|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку пари трошите за фризер?
27.5.2010 17:39:53   
cevlice
Обично на фризер одам на секои 2 месеци за шишане,а ако имам некоја пригода обавезно одам за пеглане .А што се однесува за фарбането се фарбам и на фризер и по дома.
Цената за шишането е 250 со миене.

(Одговор на членот angels)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Колку пари трошите за фризер?
28.5.2010 0:04:25   
baby mama
Леле јас многу мразам да одам по фризери, да ме ме тегне,кубе уф. Само за шишање и фарбање одам на фризер и тоа на 2-3 месеци. И секој пат кај различен. Ако немам некоја посвечена пригода сама си се фенирам.


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Колку пари трошите за фризер?
28.5.2010 0:13:05   
Viktori
Исто и јас, бејби мама. Многу мразам кога ме чешлаат, фенираат а тоа ми дува во лице топло. Ужас. Еднаш за некоја свадба бев на фризер да ме фенираат... таква сафра ме фати и и викам на фризерката остај ме жити се ќе пукнам user posted image
2 пати годишно одам на фризер. Плаќам околу 400 -500 ден. Шишање, фенирање (ептен оти е комплет со шишањето), некоја ампула ако џитнат и толку. 

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Колку пари трошите за фризер?
28.5.2010 0:38:17   
Bitolcanka
И јас како вас. Одам на 2-3 месеци, само за стрижење (по битолски user posted image ) За фризура најчесто за некоја свечена пригода, поретко без некој повод. Последен пат бев пред 1-ви мај - стрижење + фарбање = 400 денари.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Колку пари трошите за фризер?
28.5.2010 0:52:37   
Maca25
Порано одев многу почесто, тоа пред да се роди Нина, можеби секоја недела на фенирање, а еднаш месечно на шишање и фарбање. За среќа не ми е многу скапа фризерката, а и си имам попуст уште кај неа затоа што и бев редовна муштерика. Но, сега немам баш многу време за фризери, си имам пегла дома, си ја фенирам сама (или ич не ја фенирам) и одам на шишање на 2-3 месеци. Сега би сакала да ја освежам со некоја нова нијанса, ама не можем да се одлучам. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.7.2010 15:09:03   
penelopa
5 едноставни и модерни летни фризури

 Романтична
Ако барате нежен романтичен изглед, ова е вистинската модерна фризура за вас. Треба да имате виткана коса или пак сами да оформите ситни локни.
  1. Разделете ја косата на два дела со патец кој ќе минува напречно од врвот на едното до врвот на другото уво.
  2. Горниот дел фатете го високо на главата со помош на стегач и разбушавете ја косата.
  3. Искористете венче како моден додаток. За секојдневен изглед, изберете поедноставно венче без многу детали. За погламурозен изглед, изберете венче со циркони или со голема панделка.
  Елегантна пунџа
Ако во летните горештини косата само ви создава уште поголеми проблеми, изберете фризура тип пунџа.
  1. Исчешлајте ја косата и направете си патец настрана. Фатете ја со помош на стегач на другата страна. Со помош на восок замазнете ги непослушните влакна.
  2. Коњското опавче сплетете го во плетенка, а потоа навртете ја плетенката околу стегачот. Прицврстете со шноли. Можете да ставите неколку украсни шноли на двете страни на главата. 
Рок убавина
  1. Раширете ги прстите на раката и поминете низ косата во средината на главата. Фатете го тој дел со штипка и прицврстете го на горниот дел од главата.
  2. Од косата над ушите земете два прамена широки по 5 сантиметри. Напрскајте ги еден по еден со лак за коса и веднаш зачешлајте ги наназад. Назад фатете ја косата од двата прамена со стегач за коса за да оформува коњско опавче.
  3. Ослободете ја косата од горниот дел на главата. Наведнете ја главата надолу и со помош на обичен чешел започнете да ја тапирате косата. Исправете се, зачешлајте ја нежно површината на косата наназад и фиксирајте со лак за коса.
Модерно опавче настрана
Не ја потценувајте моќта на бушавото опавче. Оваа фризура е идеална како за на плажа, така и за вечерна забава.
  1. Исушете ја косата со фен без да користите четка. Патецот направете го на едната страна и со помош на стегач соберете ја целата коса во коњско опавче на другата страна. За да добиете секси волумен, зграпчете ја косата во горниот дел на главата и стегнете ја дланката во тупаница.
  2. Издвојте еден подебел прамен од опавчето и напрскајте го со лак за коса. Потоа завртете го околу стегачот за да го покриете. Прицврстете го со шнола.
Кратка и бушава
Доколку имате кратка коса, летото е она годишно време кога можете целосно да заборавите на вашата фризура. Едноставно разбушавете ја косата и ќе се вброите меѓу најмодерните.
  1. Потсушете ја косата со фен, без притоа да користите четка или чешел.
  2. Земете восок или гел за коса и нанесете на врвовите на косата. Потоа продолжете да ја сушите уште малку.
  3. Со помош на прстите разбушавете ги прамените на различни страни и сте подготвени за летна забава.

*Извор: Фемина.мк*


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.7.2010 15:22:37   
majka 79
dodeka imav dolga kosa trosev pilicno mnogu pari za feniranje, pa za farbanje...
a sega so kratka kosa ednas mesecno strizenje 300 den. a frizurce topuser posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.7.2010 15:46:34   
Палешка РР
Леле од кога не сум била на фризер, брука национална user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.7.2010 15:50:38   
penelopa
Ајде Палешка под итно да си одвоиш време за себе и да си се почастиш со нова фризураuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.7.2010 15:51:02   
melody
Posleden pat koga bev na frizer bese februariuser posted image togas i ja smeniv bojata na kosata i potrosiv poprilicno mnooogu pari za toa zosto ovde da odis na frizer e mnogu skapo pa uste i ako te vidat stranec lele mori majkouser posted image Od togas ne sum, bila nemam ni vreme ,a i mrazam frizeri.Odam samo ako smetam deka mi e vreme za nekoja promenauser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.7.2010 16:08:15   
niki
Не трошам пари на фризер, се шишам на 2-3 месеци, дома сама се фарбам и фенирам или врзи реп и терај.
Ми недостига фризерката од Скопје која ме шишаше најубаво, ме фенираше, ме шатираше, ех кога ќе си се видам на стари слики шо убаа мома сум билаuser posted image Овде немам најдено сеуште некоја добро да шиша па затоа и не се осмелувам да одам почесто, се се разочарувам кога ќе си дојдам дома, никогаш не сум задоволнаuser posted image Инаку не е скапо, 10-15 евра за шишање, ни кај нас не е нешто многу поевтино


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.7.2010 16:25:01   
arh_diz
niki bravo za tebe koga se sreduvas sama
Jas otkako zabemeniv isto netrosam pari za frizer user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.7.2010 16:30:54   
niki
ех што ти е брак и деца не запустија скрозuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.7.2010 17:44:00   
Viktori
околу 400 ден на 6 месеци за шишање и толку.
Се фарбам сама, а сеа и се мислам да мењам боја ама не знам каква user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.7.2010 18:04:30   
mama26
iako sum frizer ne se sisam sama.si odam kaj koleska moja draga,sto se znaeme 12 godini.zaedno rabotevme.inaku ja pustam kosata i ne sum sisana od lani.radi taa cel.megutoa stavam maski i se sto e maska sto ke mi dojde pri raka.da ne mi se osteti.posleden pat pred 2 meseci bev na otvaranjeto na frizerski slon na mojava koleska i prijatelka i voedno samo so presa me pomina.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sakam da kaam me ispegla samo.odnosno prava mi ja napravi.breee ova makedonskiov jazikuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.7.2010 18:07:30   
mama26
zaboraiv za cenata bre.ne mi zema nisto.mnogu me pocituva.ali imam oste i obavezno ostavam nekoj denar.nesakam nisto gjabe.se osekam duzna nekako neznam ako ne i ostavam nisto.taa mi vika sestro sestro.abe vikam kakva sestra sestra za sestra sirenje za pari.hhahahhahaha.milo mi e za salonot i nejze za uspehot postignat so nejzina pot.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Колку пари трошите за фризер?
13.7.2010 11:06:39   
marinka80
Pa sto znam kolku nikogas ne sum izracunala dodeka bev doma na porodilno odev ednas mesecno na farbanje i sisanje i dokolku odev negde na feniranje a sega koga se vrativ na rabota istoto plus dva pati nedelno feniranje i taka kosata mi e sredena celo vreme.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Колку пари трошите за фризер?
13.7.2010 11:47:08   
baby mama
Па не многу, еве пред некој ден се шишав, фенирав и плус со миење 250 денари. А студиото супер опремено а и со клима user posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот marinka80)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Колку пари трошите за фризер?
13.7.2010 11:50:41   
Martins mom
Зависи од периодот (дали има прослави или неuser posted image user posted image ), ама у принцип многу малку...Повеќе сум home made во фризуратаuser posted image user posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Колку пари трошите за фризер?
13.7.2010 16:02:20   
denim
Pa odam 4 pati mesecno po 200 den. na feniranje so toa sto sekoe 4-to e gratis (politika na salonot). i na 2-3 mess. na sisanje.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Колку пари трошите за фризер?
17.8.2010 15:46:35   
penelopa
Дефинитивно одам неделава, сакам нова фризура user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Колку пари трошите за фризер?
18.8.2010 11:18:03   
vezilka RR
Епа идат некаде 500-600 денари месечно за фарбање и шишање зихер..а ако има и по некоја свеченост ќе падне и по некоја фризурка :)

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Колку пари трошите за фризер?
20.9.2010 18:49:26   
petra27
Bidejki imam kratka kosa odam 1 mesecno  ili na mesec ipol,sama se farbam.....no bidejki cesto se satiram pa se farbam,pa siski pravsam,pa ja pustam.....hiihihihiih...kako  i da e sega poretko otkolku porano.....a momentalno ja pustam user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Колку пари трошите за фризер?
20.9.2010 18:57:11   
lukas
ednas na 2 meseci odam se potstrizuvam posto imam vitkana kosa i plus malku mi zabegvaat usinjatauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i ne trpat frizuri krenati a i ne obozavam frizuri ako smenam nesto toa e doma ja peglam so presa,a inace nemase ni da se podsrtizuvam dokolku ne mi se metkaja vrvovite...pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Колку пари трошите за фризер?
13.10.2010 15:59:11   
Natuska85
Женски дај предложете ми некој добар и не многу скап фризер или во центар(таму ми е канцеларија) или карпош 3-4 (таму си живеам), па да си одам редовно кај негоuser posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?