|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Мидер после породување
18.5.2009 14:44:52   
Natasha5
Vaka!!Ova mi e prva bremenost.Slusam deka posle poroduvanje trebalo da nosam mider da se stegnam,za da ne mi ostanelo stomak.Ama se prasuvam koga da go nabavam miderot pred ili posle porogaj.Pred porogaj kako ke go izberam brojot, a posle porogaj koj ke odi da kupuva a?user posted image  I kakov mider e najubav ve molam pisete tie sti koristele.

< Поракaта ја уредил Elena -- 18.5.2009 18:23:53 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: mider posle poroduvanje
18.5.2009 15:09:04   
mami
јас не користев мидер, туку појас..ми го даде братучетками, незнам од каде и е, ама е како голем широк ластик, значи може да те опфати од колкови до неколку сантима над пупак и е на лепенка голема и го стегнуваш колку сто ти одговара, го носев скоро 40 дена после породувањето и можам да ти кажам дека стомакот ми е рамен како што ми беше пред да останам трудна
а можеш и мидер да одбереш, едноставно одбери величина како што ти е долната облека на пр. или малку потесен за да те стегне убаво
ајде па стискаме палци да помине се со лесно и брзо

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: mider posle poroduvanje
18.5.2009 15:57:17   
niki
Jas nosev mider i toa 6 meseci,  ama mislam deka bas mnogu ne mi pomogna. Inaku si go kupiv posle poroduvanjeto. Nemoras doma se da sedis, nadoj go bebus ostaj go kaj babite i pretrcaj da si kupis sto i da ti treba. Pa ako si se porodila ne znaci deka treba da se zatvoris doma i da ne izleguvas nigde.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: mider posle poroduvanje
18.5.2009 18:09:40   
Natasha5
Ne ne deka ke sedam doma ,tuku mi kazaa deka odma treba da se nosi posle doaganje od bolnica pa jas za toa mislev koj ke odi da kupuva.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   Мидер после породување
18.5.2009 18:19:09   
Палешка РР
Јас уште на болница ставив мидер, но се криев од сестрите. Го купив пред породувањето и воопшто немав стомак после неколку недели. user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 18.5.2009 18:23:35 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Мидер после породување
18.5.2009 18:24:51   
Natasha5
a kade go kupi?nekoj skap ili nema vrska cenata samo da stega?

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Мидер после породување
18.5.2009 18:28:13   
Еца
Јас не користев никаков мидер, а од стомакот немав ни С, после 4 месеци,бев слаба даска,дури почнав да се нервирам едно време,како можев да си дозволам толку да ослабам....

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Мидер после породување
18.5.2009 18:28:30   
Палешка РР
Тогаш го купив од Lisca и беше многу обичен, но добро стегаше. Сега постојат мидери со килоти, но тоа не е добро за во болница, бидејќи не дозволуваат. Не мора да е скап, посекако ќе купиш уште еден кога ќе подослабиш и кога стомакот ќе се намали.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Мидер после породување
22.5.2009 18:20:44   
mis.
Уште од болница носев мидер а си порачав и слим енд лифт а еве после 6 месеци уште имам стомак.Некако ми е генетски наследено и не знам што да правам има ли некој предлог,решение.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Мидер после породување
22.5.2009 23:31:51   
mami
мис мене ми препорачаа вежби на пилатес топка, многу течности и мноооогуу пешачење..што и не е така тешко кога имаш мало дете нели?user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Мидер после породување
22.5.2009 23:38:48   
mis.
Mami две деца имам цел ден сум активна и трчам на сите страни па некако стомакот си стои.Добра ти е идејата морам да почнам да вежбам за да ги зацврстам стомачните мускули.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Мидер после породување
22.5.2009 23:43:15   
mami
епа трк до најблиската спорт продавница и земи топка- мислам дека беа до кај 1200 ден. јас ги гледав во топ шоп кај Црвен крст

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Мидер после породување
15.6.2009 14:43:40   
linaJana
јас колку што знам стомакот побрзо се врака во нормала без мидер. мидерот само моментално го затегнува и стомачните мускули остануваат млитави, што значи прави повеќе штета, отколку што ќе помогне

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Мидер после породување
15.6.2009 14:49:00   
Еца
user posted image природно си е природно, не се стегајте ако не се чувствувате добро во тоа, а постојат и генетски фактори, така да...уживајтеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот linaJana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Мидер после породување
15.6.2009 23:14:21   
Big mama
По поаѓајот не носев мидер, но во текот на бременоста многу пешачев и не претерував со јадењето, јадев мноооогу салати и мнооооогу овошје. По породувањето изгледот ми беше речиси ист како и пред да забременам, имав вишок само 5кг а Емили се роди 3230гр 50цм и имаше апгар 10 10 10. Сето тоа е индивидуално.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Мидер после породување
30.7.2009 22:51:47   
Еца
Денес баш патронажната сестра ми рече да носам мидерuser posted image а мене не ми паѓа на памет, па уште сега на оваа жештина и уште да ја стегнам ранатаuser posted image со Мартина без мидер се ми се врати како треба, ама сега сум постараuser posted image user posted image user posted image па се мислам да не останам како развлечена бабичкаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Big mama)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Мидер после породување
1.9.2009 9:52:45   
mimicka
Vaka sto neide ne ide. Stomakov si stoi eve veke tri ipol meseci sum porodena a toj mi e kako da sum 4 mesec bremena user posted image . Nemozam da nosam obicen mider bidejki imam uste nekoi problemi so epizotomijata user posted image pa dali nekoj znae kade mozam da najdam od tie mideri sto se kako pojas.....znam deka treba da vezbam ama i da se stegnam malku user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Мидер после породување
1.9.2009 10:22:08   
Maca25
јас имам многу добар мидер, Mamma donna - Chicco, само што јас почнав да го наосам после 3 месеци. Многу ме болеше стомак кога и да го ставев. Поминаа скоро 7 месеци откако се породив и уште изгледам како да сум трудна user posted image .
Мидерот инаку е како појас, помага многу кога се дои затоа што го држи грбот исправен.

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Мидер после породување
1.9.2009 10:24:10   
profesorica
Јас имав мидер од стружанка многу убав и одма ми спадна стомакот за месец дена.Али и вежбав после тоа се одржував во форма и ослабев.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Мидер после породување
1.9.2009 12:37:39   
Sara
И јас планирав да си земам после пораѓај само незнам кој број ќе ми треба.
Вие што сте породени со царски немавте проблем со носењето мидер, дали е дозволено одма да се носи?

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Мидер после породување
1.9.2009 12:45:15   
BEBICA
Jas nosev mider do 7 mesec i stvarno mi se vrati stomakot vo normala.nosev mider onoj do reklamata na top shop koji e iscelo od ispod gradite pa nadole.A sara jas vo bolnica koga lezev do mene bese edna porodilka koja se porodila so carski i ona bas ja prasa i glavnata sestra i ginekolkogot dali smee da nosi mider posto e porodena so carski i i rekoa strikno ne poradi ranata.Ti sepak prasaj si go ginekologot.

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Мидер после породување
1.9.2009 12:45:34   
mami
јас сум природно ама мислам дека ако дојде до царски за мидер ке почекаш, сепак е тоа рана која треба да се затвори и затоа е потребно да дише а не да ја стегнеш

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Мидер после породување
2.9.2009 23:21:26   
Еца
Апел до сите трудници!!!

Штом ќе се породите веднаш ставајте мидер! Еве мене денес гинеколог ме испокара зошто мидер не сум носела, како тоа акушерките во болница не ми кажале дека требаuser posted image Треба??? Кој да ни каже.И ете сега морам да купам два броја помал од оној кој би го носела за да бидам стегнатаuser posted image user posted image user posted image поради матката која ми е полна со крв и сум под терапијаuser posted image user posted image user posted image Најдов денес еден словенски, нарачав утре ќе ми го донесат најмалиот број.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Мидер после породување
3.9.2009 0:10:06   
STRUMFETA
samo sto se porodiv koga stanav nemav voopsto stomav.Ramno ko top modelite, kako da ne sum ragala.I eve po 4 meseci isto.Neznam na sto ke go stavam miderot, kako ke stoiuser posted image Inaku prirodno sum normalno slaba.I da znaete onie babini devetini, ako pies sok ili voda ke ti ostane stomavot, jas mnogu ispiv pa nisto, ne e vistina.

< Поракaта ја уредил STRUMFETA -- 3.9.2009 0:15:12 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Мидер после породување
4.9.2009 1:09:45   
Natasha5
Дадададада мидер обавезно од искуство ви зборувам.Јас усше пред да останам трудна си имав малце стомаче.После породување си купив мидер од Лиска и презадоволна сум.Го носам уште од 8 ден после порагај,навечер го соблекувам и да ви кажам има ефект еве денес полниме 2 месеци и јас имам рамен стомак.А пазете значи пред да останам бремена имав малце стомак.Значи мидерот помага.А за пиење течности нема врска.
После порагај се сотрав од пиење сокови ,вода ,млеко,јогурт,боза не знам колку течности испив демек за да имам млеко и пак ништо,значи нема врска ако пиеш течности ке имаш стомак.Барев кај мене така е.

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?