|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Македонски радиостаници
6.3.2014 11:32:38   
Melanija RR
Слушате радио?Некогаш и/или сега?
Кое радио, имате ли некоја програма која ја следите?
Дома, во кола, на нет...?

Моментално сум на Сити user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Македонски радиостаници
6.3.2014 11:50:52   
nataly86
Dodeka bev na rabota redovno slusav Metropolis...posebno se zbavuvav so Petar za pojadok i pauza sekoj den od 9 do 12 casot...sega doma poretko ako mi tekne ke gi pustam i bas slatko ke si se iznasmeam

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Македонски радиостаници
6.3.2014 12:20:51   
vezilka RR
Лелееее само во кола дури идеме накај работа и за назад. И тоа мажле што ќе ми пушти, а најчесто пушта македонско 2 и сабајле има некоја утринска со некој си Тик-так и Александра. Ама немате поима колку ми идат на живци, и секое сабајле се расправам со мажле да ми ги тргне, и да пушти нешто културно. А порано, нон стоп слушав радио, а влезев дома, пуштав радио. Некао имам чувство дека „Video killed radio stars“ станала работава, или деја јас не слушам повеќе, па затоа така мислам.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Македонски радиостаници
6.3.2014 12:27:03   
LoveableMe RR
Не можам без радио, може цел ден да работи и јас да се занимавам со друго по дома, ептен сакам радио, а слушам се и сешто, го слушам ТИК-ТАК, некогаш Сити, Метрополис, Бубамара, зависи што музика ќе има и дали ќе ми се допадне. Можеби сум старомодна, ама мене сеуште телевизорот не ме завладеал целосно и можам без ТВ, ама без радио -не.user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Македонски радиостаници
6.3.2014 13:59:16   
Defne90 RR
Јас порано слушав многу радио посебно Антена5 бев како заразена по таа радиостаница.А сега некако послабо.Ама кога ќе ми текне да слушам радио обично си пуштам Радио2,Метрополис или Антена5.Ете сега како ме потсетивте си слушам Метрополис и си уживкам со децата.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Македонски радиостаници
6.3.2014 21:15:03   
Bethany
Никогаш не слушам радио, или ептен ретко порано да се имаше случувано, и тоа не траеше долго.
Инаку не знам зошто, ја немам ли навиката, или едноставно ме нервира нон стоп нешто да ми брмчи , не знам user posted image
Кога сакам музика да слушам, пуштам цд , или што било, се изнаслушам и толку.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Македонски радиостаници
7.3.2014 9:12:36   
Felly RR
Ме потсетивте сега на скопските радиостаници, додека бев студентка нон стоп слушав - дали дека немав друг избор - пошто немавме ТВ, ама нон стоп беше пуштено радиото - Сити или БУбамара. А дома сега немам навика да слушам, во кола ретко, ме деконцентрира да ми брчи, и ретко кога пуштам, ама кога пуштам обично тоа е Метрополис.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Македонски радиостаници
7.3.2014 11:30:45   
sandriana RR
Радио во кола постојано - ако заборавам, Т ме потсетува, и таму е или на Антена5 (ако останала од мм) или Метрополис ( нивни фан сум јас).
Дома не доаѓа ред за радио, а на работа, дур не го ставија колегиве ТВ-то, нон стоп свиреше радио и тоа најчесто некое од фолк станиците ( шофери ми се колегите user posted image ), а ако си останев сама - пак Метрополис.
И да, во последно време се случува тоа: video killed the radio star.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Македонски радиостаници
7.3.2014 11:42:06   
vezilka RR
Нели, сега ко да не си ја чул песната, ако не си го видел спотот. Спотот е поише од песната. Што знам.. А кога слушате радио, вртите кај што има музиука, или ги слушате и емисиите? Јас имам чувство дека се слушаат само оние утринските, хехе некако не сум чула дека некој слуша емисија на радио попладне или вечер.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Македонски радиостаници
7.3.2014 11:49:29   
Melanija RR
Нашите генерации се растени со радио.Немаше недела бев доручек,прошетка,Хихирику, па приказната по неа.user posted image Со хихирику ни остана речиси секоја недела пуштаме баш тогаш а после гасиме.

Татко ми пак и станула и легнува со радио.Вика денот му почнува со инфо колку е Т, сообраќај, кај че нема вода и струја user posted image ама тоа сега го има на Тв и нет

До пред 3 год. се уште станував и пуштав систем ама нема систем па се заборавам тоа во дневна user posted image
И ете баш вчера се сетив па ја отворив темата и најдов стрим и еве и денес си слушам

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Македонски радиостаници
20.3.2014 8:30:26   
AneLav RR
Додека бев во Скопје денот ми почнуваше и ми завршуваше со радио.... Овде и нема некои посебни радио станици а и јас немам време многу да слушам со децава... Слушам само кога пеглам. У Ск слушав Life radio, Bubamara, Metropolis, Канал 77.... Во сабота и недела обавезно слушавме Zona M1 радио со сестра ми на зафрканција, поубаво ни идеше чистењето, а и баба ми беше подмирена со свадбарски песниuser posted image Се потсетив а и некој погоре спомна за Кикирику во недела тоа татко ми го слушаше едно време.... user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Македонски радиостаници
23.9.2014 14:04:07   
Melanija RR
Ајде некој што слуша радио, која станица од сабајле 7 часот нуди утринска добра програма ама не само да е сообраќај,кадеќе има нема струја, вода туку баш инфо и занимливости?ТВ од сабајле се пензионерски емисииuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Македонски радиостаници
23.9.2014 14:09:00   
Felly RR
Меланија ме насмеа со ова - каде ќе има/нема струја/вода user posted image user posted image user posted image За инфо и занимливости не знам, да ти помогнам. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Македонски радиостаници
23.9.2014 14:13:10   
LoveableMe RR
Melanija еве јас ќе ти пишам искуство, ние слушаме клаб фм или македонско радио2, понекогаш мм пушта и некои други дали беше џезз нешто така, на некои од нив имаш информации за настани кои ќе се случуваат во градот, шеги, а и музика, убаво делува од сабајле, стануваш си бркаш обврски по дома, а во позадина слушаш...телевизија никогаш не гледаме од сабајле, тоа ми е чудо да станам и да гледам пензионерски емисии....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Македонски радиостаници
23.9.2014 15:03:14   
Kvisko
Ние во кола обично насбајле накај работа слушаме Life radio, Antenna5 или City. Понекогаш и Metropolis. Додуше кај 7 не ги слушам ама мислам дека нема нешто многу вести и информации на нив. Јас си ги слушам претежно заради музика. Друго не ме интересира а на овие има баш повеќе музика помалку зборување.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Македонски радиостаници
24.9.2014 11:44:42   
Hopeful RR
Мене страшно ме нервираат сервисните информации, баш ми е гајле кај ќе нема струја и вода user posted image Додуша, најмногу ме иритираат гласовите на радиоводителите, кога ќе почнат да се дерат, со таа дикцијата агресивна... се вознемирувам уште од сабајле! Ние и дома, и во кола слушаме jazz fm (мм) или 103 (јас), или си пуштаме наша музика.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Македонски радиостаници
24.9.2014 12:47:47   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

.......Додуша, најмногу ме иритираат гласовите на радиоводителите, кога ќе почнат да се дерат, со таа дикцијата агресивна... се вознемирувам уште од сабајле! ......


Остај дикција агресивна, туку изговор, па нешто на нос изговор или како ммм, денеска, мммм ... не знам кој им кажува дека тоа е интересно за слушање...user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Македонски радиостаници
24.9.2014 13:08:55   
Snowhite RR
Јас само Метрополис слушам на сабајле, а особено емисијата на Петар од 9 ептен ме расположува, се газам од смеење со нивuser posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Македонски радиостаници
24.9.2014 13:18:48   
Hopeful RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


Остај дикција агресивна, туку изговор, па нешто на нос изговор или како ммм, денеска, мммм ... не знам кој им кажува дека тоа е интересно за слушање...user posted image user posted image


Имав една пријателка што пред неколку години почна да работи во Сити, и на почетокот збореше нормално, со мек глас и блага дикција и изговор. Ми кажуваше дека од таму ја терале да зборува како другите, да ги акцентира зборовите, да вика и да има насилна интонација. Не знам што си мислат дека постигнуваат со тоа, навистина...

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Македонски радиостаници
24.9.2014 13:20:40   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful


ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


Остај дикција агресивна, туку изговор, па нешто на нос изговор или како ммм, денеска, мммм ... не знам кој им кажува дека тоа е интересно за слушање...user posted image user posted image


Имав една пријателка што пред неколку години почна да работи во Сити, и на почетокот збореше нормално, со мек глас и блага дикција и изговор. Ми кажуваше дека од таму ја терале да зборува како другите, да ги акцентира зборовите, да вика и да има насилна интонација. Не знам што си мислат дека постигнуваат со тоа, навистина...


Е стварно сме значи уникум држава..........user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Македонски радиостаници
3.12.2014 20:06:32   
caciana
Slusam radio postojano.. Dodeka sedam pred kompjuter me nervira na youtube postojano da smenuvam pesna.. ili pak ke zakocam i slusam edna ista. Zatoa si pustam radio , najcesto HIT radio posto ima postojano pesni - pomalku razgovor ili bubamara radio user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 21
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?