|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Менструални тегоби по породувањето
2.9.2009 13:13:08   
profesorica
Јас пред да забременам имав многу јаки менструални болки а откако се породив неколку месеци како да ги немаше.Но еве сега после година и нешто пак ми почнаа интензивни тегоби.Како е кај другите вас?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Менструални тегоби по породувањето
2.9.2009 13:14:41   
mother 29
kaj mene e se isto,nikakva razlika od pred bremenost i posle bremenost

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Менструални тегоби по породувањето
5.9.2009 0:18:19   
Natasha5
Точно на вториот месец после породување јас добив.Порано иамв јаки болки а сега само почуствував болка во грбот и во стомакот ама малку.Ке видиме како ке биде понатаму.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Менструални тегоби по породувањето
5.9.2009 0:28:48   
mimicka
Јас добив точно на три месеци по породувањето и немав никакви тегоби само соема малку бе болеше стомакот првиот ден. Што е ништо за разлика од предходно кога морав да земам кетонал инаку беше тешко мене ужасни болки и повраќањаuser posted image . Се надевам дека и наредниот пат ќе поминам лесно.

_____________________________

Да зборувам на сите човечки јазици, па дури и на ангелски, штом љубов немам, ќе бидам бакар што ѕвони или кимвал што ѕвечи.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Менструални тегоби по породувањето
5.9.2009 10:15:37   
mami
Пред да останам бремена немав никакви болки пред добивање, ништо не чувствував, затоа откако се породив имам огромни болки, првит едва дена не сум способна за ништо, се ме боли

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 5
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?