|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Белег на телото
27.5.2009 10:33:16   
Еца
Дали вашите најмили имаат некаков белег на телото, или можеби вие?

Мартина забележав дека има мала дамка кај десното коленце како сливка.Не знам нели викаат ако жената додека е бремена посака нешто а не го касне, демек кај ке се пипне ќе остане белег...па зарем за слива сум помислилаuser posted image   user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Белег на телото
27.5.2009 10:36:07   
mami
на Лука му се појави на рачето одма до дланката голем белег, малку е потемна боја од неговата кожа и има форма на коцка ама со неправилни рабови..незнам што е..му се појави сега откако почнавме да излегуваме на сонце по кратки ракави..и јас имам некое слично на стомакот па незнам- да не е наследноuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Белег на телото
27.5.2009 19:25:14   
jana
Јас имам малина на рамото, убаво се гледа,мајка ми се секава дека кога била бремена минувајки покрај една кука со малини често знаела да си скине по некоја...кој знае можеби навистина има нешто,бидејќи кога е период на малини, белегот баш убаво ми се гледаuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Белег на телото
27.5.2009 22:07:49   
Боцко
стефан има светло кафена дамка на едната нога. дамката е сега со големина на сончоглед или можеби семка од тиква. читав дека тие ги викаат cafe-au-lait дамки (бело кафе) и дека се сосем безопасни. по завршување на равојот (бидејќи расте и дамката) може без последици да се отстрани со микро дермо абразија.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот jana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Белег на телото
7.8.2009 12:35:14   
big_mama817
da i sin mi ima beleg na vratot tocno na sredinata potemna prava linija user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Белег на телото
7.8.2009 12:43:23   
ripce
го има истото црвенило на вратчето како и брат ми, меѓу косичката е така да не се приметува. Јас имам белег на брадата, само што сум проодила сум паднала врз капакот од печката

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Белег на телото
7.8.2009 14:15:46   
Cacko
Jas od raganje imam beleg na grbot , na pleskata potocno i e so golemina okolu 10cm. Na sto lici??? Mene mi lici na obicna mrlja, nisto definirano, Potemna i posvetla pigmentacija na kozata na daden prostoruser posted image ,me biva za definicii, a? Porano so drugarki koga idevme na odmor, imaa obicaj na plaza taka cisto od dosada da ja analiziraat sto e, ustvari gagaa sto toa majka mi ukrala koa bila trudna. Najsmesno bese koga na edna drugarka i zalice na list od marihuanauser posted image ,abe so smeenje bese.Dodusa ludi bile tie 80ti godiniuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Белег на телото
15.8.2009 23:54:59   
nadica
nadica ima beleg na listot od nozeto ama ne mi lici na nisto malku potemna bija od nejzinata kozauser posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Белег на телото
16.10.2009 13:26:06   
mis.
Моите деца немаат такви белези по телото од раѓање но братучетка ми која сега има 30 год се роди со огромна слива на газето и сега си ја носи само што е мнооогу поголема.Викаат ако мајката украде нешто додека е бремена детето ќе се роди со белег ист како предметот што го украла мајката.Јас не верувам во вакви работи.комшивката ми има кажувано дека и таа не верувала па го испробала.Украла цвеќе и нејзината ќерка има цветче на стапалото таму кај што се фатила.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Белег на телото
16.10.2009 13:37:21   
mother 29
Марко има хемангиомче на челото,ама почнува да бледее

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Белег на телото
16.10.2009 13:38:42   
profesorica
Дамјан има позади на вратот под косичето и на грбчето некои црвени како испукани капиларчиња.му беа уште после пороѓај и уште му стојат.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Белег на телото
16.10.2009 13:39:47   
mother 29
топчиња?му стојат исти или му се зголемиле?

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Белег на телото
16.10.2009 13:44:27   
profesorica
не се топчиња, како капиларчиња му се и не се менуваат си стојат исти.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Белег на телото
16.10.2009 13:48:44   
srekna mama
илија има на вратчето мал белег-колку просо,а има и колку леќа-бемка на газето

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Белег на телото
16.10.2009 20:57:59   
Maria
Koga se rodi Ilija posle dve nedeli mu se pokavi do slepoocnicata,blizu okoto malo belegce nesto kako sliva i postepeno rastese.Ne e mnogu golemo no i jas go imam istoto, mi se pokriva so kosata.

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Белег на телото
16.10.2009 21:57:00   
mamamace
Филип има црвенило на грпчето како капилари испукани, само не му беше тоа од раѓање туку после некое време му се појави, мислам дека ке прерасне во бемка.

_____________________________

Поздрав!

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Белег на телото
16.10.2009 22:06:54   
BEBICA
I Monika ima beleg na levoto koleno, kako fleka malku kozata i e posvetla vo odnos na ostanatiot del od teloto.Takov e belegot.

(Одговор на членот mamamace)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Белег на телото
16.10.2009 22:23:14   
Natasha5
И Јана исто има белег над левото колено ништо дефинирано само поцрвено од кожата е.Мало еСе појави одма кога се роди или се роди со белег не знамuser posted image  Мислев дека ке се повлече со време ам не еве уште стои

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Белег на телото
21.11.2010 2:38:38   
Isabella
Isabella se rodi so crvenkasta damka na celoto, nekogas i e poizrazena bojata, nekogas skoro ne se primetuva. Seuste nema mnogu kosa, ama koga ke i porasne i ke i paga preku celoto belegot nema voopsto da se gleda, ne e strasno. Ama radoznala sum od sto nastanala i site dosega sto sum gi prasala nikoj ne znae da mi kaze sto znaci (narodsko veruvanje). Dali nekoj ima sretnato nesto slicno?

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Белег на телото
21.11.2010 9:33:47   
lukas
lukas ima beleg na desniot prepon na nogata,i mu go obozavam,a jas imam slicen takov beleg samo pomal na leviot kolk...pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Isabella)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Белег на телото
21.11.2010 10:09:41   
denim
Mila ima malo crvenilo na noseto i kako raste poleka i izbleduva. Taka ni kaza i Dr. deka ke se namali ili izgubi, no ubavo i stoi. Ima i beleg na preminot od vratot nakaj obravceto od desna strana. Na istoto mesto imame i jas i mm. Bebinjata se mali i do sega nemaat nekoi belezi ili sl.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Белег на телото
21.11.2010 10:18:56   
kikicka
mojata go ima istiot beleg na sto go ima tatko i i dedo i nasledno i e :))

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Белег на телото
21.11.2010 19:18:18   
*miki mami*
Со мм немаме никакви белези ни син ми нема но мајка ми има бемка на десната страна на лицето малку поголема од зрно лека и е препознатлива по неа како девојче и ја затемнувала и убаво изгледа со неа не ни можам да си ја замислам без неа сестрами има на грбот некоја неопределена форма на белек и кога ке носи маичи во лето и ѕирнува user posted image и супер изгледа затоа спорет мене некогаш белезите знаат и убаво да изгледатuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Белег на телото
22.11.2010 11:20:38   
Martins mom
Јас немам никаков белег, мм има две големи и впечатливи бемки на лицето (што ми се многу сексиuser posted image user posted image ), а ете гледам и на Мартин едно слатко бемче на обравчето user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Белег на телото
22.11.2010 18:02:05   
Glück90
jas imam cela jagoda vo glavava.majkami ukrala jagoda od pazar i se pocesala vo glava i tuka imam beleg.nikogas ne sum si go videlauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?