|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најубави имиња
2.1.2014 23:03:40   
petra27
Bidejki se masko i zensko veke pocnavme da razmisluvame za iminja....za zenskoto sega za sega imame dve iminja...Bisera il Karina...a za madko seuste nemame ideja...sinceno ni se vika Stefan...ke vudime imame vreme

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 651
   RE: Најубави имиња
7.1.2014 18:58:00   
JasminaAngela
Zdr.I nie sme vo dilema za naseto bebence kako da se vika ne znaeme sto e ama samo nekolku maski iminja immame odbrano Ivan Georgij i Gorjan a nasata malla dzverka se vika Angela pls pomos. Sto ako e zensko i ova bebe a nemame ime? Koe e najdobro od maskite iminja ?

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 652
   RE: Најубави имиња
9.1.2014 14:29:42   
deluxe
JasminaAngela од машките имиња Иван ми е така најубаво,додека од женските имиња има само едно кое јас го посакував за мојата ќерка,но неуспеав,мм победиuser posted image СОФИЈА ,е тоа ми е многу грациозно имеuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот JasminaAngela)
Непосредна врска до пораките: 653
   RE: Најубави имиња
9.1.2014 17:50:18   
Bethany
Софија и мене ми е убаво име, и има убаво значење: Мудрост.
Другите женски убави ми се Јована, Миа, Антонија..

ЈасминаАнгела, од понудениве машки и јас би избрала Иван.
Лично мене од машкиве имиња ми се убави Кристијан, Сергеј и Јован (ово последно бидејќи добро иде уз името на моето синче:))

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 654
   RE: Најубави имиња
12.1.2014 13:45:03   
Mimi33
Моето бебувче се вика Миа.....одамна го посакував и конечно...добро е што и кумовите се согласија хехехехе

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 655
   RE: Најубави имиња
17.1.2014 22:33:51   
@bebe
ne mozam da se odlucam megu TEONA I IVA, malku pomosuser posted image

(Одговор на членот Mimi33)
Непосредна врска до пораките: 656
   RE: Најубави имиња
17.1.2014 22:37:23   
Bethany
Јас гласам за Ива! Многу убаво име, кратко ама слатко user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 657
   RE: Најубави имиња
18.1.2014 14:12:35   
Stefanija Stefi
Најубаво женско име за мене е МИЛА...
Што мислите?

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 658
   RE: Најубави имиња
18.1.2014 15:22:14   
Stefanija Stefi
А за машко, не знам...мм нека одбери user posted image
Инаку ние сеуште не знаеме што ќе си имаме...само здраво и живо да е user posted image

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 659
   RE: Најубави имиња
19.1.2014 0:11:57   
Defne90 RR
Samo zdravo i zivo toa e najbitno Stefi.Mene licno najubavi maski iminja mi se Damjan i Mihail,no imas pravo mazite se onie sto si gi odbiraat imencata za sinovite.Obicno kaj nas si go dobivaat imeto od svojot dedo tatkoto na mazot.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 660
   RE: Најубави имиња
30.1.2014 20:49:36   
JasminaAngela
Jas glasam za Iva

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 661
   RE: Најубави имиња
28.3.2014 14:47:32   
bebpce
Еве и ние одбравме име...имавме еден список со десетина женски имиња...од кои го одбравме НЕВЕНА!

(Одговор на членот JasminaAngela)
Непосредна врска до пораките: 662
   RE: Најубави имиња
1.5.2014 12:36:42   
Stefanija Stefi
бепче, убаво име сте одбрале за малечкото user posted image сигурно ќе биде убава како името user posted image јас иначе носам девојче и ете ќе се вика Мила user posted image

(Одговор на членот bebpce)
Непосредна врска до пораките: 663
   RE: Најубави имиња
15.5.2014 15:27:14   
miss_sunshine
Отсекогаш сум велела дека ако имам user posted image ќе се вика Марко и сега сите планови отидоа во вода затоа што ќе имаме user posted image а мажот ми се вика Марко user posted image . Никако неможам да се одлучам за друго име за бебчето

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 664
   RE: Најубави имиња
15.5.2014 16:14:51   
princessa
Uff i mene mi e strasno uzasno tesko za masko ime, nema mnogu izbor. Ubavi mi se Aleksandar, Vladimir mozebi i Igor.
Ako imam nekogas uste edno devojce (posle 4-5 godini) bi ja krstila ili Anja ili Lena.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот miss_sunshine)
Непосредна врска до пораките: 665
   RE: Најубави имиња
15.5.2014 23:04:03   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: miss_sunshine

Отсекогаш сум велела дека ако имам user posted image ќе се вика Марко и сега сите планови отидоа во вода затоа што ќе имаме user posted image а мажот ми се вика Марко user posted image .


Речиси исто user posted image сакав некогаш ако имам user posted image user posted image да се вика така или некое друго имае на буквата М user posted image и сега е Михаил

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 666
   RE: Најубави имиња
16.5.2014 8:20:19   
Defne90 RR
ако некогаш имам женско дете дефинитивно ќе се вика Лара.А за машки имиња Александар,така и го крстивме второто синче,а исто и мене ми се допаѓа Михаил и Дамјан.Баш се двоумев меѓу тие три имиња ама ете оставив на кумот да одлучи и тој одбра Александар.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 667
   RE: Најубави имиња
16.5.2014 11:13:40   
nataly86
Еве и ние почнавме да мислиме имиња за нашите user posted image user posted image Мислев дека ќе има повеќе расправии но некако за машко име брзо се одлучивме...т.е. го стеснивме изборот на три имиња Андеј, Давор и Дарио...е сега за женско бараме име кое ќе одговара со овие..искрено јас сакам да бидат на иста буква а мм вели дека не морало....

Па ајде ако имате некој предлог кажувајтеuser posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 668
   RE: Најубави имиња
16.5.2014 11:39:10   
Defne90 RR
Па да ти кажам право јас кога би имала близнаци не би барала имињата да им се на иста буква и да се поклопуваат.Ама секој со сопствениот вкус,гледам и јас дека некои родители на близнаци преферираат имињата на децата да бидат на иста буква.А некои не,едноставно им ставаат имиња што воопшто не си личат едно на друго.Како и да е ако сакате баш така да ви бидат на иста буква еве еден предлог Дарија.Мене ми е многу убаво тоа име и е така современо и модерно.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 669
   RE: Најубави имиња
16.5.2014 13:04:48   
princessa
na bukvata A ima mnogu ubavi zenski iminja, na primer:
Anja
Ana
Adrijana
Angelina

toa se moite predlozi

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 670
   RE: Најубави имиња
16.5.2014 13:07:55   
LoveableMe RR
Еве малку помош:

НEКOИ МАШКИ ИMИЊA ОД МAКЕДОНСКО И ЦРКОВНО ПОТЕКЛО

Аврам, Александар, Алимпиј, Атанас, Ангел, Андон, Андреј, Антим, Антониј, Апостол, Аритон, Арсениј, Атанасиј, Благој(а), Богатин, Богдан, Богослав, Божин, Бојан, Борис, Борјан, Бранко, Василиј, Велјан, Венко, Веселин, Виктор, Владимир, Војдан, Војкан, Гаврил, Георгиј, Герасим, Глигор, Глигориј, Горан, Горјан, Гоце, Григор, Григориј, Гроздан, Давид, Дамјан, Данаил, Дејан, Делјан, Делчо, Димитар, Димитриј, Дојчин, Драган, Душко, Ѓоко, Ѓорѓија, Ѓорче, Ѓурчин, Евгениј, Евтим, Елисиј, Еразмо, Емануел, Емил, Ефтим, Живко, Зафир, Захариј, Здравко, Златан, Златко, Зоран, Ѕвездан, Ѕвонко, Иван, Игнат, Игнатиј, Игор, Илија, Иринеј, Исак, Јаков, Јане, Јоаким, Јован, Јордан, Јосиф, Кирил, Климент, Козма, Константин, Костадин, Крсте, Кузман, Кочо, Лазар, Лазар, Леонид, Лука, Љубен, Љубомир, Љупчо, Македон, Мануел, Марин, Марјан, Марко, Методиј, Мирко, Митре, Михаил, Наум, Неделко, Неофит, Нестор, Никита, Никифор, Никодим, Никола, Огнен, Оливер, Павле, Пантелејмон, Панче, Партениј, Петар, Петко, Пимен, Прокопиј, Размо, Рајко, Ристе, Ромил, Самуил, Силјан, Симон, Славе, Софрониј, Сотир, Спасе, Сребре, Стефан, Стојан, Темелко, Теодор, Теодсиј, Теофан, Теофил, Тихомир, Трајан, Тодор, Трифун, Филип, Христијан, Христо, Цветан, Часлав, Чедомир.


НЕКОИ ЖЕНСКИ ИМИЊА ОД МАКЕДОНСКО И ЦРКОВНО ПОТЕКЛО

Александра, Ана, Анастасија, Ангела, Ангелина, Анѓа, Атанасија, Билјана, Бисера, Бистра, Блага, Благица, Благородна, Благуна, Блаженка, Богдана, Божана, Бојана, Борјана, Борка, Босилка, Бранка, Валентина, Варвара, Василка, Велика, Велјана, Вера, Вероника, Весела, Весна, Виолета, Војданка, Воскресија, Галена, Голубинка, Гордана, Горица, Горјана, Грозда, Дамјана, Даница, Даринка, Дафина, Деница, Деспина, Дивна, Добринка, Домника, Донка, Драгана, Душанка, Ѓурѓа, Ѓурѓица, Ева, Евгенија, Евросина, Екатерина, Елисавета, Ефимија, Елица, Елеонора, Евдокија, Живка, Загорка, Зафирка, Захринка, Здравка, Злата, Зора, Зорица, Зорка, Ѕвезда, Ивана, Иванка, Илинка, Илинденка, Ирина, Искра, Јаворка, Јагода, Јана, Јасна, Јована, Јовка, Јордана, Јорданка, Калина, Каранфилка, Ката, Катерина, Катина, Кита, Климентина, Константина, Косара, Костадинка, Крстана, Лена, Лидија, Лина, Лилјана, Љуба, Љубинка, Љубица, Љупка, Магдалена, Македонка, Макрина, Марија, Марика, Марина, Марта, Матрона, Меглена, Меланија, Милева, Милена, Мирка, Милица, Милка, Мирјана, Нада, Надежда, Наумка, Невенка, Неда, Неделка, Никодина, Николина, Олга, Оливера, Павлинка, Параскева, Пауна, Перса, Пелагија, Петкана, Петра, Петранка, Писана, Рајна, Ракита, Рафаила, Рахела, Рахилка, Ристана, Родна, Роса, Роска, Ружа, Румена, Русалина, Русанка, Сава, Сандра, Сара, Сашка, Светлана, Серафима, Симјанка, Симона, Славенка, Славица, Славка, Слободанка, Снежана, Сончица, Софија, Спасена, Споменка, Сребра, Стамена, Стојанка, Стојмена, Стефанија. Стефанка, Сузана, Спаса, Татјана, Тамара, Темјана, Теодора. Теодосија, Теофилка, Тодорка, Трајанка, Трена, Трендафилка, Убавка, Филимена, Флоринка, Фросина, Цвета, Цара, Христина.

Извор: Преминпортал

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 671
   RE: Најубави имиња
16.5.2014 14:44:38   
nataly86
Ете ми помош од мојте РР....Благодарам на сите имаме време а еве и предлози за размислување...

Ве user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 672
   RE: Најубави имиња
16.5.2014 15:49:09   
Felly RR
Андреј - Андреа
Дарио - Дарија
Мене и двете комбинации ептен ми се допаѓаат.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 673
   RE: Најубави имиња
26.5.2014 22:16:57   
miss_sunshine
Ние веќе измисливме неколку user posted image имиња, уште да се одлучиме кое од нив Данаил, Милан и Миљан. Штета што морав да се откажам од Марко user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 674
   RE: Најубави имиња
27.5.2014 9:44:29   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: miss_sunshine

Ние веќе измисливме неколку user posted image имиња, уште да се одлучиме кое од нив Данаил, Милан и Миљан. Штета што морав да се откажам од Марко user posted image


Може и Марио, ќе те потсеќа на Маркоuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот miss_sunshine)
Непосредна врска до пораките: 675
Страница:   <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?