|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Паричен надоместок
25.12.2009 19:50:07   
Maria
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Fala Mamickaa,znaci ke mi sleduva,treba da se porodam vo januari.

(Одговор на членот Mamickaa)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Паричен надоместок
25.12.2009 19:59:50   
Mamickaa
Super Maria,bas mi e milo,koga ti sleduva zasno da ne...i so lesno dusickeuser posted image user posted image

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Паричен надоместок
28.12.2009 9:06:54   
pacuvce
Dragi moi,denes  ili utre ocekuvajte go postarot da vi donese pari za vtoro,treto itn dete...Mene bas me izraduva od sabajle...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Mamickaa)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Паричен надоместок
28.12.2009 9:59:45   
garfild
Морам да кажам дека воопшто не се фер од социјалново наше,многу почнаа да каснат со платите за родилките.Минатата недела ја пуштија платата за септмври,а каде се другите месеци,кога ти требаат највеќе пари,каснат....

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Паричен надоместок
28.12.2009 11:52:47   
Tanja K.
Sto ni stori Grujo,pred nova godina.Mnogu ne opari,socijalno,denes stigna cicko postar i za vtoro dete donese pari.Ova ni e izgleda da ne drzi 2-3 meseca,da ne zborime deka nemalo pari.Eca dali zema od opstina pari.Kaj mene uste nema nisto.

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Паричен надоместок
28.12.2009 11:58:14   
Bile
Tanja K. bas se izraduvav sto gi pustile parite za vtoro dete i jas gi cekam kako studena vodauser posted image . Zakasnija malku ama bitno se pusteni, sega pred nova godina ni trebaat pari kako i sekogas.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Паричен надоместок
28.12.2009 12:02:17   
Tanja K.
i toa dadoa zamisleta duri za tri meseci.Odnosno za:avgust,septembri i oktomvri

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Паричен надоместок
28.12.2009 12:07:58   
pacuvce
Draga Tanja K.,dokolku prasuvas za Opstina Aerodrom,kaj mene pustija pari na 15.12.2009 god. 5000 den.

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Паричен надоместок
28.12.2009 12:12:10   
Tanja K.
А вие пацувче,кој месец сте родени  и кога поднесовте?????

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Паричен надоместок
28.12.2009 12:13:28   
pacuvce
Rodeni sme 23.08,a podnesovme nekolku dena po poroduvanjeto...Nekade okolu 01.09...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Паричен надоместок
28.12.2009 12:20:00   
Tanja K.
Ние сме 20,08.Но јас поднесов во месец септември.А вие ако сте поднеле во август можно е.Инаку нема зосто да не заборават нас,нели?

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Паричен надоместок
28.12.2009 12:22:43   
pacuvce
A da se javis da prasas???Ili da im pises mail???Nisto nema da izgubis!!!

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Паричен надоместок
28.12.2009 12:26:00   
Еца
Само што се вратив од болница и оп гледам 4800 денари донел чичко поштар, стигнале парите за второ дете за месец октомври.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Паричен надоместок
28.12.2009 20:28:04   
Mamickaa
Auu samo za eden mesec za 10ti stignaa,a kasnea dva meseci se razocarav ccc...ama so se vika bolje ista nego nista,dobro e sto dadoa i tolkuuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Паричен надоместок
28.12.2009 22:08:48   
Mamicka3
И мене денес ме израдуваа со парички за трето дете и тоа за два месеци... убајни пред празников

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Mamickaa)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Паричен надоместок
29.12.2009 7:33:42   
Bile
Luge mnogu me zbunivte okolu mesecite. Jas se porodiv na 23.09 i mm gi sredidokumentite i dobiv resenie za paricen nadomest za vtoro dete pocnuvajki og septemvri. Jas pocnav redovno da gi zemem parite. Vo Oktomvri okolu 25 (data) zedov za septemvri a vo noemvri, milsam bese na 23 zedov za otomvri i eve gi najdov ispratnicite i ubavo si pisuva za mesec oktomvri. E sega kako vie duri sega zemate za oktomvri a jas zedov vo noemvri za oktomvri???
Navistina ne mi e jasna rabotata?

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Паричен надоместок
29.12.2009 10:09:59   
Mamicka3
Bile јас се породив на 20.09 јас земам прв пат дури сега зедов за два месеци...ај можеби денес ќе те израдува чичко поштар

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Паричен надоместок
29.12.2009 10:10:49   
profesorica
ајде ти пуштам среќаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Паричен надоместок
5.1.2010 11:10:39   
Еца
Само што ми заѕвони чичко поштар и ми донесе пари од социјално за 11 месец, помош за второ дете.user posted image Баш ме изненади пријатно.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Паричен надоместок
5.1.2010 11:17:57   
Еца
леле не ми се верува ама има и породилно за 09 месец, леле чудоuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Паричен надоместок
12.1.2010 10:22:59   
Tanjicka
zdravo, imate li informacii za porodilnite isplati, se porodiv na 06.09 i sum zemala do sega samo za septemvri pari, a veke sum svorc i epten se nerviram.kade da zvonma i da prasam do kaj e rabotata?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Паричен надоместок
12.1.2010 19:03:28   
pacuvce
Отплатата на породилното боледување доцни поради фирмите, тврдат од Фондот


Продолжуваат поплаките на родилките на кои со месеци им доцнат парите од породилното боледување. По Катерина Давчева која се пожали дека три месеци не земала пари, Маја Здравковска е уште една мајка која чека уште повеќе – таа 4 месеци се надева на исплатата на породилното боледување. Последните пари ги зела во август минатата година. Тврди дека сите потребни документи навреме се однесени во подрачната единица на фондот.
„Јас се уште немам земено пари за септември. А цело време зборат за 3 дете, нема ништо од тоа. И тоа што ни се случува како вработени граѓани не можеме да си го земеме. И тие пари што ги земав успеав да ги земам преку пријатели“, изјави Маја Здравковска, мајка.
Од подрачната единица на фондот за Скопје, ја префрлаат вината кај фирмите. Оттаму тврдат дека откако фирмите ќе ги доставеле документите кај нив, за најдоцна еден месец родилките ги добивале своите пари.
„Боледувањето родилките го доставуваат до работните организации каде што работат. Јас мислам дека токму таму доцни боледувањето и по неколку месеци. Јас одговорно тврдам дека кај мене, од моментот на поднесување на документите, до исплатата на парите не поминува повеќе од 1 месец“, изјави Гоце Велјановски, раководител на подрачна единица на ФЗОМ – Скопје.
Вчера портпаролот на фондот рече дека се добило впечаток дека има доцнење поради празниците и административни проблеми. Истовремено вети дека до утре сите родилки ќе ги добијат заостанатите пари за породилно боледување.


_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Паричен надоместок
12.1.2010 19:04:20   
pacuvce
Лажги со опашки...Кај мене нема ништо...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Паричен надоместок
12.1.2010 23:03:14   
garfild
Вчера пуштиле пари за породилно за месец октомври

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Паричен надоместок
13.1.2010 10:30:52   
bojanas
Како да не !!!!Ништо не пуштиле! Како не им е срам да лажат???? Зошто не ја кажат вистината дека буџетот е празен и дека немаат скршен динар ?

_____________________________

Кајче мама тато дада јас и бато секој среќен пее дури ветре вее

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?