|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку пари трошите за фризер?
22.9.2009 11:35:28   
mother 29
user posted image  sto kosa ke da e tvojata?

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Колку пари трошите за фризер?
22.9.2009 11:44:23   
big_mama817
za davanje forma i sisanje 200 den. a za satiranje do 800 den.user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Колку пари трошите за фризер?
22.9.2009 12:03:29   
arh_diz
Na frizer odam ednas mesecno da si gi osvezam vrvovite .

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Колку пари трошите за фризер?
22.9.2009 12:43:20   
srekna mama
за свадбата фризурата ме кошташе 1000 ден-воопшто не се расипа,одлична беше.а и шминката исто 1000 денари и супер беше.Ова се цени во Велес.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Колку пари трошите за фризер?
21.10.2009 15:48:21   
steci
Na frizer odam sekoj mesec strizenje so peglanje i mienje e 300 denari.Sega sakam da se isfarbam bidejki mi se blizi rodendenot pa da si se pocastam sakam nesto.a frizuri pravam isklucivo za svadbi imam moja frizerka koja sekogas me razbira sto sakam da napravam i kako tocno treba da izgledam.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.11.2009 13:49:26   
profesorica
Шишките-идеални за секој облик на лицето
Трендовски шишки може да се прилагодат на секој облик на лицето. Стојат добро и на кратка и на долга коса, а доколку одберете за вашиот изглед идеален облик, вашиот имиџ може да биде освежен и подмладен.



Шишките се наједноставен и најбрз начин за промена на фризурата. Со оглед на тоа дека разликата која ја прават е навистина забележителна, навистина е важно да се одберат шишки според обликот на лицето.

Со оглед на тоа што скоро секогаш се во тренд, без разлика дали се кратки или долги, ретки или густи, рамни или изретчени тоа зависи од афинитетите, квалитетот на косата и самото лице.

Доколку имате коцкасто лице, долги шишки во прамени ќе го заокружат лицето, додека неколку пократки слоеви ќе ги ублажат цртите на лицето давајќи им заокружен и помек облик.


Ако вашето лице е со јајчест изглед, имате најблагодарно лице за избор на најразлични фризури. Ви одговараат шишки во различни должини, густина и облик. Можете да испробувате најразлични комбинации без да се плашите дека ќе згрешите.

Лице во срцевидна форма бара шишки кои ќе ја ублажат нагласената брада. Нагласени и 'тешки' шишки ќе се постигне пропорција на лицето.


Долгнавесто лице бара шишки кои се исчешлани на страна и така визуелно го скратуваат лицето.

На кружен облик на лицето најдобро прилегаат меки, слоевити шишки кои паѓаат на работ на лицето. На тој начин во целост ќе го ќе го неутрализирате кружниот облик, а самите шишки в тој случај ќе можете да ги скратите на било каков начин.


извор:ИДИВИДИ






_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот steci)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.11.2009 13:53:45   
Iva
Јас до пред некое време не палаќав на фризер, зошто свеки и води на фризерката сметководство па си компензираа. Ама бидејќи ми е далеку во последно време не одам кај неа, освен за некоја специјална пригода, па си идам од време на време кај една фризерка тука кај мене во маало. Шишање и фенирање 350ден.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Колку пари трошите за фризер?
12.11.2009 14:05:47   
Bogdancanka
Јас кога одам на фризер обавезно фарбајне на коренот,шишање,фенирање,пеглење, и тоа ми излегува околу 800 или 1000 ден зависи.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Колку пари трошите за фризер?
16.11.2009 8:04:00   
profesorica
Во саботата бев на фризер да се фарбам и фенирам па си направив и шишки user posted image user posted image user posted image малку да сменам.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Колку пари трошите за фризер?
18.11.2009 10:50:35   
HristinAntonio
profesorice kade odis na frizer? ....kosa ko tvojata nemaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Колку пари трошите за фризер?
18.11.2009 10:53:22   
profesorica
леле ма тина, фала, ќе поцрвенам сеа user posted image user posted image user posted image

одам кај Вале - во новата здрада карши порта.

море ти имаш нова фризура а?

кога да се видиме?


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Колку пари трошите за фризер?
18.11.2009 10:56:26   
HristinAntonio
hehehe novaa...kuti jas maka so kosata mi pagase..ama sega mislam e podobro...nema pocrvenuvanje covek da si zaspie na takva kosa:))))) koga te gledam sakam da sum plavusha:) zosto bojata ti e mn prirodna...pa koga sakate nie minatiot pat ne bevme vo ramstor toni spiese do 18h:)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Колку пари трошите за фризер?
18.11.2009 10:56:35   
caci20
Јас мојата фризура за свадба ја правев кај Сергеј. Презадоволна. За 4000 ден и фризура и сминка. Лично тој ме правеше.

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Колку пари трошите за фризер?
18.11.2009 11:29:49   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: HristinAntonio

hehehe novaa...kuti jas maka so kosata mi pagase..ama sega mislam e podobro...nema pocrvenuvanje covek da si zaspie na takva kosa:))))) koga te gledam sakam da sum plavusha:) zosto bojata ti e mn prirodna...pa koga sakate nie minatiot pat ne bevme vo ramstor toni spiese do 18h:)


супер ти е баш ми се свиѓа, вака посериозна како мамичка си нелиuser posted image user posted image

море добро ми беше и без шишки, треба да се фенираат, ама добро е пак може да се кренат нагоре. фризерката ми е топ, ефтино работи а за фризури и плетенчиња е закон.имам јас многу материјал и има доста можности за различни фризури.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Колку пари трошите за фризер?
26.11.2009 14:09:00   
@Mila@
Na frizer odam ednash nedelno obavezno za feniranje,bidejki kosata ne mi se oshtetuva mng sishanje i ne obozavam zosto sakam da mi porasne dolga , pa gi sisam samo vrvovite na 3-4 meseci ednash.
Inaku se kanev 2 celi godini da se satiram a mi beshe mng strav kako ke mi izleze...i konecno koga sobrav sila t.e. fizerkata me pottikna mi izleze super kosata i sega sakam pa cesto da se satiram za da ja osvetlam zosto mi beshe temna.
A sto se odesuva do nekoi posveceni frizuri zosto godinava mi beshe iskacanje po svadbi samo taka da se iznaodev na frizer.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Колку пари трошите за фризер?
26.11.2009 14:11:05   
mother 29
Ане уште носиш шишки!?user posted image

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Колку пари трошите за фризер?
26.11.2009 14:13:28   
profesorica
ааа да си ги навикнав, си ги фенирам-фини ми се.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Колку пари трошите за фризер?
26.11.2009 14:17:23   
mother 29
супер! и јас сега дека ми е покуса  косата и си купив добра пегла,поретко одам ,сама си се правам!user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Колку пари трошите за фризер?
26.11.2009 14:18:10   
arh_diz
Ane mene vo prilogot na sitel so pletenkata mnogu mi licese na Julija Timasenko koja e proglasena za najsimpaicna zena premier. Se nadevam nema da mi zameris

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Колку пари трошите за фризер?
26.11.2009 14:20:31   
mother 29
user posted image  user posted image   user posted image  и мене!само да и беше цала фатена!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Колку пари трошите за фризер?
26.11.2009 14:24:44   
profesorica
хахахаах фала фала-user posted image user posted image user posted image да во последно време обожавам плетенки. а многу често во лето ми е цела сплетена.свекрва ми ме плете а јас трпам за хубост.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Колку пари трошите за фризер?
30.11.2009 23:52:40   
Enika
na frizer idam ednas mesecno..farbanje, shishanje, peglanje...cel tretman mi e toa...me faka 800 den ama poso poslenive nekolku pati pravam i lila prameni sea me faka 1000user posted image
a inace za jovica od dracevo..devojceto sto rab kaj nego ema e vnuka na moja strina...bash preeska go zborevme :D

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Колку пари трошите за фризер?
6.12.2009 14:48:14   
STRUMFETA
Za frizer ne trosam kojznae kolku,za razlika od sminka.
Frizer posetuvam na 1-2 meseci.Imam mnogu dolga kosa koja  e lesna za odrzuvanje i postojano mi e kako peglana i finirana.Ja  farbam crna i mnogu mi se dopagaat boite na Garnier, meguto veke pisav  i toa  ne preterano na 1-2 meseci

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Колку пари трошите за фризер?
7.12.2009 8:54:23   
profesorica
јас денес имам закажано за шишање а во среда за фарбање.значи неделава ќе отиде 1000 ка за на фризер, ама ако не ги жаламuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Колку пари трошите за фризер?
7.12.2009 8:58:51   
arh_diz
Jas minatata edela se isisav i toa dobri 15 sm

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?