|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
20.10.2010 23:16:44   
денвер
Сара е 6 месеци, а верувајте дека незнам да нишам бебе, а почне да кенка и гледам и дошло време за спиење ја ставам во креветче имаме ограда со џивџи и ајде кај џивџи, се врти на страна му се смее ја покривам и пуштам музика и заминувам од соба се вракам по 2-3 мин а таа е веќе заспана се надевам дека вака ќе остане ви посакувам на сите вакво успивање. 

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
20.10.2010 23:21:39   
mama26
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image denver...segde moze taka samo nie si gi ucime mi se cini na drugi nacini user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот денвер)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
20.10.2010 23:24:17   
mili4kask
Bravo!!! I mojata zenska taka si zaspiva od koga bese rodena ja primetuvav deka sama se uspiva, ja spustame so mm vo krevetce i posle mal period taa e veke zaspoana tocno e toa daj boze site da imate vakvi bebinja ni niskanje ni peenje op trop dodeka si se zavrtil zaspala user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
21.10.2010 9:04:57   
blue_blue
Потпис

ИЗВОРНА ПОРАКА: Twins

gi legnuvam vo svoite krevetcinja, vo nivnata soba mu posakvam dobra nok  i zaminuvam od soba user posted image .

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
2.12.2010 12:41:30   
lukas

ИЗВОРНА ПОРАКА: Twins

gi legnuvam vo svoite krevetcinja, vo nivnata soba mu posakvam dobra nok  i zaminuvam od soba user posted image .



uh koga ke bidi ova kaj mene,jas dodeka ne polezam do nego i uste spie so mene v spalna zosto ako go stavam v krevetce se samo se vrti i placi na pola sat,i uste spie so mene,ubavo mi e ama znam deka ke si karam majkata,me drzi za raka i zaspiva za 10 min,nekogas i pomalku,a v krevetce se maci,ima zaspivano i taka za pola sat zaspiva sam no se razbudva na pola sat kako sto rekov,tesno mu i koga ke odam za da mu go klam cuceto nozete kaj glata mu se,,nezz sto ke pram,pozz.


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
2.12.2010 14:54:37   
AnnaMolly RR
Од 9 сабајле вришти и плаче, и во раце и на кревет. Се утепа од плачење, а му се спие. Очите затворени и плаче. Рацеве ќе ми отпаднат. Едвај го заспав пред еден саат, ама нон стоп се буди.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
3.12.2010 12:04:15   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Од 9 сабајле вришти и плаче, и во раце и на кревет. Се утепа од плачење, а му се спие. Очите затворени и плаче. Рацеве ќе ми отпаднат. Едвај го заспав пред еден саат, ама нон стоп се буди.


Моето е старо само еден месец и веќе е научено на раце да заспива...и нормално мака мачиме кога ќе го ставиме во креветче- веднаш се буди и пак јово на новоuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
3.12.2010 12:07:24   
Martins mom
Моево во негов стил си заспива - на цицеuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
3.12.2010 12:52:46   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Моево во негов стил си заспива - на цицеuser posted image

Ist slucaj sme i nie. sega pocna ponekogas da se buni nesaka da zaspie , ama go stavam vo relaksator ili vo kolicka i  zaspiva nisajki se posle go prefrlam  vo krevetce , koe isto nesaka da go vidi user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
8.12.2010 19:37:54   
Maca25
Заспива со скокање на кревет! ќе се измори од скокање и превртување, ќе ме гушне мене и ќе гледа и збори уште едно пола саат, ќе ми раскажува приказни, па ќе заспие. Уствари јас и не знам кога она заспива, затоа што јас пред неа се комирам. Инаку процесот на заспивање трае 1,5 до 2 часа.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
8.12.2010 19:41:25   
mila mama
Moeto bebce ima 3 meseci i 17 dena...
poradi mnogu cestite grcevi-koliki jas morav da ja niskam vo race za da se smiruva...pocna i vo race da mi spie! samo stom ke ja stavev vo krevetce odma placese i se budese! kupivme lulaska, kako krevetce sto moze da se niska! pa prvo mi zaspivase vo race, ja savav vo nisalkata i ke zaspiese no samo ako prodolzuvav da ja niskam! sega veke i nezaspana ja stavam i so niskanje uspeva da zaspie! no problemot e vo toa sto postojano ama bas postojano dodeka spie saka niskanje...edna minutka dae ostavam i se budi! toe e teka po cel den, sekoj den...nisto ne mozam da napravam, ni za sebe ni doma...nisto, po cel den niskam...po 1 saat i nesto niskanje! navecer koga ja stavam da spie kako da znae deka e noke i vreme za spienje ne bara niskanje...cesto se budi i na vcer ama bitno togas ne bara niskanje! neznam kako da ja odviknam denski da ne bara! dali nekoj imal takov problem i kako go resivte??? odnapred blagodaram!



ИЗВОРНА ПОРАКА: Maci3

I jas go imam istiot problem.Zaradi grcevite se navikna samo vo race,samo sto ke ja stavam vo krevetce se razbuduva.Sekoj den istoto



ИЗВОРНА ПОРАКА: srcence_25

Maci3 iskreno da ti kazam koga ja simnav od vrace vo lulaskata i zaspa,premnogu se izraduvav zosto po mesec i pol konecno ne mi bese vo race cel den....i bese ubavo zosto konecno togas prv pat jadov kako covek ...ama posle toa svativ deka taa saka niskanje...eve dve nedeli podolgo ja ostavam budna demek posle da pospie bez niskanje, no stom ja stavam vnatre kako da znae deka treba da ja niskam...pa pocnuvam i ete ke zaspie...cim zaspie pocvrsto ja ostavam bez niskanje...po neceli 5 min.taa celata se razmrduva i pocnuva da se budi...pak ja niskam i zaspiva...ako ja ostavam pk pak se budi...neznam sto da pravam




< Поракaта ја уредил mila mama -- 8.12.2010 19:59:49 >

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
8.12.2010 19:46:30   
srcence_25
ima li taktika za odviknuvanje ili treba da cekam da pomine toj period na promeni pa sama da pocne da spie bez niskkanje?

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
8.12.2010 21:10:02   
mila mama
Srcence_25 i nie sme taka samo sto kaj nas bara da ja drzam vo raka i da e blisku do grada, koga ke zaspie, ne mozam da ja legnam, vednas se razbuduva i place i edinstveno se smiruva ako ja dojam. A togas povraka posto e prejadena i se vrtime vo eden porocen krug. Sega posto mi e zal da se budi i povraka, ja cuvam da mi spie vo race, poceeel den i nemozam nisto da srabotam. Duri i tromboza dobiv od sedenje user posted image . Sega za sega ne gledam resenie, cucla ne prifaka, ne znae seuste sama da zaspie i ke se macime uste, do koga, samo gospod znae user posted image

(Одговор на членот srcence_25)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
8.12.2010 21:18:26   
danced
моето  user posted image има 3 ипол месеци и до сега не бара никакво нишкање само си заспива. сонце на мама така да си остани.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
8.12.2010 21:23:24   
Pepelaska *
И моево сакаше само со нишкање ама полека полека се одвикна, сега заспива со шетање и исправен да го држиш се да види господинот, му пеам и заспива за 15 мин ( ако му се спие многу ). Во последно време многу вреска кога му се спие и тера инает. А навечер не практикувам даго шетам туку си лежиме заедно и се галиме ако се расплачи му давам цуцла и некако заспива ( а многу често јас пред него ) user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот danced)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
9.12.2010 11:14:20   
strelec 8
moeto dvegodisno dete zaspiva samo,mu velam ajde da spie i spieme,a dvemesecnoto bebe spie koga ja dojam

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
23.12.2010 15:39:31   
AnnaMolly RR
Последниве две-три недели заспива кај мене на рамо потпрен со главата и ИСКЛУЧИВО со песната Ах тој крокодил! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
23.12.2010 18:25:48   
mila mama
Oh nie pocnavme konecno da zaspivame sami vo kolicka ili na krevet, pu pu da ne se urocam user posted image  user posted image  user posted image Odvreme navreme i vo raka zaspivame ama se poretko, fala bogu user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
23.12.2010 19:45:14   
gvenda
a kolkavi ste mila mama nie imame 7 meseci i tolku razlicni nacini na zaspivanej taman ke pocne sama da zaspiva potocno so mene do nea pak ke se poremeti pa so cicanje, ili vo race ama toa kaj drug jas nema sansa ja potsekam na cicanje i mora taka zavisi od periodot ova so spienjevo ako gi maci nesto nema sansa sami da si zaspijat

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
23.12.2010 21:20:50   
mila mama
2 i pol meseci sme, do sega se na cicanje zaspivase pa i ne se najaduvase kako sto treba i, se budese pa pak cicanje i taka cel den user posted image
Sega se najaduvame i ja legnuvam vo kolicka ili na krevet i zaspiva posle izvesno vreme user posted image
Lelee se nadevam taka i da si ostane, da ne se menuva vise zasto ovie 2 meseca bev po 24 saata so nea, vo race, ne mozev nisto po doma da fatam user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
23.12.2010 22:23:32   
Twins
Knigata koja sakav da vi ja postavm  e ovaa
user posted image
dosta korisni soveti ima ama za zal ne moze da se postavi pdf format na forum a link nemozam da njadam.Se najduva na net mesta za da se downloadira ama nema za online da se cita. 

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
23.12.2010 22:25:02   
biljana16
Jas koga ke vidam deka stvarno mu se spie go nosam vo spalata soba i legnuvam so nego. Toj se vrti i prevtruva niz cel krevet i za okolu 5 minuti zaspiva. Spieme po cela nok bar sega za sega.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
23.12.2010 22:36:38   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: biljana16

Jas koga ke vidam deka stvarno mu se spie go nosam vo spalata soba i legnuvam so nego. Toj se vrti i prevtruva niz cel krevet i za okolu 5 minuti zaspiva. Spieme po cela nok bar sega za sega.


e sega e ova tempo kaj nas a ako i posle vrtenjeto ne zaspiva zaspivame ponekogas na race...sekoja vecer razlicno..user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
24.12.2010 16:26:11   
baby mama
Pie mleko, ja stavam vo krevetce i izleguvam od soba. Malce ja ostavam vratata podotvorena da vleguva malce svetlina, dodusa ne e tolku temno kaj nas, sveti od bulevarot user posted image . Ako legnam so nea vo soba ke saka da igrame, vaka sama ke se provrti 15 minuti i ke zaspie.


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Како го заспивате вашето бебе-дете?
24.12.2010 16:33:40   
mila mama
Kolkav ti e user posted image baby mama?

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?