|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вакцини
18.9.2011 0:29:25   
*miki mami*
лукас и на нас ни пишува во книшката да одиме на 27 септември а до тогаш ке имаме 20месеци за некој ден ке го носам,а има ли реакции од таа вакцина user posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Вакцини
18.9.2011 12:59:24   
lukas
da ima 2 i pol dena imase blafga temp.a raceto ete uste ne saka da go svitka vo laktot...pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Вакцини
8.12.2011 11:30:11   
Annet
na kolku vreme se prima dtp,nas ni pominaa 40 dena od prvata a uste nema stasano pokana????

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Вакцини
8.12.2011 11:45:51   
Felly RR
Аннет, може не праќаат покани. Претходно ви стигнуваа?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Вакцини
8.12.2011 11:56:06   
Maca25
Анет, не ви пишува во книшката кога треба пак да одите на вакцина?! Обично таму запишуваат.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Вакцини
8.12.2011 12:03:59   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

na kolku vreme se prima dtp,nas ni pominaa 40 dena od prvata a uste nema stasano pokana????

Анет и нас за последната ДТП касно ни стигна поканата место на 3.11 ја прими на 17.11 и тоа со деца што примаа ревакцини што начи не заборавиле.Оди прашај си најдобро...а може и ви пратиле покана ама на грешна адреса.На моја адреса минатиот месец стигна покана на друго имеuser posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Вакцини
8.12.2011 14:31:46   
Annet
prakaat po posta ama neznam ke si prasam leleeee

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Вакцини
8.12.2011 14:58:48   
anedespo
Mene u kniska mi zapisuvaa koga da dojdam nareden pat.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Вакцини
8.12.2011 15:06:14   
Тања РР
Kaj нас праќаат покана по пошта само ако не го однесеш детето на терминот кога ти е запишано во книшка, односно ако задоцниш. Мислам дека секаде е така.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Вакцини
8.12.2011 18:10:01   
bombica
Во Велес пракаат покана по пошта за секоја вакцина и за систематски преглед.На поканата пишува за која вакцина станува збор, на кој ден и во колку саат треба да го однесешuser posted image Ако не си во можност тој ден да го однесеш или user posted image е болен треба да отиде некој да каже за да повторно ти пратат покана.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Вакцини
13.12.2011 14:40:34   
Annet
eve samo sto se vrakam od kaj vakcinite,mi kazaa deka trebalo do sega da se vakcinira ,neznaele zoto ne stasalo kartonce vika doktorot postarot ne go donel.......sega vo petok dtp so Gospod napred
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

na kolku vreme se prima dtp,nas ni pominaa 40 dena od prvata a uste nema stasano pokana????


(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Вакцини
13.12.2011 18:24:46   
stela
Nie deneska bevme na vakcina, ja primivme protiv mali sipanici. Ni rekoa sega nema reakcija, no moze za dve nedeli. Ima nekoj iskustvo?!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Вакцини
13.12.2011 23:07:53   
Sneska25
Jas znam deka ima reakcii od vakcinata za mali sipanici.moze da kaci t moze da se isfrla reakciata moze da se javi i po 1do 2 nedeli a i nemora da znaci.Nie so taa vakcina super pominavme so sinot a sega so kerkata ke vidime.pozz

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Вакцини
16.12.2011 11:53:03   
Annet
сега ја примивме 2 доза на дтп се надевамќе биде како минатиот пат без никаква реакција...................а во среда па таа во ноже..маки
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

eve samo sto se vrakam od kaj vakcinite,mi kazaa deka trebalo do sega da se vakcinira ,neznaele zoto ne stasalo kartonce vika doktorot postarot ne go donel.......sega vo petok dtp so Gospod napred
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

na kolku vreme se prima dtp,nas ni pominaa 40 dena od prvata a uste nema stasano pokana????




(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Вакцини
16.12.2011 12:01:20   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

сега ја примивме 2 доза на дтп се надевамќе биде како минатиот пат без никаква реакција...................а во среда па таа во ноже..маки
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

eve samo sto se vrakam od kaj vakcinite,mi kazaa deka trebalo do sega da se vakcinira ,neznaele zoto ne stasalo kartonce vika doktorot postarot ne go donel.......sega vo petok dtp so Gospod napred
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

na kolku vreme se prima dtp,nas ni pominaa 40 dena od prvata a uste nema stasano pokana????



Ajde so lesno neka ja pomine i ovaa dozauser posted image
a kartickata garant postarot ja odnel na druga adresa oti tetkite tamu sto rabotat se 'premoreni" od rabota i koga pisuvaat karticki gresat adresi

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Вакцини
16.12.2011 12:06:51   
Annet
ми рекоа на 21 требало нареднава среда ама ја па ќе одам во среда за таа во ноже,абееее незнам дали дтпсе примма во друг град по 60 дена????стварно се изнервирав па уште те прават дека врска немаш од животот,како не стасала ја пратиле овој понеделник..............................алал да им е,не заборавиле.....
ај некој што знае нека ми каже на колку дена се прима дтп???

< Поракaта ја уредил Annet -- 16.12.2011 12:07:44 >

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Вакцини
16.12.2011 12:22:07   
miana
annet eve gledam vo kniskata na kerkami..Prv pat ja primila na 22.04.08 pa nareddno revakcina na  04.06.2008 pa na 07.08.2008 pa pak na 22.04.2009 ...Znaci vidi ja razlikata vo denovi od prvoto primanje do vtoroto//Od 22.04 do 04.06 ti - Se nadevam ti pomognav

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Вакцини
16.12.2011 21:51:07   
Elce
Од една до друга ДТП вакцина треба да поминат минимум 42 дена ,а може и подолго не е страшно.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Вакцини
12.1.2012 15:00:53   
arh_diz
Denes primivme za mali sipanici vakcina , cudno mi bese sto mu ja stavi vo kolkot pozadi kaj gazeto .Reakcija mozelo da se javi od 5-15 den

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Elce)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Вакцини
12.1.2012 15:05:32   
Annet
na 60 dena ja primivme, toa e aj za dr zdravje....

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Вакцини
12.1.2012 16:14:56   
Yummy Mammy
Zdravo mamicki,
iako poveke im veruvam na doktorite, sepak aj da ve prasam i vas sto mislite, zasto majki ko majki site se rasprasuvame i im mislime najdobro na nasite deca.
Maloto moe ima 3 meseci, od koi 2 e bolna. Denes ni stignaa rezultatite od brisevite, ima Haemophilus influenzae vo nos. Doktorkata na koja mnogu i veruvam, epten iskusen pedijatar e, rece deka ke se konsultira i so drugi doktori i potoa mi se javi i mi rece da ja odnesam da ja vakciniraat protiv ovaa bakterija. Jas navistina mnogu i veruvam na doktorkava ama malku mi e cudno ova, da se vakcinira veke bolno dete user posted image pa neli vakcinata e prevencija, a ne lek. sto ke preventira ako bebeto e veke zaboleno?! mnogu mi e strav da ne se iskomplicira uste poveke... prasav dali treba prvo da pocekame da se iscisti, i kategoricno mi rekoa NE!
I sega sum vo cudo sto da pravam.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Вакцини
12.1.2012 16:18:21   
miana
A kakva e taa vakcina bas protiv ovaa bekterija??Ima li nekoe ime? Ja primaat site deca ili samo po potreba????

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Вакцини
12.1.2012 16:27:23   
Yummy Mammy
Pa jas prvo sfativ deka site ja primaat na 2 meseci, ama nie ne sme ja primile zatoa sto togas bese bolno malovo (i se uste e), no sega ne sum sigurna dali e taka za site deca ili si ja kupuvas privatno ako sakas da te vakciniraat user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Вакцини
12.1.2012 16:40:09   
@Mila@
mamicki denes napolnivme 1 mesec i ja primivme prvata vakcina.bevme mng umni maski go izdrzavme bockanjeto,inaku imame 4600 g i 57 cm,sme porasnale.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Вакцини
12.1.2012 16:40:28   
miana
pa ajde bas vidi pa pisi ni ... aKO ne ja lecis so nisto ne ni mozes da ocekuvas da se izleci takada stom ti rekle ne i go odolgovlekuvaj samo tuku odnesi ja barem ke znaes deka si prevzemala nekakov cekor..

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?