|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
28.9.2010 15:15:23   
blue_blue
Во првиот момент кога ќе ми се развика пред луѓе и ќе ме навреди (ако тоа се случи некогаш) ќе се разделам од него. Кој еднаш го прави тоа, ќе го прави секогаш исто како и тепање, ако еднаш крене рака на тебе одма оди си, оти тоа не се простува и ќе се повтори. Луѓе да бидат заедно пред се треба да се почитуваат и да покажуваат грижа еден за друг, да ги заболи ако другиот е несреќен или незадоволен. Нема потреба да си со некој ако тие две основни работи не се задоволени - почит и грижа. Маж ми никогаш не повишил тон, а зедно сме 10 години. Јас знам да бидам многу поизбувлива од него...Ние не се караме, и не мислам дека е тоа лажно, баш напротив од што толку ме боли ако не му е добри и обратно најчесто сме тажни кога некој ќе направи нешто што го навредило/повредило другиот и се разбираме со нормален тон. Навредување други е недостаток на самодовреба па си го храниш егото со тоа што ќе навредиш друг и мислам дека не треба да се толерира. Ако имаш проблем кажи ми да ти помогнам, ако не можам јас оди реши го таму кај што мислиш дека може да се реши, а не мене да ми викаш и да ме навредуваш за ти да се осеќаш силен

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
28.9.2010 15:18:35   
mama26
se slozuvam .za vikanje dali jas ili toj se prostuva nekako.ama ako mavne pak ke te mavne.tuka nema zbor.rabotata e sto se i deca zamesani pa treba rabotata da se sredi zasto za razvod e najlesno pa makar da bilo toa i zasto daljinskoto e vo nego mozam da se razvedamuser posted image ima i takvi neli za sitnici se po gazot i malku ako ne e vo red puka brakot

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
28.9.2010 15:25:22   
mama26
bidete se prirodni  a ne so strav
sekoj nemoze da e ist
pred da izbuvnete razmislete
ako veke ste izbuvlivi izvinete se...


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
28.9.2010 20:33:36   
Pregnant
Оваа тема како за мојот сопруг да се однесува. Него му треба само мала искра и веднаш пламнува, но без никакви физички контакти, само што мавта со рацете пред него и оддалеку ќе не видат дека нешто се расправаме и многу ме нервира. Најчесто е за ситници и стално му велам контролирај се, ќе речат дека овие дома се испотепуваат. Посебно ако заборавам нешто, одма кај ти е умот, а не смета дека јас имам 2 деца за да ги расправам, а  ако го вклучам и него се 3, туку одма вика. Ама тоа ти е таков е карактерот, брзо му поминува, а и јас се навикнав, околината веќе го знае и не се замарам многу, нека си вика.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
9.10.2010 23:35:16   
Viktori
Со мојот сопруг се караме за политика! И ич не ми е гајле кој има со нас!
Јас сум екстремен десничар и левичар во исто време! Него не му е јасно како може така. Е па може! И ондак почиње муабет user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Pregnant)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
12.10.2010 14:58:31   
soncogled
Nikogas mu se nema sluceno da m is e razvika pred luge, a ni mene isto. Ako se naluti za nesto domas e raspravame toa, a ne pred luge. Najcesto raspraviite ni se za gluposti najcesto koga sme levo raspolozeni. 

_____________________________

Svetot moj minus tebe vo nego ona sto ke ostane malku e!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
13.10.2010 7:45:32   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Со мојот сопруг се караме за политика! И ич не ми е гајле кој има со нас!
Јас сум екстремен десничар и левичар во исто време! Него не му е јасно како може така. Е па може! И ондак почиње муабет user posted image user posted image user posted image user posted image



Istoto i kaj nas.....
Dodeka ne naucija sosedite bese malku kriticno user posted image  me skeniraa za da vidat kaj sum cuknatauser posted image a posle od kako razbraa so e rabotata samo ke prokomentarisaat 'pak politika'.E sega samo uste da ne naucat i novite sosedi....a do togas ako imame yugovci vo komsiite ke si slusam muabetiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали вашиот сопрг се кара или ви вика пре...
13.10.2010 9:13:19   
merema
Jas sum si malku tvrdoglavo pa si imame nekoi sitni problemcinja koga stanuva zbor primer za odlucuvanje nesto ili odenje nekade sepak na kraj pak e po moe a ednas mi se razviki i toa na sred butik pred luge bidejki ne sum sakala da gi probam pantolonite sto mi gi odbra toj hahha gluposti

_____________________________

STO BILO-POMINALO,STO KE BIDE -KE POMINE

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали вашиот сопруг се кара или ви вика пр...
19.7.2011 12:24:39   
dostickage
do sega nikogas nikoj nikomu se nema razvikano javno pred drugi.
pupupu :)))

< Поракaта ја уредил Martins mom RR -- 19.7.2011 13:36:51 >

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали вашиот сопруг се кара или ви вика пр...
18.8.2014 14:32:12   
Mila mamicka
Мм е многу смирен човек и секогаш знае да изброи до 10. А јас сум малку поизбувлива. Меѓутоа, кога се работи за викање или карање пред други луѓе, никогаш не го правиме тоа, затоа што сметам дека проблемите треба да се решаваат дома, не мора сите да знаат за што се караме.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали вашиот сопруг се кара или ви вика пр...
18.8.2014 14:44:57   
deluxe
Никогаш! Тој за тие работи е многу смирен,до сега не се случило пред гости да изреагира бурно.Јас сум поизбувлива,но пред други луѓе се запирам,си чувам кога ќе го начекам самuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 36
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?