|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали вашиот сопруг се кара или ви вика пред д...
24.9.2010 17:02:15   
lukas
porano mm mi mnogu znese da mi se razvika pred luge ama leka poleka taa navika mu ja skrativ,ne sakam koga nekoj me slusa kaj sto se raspravam bilo i za da me opomeni za nesto..kako e kaj vas?dali vi smeta toa ili voopsto go nema a ako go ima kako se spravuvate so toa?i kako ste uspeale da go iskorenite toa?

< Поракaта ја уредил Martins mom RR -- 19.7.2011 13:36:12 >


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали вашиот сопруг се кара или ви вика пр...
24.9.2010 18:13:57   
Idna mamica
Пред се тоа е одлика на примитивизам и на непочитување кон сопствената жена.Ако имаме нешто да си кажеме или подкараме тоа ке го направиме дискретно или пак дома а не во јавност.Мм никогаш не се однесувал така,премногу е хармоничен а ни јас а и немаме намера.Само мир и слога!user posted image user posted image     user posted image

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 26.9.2010 18:07:56 >

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали вашиот сопруг се кара или ви вика пр...
24.9.2010 23:30:20   
mama26
lelee lukas temive user posted image user posted image .gledam slabo odgovori imas.bratuced moj vika po zenamu mislis ke se razveduvaat u isti moment.za da posle 5 min gi vidis kako im svetat ocite....sekako deka site se karaat koj vika ne e taka laze.e sega ima kulturno i nekulturno...odnosno spored mene pozivo karanje ili so ironija user posted image nekako poveke mi se sviga koga e pozivo znaes?user posted image a ima i ironicno ili smireno- ladni -si udiraat eden na drug.ne deka nekoj e padnat od mars i ne gi slusa ili razbira tuku ete taka ladno,bez interes,bezvrska...sum bila vo takv drustvo i nekako ponezgodno mi bilo.

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 26.9.2010 18:08:12 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали вашиот сопруг се кара или ви вика пр...
24.9.2010 23:51:28   
Anushka
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

lelee lukas temive user posted image user posted image .gledam slabo odgovori imas.bratuced moj vika po zenamu mislis ke se razveduvaat u isti moment.za da posle 5 min gi vidis kako im svetat ocite....sekako deka site se karaat koj vika ne e taka laze.e sega ima kulturno i nekulturno...odnosno spored mene pozivo karanje ili so ironija user posted image nekako poveke mi se sviga koga e pozivo znaes?user posted image a ima i ironicno ili smireno- ladni -si udiraat eden na drug.ne deka nekoj e padnat od mars i ne gi slusa ili razbira tuku ete taka ladno,bez interes,bezvrska...sum bila vo takv drustvo i nekako ponezgodno mi bilo.

потпис, Мама26!
Се сложувам дека иронијата и непријатното молчење се некогаш „погласни“ и од најголема кавга! А и болат повеќе! Пецкањето, зајадливоста, ситните коментари се сто пати поуочливи и „вриштат“ од некое простодушно: „аман мори жено!!!“

< Поракaта ја уредил Тања -- 24.9.2010 23:58:44 >

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали вашиот сопруг се кара или ви вика пр...
25.9.2010 9:00:09   
lukas
lelee lukas temive user posted image user posted image .gledam slabo odgovori imas.[/quot

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали вашиот сопруг се кара или ви вика пр...
25.9.2010 9:07:11   
Martins mom
Му благодарам на мојот сопруг што е смирен и што брои до 10 user posted image Јас знам да пецнам или да дадам повод за кавга пред други луѓе, ама среќа тој не ми ја прифаќа „играта“...е после дома ќе ме испее убаво за таквото однесување и знам дека има правоuser posted image Тоа сум јас-кога ќе ми дојде жолтата минута, не можам да премолчам, а тој е тука да балансира...


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
25.9.2010 10:18:28   
кирова
Da toa bi go storil nekoj sto e primitiven,sekoja sitnica se resava so miren razgovor,treba da postoi pocituvanje i razbiranje ako nekogas vi se razvikal znajte deka toa ke go stori povtorno,ako ne ve pocituva znaci deka ne ve saka,toa e mojot stav a taka i nasite deca samite nie gi vospituvame bideejki tie se kako sunger, i se sto ni se slucuva i sto im prireduvame samite nievo zivotot, ke im ostane kako beleg vo srceto zatoa mili sakajte se mazete se i obrnuvajte si vnimanie,zivotot e kratok i surov...

_____________________________

najvazen e duhot na vasiot odgovor***

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
25.9.2010 10:24:20   
mama26
za kogo kako.koga ke mu se inavikam se pali covekot user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот кирова)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
25.9.2010 10:25:14   
Палешка РР
Се тоа убаво на хартија, ама во реалност малку е потешко.
Јас баш и не верувам дека постојат неизбувливи мажи, кои толку успеваат да се контролираат.
Мм се научи, или поточно го научив да не се прави мачо мен во друштво, оти после ќе му биде тешко дома user posted image
Кратко траеше курсот, еден-два испади и толку user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот кирова)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
25.9.2010 10:26:50   
Martins mom
Значи, јас сум таа што понекогаш му вика...И јас си го сакам сопругот, си го почитувам и се останато, ама ете некогаш во некоја дебата со други луѓе, ќе имаме спротивно мислење или ќе дојдеме на муабет за некоја гршека што ја направил и одма „скокам“ да се „карам“, ама мм ми го научи табиетот и одма знае да ја смири топкатаuser posted image Не гледам ништо примитивно тука, се работи само за карактер.
Кога ќе го омаловажуваш или понижуваш партнерот пред други е сосем друга приказна...ако не вреди тогаш што бараш со него/неаuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот кирова)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
25.9.2010 10:28:32   
mama26
taka paleska,i jas mislam kaj brakovite od godina ili meseci e podrugo...posle e drugo.nikoj nikogo ne trpi cel zivot da go breckaat...eeee sega temava e za sitnici.za krupni raboti sekako deka na masa se sedi --a ne pred luge

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
25.9.2010 10:35:03   
кирова
Do sega eve 8-god sme vo brak nemalo nekoi krupni raboti a toa zavisi i od samiot partner kakov covek e doma takov e i nadvor vo javnosta....

_____________________________

najvazen e duhot na vasiot odgovor***

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
25.9.2010 10:50:36   
mama26
nema vrska.obicno tie sto se pravat maco nadvor doma si se domakini...i obratnouser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот кирова)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
25.9.2010 10:58:02   
lukas
kako e kaj vas?dali vi smeta toa ili voopsto go nema vikanjeto a ako go ima kako se spravuvate so toa?i kako ste uspeale da go iskorenite toa?


ne mi zabeguvajte sega,nemoj sega da se iznerviram...user posted image user posted image user posted image pozz...


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
25.9.2010 10:59:12   
mama26
epa sega lukas ti odgovorivme site.ama mora i megu redovi da citas malku user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
25.9.2010 11:09:04   
lukas
od premnogu sminkanje


prevod?user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
25.9.2010 11:16:44   
кирова
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

najvazen e duhot na vasiot odgovor***

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
25.9.2010 11:20:33   
mama26
user posted image    

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот кирова)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
25.9.2010 11:20:54   
lukas
user posted image user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот кирова)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
25.9.2010 11:23:09   
mama26
user posted image dobi poraka od mene?

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
25.9.2010 11:25:28   
lukas
neuser posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
25.9.2010 11:39:25   
mama26
se sekavam se ipokaravme i dvajcata na povisok ton neli -so emocii- i sinceto mi vika ostaj go mamo tato sam neka se kara.i mu se vrti na mm mu vika ajde tate kazi sto imase da kazes.i dvajcata slatko se iznasmeavme....user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
25.9.2010 14:15:26   
misticia
Не сме доживеале некој големи расправии, еднаш кога се каравме дали да гледаме анимал планет или фокс лајф брат ми беше тука и вика „какви проблеми имате вие во животот незнам како ќе излезете на крај user posted image
мм ни дома ни надвор не знае да се развика, ако има нешто знае само да го каже и тоа на страна не пред некој трет

а јас што на ум тоа на друм - ама сега сум во некоја фаза се трудам да се контролирам и да не му замерувам, и да не му префрлам, 

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
28.9.2010 15:00:56   
vesna1
Na zalost rabotite so godinite se menuvaat. Porano bev srce duso, sega  sum kravo edna. Posleden pat se ispokaravme vo nedelata, vo sabotata pravevme krstevaka za malata i vo nedelata trebase da odime vo crkva da gi zapalime svekite i da zeme malata pricesna. I jas gi staviv svekite vo kolicka a toj ne videl koga padnale. I stigame pred crkva, svekite gi nema i pocna da mi se dere na mene pred site. I mi ja svitka rakata vo zglobot. Se utepav od placenje i mi presedna i odenje vo crkva i sve. Nekogas tolku koga ke napravi taka mi ide odma da se razvedam. I iskreno se cudam kako mozese od prekrasen covek posle 10 godini da se pretvori vo takov. Nekojpat osekam deka me mrazi i nemoze da me gleda.user posted image

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
28.9.2010 15:04:56   
mama26
sto zboris vesna?ne razbiram sto postignuvaat takvite mazi?zasto ne odi na maz da mu vitka raka user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?