|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку често перете?
26.10.2010 8:32:06   
arh_diz
Otkako se porodiv sekoj den peram za bebeto a nasi 1-2 nedelno

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Колку често перете?
26.10.2010 8:41:44   
vezilka RR
Их, во последно време некако ми се чини дека многу валкан веш ми се собира user posted image . Порано не перев толку..Сега само за мене и мажле пуштам по 2 машини неделно,минимум, и во корпата нон-стоп има уште. А што ќе праам кога ќе се роди бебето..изгледа нон-стоп ќе перам user posted image user posted image user posted image  Ќе перам, ама не пеам user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Колку често перете?
26.10.2010 8:48:07   
Martins mom
3-4 пати неделно, а некогаш и секој ден...некогаш и неколку машини во денот


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Колку често перете?
26.10.2010 10:45:40   
tea
Perev skoro sekoj den. A sega peram ednas ili 2 pati nedelno, nekogas pominuva i cela nedela bez da uklucam masina ama toa e mnogu retko i obavezno 3-4 masini za vikend. I kako i da e pak nema kraj. Zasto taman mislis se si sredil gledas deka korpata pak pocnala da se polni.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Колку често перете?
26.10.2010 11:52:57   
***Lide***
3-4 пати неделно, а некогаш и секој ден...некогаш и неколку машини во денот

da nema kade da gi isusis user posted image

(Одговор на членот tea)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Колку често перете?
26.10.2010 11:55:30   
Octavia
Скоро секој ден. И ќе се исушат некако, ама оди испеглај ги user posted image

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Колку често перете?
26.10.2010 11:57:57   
***Lide***
jas pak sakam da peglam nemam problem od toa ama ponekogas mi se smacuva da peram na raka zosto najcesto alistata od sin mi gi peram na raka zosto ne se sobiraat za vo masina a nesakam da gi mesam so nasi

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Колку често перете?
26.10.2010 12:12:06   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: ***Lide***

3-4 пати неделно, а некогаш и секој ден...некогаш и неколку машини во денот

da nema kade da gi isusis user posted image


bas taka, tolku mnogu peram sto nema kade da susam

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Колку често перете?
26.10.2010 12:51:01   
antonie
jas peram preku eden den, i nemam mnogu problem, ne peram naraka, a od masinata za perenje gi stavam pravo vo masinata za susenje i taa mi gi vida peglani

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Колку често перете?
26.10.2010 13:11:14   
Martins mom
со сушењето ми е решен проблемотuser posted image имам две сушалки и трета неотпакованаuser posted image user posted image ама за пеглање...бррррррррuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Колку често перете?
20.11.2010 20:44:55   
Pepelaska *
Zeni sakam samo da prasam, kolku cesto mu  gi perete alistata na bebeto? Jas koga go kapam sekoj den mu menjavam se i bodi i zgornite alivcinja makar i samo eden den da gi nosi. Ako go drzele poveke luge i ako mi mirisa na nesto sto ne e prasak i omeknuvac ne mozam da izdrzam se mu oblakam cisto, peglano i pereno. Sakam da mirisa ubavo a se skapav od perenje sosema cisti alista, moze malku preteruvam ???user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Колку често перете?
21.11.2010 0:58:16   
Maca25
Додека беше бебе секој ден и облекував чисто боди, блузички и чорапчиња, а пантолонки може на две носења ги ставав за перење. И тоа затоа што се правеше како прасе од се живо, од млекце, сокче, за кашички да не правиме муабет. И сеуште е таква. Сега поретко перам, не секој ден, но 4 пати неделно перам алишта на Нина. 2 машини за бели на вриење ( боди, пижамчиња, пешкирчиња...) и 2 за шарени на 60 степени.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Колку често перете?
21.11.2010 19:25:30   
*miki mami*
За синми перам скоро секој ден зошто знае да му е извалкано баш тоа што ми треба се пресоблекуваме еднаш до два пати на ден нормално за бањање,му ги пеглам само горните алишта голем е веке 9месеци
за нас еднаш во неделата бели две машини црни и две шарени и чат пат новите на рака што не се за во машина.
сушење на сушална а даскава ке се скрши во секој моментuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Колку често перете?
21.11.2010 20:04:05   
Natasa981
site bebenca najubavo mirisaat m mmm, kolku i da e izvalkano mene bebence mnogu ubavo mi mirisa.otsekogas sum velela deka najubavo mirisa tamu kade ima bebusce:)) pa neli e taka?user posted image

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Колку често перете?
22.11.2010 9:50:26   
strelec 8
vo semejsto vo svekor ,svekrva,dvegodisno dete,ednomesecno bebe i maz minimum 5 pati vrti peralnata vo nedelata

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Колку често перете?
22.11.2010 10:35:15   
denim
Sekoj den po 1 do 2 masini. Nemam mesto za susenjeuser posted image ...

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Колку често перете?
22.11.2010 11:15:57   
Natuska85
сега за сега само за мене и мм по две машини неделно една црни или шарени и друга бели.А кога ќе се родиuser posted image ќе видиме,кога ве читам секој ден машина аааааа,страв ме фаќа ама се за нашето цуце user posted image

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Колку често перете?
22.11.2010 12:53:32   
mami2
Најмалку по една машина дневно, секогаш имам алишта за сушење, пеглање и редење. Оваа работа е нешто што нема пауза а камоли дводневен одмор.
Како сте задоволни од машините за сушење??

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Колку често перете?
22.11.2010 13:11:44   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami2


Како сте задоволни од машините за сушење??


јас сум презадоволна од перална директно во сушална барам не закачувам и откачувам во зависност од времето

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Колку често перете?
27.12.2010 14:04:26   
penelopa
Ееее од кога се роди син ми секој ден машината си врти по еднаш, двапати зависи...ако не пере тогаш суши user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Колку често перете?
28.12.2010 21:34:04   
Maca25
тамам мислев дека корпата за алишта ми е празна и немам ништо за перење..сум се зезнала, се напунила во меѓувреме . утре да се удрам, уствари да ја удрам машината на предновогодишно перење. а за сушење - да ми е живо и здраво гратсково парно, стави мокро, за 30 мин суво. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Колку често перете?
4.4.2011 10:57:48   
penelopa
Перам секој ден не по еднаш туку по 2 пати некогаш и 3...мислам цел живот во  user posted image и user posted image ќе ми помине.


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Колку често перете?
4.4.2011 11:02:20   
skorpijana

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Перам секој ден не по еднаш туку по 2 пати некогаш и 3...мислам цел живот во  user posted image и user posted image ќе ми помине.




istoooooooooooooooooooooooooooo dodeka isperam i isusam ispeglam gledam pak pona korpa alista a sega so malite maleeeeeeeee poluduvam veke so toa perenje

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Колку често перете?
4.4.2011 12:12:57   
vesna1
Sekoj den, sega so malovo pogotovo. 6kg prasok trosam  mesecno. Najgolem problem mi e susenjeto zimno vreme nesemam na radijator i se zatnuva noseto, a andvor ne se  susi.

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Колку често перете?
4.4.2011 12:19:56   
ben10
Ееее од кога се роди син ми секој ден машината си врти по еднаш, двапати зависи...ако не пере тогаш суши user posted image

ISTOuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?