|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Крварење после породување
11.8.2009 16:15:25   
Еца
Ме интересира колку време траеше кај вас крварењето после породувањето?

Еве 20 дена откако се породив, а се уште крварамuser posted image Со Мартина не крварев ни 10 дена,а сега...кога ли ќе престанеuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Крварење после породување
11.8.2009 16:48:50   
Anushka
индивидуално... јас после сите три деца крварев различно. Сепак, внимавај, крварењето не е доказ дека не си плодна!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Крварење после породување
11.8.2009 17:35:41   
Iva
Со Михајло крверев 10-тина дена, а со Тео цел месец.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Крварење после породување
11.8.2009 20:29:44   
mimicka
Jas so Ilija krvarev mnogu dolgo skor dva meseca user posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Крварење после породување
11.8.2009 22:02:19   
BEBICA
Jas samo krvarev 15 dena i tolku.Sekoja zena e razlicna.

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Крварење после породување
11.8.2009 22:30:12   
Natasha5
Jas krvarev prvite 10 dena,ama eve utre pravime 40 dena a jas od vcera pocnav pak da krvaram po malce.A inace do sega se slucuvase po malce da se pojavi crven sekret.Ama jas sum sepa celi 40 dena so vloski ili sekojdnevni ili drugite

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Крварење после породување
11.8.2009 22:33:57   
mis.
Јас и за двете бремености крварев по 40 дена но последните 10 ден малку и ретко.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Крварење после породување
12.8.2009 8:59:32   
mami
Јас не престаав да крварам па скоро три месеци...прво беше од лохиите и тоа траеше скоро 2 месеца и после имав некој безвезно бледоцрвен исцедок и после пак крв за која гинекологот конечно заклучи дека сум добила. Таа прва менструација по породувањето ми траеше 10 дена..абе што да ви кажувам, 3 месеци не мрднав без улошка, зошто тампон ми беше страв да ставам, сепакзаради раната долу

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Крварење после породување
12.8.2009 9:03:48   
big_mama817
jas krvavev posle poragajot okolu 20 dena

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Крварење после породување
12.8.2009 9:04:41   
niki
Okolu  dve nedeli krvarev, a prvata menstruacija ja dobiv posle 5 meseci, kolku e ubavo taka bez uloski, merak ziv.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Крварење после породување
12.8.2009 9:08:26   
mami
за жал не видов тоа како изгледа, а сакав барем уште малку да бидам раат од влошки..ама ај здравје можеби со следното

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Крварење после породување
8.10.2009 23:18:20   
mis.
Еве како породилка кај која беше заборавена постелката можам да дадам совет до сите неискусни жени кои се спремаат за доаѓањето на нивното бебе како и оние кои посакуваат такво нешто да го следат постпородилното крварење.Доколку забележат обилно крварење што е невообичаено,што бара многу често менување на влошката,изменета боја со непријатен мирис на скапано а и крварење кое е проследено со парчиња веднаш да се јават кај својот гинекологили во породилиштето каде се породила.
Еве како предупредување за некоја претпазливот за несакани последици.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Крварење после породување
10.10.2009 15:11:11   
Sara
Јас крварев скоро 2-3 недели со тоа што последната недела беше како кафеаво сега цело време имам како некој жолт исцедок, дали е тоа дел од лохиите сеуште, дали и кај вас беше жолто на крај или може да е некоја вагинална инфекција? Инаку скоро цело време и крварењето и сега ми беше како лигав исцедок а не чиста крв тоа така ли треба да изгледа?

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Крварење после породување
10.10.2009 15:13:30   
mis.
мислам дека кај тебе се е ок нема што да те загрижува.

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Крварење после породување
15.11.2009 13:33:08   
Sara
Мене ми престана крварењето т.е чистењето на матката и после 40 дена бев на преглед кај гинекологот и ме гледаше само вагинално и ми зема брис за пап и ми рече дека се е во ред, но сега после некое време - веќе поминаа 2 месеци од пораѓајот некои денови пак ќе ми протече како темно кафеаво како прљавштини и сега незнам дали е менструација или сеуште ми се чисти матката, совет кажете дали некоја од вас и после тоа имаше темно кафеав исцедок, ми е страв бидејќи не ме гледаше на ехо, додуша во болница само на искачање не гледаа, ама јас се чувствувам супер.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Крварење после породување
16.11.2009 0:03:52   
garfild
Мене ми траеше месец ипол,и тоа обилно,само при крај беше намалено.

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Крварење после породување
27.12.2009 0:46:06   
Тања РР
Јас се породив пред 10 дена. Сеуште крварам но не е ништо особено интензивно. Она што ме загрижува е што последните два дена забележав дека почна да мириса некако лошо и покрај редовното одржување на хигиената. Раната ми се чини во ред, веќе можам и да седам но чувствувам некоја тапа болка внатре во матката.
Има ли некој слично искуство? Треба ли да се грижам?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Крварење после породување
27.12.2009 1:44:08   
Еца
Мој совет, во понеделник на гинеколог. Јас крварев, крварев и едно време осетив така лош мирис, ама веќе беше поминато 40 дена откако се породив и на гинеколог ми откри дека матката ми е полна со крв. Ме гледаше на ехо. КЛИК ТУКА

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Крварење после породување
27.12.2009 10:39:20   
mis.
Тања јас исто така после породувањето приметив непријатен мирис како на скапано и крварењето ми беше со боја како трула вишна не онака црвено како крв.Почнаа и парчиња да ми излегуваат.Отидов на лекар и беше констатирано заборавена постелка.не да те плашам напротив некогаш од многу страв помислуваме и најлошото или ни се причинува дека има лош мирис.Биди внимателна следи ја работава а и не е лошо и да те види гинеколог барем ќе знаеш на што си.Заборавив да напишам јас после 7 дена од породувањето качив и температура.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Крварење после породување
27.12.2009 23:29:40   
Весна
Еве точно 11 дена откако сум породена и се’ уште крварам, но не обилно, постепено престанува. На едно два-три пати забележав така помали, јако крвави парченца на влошката. За мирисот не ни знам каков треба да е, сепак тоа е крв, се прочистуваме, мислам дека не може а да се нема така понепријатен мирис. user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Крварење после породување
27.2.2010 15:17:58   
Adrijana
Krvarev tocno 40 dena, prvite 10 dena obilno, a ostanatite 30 taka kolku da moram vloska da nosam non stop.

_____________________________



(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Крварење после породување
28.2.2010 9:28:25   
biljana16
Jas eve veke 30 dena otkako se porodiv no seuste moram uloska da nosam. Do nekade 20 dena imav krv a sega se pojavuva nekoja zoltenikava tecnost koja ne izgleda na krv. Dali toa e normalno ili treba da se obratam kaj mojot genikolog?


(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Крварење после породување
28.2.2010 11:00:15   
riba79
otprilika krvarenjeto kaj mene bese 40 dena so toa sto poslednite denovi bese kako poslednite denovi od menstruacija po nekolku kapki...taka da mislam deka kaj tebe e normalno da ne se sekiras...treba da se javis kaj gin.ako krvaris poveke od 40 dena i ako e obilno.pozz

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Крварење после породување
23.10.2010 12:51:01   
arh_diz
Krvarev samo nekolku dena i toa po malku  sto mnogu me isplasi .Bidejki se iznaslusav deka se krvari mnogu deka treba mnogu uloski ova ona . Vo bolnica me vidoa na eho rekoa se e ok posle toa vednas bev kaj ginekologot i toj rece deka e se vo red nemam mesto za panika

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Крварење после породување
14.12.2010 20:38:35   
dinja
jas eve 7 nedeli po poroduvanje i seuste krvaram, sega e kako bledo rozeva krv i po pomalce..dali pri kraj od krvarenjeto vi bese vakva boja ili kafeava...dali na nekoj mu se slucilo podolgo vreme da krvari i dali e normalno.? Veke mi se smaci od krvarenjeto i panika me fakja, proslata nedela bev na kontrola i mi rekoa ranata dobro mi zarasnala i matkata se vratila na mesto ....

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?