|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Со или без свекрва дома?
13.7.2009 19:58:36   
niki
Mami ziva li si? Se smirija li rabotite?
Te mislev mnogu...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Со или без свекрва дома?
13.7.2009 20:03:46   
mami
ах ники, тука е секогаш иста песна, јас и мм скарани, она пресреќна...овде работите ке се смират само кога ке се тргнеме на страна и ке почнеме да градиме свој живот..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image затоа си ја имам рингераја да ме теши 

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Со или без свекрва дома?
13.7.2009 20:06:54   
niki
Bog da cuva kako moze da bide srekna koga i e sinot skaran so zenata. Sto tolku sebicnost nemozam da razberam, zar ne i e zal za vnuceto, toa najveke strada, ako e malo si oseka i kolku poveke ke raste se poveke ke razbira.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Со или без свекрва дома?
13.7.2009 21:53:12   
Палешка РР
Некоја деструктивна личност user posted image

Мами, мораш да го свртиш маж ти на твоја страна, користи секакви средства, прај шо ќе прајш - мораш user posted image  

< Поракaта ја уредил Палешка -- 13.7.2009 21:54:17 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Со или без свекрва дома?
14.7.2009 0:46:17   
biljanaM
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

СВЕКРВИТЕ ТРЕБА СО ЗАКОН ДА СЕ ЗАБРАНАТ ДА ЖИВЕАТ СО МЛАДИТЕ И ТОА ОДМА!!!!!!


хахаха Мами ме насмеа.....знаеш дека некој ден и нас ке не забранат.....user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Со или без свекрва дома?
14.7.2009 8:05:35   
mami
па и нека ме забранат..јас прва ке си се забранам...кога ке реши да се жени, прво ке му обезбедам посебно место за живеење па после нека прави што сака

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Со или без свекрва дома?
14.7.2009 9:11:07   
mami
во неделата бевме со другарки на излет и ја прашуваме едната што кај и да е ке се мажи кај ке живеат, и вика- па мојов прво сакаше кај него дома, со неговите и мајка му кога списка јас да се тепам со неа во кујна, две жени во иста кука, нема шанси, ке си најдете прво свое место па после свадба- е таква свекрва сакам и јас...и таква ке бидам јас

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Со или без свекрва дома?
14.7.2009 9:47:51   
Jasmina
 Aj malku nadvor od konteksot, devojki, vcera se registrirav i ve sledam. Onoj den doznav za ovoj sajt. Super e

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Со или без свекрва дома?
14.7.2009 9:50:11   
Еца
user posted image user posted image user posted image Здраво Јасмина, супер што си со нас, а живееш со или без свекрва домаuser posted image user posted image user posted image Многу битно прашањеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Jasmina)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Со или без свекрва дома?
14.7.2009 9:55:41   
Jasmina
bez svekrva, ona malku e daleku i bev minatata godina na gosti samo 30 min. 

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Со или без свекрва дома?
14.7.2009 10:00:56   
mami
колку убаво..камо јас да можам така...ти си среќна коцка мила

(Одговор на членот Jasmina)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Со или без свекрва дома?
14.7.2009 10:07:02   
big_mama817
svekrvite ne so zakon so ustav treba da se zabranat user posted image user posted image user posted image  sala na strana jas zivema so sve-kriva i veruvajte koj sve gluposti i zvrcki ne samo so mm tuku so site mi napravi  ne mozam da razberam kako uziva da go gleda sopstvenoto dete nesrekno i jas imam sin no nikogas ne bi ziveela so nego i ne bi dozvolila da bide nesreken znaci DEFINITIVNO podobro e bez sve-kriva pozdrav user posted image  

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Jasmina)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Со или без свекрва дома?
14.7.2009 10:19:16   
mother 29
Свекрвата го држи син ми само кога маж ми е присутен ,да се  види дека и таа го чува user posted image .инаку не се замара.ама па за таа цел ,све знае ,како он спие ,што јаде, што не јаде - иако ниту еднаш го нема успиено и нахрането,ама важно збори..КАЗНАuser posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Со или без свекрва дома?
14.7.2009 10:28:21   
mami
најмногу ме нервира што додка бев бремена не и беше важно дека ми беше ризично првите ри месеци за бебето, тогаш беше важно да се збори по комшии и роднини дека снаата по цел ден лежи, а сега одеднаш и е грижа за малото- епа извинете, јас сум злопамтило тешко и сега кога ке ја видам како му збори не мисе верува како може да биде толку лицемерна

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Со или без свекрва дома?
14.7.2009 10:31:29   
Jasmina
Nemam sto da pisuvam za svekrvami, ama sa sve - krivata na sestra mi, lelelelelele.. zatoa ne ste sami i ne ste edinstveni so takvi user posted image okolu vas, ako toa vi e nekoja uteha. Jas ednostavno imav sreca. Ama toa mnogu zavisi i od soprugot

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Со или без свекрва дома?
14.7.2009 10:42:16   
niki
Moram da se slozam so tebe Jasmina, edinstveno i samo sinot moze da ja stavi svekrvata (majka mu) na mesto i da i ja zatne ustata ednas zasekogas, ama treba da bide vospitan taka sto pak ne vraka na istoto, ko vo eden magicen krug, ako go vospituvala da bide samostoen i odgovoren za sopstveniot zivot ke go napravi toa ako go drzela ko kucence vrzan za nejzinata suknja nikogas nema da se osamostali.

(Одговор на членот Jasmina)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Со или без свекрва дома?
14.7.2009 10:45:57   
mami
колку ми е полесно кога сте тука и малку ми е полесно user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Со или без свекрва дома?
14.7.2009 11:31:25   
Maca25
мојата свекрва ич не се замара со нас. Јас и маж ми уште кога не бевме земени живеевме заедно под кирија, затоа што и двајцата работевме и имавме добри примања. Она и тогаш ниту доаѓаше, ниту пак јас одев кај нејзе. Кога останав трудна пак не се замараше, со го гледаше другиот син. Маж ми долго време си живеел сам и она се одвикнала од тоа дека треба да се грижи и за другиот син. Кога јас бев 3 месец трудна двајцата останавме без работа user posted image . Имавме нешто заштедено ама тоа ни беше доволно само за кирија и нешто за јадење. Свекрва ми уво не ја болеше. Да не беа моите јас не знам што ќе правевме. Секој ден ни праќаа ручек, за викенди јадевме кај нив, ми купуваа витамини, ми даваа пари за прегледи.... и се грижа за зетот. Мајка му не викна два-три пати на ручек во 9 месеци и толку. Сега поради внуката доаѓа за викенди (баш кога ние сакаме да сме си сами), помага само ако јас ја замолам нешто инаку си дреме само. Кога се породив доаѓаше некое време да ја бања малата, (пошто се породив со царски и не можев сама) ама само затоа што мајка ми ја замоли да доаѓа на неколку саати.
Имам среќа што сега може да си дозволиме да си живееме сами и никој да не ни смета. Јас сум за тоаЧ млади на едно место, стари на друго. СВЕКРВА ДОМА НЕ !!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Со или без свекрва дома?
14.7.2009 21:08:46   
denicka
ок тоа го утврдивме user posted image   а сто е со свекорот? има ли некоја од вас мака со него? казете ми ми па да се друзиме!

само он знае се, он е најпаметен и нисто не му се доказува. сега ме нервира а камоли кога ке имам дете. поисе ми е мака од него отколку од свекрвами. уствари од неа иц неам мака  јееееееее user posted image user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Со или без свекрва дома?
13.8.2009 12:28:23   
mother 29
Nie ziveeme so starite(se misli na svekorot i gospogata) vo ista kuka no razlicni spratovi,posebni vlezovi,taka da ni mi se mesa ,niti im se mesam.A deka me nervira koga ke napravi nekoja glupost toa, da.Eve na pr.sabajleto.Ama razlikata e vo toa sto porano ke se nervirav cel den i bezvrska ke ja tupev rabotata sto ne i rekov taka ili zasto i rekov i sl gluposti...megutoa od skoro recka ne i stavam od ova uvo vleglo od drugoto izleglo.TOA VALJDA DOSLO TAKA PRIRODNO SO TEKOT NA VREMETO I SUPER MI E.a ona se nervira ja gledam ke ispuka ama nema sto da pravi...maz mi e od moja strana a i baska ja ne sum po traenjeto mnogu.hihihii kolku sum losa?!

(Одговор на членот ANETKA)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Со или без свекрва дома?
13.8.2009 13:30:19   
natasha
bez se razbira,ama pa i bez ne se moze,eve jas si ziveeam odvoeno ama paksme tuka i stvarno mi se naoga:)i mene me ceka istoto poso i ja ke bidam dva pati svekrvauser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Со или без свекрва дома?
13.8.2009 13:35:45   
BEBICA
Jas sum bez skovor i bez svekrva i milina e doma.Oni ziveat na drugo mesto i super e.Sto pomalce se gledame toa poarno.No moram da naglasam svekor mi e car jaden on so svekrvami:)
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ANETKA)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Со или без свекрва дома?
13.8.2009 14:19:54   
vekiboss
БЕЗ СВЕКРВА ДОМА! со мажот ми ни е супер и кога идеме на гости повеке од 1 саат не можеме да поднесеме да седеме таму. сега мажот ми се чуди како можел да седеме 2 години заедно,а имавме шанса да бидеме сами и порано но никако не можевме да се убедеме зошто сме со една плата.сега сме сами ,пак со една плата и чекаме бебе и се е релаксирано без тензија и притисоци.немав проблеми со свекрва ми ама немав ни убави работи.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Со или без свекрва дома?
13.8.2009 14:42:14   
nadica
definitivno bez svekor i svekrva

moite ne se losi i mi pomagaat koga se doma inaku dvajcata odat na rabota ama za belja 5 nedeli bea na gosti kaj dever mi luge uzivancija vo bojauser posted image user posted image user posted image po cel den smo mm i nadica super si pominavme mislam deka i na niv im e tesko da se naviknat na nas ama i nas ne ni e lesno


pozdrav do site koi ziveat vo zaednica za ostanatite samo edno golamo bravo bi sakala i jas da ziveam bez niv user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Со или без свекрва дома?
13.8.2009 15:21:18   
penelopa
I jas sum edna od sreknite koi živeat bez svekor i svekrvauser posted image ...Definitivno se složuvam so komentarite deka sinot ( mažot) igra mnogu golema uloga t.e toj e toj što mora da gi postavi granicite do kade oni možat da se mešaat. Jas imam sreka, svekrvami i svekormi se razvedeni pa sekoj si živee po svoe....svekrvam i e tipična Slovenka....životot ja naučil da ne se meša vo ničij brak...a svekor mi e priča za sebe...tipičen Makedonec....porano koga doagaše kaj nas na gosti (na vikend) jas poluduvav....me nerviraa sitnici...i vednaš koga ke si zamineše cela kuka morav da ja isčistam....bidejki ne se čuvstvuvav dobro....Dobro e što site živeeme posebno....sekoj si ja brkav svojata rabota...se gledame isklučivo nadvor. t.e na ruček i taka e najdobro...barem zasega. 

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?