|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
16.3.2011 23:53:33   
nenicka
i jas bi dosla ako bide posle 17 ili nedela

(Одговор на членот nenicka)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
17.3.2011 9:40:56   
podarok
Спремив неколку кеси кои сакам да ги дадам, само за дружба некако не ми излегува рачуницата, затоа до колку ќе биде средбата во игротеката некако узпат да поминам да ги оставам? 

(Одговор на членот nenicka)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
17.3.2011 9:55:55   
Julie1
ИЗВОРНА ПОРАКА: nenicka

мене ме интресира  зошто  толку рано  и сабота  еев ние што сме на работа нема да можеме  зосто небесе или недела или досле 17 цасот и така децата ке беа наспани и //.....


Неничка така успеавме да се организираме со простор во игротеката. Повикај ги и директорите на дружба и сабота нека ви е ден за хумана работа и дружбаuser posted image Се надевам ќе се видиме.


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот nenicka)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
17.3.2011 10:44:20   
podarok
Упс, добро видов на време , средбата е идната сабота, а јас се спремив за оваа. Е тоа е кога си дома...се скарав со деновитеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
17.3.2011 11:16:55   
Julie1
ИЗВОРНА ПОРАКА: podarok

Упс, добро видов на време , средбата е идната сабота, а јас се спремив за оваа. Е тоа е кога си дома...се скарав со деновитеuser posted image user posted image user posted image


podarok значи може да те впишеме во списокот за следна сабота...


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот podarok)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
17.3.2011 11:18:50   
Julie1
Сакате да се запознаме или веќе се знаеме и нетрпеливо очекувате повторно да се видиме? Впишете се на списокот и поминете си супер на новата Рингераја дружба.

Ден: Сабота (26.03.2011)
Време: 12 часот
Локација: Игротека Волшебното царство (во населба Козле)

Активности:
  • Запознавање со специјалниот гостин на дружбата Арх_диз (нема да ми замерат останатите Рингерајки :))
  • Забавна програма за Рингерајчиња
  • Дување на 2 свеќички од Роденденската Рингераја торта
  • Донирање на играчки, облека и останати работи кои веќе не ги користите до Црвениот крст, кој потоа ќе ги распредели во загрозените семејства и во домовите на деца без родителска грижа
  • Многу смеа, игра, забава и реални разговори
Списокот од овој момент е отворен за сите расположени за дружење...

1. Julie
2. Виктори
3. Беатрис
4. Натушка
5. Арх_диз (во скопје сега за сега!)
6. Џесика
7. Маца25
8. Оливиа
9. деним
10. маринка80
11. учителката
12. мамичка_26
13. AnnaMolly
14. Tinush
15. Палешка
16.Бушавка РР
17. сандравлае
18. Лаленце
19. бетистојоска
20. лале
21. bich
22. rina13
23. humana + 2 prijatelki
24. jas sum
25. lila_mk
26. podarok


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
17.3.2011 11:53:17   
mami2
Многу е убава целата замисла на настанот. Доаѓаме во закажаниот термин...

Што се однесува до донирањето на предметите кои не ни се потребни, во неколку наврати имам учествувано во распределба на донациите. Семејствата се пресреќни со она што нам не ни е потребно и благодарни се и за веќе употребувано шишенце за млеко, кога само цуцла треба да купат. Некои деца растат во услови кои за мене беа кратко речено шок. Може да донираме  предмети за домаќинство, облека за деца, возрасни, обувки, на некого сигурно му се потребни овие нешта...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
17.3.2011 12:11:10   
blue_blue
Ќе дојдам и јас. Одамна се спремам да соберам старите алишта и да ги донирам. Бидејќи е во игротека ова како и секогаш подразбира дека носиме и деца - така?

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
17.3.2011 12:13:11   
Julie1
Списокот од овој момент е отворен за сите расположени за дружење...

1. Julie
2. Виктори
3. Беатрис
4. Натушка
5. Арх_диз (во скопје сега за сега!)
6. Џесика
7. Маца25
8. Оливиа
9. деним
10. маринка80
11. учителката
12. мамичка_26
13. AnnaMolly
14. Tinush
15. Палешка
16.Бушавка РР
17. сандравлае
18. Лаленце
19. бетистојоска
20. лале
21. bich
22. rina13
23. humana + 2 prijatelki
24. jas sum
25. lila_mk
26. podarok
27. mami2
28. blue_blue
29.Martins mom
30. стела


< Поракaта ја уредил виктори -- 20.3.2011 18:45:36 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
17.3.2011 12:24:13   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Ќе дојдам и јас. Одамна се спремам да соберам старите алишта и да ги донирам. Бидејќи е во игротека ова како и секогаш подразбира дека носиме и деца - така?


Со деца секако! Да се видат малите рингерајчиња!
Јас веќе одделив од дома играчки и обувки од Нина кои се еднаш облечени и после тоа ги надрасна. Сега треба да одделам и од кај мајка ми што имам оставено.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
17.3.2011 12:31:28   
blue_blue
Јас уште не сум 100% сигурна дека малите алишта од децата нема да ми требаат уште еднаш user posted image  па тие сеуште не ги донирам, ама имам играчки некои и мои алишта, од мм, а и мајка ми има собрано од татко ми едно чудно скоро нови алишта, одела, итд...така да се тоа ќе спремам. Се милам да да земам и книги да спакувам што имам - не се детски книги додуше, ама се книги кои не ми требаа, сам милслам дека голем дел се на српски - хрватски. Јас ќе дојдам со децава, освен ако не дај боже се случи да бидат болни.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
17.3.2011 14:56:15   
stela
И јас досега не сум била на рингерајска дружба, а би сакала, но не знам...дали ќе носите помали бебињаuser posted image , или поголеми и дечиња кои можат да си играат?!

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
17.3.2011 15:28:56   
hany
nemozese li da najdete nekade pobliski igroteka,bi sakala da dojdam no ne mi odgovara mnogu mi e daleku za so taxi

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
17.3.2011 15:29:23   
humana
Edvaj cekam da se vidime,pa i so mali bebinja sto ima vrska,jas nemam nikakvo ama ke dojdam,sakam site da ve zapoznaam

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
17.3.2011 21:27:58   
agnes77
ви посакувам убава дружбаuser posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
18.3.2011 11:36:45   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: stela

И јас досега не сум била на рингерајска дружба, а би сакала, но не знам...дали ќе носите помали бебињаuser posted image , или поголеми и дечиња кои можат да си играат?!

Stela, јас го носам Филип на собири на рингераја уште кога имаше 4 месеци. Секогаш ќе се најде рингерајка која ќе те одмени и ќе си поигра со него. Сега има 9 месеци и нормално дека ќе дојде.
Се гледаме!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
19.3.2011 11:14:46   
srcushka
vi poskauvam ubava druzba jas nema da mozam da dojdam ama ke prochitam kako ste pominaleuser posted image mozebi nekoj veke proizlegol so vakva ideja no ke prasham i jas :mozno li e nekako da i se pomogne na AGNES77 na ovaa martovska druzba mislam nekoja televizija da ja razglasi malku poubavo ovaa vest ili nekoj vesnik da napishe storija za nashata draga prijatelka?se nadevam ne dadov losh predlok user posted image ubava zabava

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
19.3.2011 11:27:48   
Viktori
срцушка, за агнес се собираше петиција неколку месеци и тука и на фб, меѓутоа таа е во мирување на нејзино барање. Агнес добила совет од сло амбасада да биде тивка и да почека. Ние ја почитуваме нејзината желба.

Оваа дружба е за штитениците на сос детското село. Така да собирајте од дома облеката што не ви е повеќе потребна и доаѓајте user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 19.3.2011 11:28:52 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот srcushka)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
19.3.2011 11:50:01   
Julie1
ИЗВОРНА ПОРАКА: srcushka

vi poskauvam ubava druzba jas nema da mozam da dojdam ama ke prochitam kako ste pominaleuser posted image mozebi nekoj veke proizlegol so vakva ideja no ke prasham i jas :mozno li e nekako da i se pomogne na AGNES77 na ovaa martovska druzba mislam nekoja televizija da ja razglasi malku poubavo ovaa vest ili nekoj vesnik da napishe storija za nashata draga prijatelka?se nadevam ne dadov losh predlok user posted image ubava zabava



srcushka кога и да посака Агнес ќе реализираме специјално нова дружба како да се зпаознаеме така и да повикаме меидуми за нејзиниот случај, но до оној момент до кој е потребно да бидеме сите ние тивки заедно со Агнес нема да превземаме ништо, зашто сепак се работи за нејзини одлуки и нејзин живот. Но се надевам дека скоро ќе имаме дружба на која ќе биде Агнес заедно со девојчињата.

Се гледаме скоро, јас веќе собрав работи за донирање, а деновиве организирам мајки, баби што не употребуваат да го соберат за да помогнеме онаму каде е потребна помош.


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот srcushka)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
19.3.2011 21:49:16   
Martins mom
Ај и јас сефте направив на тој списокот user posted image user posted image Да се надеваме дека се’ ќе биде по планотuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
19.3.2011 21:53:51   
Julie1
супеееееееееер user posted image user posted image user posted image Дај Боже да се исполни  планот user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
19.3.2011 23:07:29   
mila mama
Zenski od se srce vi posakuvam nezaboravna druzba! Da si se smeete, salite i zabavuvate! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
20.3.2011 16:44:08   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Ај и јас сефте направив на тој списокот user posted image user posted image Да се надеваме дека се’ ќе биде по планотuser posted image


Само да не не` спречи нешто со Мартинс мам, ние се договоривме, доаѓаме user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
20.3.2011 18:39:23   
stela
Доаѓам и јас, се надевам ќе биде според планотuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
21.3.2011 19:17:25   
Julie1
Рингераина Мартовска дружба на Facebook

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?