|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
10.3.2011 23:59:27   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

И јас сакааааам, ќе се потрудам да се организирам и да дојдам :)))user posted image


ова ќе биде супрајз! user posted image

Тања? Богданчанка? ајде вие барем сте почесто навака (колку што знам)! Доаѓајте на дружба!
 

Најмногу на свет  сакам да дојдеме ама на работа сум user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
11.3.2011 8:28:17   
lila_mk
pozdrav za idejata, doagame i nie


(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
11.3.2011 9:17:57   
Maca25
Игротеката се наоѓа во населбата Козле на ул. Миле Поп Јорданов ( не знам кој број) на истата улица каде што се наоѓа Босанската Амбасада. Сите ваљда знаете каде се наоѓа Веро во Тафталиџе..епа одма после Веро има семафори на кои се врти лево и во првата уличка десно се наоѓа игротеката. На самата улица има табла на која пишува Волшебното Царство. За какви било подетални информации пишете ми ПП па ќе ви објаснам. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lila_mk)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
11.3.2011 10:28:49   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: lale

Mili mamicki ke doagate sami ili so vasite decinja.Da znam dali da dojdam so kerkami ili da se odmoram malku i da ja ostavam kaj baba.Bravo za organizacijata i pozdravce do site ringerajki i ringerajcinja.


Lale ako trgas direktno od doma , baraj me ke odime zaedno,pozz


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
11.3.2011 12:11:38   
Julie1

1. Julie
2. Виктори
3. Беатрис
4. Натушка
5. Арх_диз (во скопје сега за сега!)
6. Џесика
7. Маца25
8. Оливиа
9. деним
10. маринка80
11. учителката
12. мамичка_26
13. AnnaMolly
14. Tinush
15. Палешка
16.Бушавка РР
17. сандравлае
18. Лаленце
19. бетистојоска
20. лале
21. bich
22. rina13
23. humana + 2 prijatelki
24. jas sum
25. lila_mk


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
11.3.2011 12:14:41   
Julie1
Линк до игротеката Волшебното царство на Facebook: КЛИК

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
11.3.2011 16:18:25   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

И јас сакааааам, ќе се потрудам да се организирам и да дојдам :)))user posted image

Палешка ако одиш кажувај совреме ако можам да ти правам друштво и јас, на работа сигурно ќе бидам, ама ако можам некако да земам ден

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
12.3.2011 22:00:00   
Палешка РР
Навистина сакам да одам, ако се биде во ред ќе одам...без деца user posted image  Кој сака нека се пријави да патуваме заедно user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
12.3.2011 22:10:42   
humana
Ajde doakajte site sakam da ve zapoznaam

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
12.3.2011 22:16:44   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: humana

Ajde doakajte site sakam da ve zapoznaam

точно така user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
13.3.2011 11:02:32   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Навистина сакам да одам, ако се биде во ред ќе одам...без деца user posted image  Кој сака нека се пријави да патуваме заедно user posted image


Без деца викашuser posted image user posted image Тогаш би било полесно...се качуваме во автобус и завршена работаuser posted image
Добра идеја Палешка...ако се нафати мм да земе слободен ден и да го чува Мартин супер ќе бидеuser posted image user posted image Ај ќе го барам тоа од него како поклон за роденденuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
13.3.2011 11:19:30   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Навистина сакам да одам, ако се биде во ред ќе одам...без деца user posted image  Кој сака нека се пријави да патуваме заедно user posted image


Без деца викашuser posted image user posted image Тогаш би било полесно...се качуваме во автобус и завршена работаuser posted image
Добра идеја Палешка...ако се нафати мм да земе слободен ден и да го чува Мартин супер ќе бидеuser posted image user posted image Ај ќе го барам тоа од него како поклон за роденденuser posted image user posted image user posted image



Добра идеја и полесно изводливо, ама нема шанси да ми се кандиса некој да ми го варди, а јас да шетам


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
13.3.2011 12:25:31   
Olivia
Ajde site ke se snajdete da dojdete, zasluzuvame edna vakva druzba site zaedno na kup da se vidime i da se iznalafimeuser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
13.3.2011 12:46:06   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Добра идеја и полесно изводливо, ама нема шанси да ми се кандиса некој да ми го варди, а јас да шетам



Што те гледам чудна Сноувајт. Ќе кажеш дека службено одиш во Скопје, мораш како модератор да присуствуваш user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
13.3.2011 12:57:48   
Snowhite RR
Ќе видам што можам да направам до тогаш, а со што планирате да патуваме? Со автобус, воз или?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
13.3.2011 13:31:26   
Палешка РР
Па мислам дека со воз е поубаво

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
13.3.2011 16:53:56   
Martins mom
И поубаво и поефтиноuser posted image Истиот ден идење-враќање??? Како е возниот ред, има ли соодвете саат ко за нас. Можно е јас од бт да тргнам и вие од пп да се приклучите

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
13.3.2011 18:18:46   
Snowhite RR
Може да, возовите за ск тргнуваат од Битола, па низ Прилеп, ама не сум баш сигурна, кога има воз, мислам дека само на сабајле многу рано и после дури во 14.30, ај сега ќе проверам на страната на мак. железници и ќе пишам

Воз има од Битола во 3,10; 5,30 и 12.45, не знам првите два се многу рано, а третиот е касно во Скопје ќе бидем дури во 16.25
Нема некој со кола да не носи на пример, таман ќе може и со колата да не однеси до игротеката, да не лутаме по автобусиuser posted image Е сега ќе биде поскапо таа варијанта...не знам ајде кажете вие

< Поракaта ја уредил Snowhite -- 13.3.2011 18:25:46 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
13.3.2011 18:59:49   
Палешка РР
Исто тргнуваат и автобусите од Битола, низ Прилеп па Скопје. Можеме и во автобус, ако ви е рано со воз (мене не ми е рано, јас тогаш сум станата ихихиuser posted image )
Како и да е, само се да биде во ред со здравјето на децата, па да отидеме..едвај чекам!

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
14.3.2011 10:34:25   
lila_mk
da znaete sto napraviv od toku sto sakav da se druzimeuser posted image user posted image ....sabotata ja spremav malava, zemav toa kesite sto planirav da gi dademe i kaj 12.15 pred igrotekata. otvaram vrata...zaklucena, odam kaj drugata vrata i taa zaklicena.......lele vikam sto e ovaa rabota,zvonam na tel. sto bese ostaven na vrata i mi vika devojkata ke dojdam ke otvoram sega, a jas pak pa docnete neli se organizira zabava so ringeraja forumot, a ona vika da ama na 26 - ti...........user posted image , od tuka taksi i so kesite vo park............uzas , neznam kako mozecv da ne go vidam datumot

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
14.3.2011 10:53:34   
Julie1
ИЗВОРНА ПОРАКА: lila_mk

da znaete sto napraviv od toku sto sakav da se druzimeuser posted image user posted image ....sabotata ja spremav malava, zemav toa kesite sto planirav da gi dademe i kaj 12.15 pred igrotekata. otvaram vrata...zaklucena, odam kaj drugata vrata i taa zaklicena.......lele vikam sto e ovaa rabota,zvonam na tel. sto bese ostaven na vrata i mi vika devojkata ke dojdam ke otvoram sega, a jas pak pa docnete neli se organizira zabava so ringeraja forumot, a ona vika da ama na 26 - ti...........user posted image , od tuka taksi i so kesite vo park............uzas , neznam kako mozecv da ne go vidam datumot


Lila_mk, stvarno zelbata bila golema da dojdes. Bar da gi ostavese kesite vo igrotekata da gi zamolese nemaa da ti pravat sigurno problem. Ajde uste malku ke se vidime vistinski.  Odvaj cekam....


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот lila_mk)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
14.3.2011 12:14:47   
lila_mk
abe ne bea ni otvoreni, poljubivme vrata user posted image .....

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
14.3.2011 18:05:52   
skorpijana
mnogu bi sakala da dojdam ama nema da mozamuser posted image user posted image user posted image so decata ne mozam da dojdam a nema koj da gi cuva svarno mi e zal moze sleden pat

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот lila_mk)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
14.3.2011 21:25:00   
Julie1
Денес ме контактираа одговорни од СОС детското село. Слушнале за нашата хуманитарна дружба и замолија донации од облека, играчки и се што не ни е потребно да го намениме за овие дечиња и загрозени семејствата за кои се грижат. На нас ни е битно работите да пристигнат онаму каде има најголема потреба а добивме информации дека моментално се неопходни работи за многу загрозени семејства да издржат и се согласивме на денот на дружењето работите да ги подигнат преставници од СОС детското село.

Да ја прошириме сите оваа информација до наши пријатели и во што поглем број да донесеме работи кои и така не ги користиме и наместо да завршат во отпад нека завршат на право место.




_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Придружете ни се на нова Мартовска дружба!
16.3.2011 23:37:43   
nenicka
мене ме интресира  зошто  толку рано  и сабота  еев ние што сме на работа нема да можеме  зосто небесе или недела или досле 17 цасот и така децата ке беа наспани и //.....

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?