|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Паричен надоместок
23.12.2010 9:13:42   
skorpijana
EJ AnnaMolly ako stvarno go dadat do karjot na ovaa nedela porodilnoto super ke bide pozdrav

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 451
   RE: Паричен надоместок
24.12.2010 17:18:45   
Sekiii

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sandric

Pa mislam deka po azbucen red gi obrabotuvaat.
Mene mi pustija za avgust preku "vrski" minatata nedela ama za septemvri nema!
Jas sum na K


I jas sum na K i uste nemam za septemvri.Dali znaete dali ke ima isplata za septemvri barem pred nova godina user posted image

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 452
   RE: Паричен надоместок
24.12.2010 22:09:12   
Anonimen
Кој знае дали ќе дадат уште една тура за второ трето дете

зошто до сега на 20ти даваа па последниов месец задоцнија 20 дена, и сега дали ќе дадат пред нг уште за ноември ни следува

а за трето дете 2011 колку што знам законот важи и ви следува, ама ќе треба да си ги обновите документите

(Одговор на членот Sekiii)
  Непосредна врска до пораките: 453
   RE: Паричен надоместок
24.12.2010 22:10:26   
misticia
хаха ова анонимен е јако, јас бев само- се возев по подвижни скали да видам како е хаха

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 454
   RE: Паричен надоместок
25.12.2010 13:11:20   
ben10
user posted image pari za okt se nadevam deka ke gi vidam pred nov god

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 455
   RE: Паричен надоместок
25.12.2010 18:08:22   
baby_bump
За Октомври ќе исплаќаат, имаат прилив на пари, ми кажаа од фондот, НО јас нема да земам зашто книговодителот ми ги задоцнил документите и мојот предмет сеуште не е разгледан (на породилно сум од 1 Октомври),user posted image идиот еден.
Затоа проверувајте си за да не останете со кратки ракави како јас, мислев дек се е во ред, двапати му се јавував од како сум на породилно и наводно се беше во ред, му барав да ми даде решение или архивски број (како што ме посоветувавте погоре), но не требало да се секирам ми рече тогаш, а сега пари немаааааа........... значи ако не те зафркнат од фирмата како во мојот случај, парите си стигаат навреме.
И сега за НГ ќе отидам на вечера дома кај него.......

(Одговор на членот ben10)
Непосредна врска до пораките: 456
   RE: Паричен надоместок
25.12.2010 23:19:08   
aneta.ilievska
zdravo na site, dali nekoj znae,,?? deca koi ke se rodat vo 2011 god,dali ke im sleduva paricen nadomestok  i kolku ke iznesuva,ke ima li nekoi izmeni pak,ili ke prodolzi kako sto e momentalno za treto dete,??

< Поракaта ја уредил aneta.ilievska -- 25.12.2010 23:23:30 >

(Одговор на членот baby_bump)
Непосредна врска до пораките: 457
   RE: Паричен надоместок
25.12.2010 23:20:12   
aneta.ilievska
 sakam da znam za treto dete,ako znae nekoj od sigurni izvori da mi kaze,posto ke se porodam vo mart ili april,??

< Поракaта ја уредил aneta.ilievska -- 25.12.2010 23:26:25 >

(Одговор на членот aneta.ilievska)
Непосредна врска до пораките: 458
   RE: Паричен надоместок
25.12.2010 23:58:31   
denim
Zakonot za treto dete ke vazi i vo 2011 god. Imas poveke dokumenti, pa bi bilo dobro porano da pocnes so pribiranje. Da se rasprasas vo centarot za socijalna rabota vo tvojata opstina sto se ti e potrebno. Gi prifakaat aplikaciite koi se podneseni vo rok od 90 dena od ragjanje na deteto.

(Одговор на членот aneta.ilievska)
Непосредна врска до пораките: 459
   RE: Паричен надоместок
26.12.2010 10:30:42   
misticia
ИЗВОРНА ПОРАКА: aneta.ilievska

sakam da znam za treto dete,ako znae nekoj od sigurni izvori da mi kaze,posto ke se porodam vo mart ili april,??


што убаво си чекаш трето дете, со лесно да ти е :)

тој закон не е укинат мора да има само нека се информира маж ти кои документи ќе ви требаат во социјално и може да собере изводи и државјанства пред да дојде бебето

(Одговор на членот aneta.ilievska)
Непосредна врска до пораките: 460
   RE: Паричен надоместок
26.12.2010 13:46:28   
Mihaela 2010
Dali ima nekoj dobieno pari za OKTOMVRI?

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 461
   RE: Паричен надоместок
26.12.2010 16:12:44   
misticia
додаток за второ дете за октомври примив овој месец кај 8ми

а што чекаш ти трудничко или нешто друго?

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 462
   RE: Паричен надоместок
27.12.2010 14:05:42   
Sandra113
Devojki vo petokot mi isplatile paricen nadomest za oktomvriuser posted image  od porodilnoto, taka da se nadevam deka site ke dobiete do kraj na mesecov i deka ova ke bide vesela nova godinauser posted image ...

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 463
   RE: Паричен надоместок
27.12.2010 16:14:09   
Sekiii

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sandra113

Devojki vo petokot mi isplatile paricen nadomest za oktomvriuser posted image  od porodilnoto, taka da se nadevam deka site ke dobiete do kraj na mesecov i deka ova ke bide vesela nova godinauser posted image ...


Na koja bukva se prezivas Sandra?

(Одговор на членот Sandra113)
Непосредна врска до пораките: 464
   RE: Паричен надоместок
27.12.2010 17:35:50   
Mihaela 2010
Ima pari za oktomvri denes mi ufrlile..inace sum na bukva S

(Одговор на членот Sekiii)
Непосредна врска до пораките: 465
   RE: Паричен надоместок
27.12.2010 18:47:01   
AnnaMolly RR
Јас сум на Д, ама уште не ми префрлиле. Сигурно одат по азбучен ред?user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 466
   RE: Паричен надоместок
27.12.2010 19:21:05   
danced
 и кај мене денеска префрлиле за октомври.... а сум на буквата Д.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 467
   RE: Паричен надоместок
27.12.2010 19:34:06   
slavicav
Jas da vi kazam ne veruvam deka odat po azbuchen red tuku kako gi srabotile dokumentite po reden broj,bidejki bev minatiot mesec vo socijalno i chovekot me vikna vnatre da vlezam za da mi pomogne bidejki nemav od avgust zemeno i zamislete mi vika kako moze taka pa jas gi rabotam za dekemvri.Koga pred nego na masata si stoi papka i vo nego moite i a moite kolegi normalno dokumentite ama koj da gi sraboti???I taka si popolni edno livche i mi vika sega e gotovo,brzo odi i pak chekav dve nedeli,za pak da otidam da vidam do kaj e rabotata i za da mi kazat deka odat po broevi koi ne mozev nikako da im gi razberam ama mi kazaa kako gi srabotuvale predmetite taka odele.E sega da ne otidev taa papkata ke beshe seushte zatvorena i ja ke si bev pak bez pari.

(Одговор на членот danced)
Непосредна врска до пораките: 468
   RE: Паричен надоместок
27.12.2010 23:41:37   
Sandra113
Sekii pezimeto mi e F, ama ne mi e jasno po koj redosled prefrlaat, ne mi lici deka e po azbucen red. Kako i da e, najsigurno e tie sto nemaat zemeno da se javat vo socijalno za sekoj slucaj da gi potsetat ili da dobijat informacija barem za ova. Kako sto vika Slavica v nekogas i zaboravaat po nekoja papka da srabotat. Pozdrav

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 469
   RE: Паричен надоместок
28.12.2010 11:16:12   
Sekiii
Na koj broj se javuvate za informacii?

(Одговор на членот Sandra113)
Непосредна врска до пораките: 470
   RE: Паричен надоместок
28.12.2010 13:50:13   
skorpijana
da ve izvestam ima porodilno za oktomvri heeeeeeeeeeeeeeeeeeee

(Одговор на членот Sekiii)
Непосредна врска до пораките: 471
   RE: Паричен надоместок
28.12.2010 16:10:09   
baby_bump
Toчно така, ако документите ти стојат во папката несработени, како на мене, ќе нема париииии....
Потерјате си работа самите, јавете се или отидете лично, ако не се јавев немаше ни во списокот за Јануари да ме има, а сега за НГ ќе седам со скрстени раце, без пари, поради глупавиот книговодител и поради тоа што тие имале многу “работа“ и не можеле сите документи секој месец да ги завршуваат до крај, па секогаш останува по некоје неисплатено породилно, не поради министерството, туку поради мрзеливоста и неодговорноста на вработените во фондовите.

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 472
   RE: Паричен надоместок
29.12.2010 15:44:11   
Sekiii
Tesko toj so se nadeva na pari od fondot, ke si ostani so prazni race za Nova godina :) Do sega vo red si primav pari zaklucno so mesec noemvri koga primiv za avgust i od togas nema pari ni za septemvri ni za oktomvri....Po koj redosled odi isplatata i zosto nekoj se skoka ?

(Одговор на членот baby_bump)
Непосредна врска до пораките: 473
   RE: Паричен надоместок
30.12.2010 12:40:02   
opasna
Dobro dali ovie se salam jas nemam zemeno za sptenvri pa ne mozi poke vaka i nie imame deca kako da gi gledame ti edeca za niv ne Nova godina e da vi kazam preku glava mi se dodjeni

(Одговор на членот Sekiii)
Непосредна врска до пораките: 474
   RE: Паричен надоместок
30.12.2010 13:56:56   
baby_bump
Ima li nekoj kandidat od RR da dade izjava na TV za neodgovornosta i neazurnosta na vrabotenite vo fondovite?
Koga jas se javiv za moeto porodilno, mislev deka dokumentite se prakaat vo Sk i deka od tamu se ceka dozvola, t.e. resenie za isplakanje, pa deka zatoa isplatite kasnat (jas sum od stip), no ne bilo taka, vo sekoj grad vo fondot se pravele kontrolite i se izdavale resenijata, i da vi kazam togas mi stana jasno deka na niv od mrzelivost ne im se sraboteni predmetite, zatoa sto si sedat tamu vo toplite kancelarii, pijat kafe, pusat cigari, i si igraat karti na kompjuter pogolem del od denot. Sekogas koga ke pominam pokraj zgradata na fondot go gledam toa, i voopsto ne im e gajle deka nekoe detence ke nema pari za NG.
A set_o ova e odraz na zainteresiranosta na vladinata politika za "zgolemuvanje" na natalitetot!!!!!
Kako moze nekoj da zema za Oktomvri, a na drugi da ne im e isplateno za Septemvri????
Se izvinuvam za napisanite zborovi, no jas sum ogorcena od situacijata i ne mozam da se pomiram, navreme plateni pridonesi za da se napolni fondot, a nenavremeno isplakanje, koga zavisime nie od drzavata.

< Поракaта ја уредил baby_bump -- 30.12.2010 13:57:38 >

(Одговор на членот opasna)
Непосредна врска до пораките: 475
Страница:   <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?