|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Со или без свекрва дома?
20.1.2010 22:47:08   
betavitevit
Poarno BEZ svekrva doma.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Со или без свекрва дома?
21.1.2010 1:08:19   
nutelizza
Ја живеам сама ама често ја барам свекрва ми да дојде. Кога и да имам работа таа е тука без проблем.Никогаш баш никогаш не ме одбила. Кога таа е кај нас Петар мене не ме ни ферма значи ако нешто треба да се даде земе тука си е баба. Многу ја сака.
Со неа си пијам кафе се зезам и со отверени карти.
Нема мило, душо меѓу нас ама има почит.

Јас сум за без свекрва дома ама сум ЗА да се поштуваат двете страни зашто има голема помош од нив посебно сега кога децата се мали

(Одговор на членот betavitevit)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Со или без свекрва дома?
21.1.2010 8:50:02   
jovanka
Najubavo e sekoj sam dokolku se ima moznost ako ne samo razbiranje i pocituvanje i sekojpat imajte si svoj stav sepak site sme si licnosti i si imame svoi naviki razmisluvanja..........

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Со или без свекрва дома?
27.1.2010 13:59:14   
delfinka
za zal svekrva nemam,pa zatoa mama e tuka:)

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Со или без свекрва дома?
14.2.2010 23:37:51   
Cacko
Ne mora da si vo zaednica za da ti pomagaat,ako nekoj saka ke ti pomaga i ke doaga ako treba sekoj den.iako se namaciv ovie 6 meseci bez pomos doma sama pak si stojam na toa domce samicki,zosto cim sea nikoj ne mi pomaga(ni moi ni negovi) znaci isto bi bilo i vo zaednica ili bi se prepravale

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Со или без свекрва дома?
15.2.2010 12:40:58   
***Lide***
jas ziveam so svekor i svekrva i do sega se e ok nemam los zbor i za dvajcata se nadevam deka vaka ke bide i ponatamu ubavo e koga se zivee vo slogauser posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Со или без свекрва дома?
2.3.2010 14:49:25   
Anabanana
Znaci cel zivot sum bila vo zaednica. Od koga se rodiv, moite ne ziveele sami ni 2 dena, pa se nauciv da ziveam taka. Duri odevme so maz mi, koga i da dojdev kaj maz mi doma majka mu stalno si sedese so mene, muabeti si pravevme....use malce i najbolja drugarka ke mi bese. Ama ja budala, lekoumna, si sedev so nea, ubavo mi bese. Se zemavme, ostanav trudna, odnosite seuste bea dobri vo bremenosta. E problemite poleka poleka pocnaa od koga se rodi sin mi. Prvo, normalno i dozvoliv da go banja ona, no posle morav so karanje da si ja dobijam jas taa rabota. Posle nekoj mesec ke zapocne kavga pak nekoja bezveze, pa ke iznakaze 300 gluposti, na sto jas normalno od prvin ne i prekutuvav (zoso po temperament sum buntovna i nemozam da ne go kazam moeto mislenje) no potoa vise vidov deka nema fajde, pa koga ke si kazese nekoja glupost jas samo ke tufnev i ke smenev tema. Da napomenam deka ona go cuva sin mi dodeka sme jas i maz mi na rabota, a inaku sama e, svekor mi e odamna pocinat. A naucena e da zivee sama i od koga pocnav jas na nekoj nacin da i se mesam u stipki ona nemoze da me podnese. Poslednata kavga ja imavme pred nepoln mesec ( povtorno pocna za sin mi ) koja bese NAAAAAJ golema do sega, posle koja kavga jas poveke nemozam da bidam istata sprema nea, zosto iznakaza raboti koi ne i dolikuvaat na 50i kusur godisna zena. I gledam kolku mozam da ja ignoriramInaku cekame spratot da i se napravi pa konecno da si go sredam zivotot, zosto ovie 3 godini so nea mi bea pekol !!!!

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Со или без свекрва дома?
2.3.2010 14:52:36   
matushka
definitivno bez svekor i svekrva...
I ne deka imam nesto protiv lugeto, iskreno ni so moite ne bi ziveela. Nie ziveeme sami uste od pocetokot i super ni e.


(Одговор на членот Anabanana)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Со или без свекрва дома?
2.3.2010 14:59:05   
BILJANA_G
Imav i takvo i takvo iskustvo.Vo pocetokot ziveevme godina dena so svekrva,ama ne mozam da se pozalam se sakase ona da zavrzi jas da ne se macam,moe bese samo da se grizam za bebusot i mm.Togas mozev i da prosetam taa ke ja pricuvase Angela.Sega eve skoro dve godini sme sami,se sama si zavrsuvam i se postignuvam.

(Одговор на членот Anabanana)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Со или без свекрва дома?
2.3.2010 15:09:21   
Anabanana
E mojava svekrva saka ona da se grizi za site...a jas nemozam da dozvolam da mu bide ona majka na sin mi i jas baba...zosto nekako taka mi trgnaa rabotite, ona sekogas znae se. kako i da e, sum izdrzala i poteski raboti, pa ova nema da go izdrzam :)

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Со или без свекрва дома?
2.3.2010 15:12:35   
majka 79
definitivno BEZ.
nie samo 3 meseci sedevme zaedno, dodeka go spremavme stanot.
so svekrvami imam izdradeno korekten odnos, se pocituvame, se pomagame...
zbor nastrana si nemame receno. ne sme mnogu bliski, kolku sto moze mi pomaga ama i jas ne preteruvam so baranjata.
sekoj si go zivee svojot zivot. 

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Со или без свекрва дома?
10.3.2010 18:00:37   
riba79
najdobro e sami nema diskusija..user posted image nie sme sami od samiot pocetok a koga se porodiv doagase mi ja banjase malata i mi pomagase po doma iako odese na rabota.koga treba da ja zaolam za nesto ne pravi problem malata prespiva kaj niv ..tradicija ni e sekoja nedela da odime kaj niv na rucek ..ne se mesaat toa mm im go kaza od samiot pocetok..a da dobro e toa sto ziveat na 500m.od nas.pravi odlicni torti eve veke 4 rodendeni taa i ja pravi na kerka mi tortatauser posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Со или без свекрва дома?
10.3.2010 19:14:47   
ikipp
BEZ

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Со или без свекрва дома?
10.3.2010 19:21:51   
Leonida
Дефинитивно сами! Ние сме кај мајка ми и едвај чекам да се одвоиме, не дека имаме конфликти туку сами е најдобро. user posted image

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Со или без свекрва дома?
10.3.2010 19:26:06   
viksa
и јас мислам дека без свекрва е подобро. Слободата што се има кога се сами двајцата партнери е најубавото нешто

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Со или без свекрва дома?
10.3.2010 19:33:13   
lukas
svekrvami e vo dvorot no sme pod razlicen pokriv...iskreno dobro e stoja imam inace sega kako sto ne gotvam mazot mi ke umrese za jadenje.....pozdrav

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Со или без свекрва дома?
10.3.2010 19:47:38   
melody
Dodeka bev vo Istanbul normalno bev doma kaj svekrva mi so kerka mi i plus i sestra mi dojde.Pa navistina nemav nikakov problem dali deka samo 15 dena pa im bese milo deka i vnukata ja vidoa ama se si bese super osven toa sto svekrva mi se utepa spremajki hrana bozem da me nahranela duri i moite omileni jadenja gi pravese ama dzabe i bese.Se pretepuvav jadejki da ne ja navredam zenava i koga si odev  vo Antalija domce, oni site aaaa te zdebelivme ,a jas koga se kaciv na vaga sto ke vidam pak zlatna 49 si drzevuser posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Со или без свекрва дома?
10.3.2010 20:22:04   
mami
 Море златна да , само да не ми е в куќа..Во иднина и за мене снаата така ке вика, па затоа пред да го одвојам Лука од нас нема женење

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Со или без свекрва дома?
10.3.2010 20:24:29   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Море златна да , само да не ми е в куќа..Во иднина и за мене снаата така ке вика, па затоа пред да го одвојам Лука од нас нема женење


user posted image user posted image user posted image
мами, па ти веќе звучиш како свекрва...ти ли ќе кажеш Лука кога ќе се жени? user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Со или без свекрва дома?
10.3.2010 20:31:03   
mami
Точно...знам што јас си трпев и уште сега му викам на мм дека не сакам да живеам во иста куќа со снаата. Сакам да си ја имаат онаа приватност која јас ја немам. Затоа уште сега му зборам на Лука дека прво ќе си најде стан за живеење а после ќе прави свадбаuser posted image user posted image

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Со или без свекрва дома?
10.3.2010 22:13:40   
lukas
i jas sega mu velam na mm koga ke porasni sin ti da si gio podmiri site rab.i da ne ostava nedosredeni rab.i jas isto mu velam deka nekam da sum so snaa zosto i jas sum ista nekam nikoj da mi faka kaj so sum klala....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Со или без свекрва дома?
10.3.2010 23:16:16   
baby mama
Ние сите сме посебно. Родителите на мм се во К.Вода, девер ми во Аеродром и ние во Н.Лисиче. Мислам дека на секој брачен пар им е подобро кога се сами, нормално доколку дозволуваат условите. 

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Со или без свекрва дома?
10.3.2010 23:47:13   
lidijas
Poubavo e sami, toa sigurno. Jas ni so moite ne bi ziveela, no bidejki nemame nikoj vo Skopje moram da priznaam deka sega vo ovoj period mnogu mi trebaat za da pomagaat okolu bebeto. Majka mi doaga ama ke posedi nekolku dena i ke si odi. Koga bi bile vo blizina bi bilo mnogu polesno.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Со или без свекрва дома?
11.4.2010 23:21:38   
omorfo89
mojava idna svekrva mi se gleda ok, dobra e sprema mene itn. , no se razbira deka nikogas nema da ja zameni majka mi. sreka sto mojot verenik saka da ziveeme samo nie dvajca sami vo stan inaku , so svekrva tesko...user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Со или без свекрва дома?
11.4.2010 23:37:38   
Весна
ИЗВОРНА ПОРАКА: Весна

Ау луѓе, па зарем јас сум изрод на темава?! user posted image Јас многу си ја сакам и не би ја пуштила да мрдне од дома. Ах, колку би сакала на сите да ви ја покажам, да ја запознаете, неверојатна жена, блесава е целосно user posted image . Си се слушаме и помагаме постојано. Ептен ми се има погодено. Барабар со нас си гледа филмови (научна фантастика), ’скајпа’ со другарките, штрачка по интернет, праќа откачени клипчиња, душа е!
А свекор си немам, за жал, починат е веќе шест години. И тој бил прекрасен човек и прекрасен брак имале. user posted image
Но, секако мамичка ми е само една и најсакана, најдобра, незаменлива. Често ми недостига, посебно сега во бременоста, бидејќи сакам и со неа да ја споделам радоста што расте во мене. Ама ај, среќа близу ни е Куманово, па ми доаѓа на викенди user posted image
И така ми ви, свекрвицава ми е закон! user posted image



Ај да си се цитирам, т.е. да си го повлечам зборот user posted image . Јес да е закон женава, се` уште ми е драга, но откако Јана ни се роди некако не си ја знае границата до кај и е - долга приказна, илјада биднини и небиднини. Башка ќе ја замолам да не тропа со чиниите дека Јана спие и многу се штрека, таа само ќе ми рече - е де, па треба да се научи на бука-, косава ми се крева, а ќерка и` кога спие седи како попче, ни да шушне зашто тоа и` пречи на ќеркичката и` која ете не ја научила да спие во бука по цели 24 години. Еееее ова се вика „ко ме је вукао за језик!“

Заклучок: БЕЗ СВЕКРВА ДОМА! user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?