|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
2.10.2013 10:02:02   
LoveableMe RR
Честитки Милена 08, ти благодариме што ја сподели својата приказна со нас и ти посакуваме успешна бременост. user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 751
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
4.10.2013 15:00:29   
Мамичка85
Cestitki Milena08 so lesno neka ti e bremenosta pozz i imaj ubav den user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 752
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
4.10.2013 15:04:31   
zzaa
Cestitki Milena08 imaj lesna bremenost.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 753
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
24.12.2013 1:44:57   
jana ana
Здраво на сите, во брак сум година и пол и сеуште немаме user posted image user posted image . Сега почнуваме со испитувања... Се надевам наскоро ке си гушкам user posted image

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 754
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
25.12.2013 0:52:26   
Мамичка85
Ajde Jana Ana ke bide nabrzo samo pozitivna misla user posted image

(Одговор на членот jana ana)
Непосредна врска до пораките: 755
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
25.12.2013 2:05:07   
jana ana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Мамичка85

Ajde Jana Ana ke bide nabrzo samo pozitivna misla user posted image



Благодарам на подршката user posted image

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 756
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
25.12.2013 22:03:08   
Мамичка85
Za toa sme tuka user posted image

(Одговор на членот jana ana)
Непосредна врска до пораките: 757
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
24.1.2014 19:50:58   
leti
Zdravo i od mene jas sum nova na forumot i imam problemuser posted image veke 2 godini se obiduvame za user posted image ama nikako da ni uspee.Gi napraviv site ispituvanja i sega na poslednoto kog pravev HSG mi kazaa deka imam polipoidi na kavum utrei dali ima nekoj so slicna dijagnoza ili pa nekoj da znae dali toa moze da pretstavuva problem za da dobieme bebe

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 758
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
24.1.2014 20:00:24   
kapina
Polipite se otstranuvat so mal operativen zafat kaj mene bea otstranetizA vremena histeroilaparoskopija ta

(Одговор на членот leti)
Непосредна врска до пораките: 759
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
24.1.2014 20:37:44   
Melanija RR
leti добре дојде на Рингераја user posted image

тоа би требало да е полипи на матка, имаме тема ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 760
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
24.1.2014 22:05:45   
Bogdancanka
leti duso dobredojdeuser posted image user posted image user posted image ne se nerviraj za se ima resenie,veke koga problemot e odkrien lesno ke se odstrani i se nadevam nabrzo ke ni pises ubavi vesti...samo napred mila glavata gore

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот leti)
Непосредна врска до пораките: 761
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
30.1.2014 9:33:53   
LoveableMe RR
Девојки, вашите постови се префрлени во темата Полипи на матка. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 762
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
7.2.2014 12:33:50   
Kvisko
Ние се обидуваме 4 години. За тоа време имав еден missed спонтана бременост после 8 месеци. На киретажата откриен септум и од тогаш па до сега се оди надолу. Дијагнози само се редат една по една. Септумот отсртанет, потоа ХСГ отпушен еден јајцевод, заради ПЦОС ми се создаваат цисти, немам редовно овулација (ептен ми е ретка природно), мм има дијагноза олигоспермија.
Се надевам дека веќе дојдовме до позитивниот крај на патот и набрзо ќе имаме бебе.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 763
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.2.2014 16:49:56   
LoveableMe RR
По сугестии на модераторите, постовите се префрлени во Приказни со среќен крај

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 15.2.2014 20:43:29 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 764
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.4.2014 17:36:23   
imence
user posted image и кај мене нема а веке година и пол сум во брак. user posted image колку ли уште ќе ми треба не знам... испитувања повеќе имам правено приказни секакви веќе имам слушнато но ништо не помогнало... решена сум за брзо уште да се пробам кај др. Таше па ќе видиме што ќе биди...

(Одговор на членот little girl)
Непосредна врска до пораките: 765
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.4.2014 18:48:05   
kapina
Imence ti prativ pp

(Одговор на членот imence)
Непосредна врска до пораките: 766
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.4.2014 11:00:48   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: imence

user posted image и кај мене нема а веке година и пол сум во брак. user posted image колку ли уште ќе ми треба не знам... испитувања повеќе имам правено приказни секакви веќе имам слушнато но ништо не помогнало... решена сум за брзо уште да се пробам кај др. Таше па ќе видиме што ќе биди...


Imence, не се предавај. Испитувања имате правено?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот imence)
Непосредна врска до пораките: 767
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
31.5.2014 12:17:38   
katufce
zdr imav spontan i nemozam da zatrudnam 1 i pol. Dokrotkata mi prepisa klimofen koj treba da go primam sega vo juni i trebase da dobijam vcera no ne dobiv. Odma kupiv 2 testa no se negativni inaku imam bolku vo stomakot od vreme na vreme i mi e podueni i bolki vo gradite. Da se nadevam deka sum user posted image ?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 768
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
31.5.2014 21:10:58   
LoveableMe RR
Катуфче, навиваме за user posted image ќе си дојде што е твое

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот katufce)
Непосредна врска до пораките: 769
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.6.2014 20:53:31   
schatzi111
Zdravo user posted image nie sme zaedno 9 godini ova leto ke pravime svadba i resivme poveke da nemame zastiten odnos do sega ne sum zemala nikavi tableti za kontracepcija zastita sme imale samo so prezervativ prviot obid ni bese pred nekoj den i se sluci spontano no problemot e sto jas veke ovie denovi treba da dobijam a uste ne sum dobila napraviv test pokaza deka e negativen Moeto prasanje e dali mozi posle tolku godini pazenje da se ostani lesno bremena.Isto me interesira ova citav deka posle odnosot treba da se lezi mozebi pola sat do 20 minuti?dali ova drzi mesto jas posle odnosot odma stanuvam Ve molam za vase mislenje user posted image Fala

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 770
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.6.2014 22:20:23   
Melanija RR
schatzi111 добре на Рингераја user posted image
За забременување нема некои посебни правила, некои за бременуваат од прв месец некои по неколку,без оглед колку години се внимавало.Може нешто има влијание но не е докажано user posted image

Ви посакувам убава свадба,убаво лето и што поскоро user posted image

Во однос на лежење на страна ,на грб,кренати нозе ..... може има нешто и е чест совет.Се е убаво да се знае и прочита.Но мој совет е летово да си уживате во се што следи, па ако треба нешто од септември натаму.Најмногу влијае психата затоа само опуштено.Ако знаеш кога од прилика ти се плодни денови тоа е најдобро, ете на тоа спонтано можеш да повнимаваш.
Поздрав user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот schatzi111)
Непосредна врска до пораките: 771
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.6.2014 22:27:12   
schatzi111
Melania rr Fala ti mnogu na sovetite user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 772
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
19.6.2014 9:10:23   
jasna_sr
Zdravo ,

Da se nadovrzam na schatzi111 nie so maz mi odevme 9 godini i normalno se pazevme so prezervativ imavme odnosi, i koga se zemavme odma sakavme bebence i uste na prviot mesec ostanav bremena, sega sum bremena i so vtoro i so ovaa bremenost ostanav na tretiot mesec od obiduvanjeto znaci spored mene nema vrska prethodno kolku si se pazel pozzzz

(Одговор на членот schatzi111)
Непосредна врска до пораките: 773
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
26.6.2014 12:10:41   
delvi
Здраво рингерајки...Еве по чекање од 2 години конечно се решивме со сопругот да поченеме испитување зошто и како немаме бебче. Тој направи спермограм каде што пишува дека прогресивно подвижни се 50% а треба од 60 до 70 и 40 % неподвижни и мртви а треба да се 20 %. Резултати од мојот пап тес покажуваат на некои бенигни клеточни промени и тоа е заокружено под бр.11 клеточни промени што асоцират на вирусни инфомрации и 13 инфламација. Немам добиено веќе 3 месеци. Крвната слика кај мене покажа покачена седиментација а не сум била болна во скоро време.
Со овие резултати мојот гинеколог ми кажа дека не е ништо страшно и дека ке биде чекор по чекор. За спермограмот кажа дека не бил многу лож но пожелнмо било да се подобри и му препиша на сопругот некои фertimax апчинја(најверојатно витамински ) кои треба да ги пие 3 месеци. Мене ми препиша исто некој сируп од др. Walz имунокомплекс за да ми се подобри имунитетот за да ја отрасни таа некоја инфекција од пап тестот, за да доколку после 6 месеци пак ми се појави на пап тестот треба да прават некоја хпв типизација за што сум исплашена затоашто незнам што е точно. Исто ми препиша и прималут нор да пијам за да добија па потоа да ги испитаме хормоните,, а во меѓувреме треба да намалам и од тежината. Сакав да чујам и ваше мислење за овие резултати дали некоја од вас имала некои слични и како постапила. И за прималут норот не ми е јасно дали додека се пие треба да имас односи или тие 10 дена треба апстиненција.
исто немам добиено 3 месеци, бев на ехо нема бременост, а ендометриумот ми е 8мм. _ Што значи тоа е добро или лошо...
Ајде се надевам дека чекор по чекор ке биде затоа што веке желбата е голема за бебче а и прашањата од страна кога ке биде што чекате премногу иритираат.

(Одговор на членот Lola)
Непосредна врска до пораките: 774
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
26.6.2014 13:16:18   
LoveableMe RR
devi, здраво убаво што повторно си заедно со насuser posted image . Во однос на состојбата кај тебе, имаме тема Вагиналните инфекции како проблем за забременување, мислам дека имаш некоја стара инфекција од кламидија или нешто друго што не е убаво залечено, па не е лошо една терапија со антибиотик да пиеш, а за следни испитувања не му ја мисли сега. За сопругот имаме тема, Стерилитет кај мажот, можеш корисни совети да прочиташ за подобрување на спермограм, а за темата што иритираuser posted image можеме да подискутираме во Има ли нешто ново?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот delvi)
Непосредна врска до пораките: 775
Страница:   <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Оди на: