|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Крв во матката
2.9.2009 20:07:44   
Еца
До овие компликации доаѓа кога матката не се собира нормално, па се задржува крвта во неа и кога згрутчената крв го блокира излезот. Собраната крв ја зголемува болката, предизвикува грчеви и тешкотии. Понекогеш е можно да се истисне згуснатата крв со силно притиснување директно над матката, а ако ова не успее се извршува аспирација.


Денес бев на прв гинеколошки преглед после породувањето. Поминаа 40 дена и викам ајде да појдам да се прегледа и да направам еден пап по породувањето. И...user posted image Кога докторот ме прегледа со вагинално ехо, има што да види, матката полна крв, среќа што сум отишла на преглед.user posted image Веднаш ми препиша три инекции синтоцинон и антибиотик. Малку сум исплашена, но што е тука е. Дали некој од вас имал вакво искуство?

Инаку не приметив некои други симптоми освен силни главоболки последните денови и од време на време нагон за повраќање. Исто така морам хитно да ставам мидер и тоа два броја помал за да ме стегне силно.Треба да се носи преку ден, а ноќе да се вади.

< Поракaта ја уредил Elena -- 2.9.2009 20:22:42 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Крв во матката
2.9.2009 20:09:59   
mother 29
aman bre?!jas prv pat slusam za ova??



(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Крв во матката
3.9.2009 11:20:40   
mother 29
elena kako si?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Крв во матката
3.9.2009 11:36:55   
mother 29
a eve si ?i sto bidna? kako e?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Крв во матката
3.9.2009 11:55:38   
Еца
Бев на инекција, пијам амоксиклав, па ќе видиме за два дена.Си купив мидер, едвај седам во него, ама ако треба уште еден ќе ставам само нека биде се како требаuser posted image Фала што мислите на менеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Крв во матката
3.9.2009 11:57:48   
mother 29
a od sto ti kazaa deka e?pricinata?ne dobar carski?(ti so carski bese ako ne se lazam ?)

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Крв во матката
3.9.2009 12:00:05   
Sara
Елена а ти беше со царски рез породена така?
Јас баш прашував дали се носи мидер после царски, еве ти од искуство значи д-р ти рече треба одма после пораѓај требало да се носи така?
П.С. Мислам дека денес се затекнавме кај д-р, сега се сетив ти ги донесе флаерите, јас тогаш излегував од кај него, сигурно не си ме промашила со балон-стомак хахах. Поздрав

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Крв во матката
5.9.2009 14:37:48   
Еца
Да, да мидер веднаш после породувањето, инаку онака низ магла ми е, нели имаше една трудница што седеше, ти беше тааuser posted image јас дека со Мартина бев, па многу и не приметив кој како е внатреuser posted image Ете имаше прилика да го видиш Брзи Гонзалесuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Крв во матката
5.9.2009 14:41:53   
Sara
Е да јас бев таа душа измачена хаха.
Можам да замислам колку те испокарал докторчево за тоа.
Инаку јас ако можам деновиве док сум дома сеуште ќе прошетам да си најдам некој мидер, ако не здравје ќе ја ангажирам мајка ми како и за се до сега. Па чим се вратам од болница веднаш го ставам, имало и полоши случаеви од тебе што сум начекала кај докторов, последици од царски, гноење чуда, ај да не се паничам пред време. Добро е се што ќе се открие на време.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Крв во матката
5.9.2009 14:46:19   
Еца
Да, но ова не е компликација од царски, едноставно матката се опуштила и бидна тоа што биднаuser posted image инаку компликации настануваат и вака и така, само нека е со поминувањеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 10
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?