|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали некогаш сопругот ве навредил со погрдни ...
19.7.2011 10:24:25   
miana
Ајде РР мамички што ке кажете на оваа тема?

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 20.7.2011 14:53:09 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
19.7.2011 10:29:40   
kapina
da me ima navredeno i placam poradi tie navredi 

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 20.7.2011 14:53:36 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
19.7.2011 10:30:36   
dostickage
ne velam deka ne me navredil ama ne ne znam so kojznae kolku pogrdni zborovi.
ednas rece nesto sto ne treba am priznavam deka go iznervirav :)))

sekako,vrativ vo ista mera,bezobraznicauser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 20.7.2011 14:53:54 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
19.7.2011 10:32:40   
miana
Јас цела нок плачев,неможам да издржам па ме интересираше дали и другите имаат вакви проблеми или сум само јас па да превземам нешто...Некогаш и малите навреди многу болат за жал

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 20.7.2011 14:54:12 >

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
19.7.2011 10:35:50   
anedespo
Nie partal se praime. Ama u ek na karanica. Posle 2 saata se miluvame. Ama takvi sme ti nie. Energicni vo se. 

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 20.7.2011 14:54:32 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
19.7.2011 10:37:14   
miana
Neznam dali e normalno maz da ja navredi zenata.Neznam sto da mislam...Pa od kaj gi vadi bre tie navredi...


< Поракaта ја уредил Maca RR -- 20.7.2011 14:54:55 >

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
19.7.2011 10:48:02   
dostickage
Obidi se da bides posmirena.Imav i jas periodi koga bev malku poveke cuvstvitelna pa pagjaa poveke karanici i placki.Ama sega koga kje se set_am i ne bea kojznae sto.Imavme teska bolest pa se si nosi svoe :((

Pak ke ti recam obidi se da bides posmirena.Koga ti treba nesto zamoli go,ne vednas da izbuvnes.Moras sama da stisnes zabi i da ja kontroliras ti tvojata nervoza.Saka neke ke se smiri i on.Pomolci dodeka zboruva,ne mu vrakjaj ke vidis posle krivo ke mu bide za se sto rekol.Vaka ako mu vratis eden zbor nosi iljada.

Potrudi se da bides korektna.Na pr. ne mozam sega da izmijam sadovi ne mi e dobro , premorena sum te molam pomogni mi.Na kraj zablagodari se.Mislam ne premnogu formalno ama ljubezno zamoli.Bez nervoza .Se ke pomine

Nervozata ne nosi dobro.

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 20.7.2011 14:55:35 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
19.7.2011 11:04:51   
miana
Ne stanuva zbor za takvi karanici toa e problemot...One  e izbuvliv i golem inat.Jas molcam i slusam i ne mi se veruva...Neznam ama ovie navredi gi nemalo sega stanaa se pocesti..Toa me plai..

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 20.7.2011 14:55:57 >

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
19.7.2011 11:09:38   
Mihaela 2010
So zborovi nikogas me nema navredeno,nitu duri bevme vo vrska nitu vo brak,no me ima navredeno so negova postapka,na primer nekolku pati ja ima staveno sestra mu pred mene,bez prethodno da se konsultira so mene,sto mnogu me ima navredeno,no i toa se promeni,neli so malku kavga i raspravija

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 20.7.2011 14:56:17 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
19.7.2011 11:32:51   
Octavia
Мм не знае да се кара user posted image . Ако нешто му противречиш, веднаш почнува со навреди. И не само мене, кај сите поблиски, на пр. и со сестра му е таков. Порано ме здоболуваше ако тресне нешто, сега почесто му велам дека тие зборови повеќе зборуваат за него отколку за мене. Јас се знам доволно и имам доволно самопочит да не може да ми влијае на самодовербата со грдотии (ако му е тоа намерата).
Сепак, мислам дека тоа е резултат и на воспитувањето и на карактерот. Мм има тежок карактер, а дома има гледано само такви сцени, татко му и ден-денес ја пцуе мајка му и ја навредува, после скоро 50 год брак.

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 20.7.2011 14:56:37 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
19.7.2011 11:47:53   
dostickage
za zal mnogu vlijae odnesuvanjeto na roditelite . ponekogas site nesakajki se odnesuvame po nivniot primer.
za srekja mnoooogu retko.mm sekogas vika roditelite treba da ni bidat primer ponekogas i raboti kako ne treba da gi pravime.Treba da ubidime kade tie gresat pa nie da ne gi pravime istite greski.
ponekogas i losiot primer e odlicna lekcija za toa kako ne treba.

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 20.7.2011 14:57:20 >

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
19.7.2011 11:48:31   
miana
Me utesivte...Cudno e koga nemalo navredi a sega stanuvaat se pocesti i pocesti...

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 20.7.2011 14:57:37 >

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
19.7.2011 11:57:09   
dostickage
ke se sredi se.samo poleka i smireno.
mozebi nesto go maci pa dodeka da ti kaze....znaes kakvi se mazite.ako si ja citala Mazite se od Mars a zenite od Venera ke ti stane jasno :)Ako ne mnogu e super da se procita.

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 20.7.2011 14:57:53 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
19.7.2011 12:12:30   
Martins mom
Женски, ТУКА имаме таква тем...нека продолжи дискусијата таму

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 20.7.2011 14:58:31 >

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
19.7.2011 12:56:14   
miana
\Jas mislam deka ima razlika od ovaa do taa tema?
Ovde se raboti za navredi i nasi reakcii na tie navredi...Koj kaj sakate pisuvajte vazno e da se spodelat mislenjata

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 20.7.2011 14:58:49 >

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
20.7.2011 12:59:04   
ananikol
Tolerancija e potrebna NO i od dvete strani.Moe mislenje e deka ako ti pocnis da si gi toleriras negovite "ispadi" togas toj ke si prodolzi i ponatamu,no dokolku mu dades na znaenje deka te povredil bi trebalo da se koregira.Ne deka toj neznae deka te povredil-dobro znae , no cim nema nekoja reakcija od tvoja strana -moze da mu stane i navika...

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 20.7.2011 14:59:11 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
20.7.2011 17:52:49   
Bibe 14
Nemoj da se nerviras i da si sozdavas sama stresovi, taka ke ti bide uste potesko. Zosto da places cela vecer i utredenta da se cuvstvuvas ko voz da te pregazil i pak ke pocnat kavgiteuser posted image .  Treba da razgovaras so nego na smiren nacin i da mu kazes kolku tie navredi te povreduvaat. Mozebi ke se pocuvstvuva vinoven i ke pazi sto zboruva vo idnina. Bidi silna, se ke se srediuser posted image  Ti prakam pozitivna energija i se najdobrouser posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
20.7.2011 20:35:09   
humana
мила и мм е бетер,избувлив што да ти кажам,кога ке се налути незнае што збори и како што кажа октавиа не е таков само со мене туку со сите е таков,ама они си се навиканти на тоа,сите домашните си се исти,а ние сме растени во друга фамилија,мирна тивка све сме решавале со договор,и јас се нервирам плачам,кумам молам да се смени ама ете човекот си има таков карактер.И кога ке се смири ќе рече-не ми замерувај те молам несакав,нервозен бев и дрн дрн други работи.Се помирив више каков е таков е,јас го сакам сама сум го бирала,таков беше и во врска ова неми е ништо ново

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 20.7.2011 20:44:28 >

(Одговор на членот Bibe 14)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
20.7.2011 21:12:02   
Палешка РР
Кога бевме позелени повеќе се навредувавме и јас него и тој мене. Сега од искуство знае дека ако ме навреди нема да му зборувам неколку дена, а тоа повлекува не-готвење, не-перење, не-пеглање, па ако е кадарен сам да го прави тоа - нека вреѓа user posted image



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
20.7.2011 23:41:12   
Maca25
Ние не се навредуваме. Викаме еден на друг, но без некои погрдни имиња. И само кога се караме се викаме по име, посебно мене мм ме вика одма по име, а не маче. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
20.7.2011 23:49:06   
Viktori
Море.... он на мене user posted image , јас нормално пропорционално user posted image
Ама не ме навредил и не сум го навредила. Се си се вклопило перфектно, за никој да не се чувствува отфрлено, запоставено или навредено. user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
20.7.2011 23:49:52   
Pepelaska *
никогаш не сме се навредиле.
се караме многу ама лоши зборови не си редиме освен на зафрканција зелена смотан и слично

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
20.7.2011 23:54:40   
Nadezna
Se e do domasnoto vospituvanje.
Moite doma nikogas ne se navredile, kolku i da bile luti eden na drug.
Kaj mm non stop se derat i vikaat, bogami i pcujat.
Epa sega videte...
Samo, navreduvanjet\o e nedostaok na vospituvanje, i zboruva za toj koj navreduva.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
21.7.2011 13:02:18   
Martins mom
Да, ме навредил и сум го навредила! Едно време и ни премина во навика тој одвратен речник, почнав да се чувствувам заникаде, па се договоривме да не се навредуваме повеќе. Тој што ќе навреди-ќе биде казнет од навредениотuser posted image Од договорот до денес паднале само две казни што е огромен успехuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали некогаш сопругот ве навредил со погр...
21.7.2011 13:06:07   
AnnaMolly RR
Никогаш не ме навредил со погрден збор, ама баш НИКОГАШ. Никогаш не сме имале сериозна караница од типот да не збориме неколку дена или слично, нормално дека имаме препирања, ама за пет минути пак сме по старо.



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?