|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
21.7.2011 13:19:16   
miana
Neznam sto da kazam..Znam da vozvratam ,ne kutam ama nekogas i prekutuvam zosto znam deka ke prodolzi so beter i beter i uste poveke ke me povredi...Svekormi i svekrvami nikogas se nemaat navreden eden so drug,i nikogas se nemaat taka raspravano,sto znaci deka na mojov toa ne mu e lekcija od doma ednostavno takov tezok karakter e .Devica e vo horoskop :( a jas sum lav :) Vcera pocnavme nesto da razgovarame i nekako se izrazi loso i jas samo prevrtiv oci i mu rekov - toa ti e kultura ..Otide vo wc i se vrati i pocna da me bacuva ( valjda se svesti deka preteruva ) Fala vi srcinja ste ,eve vaka koga ke procitas razni soveti nekako olesnuva a i pomaga..Pozdrav do site

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
21.7.2011 22:05:40   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Ние не се навредуваме. Викаме еден на друг, но без некои погрдни имиња. И само кога се караме се викаме по име, посебно мене мм ме вика одма по име, а не маче. 

Isto i kaj nas e, za ovie 10 godini kolku shto sme zaedno najpogrdniot zbor e koga ke mi se (mu) se obrati(am) so celoto ime. E togas i dvajcata znaeme deka navistina sme ja utnala, i sega koga ke mi tekne smeshno mi e bidejki se slucuvalo da se utepam od plachenje koga taka ke mi se obratiuser posted image user posted image user posted image Inaku sme vikale eden na drug samo 3-pati za 10 godini i toa povtorno ke recham najpogrdnoto nesto e obrakanjeto kon drugiot so celoto ime, mozebi so ostanatite lugje sum pomalku konfliktna, no so lugjeto koi navistina mi znachat vo zivotot voopshto ne sum takva, izbegnuvam karanici i begam od niv kako oganot od vodatauser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
21.7.2011 22:13:29   
rina13
ni ja nego ni on mene me nema uvredeno so nekoj zbor,jas sum taa sto znae da podvikne u nervoza,a ako on malce go povisi tonot odma mu vikam nemoj da mi povisavas glas na mene i tuka zavrsuvame  i mirno si go resavame problemot so razgovor ne sme se nalutile podolgo od 10 min eden na drug,sekoe podnalutuvanje vo 99,9% e od moja strana i zavrsuva souser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .mene lutina ne me drzi.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
22.7.2011 1:22:26   
Тања РР
Мм ми ги знае слабите точки и кога сака да ме повреди гаѓа директно на нив. Има неколку реченици (не се погрдни зборови но според мене тоа е полошо) кои ме болат и секогаш ќе ме болат па кога сме во кавга секогаш ја извртува работата за да ми спомне некоја од нив.
Е сега, и јас не сум лесна. Знам да го пецнам за да го боли со денови, но главно подоцна се каам како сум можела да бидам толку нечувствителна.
На навредите реагирам зависно од ситуацијата. Ако сум наострена враќам со иста мера, ако имам ПМС плачам со часови а ако сум расположена во стилот „никој не може да ми го уништи денот“ ја игнорирам навредата и ја чувам за подоцна кога ќе сум распложена за кавгаuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
22.7.2011 13:34:39   
miana
E i mojov gi znae slabite tocki i toa e problemot....Kako li nie da naucime da staneme imuni na ovie bolni tocki?

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
22.7.2011 20:14:09   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

E i mojov gi znae slabite tocki i toa e problemot....Kako li nie da naucime da staneme imuni na ovie bolni tocki?
user posted image so tek na vreme ,ke si primetis ti samata po tebe user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
24.7.2011 19:01:03   
Snowhite RR
Со погрдни зборовои не ме навредил, но минатата година имавме јака расправија и ме навреди со некои реченици и многу ме болеше, цел месец не можев да спијам, плачев, многу ми беше тешко, а уште повеќе затоа што не ми се извини подоцна за тоа, туку кога го прашав зошто така ми зборуваше нешто што знаеш дека не е вистина, не ми одговори ништо, само молчеше

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
22.9.2011 13:43:20   
riba79
nikogas dosega fala mu na bogauser posted image .inaku sme mnogu dolgo zaedno i veke znaeme koj kako dise...jas sum taa sto poveke vika a toj e samo slusateluser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
22.9.2011 13:54:21   
miana
user posted image user posted image user posted image riba 79 Kaj go najde tolku poslusen maz..Mora i ti da si mnogu umna 

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
22.9.2011 23:30:42   
mila mama
Никогаш не ме навредил вербално, но ми се случило некогаш да си тера по негово траечкум, што е уште полошо, ем не можеш да се искараш зашто не ти противречи, ем гледаш дека колку и да се трудиш ја губиш битката со тоа што многу деликатно те игнорира user posted image
Фала богу тоа се толку ситни работи, што да е друга на мое место нема ни да ги забележи, ама што да правам што сум толку чуствителна и се јадам без потребаuser posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
23.9.2011 7:37:31   
kopriva
ММ еднаш проба да ме навреди вербално, но не му излезе баш по планирано. Изгледа не очекуваше никаква реакција од мене или пак мислеше дека ке си чутам или ке плачам. Јас си изреагирав од почеток ладно, и додека се загреваше атмосферата мм почна да си се повлекува и мислам едка освен малите секојдневни расправии за било што не се осудил да си игра со оганот. user posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
23.9.2011 8:50:40   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања РР

Мм ми ги знае слабите точки и кога сака да ме повреди гаѓа директно на нив. Има неколку реченици (не се погрдни зборови но според мене тоа е полошо) кои ме болат и секогаш ќе ме болат па кога сме во кавга секогаш ја извртува работата за да ми спомне некоја од нив.
Е сега, и јас не сум лесна. Знам да го пецнам за да го боли со денови, но главно подоцна се каам како сум можела да бидам толку нечувствителна.
На навредите реагирам зависно од ситуацијата. Ако сум наострена враќам со иста мера, ако имам ПМС плачам со часови а ако сум расположена во стилот „никој не може да ми го уништи денот“ ја игнорирам навредата и ја чувам за подоцна кога ќе сум распложена за кавгаuser posted image


i kaj mene e identicno

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
23.9.2011 9:08:25   
riba79

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

user posted image user posted image user posted image riba 79 Kaj go najde tolku poslusen maz..Mora i ti da si mnogu umna 


miana,koga gleadam deka e nervozen ne go zakacam taka da nema kavgiuser posted image a toa mu se slucuva retko,a i samite godini pominati zaedno te uci kako partnerot dise....user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
23.9.2011 21:42:34   
Bogdancanka
да ме има навредено мм и јас го имам навредено,али си има граници....

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
24.9.2011 10:35:34   
arh_diz
Nitu me navredil , nitu pak sum go navredila dosega

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
22.10.2012 13:56:31   
Anonimen
До сега ме има многу пати навредено,знам дека нема никогаш да се промени,во секоја кавга мора да има и наавреда user posted image Јас веднаш се вжештувам и возвракам и знам дека вака љубовта може да премине во омраза ама што да правам да молчам и да дозволам да ме газат?

(Одговор на членот arh_diz)
  Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
22.10.2012 14:04:25   
Ikana
А да седнете и да разговарате анонимен....ете кога и двајцата ќе бидете смирени и оддалечени од ситуацијата. Да стигнете до дното на проблемот и тоа што ве тера на таков однос, и помогнете си еден на друг да се разберете. Се надевам ќе успеете да го смените тоа. Поздравче.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
3.11.2012 21:49:05   
SkCura77
Како дечко и девојка, еднаш беше поднапиен, нешто го налутив и ми рече - краво една!
Јас сум реков дека тој е поголем вол од мене, зашто мене ме одбрал да му бидам девојка. Зина и ништо не рече.
Подоцна истата вечер ме нарече глупача, а јас му вратив - сирот ти, со каква се мкнеш, срамота пред светот.
Од тој ден сфати со кого си има работа, ја сфати иронијата, сфати дека одјебуем секаква кавга без аргументи и факти и никогаш повеќе не го употреби тој речник. И во брак е исто, ако нема факти и аргументи, џабе нека не ми повишува тон, зашто и јас можам да се празнам на него од некоја си друга нервоза. Значи, се е до ставот и кој како си ги сфаќа работите.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
3.11.2012 22:00:17   
Anonimen
me ima navredeno,posebno vcera so neubava recenica,nema nikogas,nikogas da zaboravam,nema nikogas ista da bidam poveke so nego,zavrsi so mene..

(Одговор на членот SkCura77)
  Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
18.12.2012 18:30:39   
Simona_k
IKANA I SKCURA BAS SE SOGLASUVAM SO VAS POTPOLNO STE VO PRAVO.
SAMO TAKA NEMA DA DOJDE DO KAVGA I NAVREDI...
SE SLUCILO DA SE SKARAME I DA NE ZBORIME PO CELA NEDELA AMA TOA SE SLUCUVALO KOGA SME POD STRES I PRED GOLEMI NASTANI PR.NOVA KUKA,SVADBA,BEBE...STRAV OD NEPOZNATO
KOGA SVATIV ZA STO SE RABOTI EVE FALA MU NA BOGA GODINA IPOL SE NEMAME SKARANO.
A SEGA SKORO NESTO ME OPOMENA "KOZO" ISKRENO SMESNO MI PADNA POCNAVME DA SE SMEEME I DA SE GUSKAME

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
18.12.2012 19:09:30   
gina
i mm me ima navredeno kaga bevme vo vrska ne se karavme ame sega vo brak rabotite se smenija kavgite se pocesti duri ne zboruvame so denovi i jas go imam navredeno ama znam i da se izvinam ama toj ne, sum se obidela na miren nacin so razgovor da se smenat nekoi raboti mu kazuvam sto me nervira i da odbegava toa da go pravi ama toj se obratno znae deka nestoto te nervira i ko za inaet cutejci si tera posvoe pa ti ako sakas pukni si, mi vika kako moze tebe se da te nervira sto ima da te nervira i ce si svirka i odma ce si zaspie a jas po celi noki i denovi si placam ipak ce popustam nekoj den sme dobri i posle pak odnovo, ako cutam dobri sme ako se izjasnam za nesto odma kavgi moram da cutam za sve i ako sum vo pravo za da nema karanici ama ne se cutiuser posted image

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
28.11.2014 23:29:25   
vazna
Gina postov isto kako jas a sum go pisuvala znaci neverojatno isti se so mojov on pa nisto drugo neznae samo pcue ko seljak nekoj deluva neznam sto da kazamuser posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
28.11.2014 23:48:54   
caciana
Nemam soprug,ke go zemam deckoto za primer tuka.Nie se navreduvame,ednostavno nemame takvo nivo na komunikacija.Toj moze ke bide lut,no nikogas so losi zborovi Ne vadi lutina.

(Одговор на членот vazna)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
29.11.2014 12:33:30   
scared RR
Не ме навредил , сме имале караници ама никогаш не ме навредил со некој погрден збор, може во себе си го кажал user posted image ама на мене не user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
31.12.2014 15:51:03   
sonc90
denot koga ke razberete na vesti deka nekoja mu gi presekla testisite na mazot ke znaete deka maz mi me narekol nekako pogrdno...

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?