|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Криза во бракот
18.1.2011 9:36:31   
Twins
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikimiki

 idiotov od mojot maz, ne znaese  veke sto da napravi i kako poveke da me iznervira.
toj mi stoi nad glava i mi drnda:
mi pukna filmot i mu rekov: ti i majka ti mi objavivte vojna, ke ja dobiete, ama ne znaete vo koja crkva se krstite. Ne ste svesni kakvo oruzje drzam u raka, pa ako go ispukam proektilov, pri toa mislam na kerka mi, majka ti i tebe namesto da ve vika babo i tato ke ve vika po ime, a i tebe ke te mnozi so nula, iako si i tatko. Kako majka sum vo prednost
 Ama ako sakate vojna ke ja imate. Mene dosega nikoj ne me kleknal na kolenici, pa nema ni ti da me kleknes.
toj si terase so inaetot i so raspraviite.
E dosta e rekov, i svrtev nov list. Ocigledno deka so mazite treba samo ostro, tie ne se vrazumuvaat inaku.
Pa vo megjuvreme mu dadov do znaenje deka ima crven karton vo odnos na deteto i odlukite za nego,
Ke dobies moznost mu rekov ako porasnes, zasto se dodeka se odnesuvas vaka ke sedis na klupa za rezervni  igraci i ke bides samo posmatrac, a ke sluzis samo da mi obezbedis se sto mi treba za bebeto.
Zasto ako me iznerviras uste malku ke popies i tuzba za psihiscko maltretiranje na rodilka ......pa ti misli mu ja, kolku i kako ke ti naplatam?
ama uste nema da popustam i ke go maltretiram do iznemostuvanje mm.
Jas ne se sekiram.....mazhi...ehheeeej ima ribi u moreto kolku sakas, pa na krajot na kraevite ne e samo toj eden edinstvan


kikimiki јас воопшто не се сложувам со тебе.Во секој брак има кризи ама  превземање на  вакви драстични мерки ........еејјјјјјјјјјјј .
Каде ви е бре луѓе љубовта ? Го сакаш ли ти  човеков воопшто?или те сака ли тој тебе ?Каде ви  е взамената поддршка ?
Никако неможам да сватам како можеш да го наречеш сопругот ИДИОТ?
Можеби навистина не е еден единствен маж ама е единдтевн ТАТКО на твоето дете и секогаш и ке биде .
Ако се проблем бабите тоа барем е едноставно , ни кај едната ни кај другата и готово, ако дојдат арно ако не здравје , па нив по некоја година можеби и нема да ги има .
Мое мислење е дека треба да одлучите што ви е битно во заедничкиот живот  ви треба дооолг и здрав разговор серазбира доколку сакате да бидете заедно оти со превземањето на вакви мерки јас искрено не гледам решение на проблемот а уште помалку среќен понатамошен брак   .
Сепак одлуките се твои и негови и вие си знаете што е најдобро за вас.


(Одговор на членот kikimiki)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Криза во бракот
18.1.2011 11:23:01   
Martins mom
Ја разбирам кикимики...знам како е да трпиш со години, да подголтнуваш на секоја навреда, да ја веднеш главата кога ќе тропаат глупости...и знам како е да ти пукне филм!!! Мила кикимики, ти и мажот ти треба да сте тандем, да сте екипа, да се борите заедно против се’ она што ви се заканува и го нарушува вашиот мир, а најмогу мирот на вашето дете. Знам дека од силен револт се изразуваш вака, што не е многу убаво...
Мојата свекрва од неукост и злоба(што е најлоша комбинација) гледаше само кавга да отвара, да вреѓа, да се пика кај не и е местото, да пецка кај што боли најмногу БАШ ТОГАШ кога бев најслаба, по породувањето, по справувањето со доењето, кога се запознававме со син ми...зошто БАШ ТОГАШ ми приредуваше стресови, а сега никаде ја нема...user posted image user posted image Јас сум во предност што секогаш го држев мм крај мене, на моја страна...
Чувствувај го мт како дел од тимот, објасни му дека тој е во заедница со тебе и со user posted image , а не со мајка му(без да употребуваш навреди) !!!

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Криза во бракот
18.1.2011 23:07:46   
Боцко
навистина е непријатно сознанието дека вакви работи постојат и ќе постојат. подобро е да се разговара до исцрпување отколку да се војува. за жал ваквите состојби ги величаат суетите на актерите, на сцена се вади се и сешто за да се победи другиот. очигледно дека взаемната љубов ја нема, но каде е љубовта кон детето? тоа невино суштетство чувствува дека нешто не е во ред. и кој ти дава за право да го користиш детето како оружје, да го испукуваш како проектил и слично? колку и да е пукнат филмот, тоа дете ниту е само твое ниту е должно да ги трпи вашите расправии. сигурен сум дека да знае да чита би те тужело тебе за злоупотреба. затоа луѓе спуштете ја топката смирете ги страстите и однесувајте се како двајца возразсни кои од ЉУБОВ зачнале ДЕТЕ. ВИЕ имате дете и му треба здрава ИДНИНА со ДВАЈЦА родители за да се чувствува целосно и исполнето. ве молам во негово име да најдете сила и да ги средите работите. ако не можете сами има стручни луѓе кои можат многу да помогнат. во денештно време тоа треба да е вообичаено и не е табу, сепак живееме во 21 век. од срце ви посакувам многу успех
:-)

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Криза во бракот
19.1.2011 0:59:51   
kikimiki
Fala ti MARTINS MOM na razbiranjeto, ovie drugive izgleda ne mi ja svatija poentava pa me napadnaa, ama aj nema vrska. БОЦКО da i jas mislev deka ziveam so civiliziran covek vo 21 vek, ama od kako mi se rodi deteto, za koe iskinav zelezni konduri da go dobieme, trcanje po bolnici, doktori, lecenja, insemenacii, ivf...za da se kompletirame kako semejstvo, ova sto mi go pravi toj mom maz,  e edno GOOOLEMO FALA. Pravoto kako ke go narecam mm i dali ke ispukam proektil e moe. Ako imate sovet dajte go, zasto jas si ja pisav makata, a ne me napagjajte. Ne stanuva zbor za babite, tuku za suetata na mojata svekrva i nejzinata zelba za dominacija. E bas za toa dete koe tesko go dobivme go pravam najdobroto za nego i go isklucuvam mm od timot za da ne se raspravam, da ne se nerviram i za da razmisli i da se osvesti toj moj maz sto pravi voopsto. Pa ako se opravi ke bide povtorno vklucen. A i ne veruvam deka site vie svoite sopruzi nikogas ne ste gi imenuvale so nazivi soodvetni za nekoja kavga, raspravija, kriza.....i deka sekogas im se obrakate so srce, ljubavi, milo....? Eej, aj bidete iskreni malku, moze?????user posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Криза во бракот
19.1.2011 1:15:48   
Olivia
kikimiki



ovie drugive


mislam site tie se obiduvaat da ti pomognat i ne zasluzuvaat da se izrazis taka !!!Ne za dzabe trosele vreme tebe da ti odgovorat koi izbori gi imas i sto e pametno da napravis , a ova tvoe izrazuvanje e znak deka mozebi trba da se zaprasas da ne e problemot vo tebe, iako probuvam da te svatam ama nekako mnogu agresija i vreganje pokazuvas!!!Se nadevam deka ke ja svatis pravata smisla na postov, jas ti posakuvam tvojot soprug da postane borec za tebe i deteto zaboravete na site drugi kako sto veli Martins mom vie ste timot , ti , tvojot soprug i bebusot!!!


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот kikimiki)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Криза во бракот
19.1.2011 1:23:55   
Боцко
ок, историјатот не го знам најдобро и немам право да судам. но, јас сум дете на разведени родители поради неверство, но во подоцнежна возраст, така што не болеше. но, видов што носи тој настан, што излегува на површина а имам и две помлади сестри кои поминаа потешко низ тоа па затоа се некако гледам низ призма на детето зашто нему тоа му е за цел живот товар. јас не сакам да му го направам тоа на моето дете. но ова е само пример и не имплицирам ништо.
мт треба да знае дека не е во брак со мајка му туку со тебе и вложениот напор во добивањето дете треба десеткратно да го вреднува. од тој момент на најмилиот подарок, кој ниту една мајка не може да му го подари нели, ти си неговиот херој и крај на приказната. јас така мислам. кога имаше недоразбирање помеѓу жм и мајка ми околу стефан јас застанав на страната на жм ине комуницирав со мајка ми 8 месеци додека не се разрешија работите.
првиот пат е најтешко, понатаму е полесно.
мислам дека сега подобро те разбирам user posted image , ама што и да треба да се прави детето нека биде настрана оти тоа со проектилот мене ме здоболе.
user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот kikimiki)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Криза во бракот
19.1.2011 9:49:03   
Pepelaska *
кикимики, и јас мислам дека не треба да се изразуваш така. Немој да мислиш дека те осудувам или нешто слично ама се согласувам со Боцко што е криво детето, јас не можам да сфатам како мислиш че го испукам како проектил, што ти значи тоа? Тоа дете сте го добиле со љубов најверојатно ете одвај сте чекале да го добиете и сега се карате. Да и ние сме ги нарекле со секакви имиња нашите мажи ама сигурно не толку јавно ( да не се навредиш само со најубава намера ти пишувам ). Мислам дека треба да се преиспитате дали има љубов меѓу вас, зошто мислиш дека има и други мажи, има секако ама никој од нив не е татко на твоето дете со кој си го поминала патот да стигнеш до него. Ако е мајка му единствен проблем тоа лесно се решава, со разговор или со проба да се живее сами макар и под кирија, а ако не постои љубов подобро е да се разделите според мене за доброто на вашето дете кое треба да расте во здрава средина со двајца родители меѓу кои постои љубов и разбирање.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikimiki)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Криза во бракот
19.1.2011 9:55:13   
mama26
od mama 26 do kikimiki

te razbiram si nervozna i luta ,na tvojot mm..i zatoa i setotoa go napisa.vo moment na kriza.se nadevam deka sekoj den taka ne go vregjas tm i deka kavgata i lutinata so tm e sreden  so razgovor user posted image .


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Криза во бракот
19.1.2011 13:21:50   
Viktori
Kikimiki, аман извади ја свекрва ти од глава! Клуч на врата и чао пријатно! Уживај со мт. Ако ја спомне мајка му -  user posted image
Не ги напаѓај оастанатите, искрени- неискрени не е важно. Ти си пиша што си сакаше, сега пишуваат и другите. Не е злонамерно ниту пак против тебе. Само премногу грубо изгледа човек кога чита...
Јас не знам како се чувствуваш ти, што ти згрешиле, ама сигурна сум дека твојата реакција е нормална на жена со пукнат филм user posted image
Јас само не се согласувам да го исклучиш маж ти од животот на детето. Можеби сега додека е бебе можеш, ама верувај подоцна не. Врз односот деде-татко, дете-мајта трета особа може да влијае до еден степен. Понатака си прави лошо на себе.   

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Криза во бракот
19.1.2011 15:08:37   
iki82
kikimiki jas se slozuvam so tebe, te razbiram deka ti puknal film, preku glava od babetini sto se mesaat i mamini sincinja sto trcaat uste po skutot na majka im. dobro sto si gi prezemala rabotite vo svoi race, posto ako im kutis ke ti se kacat na glava i ke se pretvori tvojot zivot vo pekol, a niv bas ke im bide gajle

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Криза во бракот
19.1.2011 15:14:03   
Snowhite RR
Јас од сето ова заклучувам дека на кикимики и е јасно што и како треба да се прави, ама за жал на сопругот не му е, а него не можеме да го седнеме на рр да го советуваме. А сите ние овде се обидуваме нејзе да и докажеме дека мажот треба да биде на страна на жената и детето, дека треба нејзе да и помага итн итн итн
Кикимики, ако веќе си пробала со разговор, сама си знаеш сега кои мерки да ги превземеш, ние овде само се обидовме да барем малку со некој совет да ти помогнеме.
Дали твојот сопруг има брат или сестра или некој друг близок, да разговараш со него, ако можат тие малку да го вразумат, зошто често пати некој од страна да речам, може повеќе да помогни, односно да се послуша отколку домашните. Дали имаш нешто вакво пробано?


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Криза во бракот
19.1.2011 16:22:00   
mila mama
Кикимики жал ми е што се наоѓаш во таква ситуација. Што и да кажеме ние не е важно, важното е тоа што го правиш да го правиш така што ти ќе се осеќаш спокојно, сигурно и во своја кожа.  Да не правиш ништо од инает или од суета, а трезвено д размислуваш. Нема формула за успех и нема зборови што делуваат исто врз сите нас. Ти најдобро си ја познаваш ситуацијата, сопругот, неговиот карактер, мајка му и сите што се вклучени во овој предизвик, да не речам проблем. Предизвик што ќе ја истестира и вашата љубов, а и зрелоста на вашата врска. Сепак долго време сте заедно и незнајно зошто, навистина во брак работите и не стојат баш така како во врска. Веројатно затоа што луѓето си земаат преголема слобода да се мешаат во туѓите животи (читај свекрва ти). До тогаш таа не ви се мешала и ти не си имала можност да ја видиш реакцијата на мт во таква ситуација. Но, сега имаш непријатно изненадување кога гледаш дека тој е нејзина поддршка а не твоја. Тоа боли и кога човек нема деца, а уште повеќе кога ќе добие дете, плод на љубов и толку многу маки по патот. Можеби во моментот и тој е збунет, прв пат застанува меѓу тебе и мајка му, плус и детето си носи обврски. Можеби тоа што и дава право на мајка му таа да се грижи за детето е бегање од неговата одговорност на татко, што не велам дека е засекогаш, ама во овој момент додека не се отрезни од новонастанатата ситуација и не се врати во нормала како што викаш ти. Дај време на работите и прави го тоа што го сметаш за правилно, макар во моментот и да “играш“ без него во тимот. Важно е да си го задржиш разумот и да немаш горчина, па да можеш да се грижиш за твоето најмило на најдобар начин. А тој кога ќе види колку успешно се справуваш со одгледувањето на детето, верувај ми ќе сака да се вклучи во тимот, затоа што само будала не сака да се вклучи во тимот што победува. Главата горе, досоинствено и самоуверено и ако има љубов, маж ти многу брзо ќе застане на твоја страна. А тоа дека свекрва ти ќе го воспитува детето, ќе ти кажам само едно: на крајот децата трчаат единствено и само по своите родители, а не по своите баби, тетки, вујни... Јас како мала викав дека баба ми ја сакам највеќе, а сега се срамам да кажам дека на тел. и се јавувам само за да и честитам роденден, велигден, Божиќ, Нова година и слава. Ти преброј колку пати во годината се тоа... Не е за фалење ама е во поткрепа на ова погоре user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Криза во бракот
20.1.2011 0:27:44   
kikimiki
Fala bogu me razbravte konecko sto pisuvav do sega user posted image . Ne mi e zivotna cel da go vregjam mm, toa navistina go pravam samo koga ke me donese do ludilo od nervoza, niti pak dozivotno da go isklucam od mojot  i zivotot na deteto. Naprotiv, mislev deka koga ke se rodi maloto, ke ne vrze uste poveke. Ama izgleda deka toj se zbuni od situacijata i se slucuva toa sto se slucuva, najverojatno i ne se snaogja bas najdobro ama ne priznava. Se obidov so se, a za razgovor so sestra mu ili tatko mu ne stanuva zbor, tie ja gledaat situacijata i ne prezemaat nikakov cekor, odnosno si ja stitat svojata strana. Se obidov bukvalno se, duri i klucot na vrata go staviv, ama se vlosi uste poveke, pa morav da go izvadam. Zatoa otkako probav se sto mislev deka e najdobro za da si go vartam barem malu od malku mirot mojot i na deteto....e togas gi prezemav radikalnite merki. Znam deka ne e najdobro, ama dnostavno toa mi izgledase kako najdobro momentalno resenie. Ljubov ima, toj se uste tvrdi i kazuva deka me obozava i mene a i deteto. Ama taa vrska so majka mu....mi e nekako nerazbirliva. I jas imam majka, ama prioritet mi e moeto dete, i tuka zavrsuva muabetot. Majka mi za majka mi...ama jas imam dete sega i toa mi e najvazno...Nie ni priblizno ne sme imale vakvi problemi.....ama mora i toa de se pomine vo zivotot za da se bide pozrel i za da se stekne iskustvo.Nigde ne  e idelano. Zatoa i mi trebase da procitam nekoe mislenje, necie iskustvo kako poinaku da go nateram da svati deka treba da bide so nas, a ne so majka mu, tatko m ili tamu so neznam koj????  Mozebi i deluvav malku poagresivno, ama toa e zatoa sto mi e puknat filmot, i zatoa sto sum 24 h so bebeto, a onie koi imaat deca me razbiraat, a pokraj toa i obvrskite za kukjata, rucekot, cistenjeto, perenje i peglanje se na moj grb. Obvrski za koi ne dozvoliv da gi delam so babite od pricina da ne mi se mesa nikoj, i za da sami si go odgledame deteto, i da uzivame vo toa, pa kolku i da bilo tesko, koga se dvajcata zaedno se se moze i ne e tesko. I toa ne go pocituvase, i slusav samo majka mi...pa majka mi.....leleeee aman vise i od majka ti i od site....Zatoa i sakav da procitam necie iskustvo za da vidam sto da napravam za da se svrti povtorno kon nas dvete, kako sto bese nekogas ....ili da ostavam ednostavno na vreme, i da go dobijam na kondicija??? Pa ko prezivi pricace. user posted image  

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Криза во бракот
20.1.2011 1:26:59   
baby_bump
Сосема те разбирам драга кикимики, ич не се замарај што си кажала или напишала. Кога ќе ми пукне филмот, не идиот, уште како нема да го наречам мм, ако ми гази нон стоп на живци. Верувам дека си ги истрошила сите начини и дека само од очај си дошла до оваа ситуација и овие чувства.
А верувај сум била во слична ситуација во смисол да поставиш некого на местото кое што го заслужува после долги години угодување, плачење, чекање да се освести од бунилото, кога на некого ќе му дадеш црвен картон, знам дека ги поминал сите граници и дека нема друг начин.
Тоа е драстична и доста успешна мерка за мажи (извинете ме, мажи кои ова ќе го читаат, ако е премногу феминистички ова што ќе го кажам), зашто мажите се како мали деца со играчка, ако им ја земеш играчката ќе плачат, а дотогаш кога им била во рацете, не ја ни погледнувале.
Од клупата за резервни играчи работите се доживуваат во сосема друго светло. Ќе се освести сигурно, дај му малку простор и време. Држете се малку на дистанца. Сигурно и тој е збунет во новонастанатата ситуација кога тебе веќе детето ти е на прво место, а не само тој и првата реакција на мт е да се држи за скутот на мама. Дај му време да сфати дека треба да мисли само на вас тројца, дека се оженил со тебе, не со мама, дека секогаш по секоја цена треба да биде на твоја страна, дека периодов со мало дете е доволно стресен сам по себе, дека ти треба безрезервна поддршка од негова страна. Точно дека детето е во твоите раце е моќно оружје, но не го злоупотербувај, чувај го како адут во ракав и се ќе си дојде на свое место.
Единствено што во мојот случај немаше дете во ситуацијата, па затоа треба да бидеш претпазлива колку време ќе ти трае лутината, да не се оладат премногу работите. Но и во тој случај точна е констатацијата дека има многу мажи, битна е само твојата и среќата на детето, ако се истрошат сите останати солуции.

(Одговор на членот kikimiki)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Криза во бракот
20.1.2011 1:46:11   
veckasr
i jas bev vo slicna situacija na pocetokot kako kikimiki samo sto jas nemav i seuste nemam deca  inaku i mojot mm na pocetokot bese se na strana na majka mu no eden den koga se rasplakav i koga mu rekov deka jas nemam nikoj tuka sto me saka i koga mu rekov ako on e resilda zivee so majka muneka si zive jas si odam  a ako e resil da si ostane so mene i da stvore familija ima da bide na moja strana i togas toj se presvesti sto prave i pocna da biduva na moja strana 

(Одговор на членот baby_bump)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Криза во бракот
21.1.2011 0:50:44   
kikimiki
Fala baby_bump na toa sto si mi napisala. Vidov deka i ti se soglasuvas so mene. Sepak ke go ostavam nekoe vreme na distanca, i ke go cekam na kondicija user posted image , a ke se odnesuvam so nego prema situacijata, i  kako sto vikas pa i da ne preterame pa da trgnat rabotite vo skroz pogresna nasoka. Iskreno se nadevam deka ke si ja sogleda greskata a i ke ja popravi, pa ke vleze pak vo timot user posted image I najverojatno ke sfati so kogo oformil semejstvo?

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Криза во бракот
22.1.2011 0:14:38   
brineta88
Не криза Кризиштеее.
Нема ден да не се закараме, се нешто му фали, мм е бетер свекрва се кара зашто не сум ги измила садовите, зашто не сум ова, не сум она, а кога се ќе биде изработено нема фала туку па нешто ке најде да се закара.
пр.1 цел ден сум седела на нет??????? Хелоуууу немам време леб да јадам а не на нет ке седам и да сакам неможам од филип, а најмногу од него затоа што по цели денови игра покер на фб и после ја киснам на нетuser posted image user posted image user posted image  Само кога спие филип и кога тој не е дома крадам по некоја минута
пр2 никогаш не сум ги миела садовитеuser posted image user posted image  да не дојде мајкаму да ги измие????? божеее пишувам и се чудамммм
пр3 не се грижам за филипuser posted image user posted image user posted image  незнам дали да се смеам или да плачам. Кој го храни, заспива, кој игра со него. Да не он случајно, две минути во текот на денот му посветува. За ова најмногу се нервирам. да не му е мерак да поигра ништо повеќе немораuser posted image
Искрено се изморив веќе од карање, од докажување од се, се е џабе кога некој не те разбира(не сака да те разбере и сфати) Се утепав од плачење по цели денови, секој ден нервози веќе полудев
Капак на се од дома не излегувам и уште повеќе се нервирам
Пред некој ден излегов за прв пат  по незнам колку време сама по темница од што неможев да издржам и отидов на кафе кај една соседка сосем случајно и одма се јавува каде си кога ќе дојдешшшшш
Кога ќе дојдам господинот седи на пц филип го зела баба муго однела во комшиии абе шизнав еден сат да не го почува ејјј
ај доста беше пишување се испонервирав бетер

< Поракaта ја уредил brineta88 -- 22.1.2011 0:16:00 >


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот kikimiki)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Криза во бракот
22.1.2011 1:10:13   
humana
lele mila i mm e takov,zasto sadovi ne si izmila,zasto ima troska na tepisonot,a nedaj Boze da vidi pajazina.Se nervirav,placev po celi denovi ,pa posle si vikam koj mu e....be mater neka vika kolku saka.Eve na primer zavcera iscistiv doma genealka i mu vikam daj 50 evra,zacudeno mi vika zasto,pa deka ti ja iscistiv cela kuka,i mi vika pa ova e i tvoja kuka.Tocno taka I MOJA KUKA ,i nekogas sakam da mi bide rasvrlano da se osekam kako doma a ne kako da sum na rabota nekade.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Криза во бракот
22.1.2011 1:15:08   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: humana

Tocno taka I MOJA KUKA ,i nekogas sakam da mi bide rasvrlano da se osekam kako doma a ne kako da sum na rabota nekade.


user posted image  oва има да ти го памтам user posted image  за одговорот

aма со свеки по дома тешкоuser posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Криза во бракот
22.1.2011 1:17:54   
humana
Abe koj ja vrti sveki,ti gledaj so mm.svekrvati najmal problem,recii da si ja gleda nejzinata rabota i da ne se mesa kaj sto ne i e mesto,ako neuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Криза во бракот
23.1.2011 22:40:34   
kikimiki
Humana odlicen odgovor si mu dala na mt. E ova do sega ne sum cula, ama BRAVO. E kamo sreka da se poveketo zeni takvi, bi bilo odlicno.user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Криза во бракот
23.1.2011 22:59:52   
humana
Pa samo ja kazav vistinata,odkoga se zemavme,napravi ona napravi ova,epa neka ne se vreka ako kazam deka ne se osekam kako doma.Eve sega 3 dena uzivka i konecno spalnata mi e dva dena ne krenata,samo koga ke dojde vecer ja podnamesuvamuser posted image ,sekako deka ke cistam,peglam,i sve sto treba ama ne da bidam rob na kukata

(Одговор на членот kikimiki)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Криза во бракот
24.1.2011 11:22:58   
*miki mami*
Јас синојка се направив лом со мм веке претераuser posted image
ке дојде од работа и одма на нет седнува ни да го заигра детево ни ништо тоа се тегне по него ке го земе малку и одма ми го врака у тебе сака,а нема везеuser posted image
неколку дена е ваков незнам што му е не го препознавам не ми ни прај муабет онака нешто формалноuser posted image му викам дај да се договориме за роденден што како не се замара.И вцера го однесов син ми кј мојте тој дојде од работа иста песна јадеше,се тушира и седнува на ком јас диплев алишта во спална и велегувам во дневна што да видам запалил цигара user posted image user posted image user posted image ми зовре ја земав пепељарата и му ја фрлив низ прозор лом се напраивме и не прајме муабет

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Криза во бракот
24.1.2011 12:14:20   
Martins mom
Мики мами...дај фати го со арно човекот, може си има некоја друга мака, а ти одма на „дур“ си почнала. Јас кога имам такава ситуација, прво со циле миле почнувам и ако нема позитивен исход, продолжувам една октава повисокоuser posted image ...па и 2-3 ако има потребаuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Криза во бракот
24.1.2011 13:49:21   
*miki mami*
Неколку дена ништо не ми викам си прекутувам ама синојка ме збесна значи го нема детето и ајде да пушиме у соба user posted image сега нека си ја бара пепељарата кај комшиите user posted image незнам што му стана може му се здосадува на кого неuser posted image                  И мене детево некој ден ме мрднува али што да праам тоа е нема изговори за се има време,за најважното нема..

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?