|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  27 28 [29] 30 31   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
3.10.2011 11:32:32   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

jas denes mojata sveki ja iznatepav mi pukna filmot veke i ja turnav i si ja povredi glavata i cel den place od mene


Срамота!!! Замисли како би ти било, твојата снаа тебе да те испомава по глава?!?! Срамота! Проблеми со тепање не се решаваат, посебно не со мајката на мт.



_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 701
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
3.10.2011 11:56:17   
mila28
ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

jas denes mojata sveki ja iznatepav mi pukna filmot veke i ja turnav i si ja povredi glavata i cel den place od mene

Ova e zalno i da se komentira,a ti zvucis tolku gorda na oa sto si go napravila??user posted image Sramota e fizicki da se presmetuvas so bilo koj, a ne pak so svojata svekrva, majka  na tvojot soprug, baba na tvoite decauser posted image user posted image user posted image a soprugot da bide nem na taa situacija i ne prevzeme nisto ..e toa e uste pobolno. Utre ako "TI PUKNE FILM" i te iznervira sopstvenoto dete..dali i nego bi go tresnala od zemja??? zasto ocigledno nemozes da se kontrolirasuser posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 702
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
3.10.2011 12:47:44   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

ne neznam veke kako da se spravam so nea neznam  sto i da napravam za nea  ne cine i dobroto  go prave loso

Toa navistina ne si smeela da go napravis. Bez razlika kolku te iznervirala, pa taa e majka na tvojot soprug, baba na tvoite deca..navistina e nezamislivo. Jas sum zgrozena od ova, pa ne sme vo praistorija pa da se tepame. Nisto nema da resis so toa sto ke ja istepas...i na kraj samo bi dodala deka ne mi e jasno zosto ova si go objavila na forum. Mozebi zatoa sto si gorda na toa....

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 703
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
3.10.2011 13:03:55   
Felly RR
На сите понекогаш ни „пукнува филмот“ само треба да се научиме тоа да го контролираме.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 704
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
3.10.2011 14:05:49   
Mihaela 2010
Ne go pravete ona sto ne sakate ni na vas da vi go pravat.nesoglasici megu svekrva-snaa imalo i ke ima..gorenavedenoto so tepanje ne sakam da go komentiram bidejki smetam deka ne e vredno da se komentira.Ubaviot zbor zelezni vrati otvara,taka da so zbor moze se da se resi.Samo znam i veruvam deka eden den se sto si pravel ke ti se vrati na tvoja glavai toa od strana na tvoite najmili-decata.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 705
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
4.10.2011 15:30:03   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Ne go pravete ona sto ne sakate ni na vas da vi go pravat.


мајка ми секогаш ова ми го викала! и го почитувам user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 706
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
4.10.2011 21:32:37   
Julie1
ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

toa sto go napisav i mm znae zatoa i on vide me navreduvase celden kako jas ne sum bila sposobna zanisto jas si molcev pa potoa pocna i mojata familija da ja navreduva i nemozev da izdrzam poveke 


Не оправдувам ниту психичко ниту физичко малтрерирање. Она што свекрвати го правеле по цел ден е сигурно психичко малтретирање и тоа може да има последици по нечие здравје, но не значи дека на психичко малтретирање треба да вратиме со физички отпор. Добро е да не се повтори повеќе во иднина од ничија страна. Јас имам научено дека разговорите разговорите и само разговорите можат да помогнат, но ако и тоа не помогне игнорирање и избегнување комуникација е најголемиот лек.


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 707
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
7.10.2011 14:32:41   
peperut4e
Лејди мислам дека е најдобро да не ја напаѓаш мајка му, синче како синче секогаш ке си ја брани зошто за него таа е светица, убаво си кажа и самата дека секогаш ја оправдува нејзе. Ти пробај да си ја свртиш на друг начин политиката ако треба полека и од околу од околу да свати дека со тебе ке живее цел живот а не со мајка му. Ако сака да си живее со мајка му зашто тогаш воопшто размислува да се жени. Секогаш помага најотворен и искрен разговор, да постапиш со него  исто како со другарка и наоѓање на заедничко решение. Само никако напаѓање. И едоставно не си ставај се при срце, едноставно не ја регистрирај мн мн, зашто уште од сега да си ги искинеш живците?! Батали ја неа само он нека ти биде важен.

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 708
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
7.10.2011 18:20:20   
Ananija
Ја мислам дека воопшто ништо не помага кога е во прашње мајка им...најлесно е да се помирите ТОА Е ТОА!

(Одговор на членот peperut4e)
Непосредна врска до пораките: 709
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
21.11.2011 13:17:10   
Anonimen
Ние најчесто не се согласуваме кога се работи за моето дете. За друго некогаш и ќе премолчам, ама за моето дете не.
Еве вчера, без да ме праша мене, си смислила дека ќе оди кај бајачка, за детево, и само ми кажува, јас ќе донесам тоа и тоа да го ставиш под перница, и утре ќе ми го дадеш маичето нејзино. Како може да си зема такво право, без да ме праша мене, дали јас се согласувам - ама ајде не и го реков ова, туку само и реков дека јас не сум многу за такви работи, на што ми одговори, дека некоја нејзина пријателка редовно ги носела децата, и и помагало. Јас реков - штом има потреба редовно да ги носи тогаш значи, не и помага. И после дури и таа ми се налути што сум се фатила за тој збор „редовно“ и налутена си замина.

(Одговор на членот Ananija)
  Непосредна врска до пораките: 710
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
23.11.2011 11:36:41   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

jas denes mojata sveki ja iznatepav mi pukna filmot veke i ja turnav i si ja povredi glavata i cel den place od mene

Ova e zalno i da se komentira,a ti zvucis tolku gorda na oa sto si go napravila??user posted image Sramota e fizicki da se presmetuvas so bilo koj, a ne pak so svojata svekrva, majka  na tvojot soprug, baba na tvoite decauser posted image user posted image user posted image a soprugot da bide nem na taa situacija i ne prevzeme nisto ..e toa e uste pobolno. Utre ako "TI PUKNE FILM" i te iznervira sopstvenoto dete..dali i nego bi go tresnala od zemja??? zasto ocigledno nemozes da se kontrolirasuser posted image



mislam deka tipkata ima sreka so ima dobar maz, da e nekoj ke ja izbrka od doma u ista sekunda.
mislam da se tepame,hellouuuu.
utre i deteto li ke go tepauser posted image srekja so e forum inace znam ubavo so bi i rekla na tipkava i kako bi ja narekla.

uste li se u moda street fighteri-te

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 711
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
23.11.2011 13:52:12   
Bogdancanka
za nesoglasauvanjata najdobro e  ignoriranje...nitu oni tebe da te zakacaat nitu ti niv...gledaj da ti e dobro so mt, toa e najdobro mislam ako epten nemoze da se resi so razgovor...jas ako imam problem so roditelite na mm prvo mu kazuvam na nego da znae i ne se raspravam, sepak tie se negovi roditeli podobro gi znae od mene i brzo gi resava problemite....i mirna glava


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 712
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
23.11.2011 14:03:55   
miana
mene pa mojot mi vika - ti si kriva ,zosto kutis??? Zosto dozvoluvas?  Teraj si po svoe ic da ne ti e gajle ....

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 713
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
22.12.2011 15:16:16   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: kuklica


ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

jas denes mojata sveki ja iznatepav mi pukna filmot veke i ja turnav i si ja povredi glavata i cel den place od mene



user posted image user posted image user posted image nerazbiram nesto ili?!?!?!?!?!

ako e zasluzila i ako ja e izvadila od kontakt se e mozno i jas sum od kaj kapina bidejki svekrvite vo pogolem del se najgolemite vinovnici za nedobar brak ili za nedaj boze za razvod i za nesoglasuvanjata sto gi ima megu mazot i zenata kako na primer sekogas jas i mm se karame za sveki sekogas nasite kavigi se za nea bidejki mnogu znae da bide komandant i da go komanda sinot iako e zenet pa ne samo zinot i snaata e toa ne moze mene majkami ne me komanda taa ke me komanda e zafrknala se e nema po nejno da bide pa sto saka neka bide,mnogu se rerki svekrvite sto ne se mesaat vo brakot i zivotot na sinot i snaata
ovde veke stanuva zbor za nesto sto ne moze sekoj da si go dozvoli SRAMOTA

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 714
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
6.1.2012 20:15:37   
kapina
ne i jas ne bi go napravila toa no neznam me izvadi od takt togas veke nemozev da se kontroliram bidejki pokraj mene sto me navreduvase  go navreduvase i moeto semejstvo no sega fala bogu se se sredi se smirivme no dokoga ke e taka neznam ne sum takva osoba sto lesno izbuvnuva trpam mnogu no i moeto trpenie ima granici me navreduvase so tie zborovi tebe ne te biduva za nisto ti ne si sposobna za nisto epa sega vie da ste vo taa situacija sto bi napravile taa majka ti vika ne bila sposobna za nisto da te nauce 

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 715
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
7.1.2012 13:54:03   
temjana
Јас супер се согласувам со неговите, ама он да ми ти бил скаран веќе една недела со нивuser posted image Денеска им се јавувам да им честитам празник и осеќам нешто како уплашенки, им се наканив на гости оти нели адетот бил таков не дека ми се излегува на ладното. Му кажувам на мм ќе одиме на ручек кај твоите а он ми вика ти оди јас сум им скаран???? Кога успеал не ми е јасно, и несака да ми каже што е работава. Едвај го убедив да не се прави дете мало, да не прави работи за кои можеби ќе се кае подоцна, животот е прекраток за да им се лутиме особено не постарите. И така еве сега се спремаме за на гости каде што ќе треба јас да зборувам бидејќи моево дете ми се закани дека ни збор нема да изустиuser posted image user posted image Ке ме умрат некој ден, а што е најтрагично кога му се јавив на свекор ми он ми вика ако на него не му се доаѓа ти фаќај таксито и те чекамеuser posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 716
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
10.1.2012 23:52:31   
bocence
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

Јас супер се согласувам со неговите, ама он да ми ти бил скаран веќе една недела со нивuser posted image Денеска им се јавувам да им честитам празник и осеќам нешто како уплашенки, им се наканив на гости оти нели адетот бил таков не дека ми се излегува на ладното. Му кажувам на мм ќе одиме на ручек кај твоите а он ми вика ти оди јас сум им скаран???? Кога успеал не ми е јасно, и несака да ми каже што е работава. Едвај го убедив да не се прави дете мало, да не прави работи за кои можеби ќе се кае подоцна, животот е прекраток за да им се лутиме особено не постарите. И така еве сега се спремаме за на гости каде што ќе треба јас да зборувам бидејќи моево дете ми се закани дека ни збор нема да изустиuser posted image user posted image Ке ме умрат некој ден, а што е најтрагично кога му се јавив на свекор ми он ми вика ако на него не му се доаѓа ти фаќај таксито и те чекамеuser posted image user posted image
user posted image za takvi luge kaj mene e obratno da ne e mm doticnata ke me frli od terasa user posted image ama jas mnogu ne i se zamaram dobro e sto mm e na moja stranauser posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 717
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
11.1.2012 7:34:37   
Палешка РР
По една година откако се преселивме, свекрва ми конечно не посети во саботата.  user posted image  user posted image

Во таа чест честам торта user posted image user posted image

user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 718
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
11.1.2012 17:16:38   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

По една година откако се преселивме, свекрва ми конечно не посети во саботата.  user posted image  user posted image

Во таа чест честам торта user posted image user posted image

user posted image



Убавини тухх и муабетот како хахаххахахuser posted image user posted image хаххаха какопесна можам да замислам user posted image


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 719
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
13.1.2012 14:38:38   
Anonimen

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Досега убаво не сме рекле лош збор иако јас одвај чекам да си заминам и да имам своја кујна свое купатило своја спална и детска, ама изгледа морам да почнам малку со построго му го давам вчера на мм детево да го почува 15 мин да се истуширам и се враќам гледам дедо му му го држи ми вика ми го зедоа му давале јаболко печено кога видов е збеснав значи кога му се пуштив нему добро викам чекавте јас да не сум тука па да му давате е само уште еднаш да му дадете па ќе видите убаво му дала баба му, што има му вика мешање јас ќе кажам кога ќе јаде јас сум му мајка, не ми сметаше тоа што му дале туку зошто баш кога мене ме нема е тоа многу ме повреди можеби и ме слушнаа кога викав в соба ама ич не ми е гајле, му викам како да го оставам јас на нив да го чуваат кога се му пикаат в уста де леб де јаболка де колбаси да лижнел, греота бил. Му викам тебе ти го оставив 15 мин и ти одма им го тупна нив и уште правите триста чуда јас кога не сум. Е не го давам бе веќе. сегде ќе иде со мене. И плус татко му ќе земе сега пари ќе оди предвреме во пензија и сите на брат му немам ништо против ние имаме фала богу ама може барем 100 евра на другото дете или па на внучето ама ај нивна работа, ау колку сум нервозна а немам на кој да му се пожалам освен секако тука user posted image РР те сакам


(Одговор на членот Pepelaska *)
  Непосредна врска до пораките: 720
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
13.1.2012 15:26:51   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Досега убаво не сме рекле лош збор иако јас одвај чекам да си заминам и да имам своја кујна свое купатило своја спална и детска, ама изгледа морам да почнам малку со построго му го давам вчера на мм детево да го почува 15 мин да се истуширам и се враќам гледам дедо му му го држи ми вика ми го зедоа му давале јаболко печено кога видов е збеснав значи кога му се пуштив нему добро викам чекавте јас да не сум тука па да му давате е само уште еднаш да му дадете па ќе видите убаво му дала баба му, што има му вика мешање јас ќе кажам кога ќе јаде јас сум му мајка, не ми сметаше тоа што му дале туку зошто баш кога мене ме нема е тоа многу ме повреди можеби и ме слушнаа кога викав в соба ама ич не ми е гајле, му викам како да го оставам јас на нив да го чуваат кога се му пикаат в уста де леб де јаболка де колбаси да лижнел, греота бил. Му викам тебе ти го оставив 15 мин и ти одма им го тупна нив и уште правите триста чуда јас кога не сум. Е не го давам бе веќе. сегде ќе иде со мене. И плус татко му ќе земе сега пари ќе оди предвреме во пензија и сите на брат му немам ништо против ние имаме фала богу ама може барем 100 евра на другото дете или па на внучето ама ај нивна работа, ау колку сум нервозна а немам на кој да му се пожалам освен секако тука user posted image РР те сакам




eeeeeee isti e i mojot mu ja dadam da ja pocuva za malku jas da zavrsam nekoja rabota a toj vednas ja nosi kaj majka mu ziva se jadam i jas ama nema sto da se pravi sinoke mu ja ostaviv za 5 min jas do kupatilo otidov i toj vednas kaj majkamu ja odnel od kontakt se izvadov ama sto da se pravi ako reces nesto ke rece majkati kako ja drzi celo vreme koga sme kaj niv ama majkami ja vide za 3  4  saata ednas vo edna nedela a majkati e sekojdnevno so nea ama ajde se li raspravii da ima

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 721
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
14.1.2012 15:57:26   
bocence

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

jas denes mojata sveki ja iznatepav mi pukna filmot veke i ja turnav i si ja povredi glavata i cel den place od mene
e kaj mene e obratno ona mene proba da me tepa ama ne i uspea normalno jas ne se simnav na nejzino nivo pa da se tepame ama za da spasam dusa ja butnav a ona mene me fati za kosa me kubese i zamislete glavata mi ja udri 2-3 pati od plockiuser posted image toa bese pred 3 god.t.e koga se zemavme jas i mm.Demek trebalo nea da ja slusam bukvalno za se,oti mi doagale drugarki i trista gluposti.togas trebase da dojde zolva mi ajas sum trebala da praam generalkauser posted image jas staviv rucek i dojde edna drugarka so kerka i i jas si rabotam i si zborime a ona tuka i zasto sum ja ignorirala ja izbrka zenatauser posted image i pocna da se kara so mene jas normalno IGNOR ama ona sekade po mene vo spalna vo kujna,jas vlegov vo kupatilo i ona pozadi mene i me fati za kosa,me vlecese i me udri od plockite .ama vo toa vreme dojde edna bratucetka i i se razvika me pusti i jas togas ja pobutnav za da izlezam i otidov kaj bratucetkata.ona od strav izbega i koga dojdoa mm i zolvata demek jas sum ja skrsila od kotek user posted image i zamislete mi vikna policijauser posted image ama koga objasniv kako bilo si otidoa.e sega posle 3 godini se pravi dobra dzabe i e.mene maka mi ne me udrila a pa ona koja e.togas mm ja smeni gore bravata za da nema ona kluc i mirna glava user posted image svekor nemam odamna e pocinat a zolvata zivee vo skopje doaga na 3 mes.parno ona e pa demek mnogu cista se mora da i e pod konec

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 722
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
14.1.2012 16:12:47   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: bocence


ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

jas denes mojata sveki ja iznatepav mi pukna filmot veke i ja turnav i si ja povredi glavata i cel den place od mene
e kaj mene e obratno ona mene proba da me tepa ama ne i uspea normalno jas ne se simnav na nejzino nivo pa da se tepame ama za da spasam dusa ja butnav a ona mene me fati za kosa me kubese i zamislete glavata mi ja udri 2-3 pati od plockiuser posted image toa bese pred 3 god.t.e koga se zemavme jas i mm.Demek trebalo nea da ja slusam bukvalno za se,oti mi doagale drugarki i trista gluposti.togas trebase da dojde zolva mi ajas sum trebala da praam generalkauser posted image jas staviv rucek i dojde edna drugarka so kerka i i jas si rabotam i si zborime a ona tuka i zasto sum ja ignorirala ja izbrka zenatauser posted image i pocna da se kara so mene jas normalno IGNOR ama ona sekade po mene vo spalna vo kujna,jas vlegov vo kupatilo i ona pozadi mene i me fati za kosa,me vlecese i me udri od plockite .ama vo toa vreme dojde edna bratucetka i i se razvika me pusti i jas togas ja pobutnav za da izlezam i otidov kaj bratucetkata.ona od strav izbega i koga dojdoa mm i zolvata demek jas sum ja skrsila od kotek user posted image i zamislete mi vikna policijauser posted image ama koga objasniv kako bilo si otidoa.e sega posle 3 godini se pravi dobra dzabe i e.mene maka mi ne me udrila a pa ona koja e.togas mm ja smeni gore bravata za da nema ona kluc i mirna glava user posted image svekor nemam odamna e pocinat a zolvata zivee vo skopje doaga na 3 mes.parno ona e pa demek mnogu cista se mora da i e pod konec



lelleeeeeee bocence citam i ne mozam da veruvam mislam deka seto ova e vo son te kubela za kosa i ti ja udirala glavata od plocki GODPOD DA JA UDRI PA NIKOGAS DA NE STANE i ti si i ostanala da i zivees vo kuka koga toa ti go napravila trebalo partalite torbicata i kaj tvoite ako te saka mazot ti ke dojde so tebe toa ti e mnogu golema greska taka da mi napravi i da i sedam ili da i usta otvoram nema sansi taa ne zasluzuva da ja pogledenes ne da i pravis muabet dusata niz nos ke i izlava koga ke umira,a tvojot maz ostana taka ramnodusen nisto ne i rece ne digna li ninajmalku panika

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 723
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
14.1.2012 16:45:27   
bocence
moravme da ostaneme posto samo sto renoviravme a jas bev bremena za panika da ne zboram sakase da ja prati vo dom za starci ama po inicijativa na kerka i ostana posto e invalid nogata i e iskrivena i jas se kaam sto se vrativme SR posto malku vreme ziveevme vo SK ama vikame aj da ne davame pri po kirii ke si renovirame posto si imase kuka mm ama od toa budaloto nema spas toa ti e zivotot nema da e ona vecno ziva sega nitu sin i nit jas nemame mnogu muabet so nea ako ja saka kerka i neka si ja zeme kaj neauser posted image

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 724
   RE: Како се согласувате со родителите на маж ви?
14.1.2012 19:03:18   
Melanija RR
Што се не прочитав во темава user posted image
Јас имам баш добар однос и засега немам на што да се пожалам.За тоа дека имаме различни мислења за некои работи тоа не го ни сметам за некаков однос за коментирање.Навистина имам среќа ,и ваквиот однос се надевам ќе остане таков.


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 725
Страница:   <<   < Претходна страница  27 28 [29] 30 31   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  27 28 [29] 30 31   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?