|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку пари трошите за фризер?
16.2.2012 12:41:47   
rina13
bogami tolku necist salon nema nigde:)jas dnas se farbav i namesto temno kafeava mi ispadna crna i so e najtragicno imav celi prameni vo kosa neofarbani ne me ni isfeniraa taka ko strasilo samo mi ja izduvaa i me ostavija cela razmackana po cello po lice  vika trij se so limon strav mi e da te izbrisam so sredstvo deka si trudnauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Колку пари трошите за фризер?
16.2.2012 12:46:10   
Andriance
Stvarno...uzas im se salonite...iskrsheni stolcinja...site fenovi se so salotejp lepeni...tegnat vlecat...ja samo sum se fenirala..za drugo ne mi se rizikuva...za 5 do 12...mi vrshta rabota..

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Колку пари трошите за фризер?
16.2.2012 13:23:31   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13



strav mi e da te izbrisam so sredstvo deka si trudnauser posted image user posted image user posted image


Ахааа да даааа, заборавив дека пепелот сега се вика средство за чистење флеки од фарба по лицеuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Колку пари трошите за фризер?
22.2.2012 7:26:52   
Sarah
Zenski ve iscitav site i ne vidov bas da preporacate nekoi saloni (retko bea tie sto gi kazuvaa). Pa sega ke ve mooooolam da mi preporacate dobar frizer i salon. Jas imav virkana kosa ama posle sekoe dete mi se ispravi i sega nemam lokni, doduse pokratkite delovi pocnaa da mi se vitkaat ostanatiot del e nekakov si branoviden, so eden zvor uzas. Dosega sum smenila nekolku frizeri i da receme ke si se svigam ednas i pak ke otidam i ke me utne. I taka posleden pat sum bila na frizer vo maj 2009 user posted image kosata mi e sega mnogu dolga na vrvovite rascvetana i sakam nesto da napravam. Kade odite na frizer (vo koj salon i koj ve sisa tamu) vie ama i cenata da e da receme do 600 den za mienje sisanje i ubavo feniranje. Fala vi.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Колку пари трошите за фризер?
22.2.2012 8:16:05   
rina13
jas se nemav sisano od april 2009,se omaziv i pocnav da eksperimentiram so frizeri bajgi skapicki ama fajde nevidov iako samo me farbaa ili satiraa mozam da kazam bukvalno na nisto ne licev,i si se vrativ na starata frizerka bas u petokot se sisnav i sum prezadovopna nikogas me nema utnato ke ti pratam pp so brojce a dosta se eftini.

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Колку пари трошите за фризер?
22.2.2012 9:56:14   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sarah

Zenski ve iscitav site i ne vidov bas da preporacate nekoi saloni (retko bea tie sto gi kazuvaa). Pa sega ke ve mooooolam da mi preporacate dobar frizer i salon. Jas imav virkana kosa ama posle sekoe dete mi se ispravi i sega nemam lokni, doduse pokratkite delovi pocnaa da mi se vitkaat ostanatiot del e nekakov si branoviden, so eden zvor uzas. Dosega sum smenila nekolku frizeri i da receme ke si se svigam ednas i pak ke otidam i ke me utne. I taka posleden pat sum bila na frizer vo maj 2009 user posted image kosata mi e sega mnogu dolga na vrvovite rascvetana i sakam nesto da napravam. Kade odite na frizer (vo koj salon i koj ve sisa tamu) vie ama i cenata da e da receme do 600 den za mienje sisanje i ubavo feniranje. Fala vi.


jas so celo srce kje ti gi preporacam Too Blonde...devojkite se ednostavno top,si ja znaat rabotata maximalno,..i shto mi e mene najbitno: jas ne znam sekogas bas shto sakam user posted image i ocekuvam od mojot frizer da mi dade ideja,predlog...ne znachi deka kej prifatam ama sakam da cujam..koristat kvalitetna kozmetika za kosa..vekje 10 godina odam kaj niv i mnogu moi prijatleki gi odnesov tamu...ako ti trebaat dopolnitelni informacii pishi mi pp...inace shishanje so feniranje e 250-300 denari

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Колку пари трошите за фризер?
28.5.2012 13:35:16   
Luci
За утре си закажав шишање и фарбање во една маалска фризерница и ако и она ми ја user posted image косата како сите други ондак не се влечам више у маало за фризерај

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Колку пари трошите за фризер?
29.5.2012 10:28:06   
meU87
Јас го препорачувам Деко фриз, веќе две години сум кај него и сум презадоволна. Дека навистина ми ја средува косата, си покажа тоа што сите околу мене отидоа кај него да се шишаат.
Не е скап,барем јас така мислам, за миење, шишање и фенирање околу 300-350ден мислам дека зима.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Колку пари трошите за фризер?
29.5.2012 12:17:35   
Ikana
Андрианче кои се девојкиве да ги пробам??? user posted image

Иначе јас веќе со години одам кај Фоте од Панаш, со цени се средни...миење, шишање и фенирање е 500/600 денари...досега ме немаат утнато ни еднаш, башка многу добро шиша Фоте, стално некои интересни фризурки ми прави, а седнувам на стол и му викам што сакаш правиuser posted image
Сега отворија дуќан и кај педагошка или млечен некаде, инаку јас одам во стариот салон во Буњаковец.

За фенирање и нешто ситно, одам кај маалски едни девојчиња, Дами и Господа им се вика салончето, топ се, 400 денари е миење, фенирање и шишање, работат со Еугене Перма, а најчесто сама си ја фенирам косата, научив од гледањеuser posted image

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Колку пари трошите за фризер?
30.5.2012 10:32:13   
temjana
Си имам една пред зграда за фенирање 250 ден ми зема, а за поголеми работи одам во Диор и до сега ме немаат утнато. Инаку си имав и едно девојче дома што ми доаѓаше тоа ми беше нај топ ама забремени а и снашка ни стана на мм на братучед жена user posted image и сега ми е глупо да ја викам со мевот толкава ја седната ко госпожа а она де ме фенираuser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Колку пари трошите за фризер?
30.5.2012 10:47:44   
amateuress
и мојата (најнова) фризерка е трудна :))) и многу малку зема, а досега супер се покажала, ама сум била кај неа само 3 пати user posted image
значи за миење и потстрижување зема 200 ден што е супер, а и добро работи.
мене главен критериум при избор на фризер ми е да е блиску, и да не е скапо - повеќе од 300 ден за потстрижување не давам, освен ептен ако ме фатат будалите.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Колку пари трошите за фризер?
30.5.2012 10:57:28   
Luci
Вчера бев во една маалска фризерница и за шишање, фарбање(со моја боја) и фенирање ми наплати 350 денари. Супер сум шишната сега за сега , ама откако ќе се измијам сама и исфенирам е тек тогаш ќе ви пишам на што личам

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Колку пари трошите за фризер?
28.7.2012 9:12:03   
Luci
Еве ме пак мене на темаваuser posted image Супер задоволна сум од фризерката, убаво работи и воопшто не е скапа. Месечно трошам околу 1000 денари за фризер приближно, одам еднаш неделно за фенирање и внатрешна плетенка како венче и за тоа плаќам 200 денари. Денес ќе одам за да ја осветлувам косата па претпоставува околу 1000-1500 макс. ке потрошам

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Колку пари трошите за фризер?
18.9.2012 14:25:31   
pucilda
sega veke ne idam tolku cesto na friz,se porodiv,trebaat pari,odam samo 1 mesecno na farbanje so nejzina farba i oblik na kosata 350den,a porano sum odela sekoja nedela na feniranje i sum prezadovolna,bese 150den pa sega e 200 den feniranje,brza i predobro raaboti..

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Колку пари трошите за фризер?
18.9.2012 14:52:31   
mama toci
I jas denes na frizeruser posted image .Od rabota so trcanje da stignam kaj M vo gradinka na roditelska,pa vo 18.00 na frizer. Na farbanje kaj edna maalska frizerka-moja farba,nejzin hidrogen=200den.user posted image

(Одговор на членот pucilda)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Колку пари трошите за фризер?
18.9.2012 15:37:50   
AnnaMolly RR
Не сум некој што често оди на фризер за фенирање/фарбање и слично. Единствено се шишам еднаш во годината максимум зашто имам јака и здрава коса и до пред неколку месеци ми беше многу долга.
Решив да ја ишишам и си бев кај мојата омилена фризерка на којашто безусловно и верувам и си платив 500 денари за шишање. Мислам дека не е многу со оглед на тоа дека давам по 500 денари за фризер вкупно во годината.

Сега почнав и да се фарбам, па си дадов 200 денари за фарбање во едно маалско фризерниче во Лисиче зашто ептен немав кој да ме фарба, а ме пукнаа будалите и сакав ВЕДНАШ да се исфарбам. Сега ќе ме фарба свеки или мајка ми, па ни за тоа нема да давам пари за на фризер. Значи, си останувам на 500 денари годишно user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Колку пари трошите за фризер?
26.2.2013 10:16:18   
mama toci
Devojki,aj ve molam kazete mi da ne poznavate nekoja frizerka sto doaga doma?Za feniranje mi treba vo nedela ne mozam da najdam dukan i vo sreda tesko mi e da izorganiziram kaj da gi ostavam decava,varijantava so doma najveke mi odgovara.Epten mi treba,inaku ziveeam vo N.lisice

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Колку пари трошите за фризер?
26.2.2013 10:58:46   
Luci
Дома што доаѓа не познавам, ама Цаци(во црвената зграда карши Сточарство Богданци) и Ивана(до Сточарство Богданци) ти работат во недела

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Колку пари трошите за фризер?
26.2.2013 11:22:31   
mama toci
kaj Ivana odam ama taa raboti do15-16.00,mene mi treba nesto pokasno,znaes nedela,rucek spremanje,umirisana cela...Za Caci ne znaev,ke proveram do kolku raboti.Fala ti Luci user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Колку пари трошите за фризер?
26.2.2013 13:50:57   
miana
Јас во четврток ке одам кај Јоцо во драчево - не ми е блиску,ама ми е смачено веке да си играат со мојата коса...Последните 5 пати се шишам кај Даниел во Емпајар ама последниот пат ме ишиша - катастрофа ( една подолга една пократка страна ) како некој почетник. Решив да пробам и кај Јоцо па ке видиме како ке поминам..За шшшање давам по 500 денари и често одам се фенирам ..За фенирање одам и кај мене во една фризерница и плакам 200 денари.

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Колку пари трошите за фризер?
26.2.2013 14:06:04   
rina13
За Јоцо од Драчево имам слушано многу пофални зборови. А 2 мои другарки се шишаа кај него, на едната косата и беше беспрекорна поубаво ишишана коса не бев видела од нејзината, но на другата ко со тенџере ишишана и беше, шишките и беа буквално пола коса. Неколку пати сум се наканила да идам ама не сум отишла. На крајот сепак си се врќам кај малската фризерка кај моите, на 3 месеци се шишам кошта 200денари и ниту еднаш не ме утнала. Инаку сама си ја пеглам косата од време на време а фарбање и шатирање одамна не практикувам. Па Миана пиши твое искуство од Јоцо може некогаш да се решам и јас ко за промена  да идам кај него.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Колку пари трошите за фризер?
26.2.2013 14:12:38   
miana
И јас знам дека сите го фалат..еве другарками ја шишаше и да ти кажам поубава не ми била никогаш..Пери носи фризура. Сверквами исто последниве два пати оди кај него и нема некој да не ја праша кај се шишала..Дури еднаш во Валери ја прашаа продавачките - извини ама каде се имаш шишано ? user posted image
Јоцо го знам,имаме заеднички пријатели и често се гледаме и затоа ми беше некако незгодно,ама овој пат ке одам па што сака нека биде.
Во четврток имам закажано,ке ти пишам како сум поминала.
Поздрав

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Колку пари трошите за фризер?
11.6.2013 15:39:21   
Neskafe
косата ја скратувам дури 3 пати годишно:)
За фризури, фенирање или пеглање веќе не одам.
Сум била неколку пати за фризура и не се бендисувам како тие ќе ме средат.
Сама си правам фризури, си се виткам, си се прглам и така...
Значи многу малку трошам за на фризер.. user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Колку пари трошите за фризер?
11.6.2013 15:41:18   
kapina
mnogu malku trosam za frizer odam 3 pati godisno

(Одговор на членот Neskafe)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Колку пари трошите за фризер?
11.6.2013 15:51:47   
Палешка РР
Малку...еднаш месечно фарбање, стрижење и тоа.
Сама се виткам, оти многу терсене коса имам.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?