rabota

(Одговор на членот rehana)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
3.10.2011 13:18:58   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Kaj mene doma samo spalnata ima zavesi,se drugo venecijaner...Po moderni se no sega koga ke razmislam povekje sum za zavesi,venecijanerot prasina sobira kolku sakas a macno e da se iscistat.Gi vadam pa pod tus gi cistam pa u dvor da se isusat,i na kraj ako ne gi pomines so suva krpa ke ti se poznavaat damki od vodata.Baska roletni si se roletni,ama zdravje koga ke renovirame nekogasuser posted image ,moze i da si stavam zavesi,peri nosi rabotava,ni da peglas ni da se zamaras-cista rabota

I jas se mislev za venecijanerki i od istava pricina ne si zemav,..Znam deka se teski za odzavanje..Edinstveno koj si ima kirbi doma ili nekoja takva masina koja cisti i prasina ( kako onoa h2o MOP od top shop) pa so toa redovno ako im ja zbirate prasinata nema  problem..

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
3.10.2011 13:39:51   
kremco
Kaj nas vo novata kukja (zdravje boze ke stava, slika da vidite) stavivme venecijanki srebreni sekade,ama i zavesi i plus kupivme za sekoja soba,venecijankite zaradi intima a zavesi beli mnogu mi se dopagjaat zaradi izgled,i kje bide svetlo a dva golemi prozori ima i plus cetiri pomali samo dnevnata,e stvarno mnogu rabota kje imamuser posted image ,barem zavesite ne se peglaat.
svekrvami ima kirbi i nekoi dodatoci ama nikoj ne gi koristel tie,ako ima nekoj da objasni kako sto za venecijankive kje me spasi..

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
3.10.2011 14:03:54   
miana
Kirbito ima cetka za prasina so dolgi vlakna ( so vlakna od  konjska opaska) taa e za prasina..e mesti crevoto na masinata i se mesto cetkata...So taa mozes da ja cistis prasinata za sekade mislam na site elementi od doma..Ako redovno gi cistis nema da ima potreba od krpa..jas sekade scistam prasina so kirmy i svekrvami go ima i odlicno e ..Ima i dodatok za parket i za zidovi...

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
16.10.2011 12:14:34   
Pepelaska *
ние вчера си купивме завеси плус како ги викаат драпери за затемнување, немам моментално слика ама ќе ставам.Се мислевме со мм дали венецијанки дали завеси и тој беше повеќе за завеси му било поубаво,потопло поубава атмосфера имало и стварно кога се наместија заличи собата а и боите сме ги погодиле одвај чекам да си појдам тамуuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
16.10.2011 13:07:41   
kremco
Miana moze sliki od dodatocite za kirby nemozam da gi razlikuvam za perket i venecijanki...sega momentalno cistat kaj nas dve zeni

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
16.10.2011 15:09:11   
vida
Nie za u novata kukja ke si stavime venecijanki.E pred nekoj den u jambo vidovme mnogu ubavi zavesi na lila mojata omilena boja pa posto takva ke ni bide i spalnata planiram i zavesi da si stavam.Venecijankite koj znae kolku ke ne kostaat so ogled na toa deka vo salonot imam baagi staklo...aj ke mi gi stava na drugarka maz i pa valjda ke dade popust user posted image

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
16.10.2011 15:35:11   
Snowhite RR
Венецијан ролетни и жалозини е исто така? Јас најверојатно ќе ставам сега такви, а понатаму завеси, затоа што сега многу пари потрошивме за спратот, а јас сакам убави завеси со убави корнези, а тоа многу ќе кошта, така да, здравје, наредната година


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
16.10.2011 22:31:43   
Natuska85
Да ве прашам како ги чистите венецијанките?Така кога бришам прашина ги поминувам со прашкото ама еве деновиве приметив дека доста прашина имаат насобрано,па се мислам да ги извадиме со мм и во када под туш,ќе се оштетат нешто мислитеuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
16.10.2011 23:19:52   
Bububebe
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Да ве прашам како ги чистите венецијанките?Така кога бришам прашина ги поминувам со прашкото ама еве деновиве приметив дека доста прашина имаат насобрано,па се мислам да ги извадиме со мм и во када под туш,ќе се оштетат нешто мислитеuser posted image


Јас ги ставам во када,ставам сјај и така си седат неколку часа.Потоа со тушот само ги плакнам и толку .Нема гајле,не можат да се оштетат

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
22.10.2012 11:38:32   
Luci
Во старата канцеларија имав венецијан ролетни и не ми правеа нешто многу ќеиф. Тешки ми се за одржавање извади-стави но за деловен простор ај некако, имаат убав лик ама за дома не сакам. Завеса ми е многу подобра варијанта

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
22.10.2012 11:42:28   
majka na eva
исто и мене завеси за дома ми се повеќе допаѓаатuser posted image .се знае венецијан за деловен простор...а има и модерни завеси што изгледаат многу поубаво од венециојанот..

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
22.10.2012 11:43:04   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci RR

Во старата канцеларија имав венецијан ролетни и не ми правеа нешто многу ќеиф. Тешки ми се за одржавање извади-стави но за деловен простор ај некако, имаат убав лик ама за дома не сакам. Завеса ми е многу подобра варијанта

Isto user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
10.6.2013 15:29:51   
katerinceb
дефинитивно завеси венецијанките само прашина...хм

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
10.6.2013 15:31:35   
katerinceb
јас ги мијам во тусот ги киснам не им е ништо

(Одговор на членот katerinceb)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
10.6.2013 15:42:55   
moni teo
zavesi mi se poubavi

(Одговор на членот katerinceb)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
10.6.2013 15:46:27   
lilicka
zavesi

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
10.6.2013 15:51:23   
sandriana RR
секогаш за завеси

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
26.11.2013 9:53:16   
AneLav RR
Јас завеси не можам да поднесам толку ми се олд фешн (знам дека има модерни имногу убави сега)ама јас така ги чувствувам како старински. Дури и мајка ми ја натеравме со сестра ми и си ги извади дома. Од друг аспект некако го смалуваат визуелно просторот и собираат многу прашина. Не дека венецијанките не собираат ама ги бришеш со крпа кога сакаш. Во цела кужа имам венецијанки и не жалам.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
28.11.2013 15:16:06   
Kvisko
Јас во еден стан имам венецијанери, во друг завеси и од апсект на одржување исто се фаќа. Венецијанерот никогаш не е ваден туку секогаш го бришам кога се бришат прозори, а завесата се пере од време на време.
Зависи кој каков изглед сака.
Јас во еднито стан се решив за венецијанери затоа што исто бев во филм дека сакам нешто модерно. Во тој простор се вклопија совршено бидејќи е помал и навистина му даваат величина.
Во овој стан сега имам завеси заради големината на просторот и висината на таваните.
Се си сака свое, а за чистење е сеедно.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
28.11.2013 15:18:06   
Mihaela 2010
Samo vo spalna imam zavesi,koga ja renoviravme sobata na kerka mi mislev da stavam i tamo zavesi,ama se resivme za venecijaner i bas ubavo dojde

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
28.11.2013 15:20:52   
LoveableMe RR
Jas sakam zavesi ili od onie japonski zavesi, no soprugot sakase venecijaner, pa zemavme venecijaner. Mu rekov toj da si gi brishe, posto jas ne gi sakam bas zaradi toa odrzuvanje i taka bidna, toj gi odrzuva od vreme na vreme.

Zavesi mi e nekako poelegantno, normalno da se ubavi, ne od klasichnite so chipka beli... vo nekoe podobro vreme...

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
28.11.2013 15:31:55   
Annet
pred 4 godini,vo dnevnata stavivme variolajt,ne se kaam ic,super se za odrzuvanje,venecijan nesakam.A vo kujna detska i spalna imam moderni,kako resi-kako lenti,so razni formi:))I tie se mn lesni za odrazavnje.Jas sum covek koj saka da menuva,i ne mi se davaat mn pari za skapi zavesi,perdinja i slicno.moze da mi tekne da stavam druga boja...nesto mi se vrtat vo umov tie Rolo,kako tapeti sto se,nekako merak me faka:)))za dnevnava,da smenime:)))

< Поракaта ја уредил Annet -- 28.11.2013 15:33:05 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
28.11.2013 22:32:38   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

pred 4 godini,vo dnevnata stavivme variolajt,ne se kaam ic,super se za odrzuvanje,venecijan nesakam.

Анет, а како ги чистиш?
Јас се двоумам што да земиме, сакам завесите да ги тргнам.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?