|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку често перете?
9.10.2009 14:02:47   
alexandra
Вака сега, додека беше тошло времето секој ден по една а некогаш и 2 машини арно ама сега откако е променливо чекам да видам убав ден и тогаш пуштам по 5-6 машини ( имам две машини на располагње user posted image ) ама никогаш да ја видам корпата празна, незнам дали само мене ова ми се случуваuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Колку често перете?
9.10.2009 14:09:31   
mami
не си самаuser posted image user posted image user posted image само што ке помислам дека конечно е празна отварам и шок- внатре некоја маичка, чорапи или долен веш...ноќна мора...како што е полна сега, викендов ме чека празнично перење и пеглање..сакате да се удружиме сите заедно да пегламе? во друшштво е полесноuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот alexandra)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Колку често перете?
9.10.2009 14:11:21   
alexandra
Ха, Ха, Ха да ти кажам право ми олесни малку.Постојано се чудам кога јас конечно еднаш ке исперам ама по се изгледа тешко дека ке дојде тој денuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Колку често перете?
9.10.2009 14:11:53   
penelopa
Nie sme dvajca pa mašinata ja puštam sekoj vtor den....i jas sum ista ič nemožam da gledam da mi se trupaat ališta vo korpatauser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Колку често перете?
9.10.2009 14:12:14   
mami
по неколку разговори со мајка ми на оваа тема заклучив дека и таа го чека сеуште тој ден..значи нема да се случи..секогаш ке има уште нештоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот alexandra)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Колку често перете?
9.10.2009 14:17:03   
mis.
Баш ме насмеа една комшивка пред некој ден.Ми вика кога и да дојдам или поминам кај тебе постојано има алишта надвор.Па се прашувам дали јас перам многу или таа пере малку!user posted image user posted image user posted image Тоа првото изгледа е.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Колку често перете?
9.10.2009 14:22:15   
alexandra
Изгледа првото. И мене ми се случува тоа неколку пати само коментари од комшиите дека многу сум перела( бог да чува) па ако не ја менуваат облеката после туширање може и 2 машини неделно им се фаќаuser posted image ц ц ц ц 

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Колку често перете?
13.10.2009 8:35:11   
ripce
еден ден мои и на мм во боја... другиот на синот... наредниот бели... ама некогаш кога ќе се соберат и по 3-4 на денuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Колку често перете?
13.10.2009 8:42:48   
happy mommy
Перам стварно често и машина пуштам и оние понежните на рака, па во последно време размислувам да земам машина за сушење, со оглед дека и времево ќе биде за никаде ќе треба цела вечност да се исушат. Сакав вас да ве прашам дали некоја користи веќе, кој тип го има и колку сте задоволни. Читав малку по нет и има два типа кондензаторска и вентилациона, некои ја фалат првата, некои втората и стварно сум во дилема. Само едно знам дека ретко кој е задоволен од комбинираните машини. Кое е вашето размислување и искуство.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Колку често перете?
13.10.2009 8:49:01   
profesorica

еве каде сме разговарале за машина за сушење алшта

клик


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Колку често перете?
2.11.2009 18:40:41   
ananikol
happy mommy,,imam prijatelka koja ne propusta da mi se pozali na sekoe  nase zaednicko kafe od kombiniranata masina, te ne raboti te nee ekonomicna,pa ne ti ja preporacuvam.

Peram po 2 masini sekoj den  a koga ke stigni user posted image ke bidat i 3 i 4..samo zdravje user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Колку често перете?
2.11.2009 18:42:06   
arh_diz
Nie sme sami so mm i peram 1-2 pati nedelno

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Колку често перете?
2.11.2009 19:41:16   
BEBICA
Jas peram sekoj bozji den sto na raka a masina sekoj vtor ili tret den, poradi toa sto osven sto Monika prlja mazmi e kako malo dete.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Taka da imam dve deca doma.Ke moram i na nego da mu stavam ligavceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Колку често перете?
2.11.2009 19:58:24   
Cacko
Pa u prose mi se faka sekoj vtor den da pustam masina,baska nikoj ne mi komentira za pruzenite alista posto gi susam u masinauser posted image  

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Колку често перете?
29.1.2010 22:02:54   
mami
ех..ќе ми биде ова весела ноќ. Немам пуштено машина цела недела и некој ден. Плус три дена бевме кај моите на спиење, па собрав и од таму што имаа од лука алишта за перење, па вечерва ми се во план три машини, а утре уште две сигурно...уште да се нафати мм да пегла после ке биде суперuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Колку често перете?
30.1.2010 11:35:05   
ripce
е деновиве се утепав од перење... редовно ни пропуштаат пелените, земавме Виолета, ама ќе мора пак да се вратиме на Памперс, и не знам што му стана после јадење редовно повраќа, дали прејадува, и + забите што ги вади нон стоп лигави и еден куп лигавчиња и мокри алишта за перење, а какви само маки имам околу сушењетоuser posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Колку често перете?
30.1.2010 11:43:59   
tereza
ние бидејќи сите сме возрасни дома се пуштаат2-3машини за викенд и плус една сред недела ама и немора да значи,е сега во зима малку е тешко да се исушат мака мачиме на ладново... Инаку во лето овај број на пуштени машини е 5 пати во неделата тогаш барем сушењето е песнаuser posted image ама пеглањето алишта во лето е ужасuser posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Колку често перете?
30.1.2010 14:28:00   
melody
Sekoj vtor den pustam bebeski alista , nasite 2 masini plus carsafi.I da vi kazam mi se temni koga treba da peram zosto masina za perenje nemam vo apartmanot i odam vo peralnata tuka pa gnjavazi zivi cekas da vidis dali ke najdes prazna masina pa nemalo pa imalo lele maki isusovi trgam so toa.Inaku srekna sum od druga strana sto masinite se profesionalni i imaat opsija racno perenjeuser posted image

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Колку често перете?
30.1.2010 17:40:38   
jovanka
se prasuvam dali ima kraj na perenje i peglanjeuser posted image sekoj den ili peram ili peglam eve sega pred da se vklucam samo sto pruziv edna masina a drugata ja vkluciv a sabajleto se ispeglav ama toa ti e

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Колку често перете?
30.1.2010 18:35:44   
Aleksandra
Vo vikendite nemozam da stignam da se isperam a kamo li da se ispeglam

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Колку често перете?
14.4.2010 11:05:03   
matushka
Od 7 dena vo nedelata, vo prosek pustam 5,6 pati. I obicno gledam da ispeglam preku nedela za vikendot da mi bide sloboden.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Колку често перете?
14.4.2010 11:09:34   
Adrijana
Sekoj vtor den peram, a peglam po potrebauser posted image

_____________________________



(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Колку често перете?
14.4.2010 11:18:00   
BEBICA
Peram sekoj den, pogotovo ovie dve nedeli otkako Monika se seta po gakicki znaci samo, mocka i menjam i peram, ko luda.user posted image user posted image user posted image
A za peglanje, ufffffffff sekoj tret den.
Ima dusa da mi izleze dodeka da nauci da kazuva moca kaka.
Dobro e sto masinata nekoj ja izmislil inaku tesko mene, iovaka ima problem so prstite, rani ni me pravat samo sto mijam sadovi.No toa e.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Колку често перете?
14.4.2010 11:33:48   
topce
2 пати во неделата за Анастасија тоа се 4 машини (светли и темни)
и уште 3 машини за нас=7 машини во неделата. исто толку и машини за сушење.
пеглам само во недела навечер, постои исклучок да мора да испеглам нешто
ако има потреба од тоа.Овие 7 машини се максимум бидејќи најчесто ги мешам алиштата
нашите бели со нејзините, а исто и за темните така да може и со 4-5 машини да поминеме.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Колку често перете?
14.4.2010 11:47:22   
big_mama817
мм ми  вика дека слободно мозам да си ја земам машината во соба со мене па сега вие виидете колку перамuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?