|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
16.1.2012 17:50:06   
Anonimen
КЕ ТРЕБА ЈАС ДА ПОЧНАМ ДА ПИШУВАМ ДА ВИДИТЕ ШТО ЗНАЧИ СВЕКРВА!

(Одговор на членот Melanija RR)
  Непосредна врска до пораките: 726
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
16.1.2012 18:51:12   
kikicka
Анонимен па ако нема таква опишано од твојот вид на свекрва повели изјасни се ...имаш и посебна тема за свекрва снаа еве Клик

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 727
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
16.1.2012 22:02:54   
Anonimen
НЕСМЕАМ ДА ПИШУВАМ КЕ СИ НАПРАВАМ БЕЈЛА ЗНАЕТЕ КОЛКУ БОЛИ ЗА МАМИЧКА КОГА СЕ ЗБОРУВА!

(Одговор на членот kikicka)
  Непосредна врска до пораките: 728
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
23.1.2012 9:58:06   
kikicka
user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 729
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
5.2.2012 13:41:25   
SkCura77
Ох, немам ништо против свекрвата, само не сакам да живееме заедно. Жената може си е арна сама по себе, ама е тешка за живеење во заедница, зашто е болна педантерија, секогаш полна со приказни од минатото, примери и некорисни совети, а да не зборам колку застанало времето за неа за одредени меѓучовечки односи. Нека си е жива и здрава, само дај нека се случи некое чудо да се преселиме од куќава со ММ и син ми user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 730
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
14.3.2012 13:45:37   
gaga
AH STO DA KAZAM JAS,VO BRAK SME SO MM 2GOD,USTE OD SAMIOT POCETOK POCNAA NEJZINITE PRAVILA VO KUKATA.ZA MOJOT RODENDEN,PRV OTKAKO SE OMAZIV DOJDOA SITE MOI DOMASNI,A TAA PRED SAMIOT DOCEK SE I SESTO MI IZNAKAZA,KAKO JAS NE SUM BILA ZA RABOTA.MOITE DOJDOA,RODENDEN MI E,A JAS PRED 30MIN SE ZATVORIV VO SOBA I PLACEV A POSLE TOA GI PRECEKAV MOITE,A TAA SAMO PREFRLUVA MUABETI OD TIPOT,AJDE AJDE SEGA I E PRV RODENDEN TUKA PA DOAGJATE,KE VIDIME POSLE,KAKO NA SMEA GO KAZA TOA.MOITE OD CISTA KULTURA SE NASMENAA SAMO.KOGA I DA DOJDESE NEKOJ PRAZNIK VO KUKATA NIE SE KARAME,MM MI POKACI TRGLICIRIDI I HOLESTEROL OD NEA,SEKOGAS VIKANJE,NIKAKVO RASPOLOZENIE,SVE ONA KAKO STO JKE KAZE,SVE ONA ZNAE KAKO SE PRAVI SE,I VIKAM EDNAS TI KAKO DA SI PREODREDENA NA PRAZNICI DA SE KARAS,A NAJSTRASNO DA BIDE JAS 7-MI MESEC TRUDNA A TAA PRI EDNA KARANICA DURI I ME PLUKNA.JA PRASAV ZASTO MA ME PLUKAS A ONA MENE MI VIKA PA MI VIKAS DEKA SUM I REKLA DEKA GOSDOD JA KAZNIL STO IMALA MAZ ZA KOJ SE MACI CELO VREME(DA POJASNAM,SVEKOR MI VEKE 7GOD E INVALID 80%,DA MOZOCNI UDARA,A COVEK DUSA,SEKOGAS NA NASA STRANA,MOJA I NA MM).EEEEEEEEE LUDILO JAS TAKVO NESTO NIKOGAS NE SUM I KAZALA,AH AH MAKI MOI DA VI KAZAM ISKRENO,GO ZNAETE ONA CUSTO KAKO E SAMO DA VE GLEDA VO RACE STO PRAVIS.MM MI KRENA RACE OD NEA,NA SEKOJ NACIN SE OBIDE DA GO RESI OVA NEJZINO BESNILO NO NE USPEA,NEMA IZLEZ,SE OBIDUVAVME DA ZIVEEME I ODDELENO,I TOA O EDNA SOBA,POSTO VO MOMENTOV NEMAM USLOVI ZA POSEBNO ZIVEENJE,OSVEN DA ZIVEEME POD KIRIJA SAMI.AH SAMO KOLKU GO POSAKUVAM TOJ DEN DA DOJDE,DA IMAM MOZNOST DA ZIVEAM SO MM I SO MOETO NAJMILO SINCE.EVE POSLEDNA KARANICA BESE OKOLU RASPOREDOT NA MASTA I STOLOVITE VO DNEVNA,NE TREBALO TAMU DA STOJAT,ZENAVA IMA PROBLEM DEFINITIVNO,ME NAVRAKA VO ZIVEENJETO NEJZINO PORANO,STAROMODEN,PA KOGA MI PRIKIPA VEKE NE MOZEV DA IZDRZAM,CELO MALO ME IMA SLUSNATO I AKO VERUVATE ZA DA DENA KAKO NISTO DA NE SE SLUCILO,A TAKA BILO I OVIE DVE GOD,KAKO DA IMA AMNEZIJA.NEZNAM VEKE STO DA PRAVAM,IZLUDUVAM,SEKOJ DEN E TAKA,I NAJEROVATNO I DENES I UTRE I SEKOJ IDEN DEN.

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 731
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
1.11.2012 20:28:49   
SkCura77
Ама ич не се согласувам со мајката на маж ми... Ниту за однос, ниту за мислење, ниту за одлуки... Ама кога човек не си е на свое и не е независен, само ќе си трпи...

(Одговор на членот gaga)
Непосредна врска до пораките: 732
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
1.11.2012 20:50:04   
@Mila@
Vo nikakvi od cista kultura se odnesuvam normalno zs e majka na mm a realnosta e deka organski ne ja mozam...ama nekako poleka stanuvam imuna na nea i nejzinite gluposti i IGNORE imam srekja sto ne sum i vo kukja inace ke beshe veselo :)))

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 733
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
1.11.2012 21:39:05   
Bogdancanka
so sveki se soglasuvame odlicno ali so svekor mi ne bas

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 734
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
1.11.2012 22:01:53   
Cipi Ripi
Одлично се согласувам со целата фамилија на мм, посебно со свекор ми и свекрва ми.
Единствената замерка што ја имаа на почетокот беше зошто ги викам по име, но откога им објаснив фино лепо дека никогаш нема да можам да ги викам мама и тато, но дека премногу ги сакам и сакам и тие да ме сакаат, без разлика како ги викам, така и бидна, и си се зближивме и си прејдовме веднаш на ТИ и се прозиваме по име. user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 735
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
1.11.2012 23:49:29   
Maria
И со двајцата,си се согласуваме,да,се дури не настане некоја караница, обично околу децата или нешто кога ќе ми префрлат,демек тој/таа знае подобро од мене...еее тогаш експлодирамuser posted image ...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 736
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
1.11.2012 23:56:17   
Bilence2
Eh, so mm sme vo brak 6 ipol gidini, dosega bese se vo red. Otkako se porodiv so vtorovo bebe sveki se poreymeti. Mi bila luta i ne sakala da dojde j
kaj nas. Go prasuvam mm za sto mi e luta ne znam. Se nalutila bidejki denta koga go donesovme bebush doma i rekov da najde drug nacin da mu se obraka na bebeto za razlika od toa kako mu se obraka na pogolemiot sin kogo go vikashe "miloto na baba" . Idejata mi bese da ne go povredime pogolemiot sin da se oseti deka mu e zemeno negovoto mesto kaj nas. Pocna od togas da go vika mm za senesto- daljinskoto ne i rabotelo, klimata ne znaela da ja ukluci, telefonot ne i cinel, da ja naucel kako da snima, plin nemala...se nesto i plus pocna i prazni poraki da mu praka za da go potseti na nea da ne zaboravil i toa samo nego go vika kaj nea. Na mm mu vikase da si donese druga zena dodeka sum vo bolnolica... Sto i stana ne znam, ama mm e na nejzina strana mi vika deka jas sum bila kriva ona sto ne dogala kaj nas. Ne za drugo, tuku so mm prethodno dva pati godosno sme se raspravale, sega toa ni e sekoidnevie. Ama majka mi mi veli, pocesaj si go gazot namesto da kazes nesto sto ne treba. Pa taka se vozdrzuvam, oti od nervozi i mlekoto mi seknuva, i bebushot oseka, pa ke go poslusham sivetoy na majka mi. A krivo mi e bidejki sekogas sum ja pocituvala i znaejki deka e sama kade i da odime na vikend sme ja nosele i nea so nas za da.ne e sama po moja inicijativa. Ah...

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 737
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
2.11.2012 0:04:23   
Bilence2
A,da i mu placela na mm koga majka mi i prati tegla ajvar sto pravea moite. Sveki e sama i ne pravi ajvar, pa majka mi sekoja godinai praka po edna tegla od se sto pravi zimnica. Ovaa godina sveki mu placela na mm deka bila navredena deka kako pitacka se osetila koga dobila tegla od majka mi. Bog da cuva. I kazuvam na majka mi i ona mi vika, jas tegla ajvar so alal dadov, ako ne js saka neka ja frli. Ete belja, 6 ipol godini nisto nemase, sega e vo vojna so mene.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 738
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
2.11.2012 21:00:10   
majka na eva
ние и двете се држиме малку на дистанца,за да не се караме.посебно сме,секоја си тера работите по нејзино,и досега не сме дошле до некоја голема расправија фала богу,па за во иднина ќе видиме.user posted image

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 739
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
7.11.2012 0:31:15   
Anci 84
Od 18 mart godinava ne pravam muabet so doticnata,zatoa sto poveke nemozev da izdrzam psihicki .Znaci se omaziv na 21 godina,dete ljubov,sto znaev jas sto ke me ceka koga ke se omazam i so kakvi luge si imam rabota.Svekorot alkoholicar tezok,celo vreme se raspravaat vikanje tepanje treskanje vrati,jas sega imam traumi ako nekoj vikne ili tresne nesto.samo sto se zemavme posle dve nedeli prvata karanica,doaga gospogava nervozna vika po mene urla ti vakva si ti onakva si,a jas si vikav sto i ne ovaa sto i napraviv.A eve sto bilo rabotata,jas imav eden carsav baba mi sto go pletela za koga ke se omazam.I dojde edna rodnina na cestito i rece deka bil mnogu ubav.I gospogava se dere carsavot li sto si go stavila,i na kraj me plukna da da me pluka i mi vika aram da tie.ej sega si vikam sto ne si otidov sto sum sedela leleeeeee abe ete mm mi mi placese me molese i nz ni jas.
I pocnaa taka karanicite za gluposti ne sum gi precekuvala zolvite,sestrati kurajberka,isto i drugarkite abe ludnica.Eeeee ke se nacukase i lom pravea i dvajcata.Ne mi se navraka na se sto mi pravele.od tie stresovi i placenja nekolku godini nemozev bebce da imam. Maz mi na pat,jas izlezena so drugarki i nivnite deca jas sama,zamislete mene kako mi bilo dusava mi se kinese za bebce,zolvata me vide utreto denta svekorot sobir familijaren ke pravel,snaata bila kurva.Zolvata posebna tema e cel roman.duri se sramam ova sto go pisuvam,jas poteknuvam od normalno semejstvo,sredna klasa,jas fakultet,sestra mi dva fakulteta,kulturni luge obrazovani,a sega sega se cuvstvuvam kako prostacka,mi e sram na ulica da izlezam od prostacive.
Da se navratam zasto ne pravam muabet,pa gospogata napravi scandal sum trebalo so bebcevo moe kaj nea da se simnam i da sedam,a oni pusat turcini vlagas prst pred oko ne se gleda,svekorot samo ja zakaca tegna abe cinis ke ja otkorne,se izzivljava na nea,pa nesvesen pijan.A kerka im i e gale decana u pusnica i spijat,paalo bre ne sum jas prosta ne educirana kako vas,vikaat eee jas 3 izgledav taka...alo bre u koj vek zivete.Abe sto ne mu rekla na mm za mene(so pogrdni iminja),i ja ednostavno nitu se raspravav,ednostavno mu rekov na mm jas poveke ne razgovaram so niv.Normalno toj me podrza zatoa sto znae kakvi se.i dali vi e veruva posle incidentot me srekava na vrata i mi se smeska i mi pravi muabet,a jas samo si pominav molcejki,posle dvadena mi se kacuva gore mi tropa,normalno ne i otvoriv.
Zaboraviv samo da napomenam kolku pati me ima brkano da sum gi soberala partalite i da me nemalo,a posledniov pat so deteto.Dusava me boli da znaat moite niz sto se sum pominala,a mene pusto mi bese sram da im kazam,a baska i da ne se nerviraat.
moze da im kazuvav za se sto mi se slucuvase nemase da bide vaka.ama toa da mozam da go vratam vremeto
eeeeeeee imam jas roman za pisuvanje ...dosta ve zamarav pozdrav...samo sakav da ja spodelam makata

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 740
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
7.11.2012 9:58:29   
Mihaela 2010
Citam i se cudam kako mozat lugeto da se takvi,a uste povekje vi se cudam kako uspeavte da otidete vo takvi familii...zarem ne gi znaevte roditelite na soprugot pred da se zemete?zarem ne gi ocenivte kakvi se,jas mislam deka do tolku pa i ne moze covek da glumi...
jas veridba pravev posle 3 ipol godini,i za tie godini osven sto dobro go zapoznav mm,mnogu dobro ja zapozav i celata negova familija,pa site mi se vidoa ok, gi nauciv i nivnite maani,ama pa i jas ne sum sovrsena..pa duri do den denes nikoj od familijata se nema promeneto vo negativna smisla...sum imala nekolku dolgi vrski,sum raskinuvala bas od tie pricini sto negovite go turkale,mu solele pamet,me ogovarale vakva sum,takva sum,ajde gitla,takov covek ne mi treba,bolje na vreme da se otkacam otkolku cel zivot da trpam nekoj...
Na kraj krusata pod krusa paga,kakvi roditeli takvi deca....toa e moeto mislenje..

(Одговор на членот Anci 84)
Непосредна врска до пораките: 741
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
7.11.2012 10:11:52   
Calypso
И јас мислев како тебе Михаела, ама не било така. Мислев дека никој не може да глуми, ама можеле, и тоа како можеле. И јас не комуницирам со свекрва ми, а со свекор ми комуницирам, ама не којзнае колку. После сето она што ми го изнакажа и откако ја исплука цела моја фамилија, не верувам дека некогаш ќе и прозборам. Не верував дека се такви какви што се покажаа ова лето, ама ете, можело да се глуми. Сите си имаат проблеми со неа, не само јас, и свекор ми и золва ми и мм, таква е, има психички проблеми, и никој не и чини. Јасно ми е дека е болна, ама некои нешта не се оправдуваат со болест. Моите повеќе не сакаат да ја видат откако направи невиден скандал во куќата на татко ми на денот на неговиот именден. Свекор ми сака да ги оправи работите, ама касно е сега, не верувам дека татко ми ќе попушти.
Јас искрено, не се замарам со нејзините мушички, само ми е страв да не направи нешто па да ни го растури бракот. Се друго ќе поднесам, ама ако ми се замеша во бракот, тогаш ќе биде лошо.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 742
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
1.12.2012 10:25:21   
zzaa
pa ne ziveme zaedno oni na eden kraj od gradot ni na drug se gledame mesecno 2 se slozuvame abe da posakas da ti dojdat na gostiuser posted image

(Одговор на членот druze)
Непосредна врска до пораките: 743
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
2.1.2013 14:28:58   
dostickage
Nemam nikakov odnos, ne kominicirame. Tacka user posted image

Mene mi e super ama mm kje go mrdnat eden denuser posted image  

Sala na strana mi e krivo koga go gledam kako mu e krivo sto negovite sopstveni roditeli go imaat celosno marginalizirano za smetka na drugoto dete. Vo princip mm e kjutliv ama najtesko mi e koga so solzi kje rece imam roditeli a kako da nemamuser posted image

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 744
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
3.1.2013 22:34:24   
Simona_k
ЛЕЛЕ НЕ СУМ ЕДИНСТВЕНА...ЈАС ЗНАЕВ СО КОГО СЕ ЗЕМАБ И ТОА БЕШЕ НАЈБИТНО И НЕ СЕ КААМ, 5ГОД ВРСКАГИ ЗНАЕВ НЕГОВИТЕ...АМА СЕКОЈ СИ ИМА МАНИ ЕВЕ СЕ СКАРАВ СО СВЕКИ ПРЕД НОВА ГОДИНА НОРМАЛНО ОНА БЕШЕ КРИВА...АМА АЈ ДЕНЕС И ПРОЗБОРЕВ И ПРОСТУВАМ САМО ЗАТОА ШТО БЕСКРАЈНО ГО САКАМ МАЖ МИ ЗА СЕ МЕ ПОДРЖУВА ПА И ЗА ОВА МИ РЕЧЕ АЈДЕ ИЗДРЖИ УШТЕ МАЛКУ ПА ЌЕ ЖИВЕЕМЕ САМИ(ПЛАНИРАМЕ ОД АВГУСТ СПРАТОТ ДА ГО СРЕДИМЕ ПА ПОСЛЕ РААТ ОД СИТЕ)ЌЕ СЕ ГУШКАМ СО МАЖ МИ И СИНЧИЊАТА!!!!СПРЕМНА СУМ ДА ИЗДРЖАМuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 745
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
3.1.2013 22:45:26   
kapina
jas poludev denes bev na ocen lekar i se vrativ doma i morase da se javam na endokrinologija da zakazam kontrola i misveki vika nemoze da se javuvas treba sin mi da mi sejave da dojde da jade i jas i vikam zena mu neli e sposobna da mu gotve oti on e sekojden kaj nas na jadenje na sto lice toa neznam kako ne mu e sram na toj dimbel da jade sekojden kaj nas sekojden nema li si on zena da mu gotve mrzata nedna pogolema i ponesposobna mrza od nego nemam videno

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 746
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
3.1.2013 22:59:48   
Ikana
Женски, најдобронамерен совет:
Ве молам во иднина не пишувајте со големи букви (тоа значи викање), и користете барем некој интерпункциски знак, за да можат членовите да разберат убаво за што се работи во одреден пост. Ви благодарам.

Ова можете да го прочитате во Општи правила за користење на форумот.

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 3.1.2013 23:01:17 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 747
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
4.1.2013 18:48:15   
Simona_k
MИСЛАМ ДЕКА СИТЕ УБАВО МЕ РАЗБРАА ШТО САКАМ ДА КАЖАМ,ДАЛЕКУ ОД ТОА ДЕКА СЕ ДЕРАМ...
САМО ПРОБЛЕМОТ Е ШТО МНОГУ МИ Е СИТНИ БУКВИТЕ И НЕ ГИ ЧИТАМ И СЕ НЕРВИРАМ КОГА ИМАМ ГРЕШКИ ВО ПИШУВАЊЕТО

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 748
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
4.1.2013 19:06:55   
temjana
Оооо нека ми ги поживее господ и неа и свекор ми и моите. Моето мото е кротко јагне од две мајки цицаuser posted image си доаѓа свекрва ми скоро секој ден да ја чува ќерка ми јас на раат кафенце си пијам, ќе си подразчистам, па на интернет ќе се ставам, абе милина ми е. Кога гледам па колку ја сакаат мојата ангелка мислам дека нема ништо поубаво од тоа, детето ми е опсипано со љубов од сите страни и веќе иако има само 3 ипол месеци почнува да гали и да бакнува кога ќе ја ставиш на образuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 749
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
4.1.2013 23:32:17   
deluxe
Ајде и јас тука да пишам.Живеам во заедница и можам да кажам дека немам некоја идеална комуникација, во граници на нормала, за да нема нервози. Инаку секогаш на некој нешто ќе му засмета, па луѓе сме, нели






POTPIS!!!!!!!!

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 750
Страница:   <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

ime za nasiot angel
tinadeni

mnogu e tesko da se odlucime ve molime da glasate

leo (24%)

luka (32%)

darijan (26%)

kalin (18%)


Број на сите гласови: 312

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!