|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најубави имиња
27.5.2014 10:45:36   
sandriana RR
Ох, и јас дојде ред да пишам на темава - ама искрено ми треба помош user posted image
Фаворит ми е Меги за бебево у меше, ама само Меги како варијанта за официјално име ми е шубе....Меглена е во игра...
Ми се допаѓа и Тамара, и Ирина, и Искра и Темјана....
Тина инсистира за Теа или Стефанија, ама јас од старт ги елиминирав - имињата се убави, но чести периодов, и кај блиски луѓе дали куче дали бебе се викаат така - значи - по дифолт отпаѓаат user posted image
Овде се изначитав имиња - и се збркав повеќе user posted image
На мм овој пат исто не му уважувам мислење - Тина е крстена по баба му, иако на мој предлог, така да шансата му е искористена.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 676
   RE: Најубави имиња
27.5.2014 10:58:38   
Bethany
Јас навивам за Тамара! user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 677
   RE: Најубави имиња
27.5.2014 11:01:31   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

Ох, и јас дојде ред да пишам на темава - ама искрено ми треба помош user posted image
Фаворит ми е Меги за бебево у меше, ама само Меги како варијанта за официјално име ми е шубе....Меглена е во игра...Ми се допаѓа и Тамара, и Ирина, и Искра и Темјана.......


Maggie доаѓа од Маргарет (кај нас би било Маргарета, Маргарита) со грчко или персиско потекло и значи "бисер"user posted image , а многу често го користат Англичаните. user posted image А и другите кои си ги навела се убави, но мене ми се допаѓаат Меглена, Искра и Ирина user posted image user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 678
   RE: Најубави имиња
27.5.2014 11:14:34   
Goddess*
Vo posledno vreme i mene nekako pochnaa da mi se dopagaat iminja kako Temjana,Kirjana.

< Поракaта ја уредил Goddess* -- 27.5.2014 11:15:32 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 679
   RE: Најубави имиња
27.5.2014 11:43:26   
Defne90 RR
Мене ми се допаѓаат најмногу Темјана и Меглена.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 680
   RE: Најубави имиња
27.5.2014 12:26:28   
bucko mal
Mnogu mi se dopajga imeto Kaja,izgleda deka devojceto mi e slatko.user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 681
   RE: Најубави имиња
27.5.2014 12:39:30   
Bethany
Интересно е како секогаш ги поврзуваме имиња со луѓето кои ги познавате,
и во зависност од тоа дали ни се симпатични или не, така и на имиња реагираме.
Мене Меглена подсетува на Мегле производи а Меги на тоа девојчето од Симпсонови :D

Убаво ми е и името Софија, и има убаво значење:мудрост.
Само ме подсетува на главен град на Бугарија. Ајде да е Атина барем
user posted image се шалам малку.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 682
   RE: Најубави имиња
27.5.2014 13:18:16   
nataly86
Точно и јас најчесто ги поврзувам имињата со лица што ги познавам....и некои имиња одма ги елиминирам...

Мене ми се допаѓаат Тамара, Темјана и Магдалена за на скатено да е Меги...Некако Меги за официјално ми е малку што знам како user posted image можеби за некоја година ќе биде екстра прифатливоuser posted image

Инаку од секогаш ми се допаѓале повеќе подолги имиња но ме нервира нивното кратење...пример имам другарка Викторија па сум и викнала со цело име 2-3 и тоа кога нешто сум и била лутаuser posted image цело време на скатено Вики...

Ние за нашите бебуши за машки одбравме Андреј, Давор и Дарио....ама некако се ми се чини дека и двата со мм тргаме повеќе на Давор....е за женско иако јас сакав барем на иста буква некако на Д женско не ми се допага....женско некако ме трга а го чувтвувам и мм кон Софија Симона па ќе видиме што ке одлучиме има време... А мм од старт инсиситира да не се ниту на иста буква а камоли идентични имиња во машка и женска форма....

Искрено тешка одлука е ова со имињатаuser posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 683
   RE: Најубави имиња
27.5.2014 14:30:03   
Melanija RR
Баш денес слушнав едно убаво женско име кое сум го изумила а познавав една личност со тоа име-Јасна user posted image ете може на некој ќе му се допадне

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 684
   RE: Најубави имиња
27.5.2014 14:33:01   
kuklickaa
Sofija,Andreja mi e ubavo a isto i Irina !! I nie komentiravme za sinko mazotmi mu gi odbra Viktor i Simon,sega dilema megu niv dve...:)

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 685
   RE: Најубави имиња
3.6.2014 18:41:20   
Dilina
Илина ќе биде нашето. Подновуваме за Илија, таткото на мм, починат. Јас си сакав Илина да се вика, и ми се чини ниедно др име не ми се допадна толку мн. Не се двоумевме воопшто и тоа е единствена опција :) А и ок ми е затоа што не ме потсетува на никого, т.е. не познавам ниедна Илина :)

(Одговор на членот kuklickaa)
Непосредна врска до пораките: 686
   RE: Најубави имиња
10.6.2014 12:26:17   
sandriana RR
Илина ќе биде нашето.

Ај да пријавам уште една Илина user posted image
Џабе мојот список, кога Тина не сака да слушне ни за едно од моите предложени имиња. До плачки дојдовме дури.
Конечно, вчера падна компромис - решивме јас и она сестричето да биде Илина - дури и им се пофали на татко и и домашните, а сабајле ина тетката во градинка и кажа.
Се надевам ова е конечно. user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 687
   RE: Најубави имиња
10.6.2014 21:08:50   
Dilina
user posted image ќе си имаме имењачка user posted image

Убаво е името Сандриана, твојата ќеркичка знае шо е убаво user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 688
   RE: Најубави имиња
11.6.2014 9:40:36   
princessa
Многу убаво име е Илина, многу ми се свиѓаuser posted image user posted image user posted image
И именден ќе си имате плус.
Во последно време и Калина ми се свиѓа многу.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 689
   RE: Најубави имиња
3.8.2014 12:43:11   
Anele00
Ве молам за помош!
37ма недела сум и дури сега почнав да се двоумам за името user posted image
Дали ви се допаѓа името Тео???
Ве молам за помош

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 690
   RE: Најубави имиња
3.8.2014 13:20:16   
scared RR
Ima mnogu iminja sto mi se dopagaat od zenskite bi gi izdvoila: ILIJANA, NIKOLIJA, NIKOLETA, GEORGINA, IZABEL, ISIDORA, ANTONIJA, ANTONIETA
KONSTANTINA, kLIMENTINA, LUCIJA, DOROTEA, NADJA, INES

Od maskite najveke mi se dopagaat: DIMITRI, MAKSIM, TEODOR, DARIJAN, KALIN

(Одговор на членот Anele00)
Непосредна врска до пораките: 691
   RE: Најубави имиња
5.8.2014 13:24:04   
sonc90
Anele00 imeto e super,zasto se dvoumis?na kraj kraeva kako i da se vika tebe ke ti bide najubavo! scared ke se drznam da dadam moe mislenje taka da ne se luti ama od zenskive mi se dopagja samo Nadja,drugive mi se nekako user posted image a od maskite ubavi se Dimitri i Kalin,ma da Kalin nekako epten mi padna vo oci!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 692
   RE: Најубави имиња
5.8.2014 14:33:45   
AnnaMolly RR
Уште не знаеме дали е user posted image или user posted image , ама за машко веќе имаме одбрано име уште пред 2,3 години и ќе биде дефинитивно Димитар.
За женско се двоумиме, а засега најјаки фаворити на мене и мм ни се Софија и Јована, иако на никој друг од двете страни не им се допаѓа името Софија :)
Ама воопшто не ми е важно тоа, најважно ми е на нас двајца да ни се допаѓа.
Ако се прашува Филип, бебето ќе се вика Папи без разлика кој род е, ете инсистира за тоа име и така си го викаме засега бебето.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 693
   RE: Најубави имиња
5.8.2014 15:09:50   
scared RR
Ma ne slobodno kazi si, jas ne sum ni bremena onaka si pisav koi iminja mi se ok :) Mene pa bas mi se dopagaat osobeno Ilijana i Konstantina, nasi iminja, so imendeni user posted image od Ilija - Ilijana od Konstantin- Konstantina , od Antonio- Antonija, Kliment- Klimentina, Nikola- Nikolijauser posted image Ovie drugive se taka malce pomoderni stranski user posted image

Jas bas bi sakala deteto da mi ima nase ime i imenden no istovremeno da bide moderno i neobicno, a ovie se bas takvi, cesti iminja ne sakam voopsto user posted image

< Поракaта ја уредил scared -- 5.8.2014 15:12:13 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 694
   RE: Најубави имиња
5.8.2014 19:52:31   
AnnaMolly RR
Ајде конечно да го дефинирам мојот список со најубави имиња :)

Синко број 1 - Филип
Бебуш user posted image - Димитар



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 695
   RE: Најубави имиња
5.8.2014 21:38:35   
Ilina87
AnnaMolly RR, преубави се и двете имиња, право македонски. И син ми се вика Филип. Ние до последно не знаевме за име т.е имавме 4 омилени Дамјан, Андреј, Филип и Димитар.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 696
   RE: Најубави имиња
5.8.2014 22:20:56   
AnnaMolly RR
Илина и нас ни беа Андреј и Димитар во опции за Филип, ама ете излезе Филип конечниот избор. Уште тогаш се знаеше дека второто ако е машко ќе биде Димитар.
Сега во фамилијата малку ми реагираат дека татко ми се вика Диме и демек е по него се радуваат, а ние без разлика сакавме да биде така, ама сега и дедо се радува и сите среќни и одлично излезе :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 697
   RE: Најубави имиња
6.8.2014 9:17:47   
Ilina87
Само да се здрави и живи на сите, има многу убави имиња. Јас сепак навивам за чисто македонски имиња, овие ново компонираните не ми се допаѓаат. Зошто да биде Алек или Алексеј кога може Александар, или зошто Катја кога коже Катерина, сепак секој си има разчичен вкус.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 698
   RE: Најубави имиња
30.10.2014 18:37:29   
EmaIron
Help!!!
Sto mislite vie, za koe ime da si se odlucime?

Iskra

Kjara

ili

Tara?

Site se ubavi... Ahh.. user posted image

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 699
   RE: Најубави имиња
12.11.2014 21:05:14   
blond
Kazete mi kako se psravivte so okolinata vo odnos na podignuvanje na imeto na postarite? So prvoto so moja zelba sakav slicno na imeto na svekor mi da e, i go staviv od sto sakav i jas. I prethodniot pat koga ostanav bremena, koga bese neuspesna bremenosta, i sega pak imam od okolinata t.e od bliskite na mm da ja "podnovam" svekrva mi. Jas mudro molcam i samo izjavuvam deka ako e masko ke se vika Damjan i kraj. A za zensko ke vidime, nemam odbrano ime. Znam deka i na glava bi stoela, ama ne sakam da pravam bracen par od moite deca, da gi nosat i dvete iminja na dvajcata. Doprva ke sleduvaat pregovori za imeto, samo da e se vo red so bebusko. Inaku so mm nisto nemame praveno muabet za mozni iminja.

Inaku svekrva mi e Pavlina, Pavel iako e ubavo ime, nikogas nema da go stavam toa ime od licni pricini, a za zensko Paola ne znam kaj nas kolku bi bilo prifateno.Eventualno Lina bi projdelo kaj mene, drugo nisto.

(Одговор на членот EmaIron)
Непосредна врска до пораките: 700
Страница:   <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?